13: TRAKAI 3:4 SŪDUVA

2014-54

Po pirmo kėlinio sakiau, kad tai bus gražiausios rungtynės iš visų, kuriose šiemet sudalyvavo Sūduva. Abi komandos lošė energingą, į puolimą orientuotą ir pakankamai kokybišką futbolą. Antro kėlinio viduryje sakiau, kad rungtynės vis dar yra nuostabios, tik gaila, kad Sūduva taškų nepelnys. Galvojau, kaip čia reikės guostis – “geras žaidimas, taškų nėra, tikėkimės ateityje bus geriau”. Tačiau Sūduva sugebėjo viską apversti aukštyn kojom ir bent jau mums šis kartas tapo ko gero vienomis gražiausių rungtynių per kelis pastaruosius sezonus. Sūduva savaitei kyla į ketvirtą vietą, kuri šiai komandai žymiai labiau dera prie veido nei priešpaskutinė.

Rungtynes Sūduva pradėjo praktiškai tos pačios sudėties, kaip ir praeitame ture. Vienintelis pokytis – Bagdanavičius vietoje Grigaravičiaus. Turint omeny, kad Bagdanavičius prieš Šiaulius nežaidė dėl diskvalifikacijos – keitimas visiškai pagrįstas. Gal vis tik Sūduva pagaliau sulipdė komandą, kur dauguma žaidėjų turi pastovias vietas?

O va rungtynės prasidėjo kiek netikėtai – nors ir labai panašiai į žaidimą prieš Šiaulius. Vietoje to, kad atiduotų Trakams aikštę, Sūduva ėmė intensyviai spausti ir kokias 20 minučių valdė ir žaidimą, ir stadioną. Tokio iššūkio Trakams kažin ar laukėm, tačiau vaizdas buvo visai geras. Ko gero toks Sūduvos futbolas buvo teisingas ir taktiškai – privertusi Trakus lošti aukštu tempu Sūduva sąmoningai sekino priešininko jėgas. Ir šios taktikos rezultatus akivaizdžiai pamatėme rungtynių gale.

Per tą laiką Sūduva sukurė kelias progas – būtent sukūrė – tai labiausiai ir džiugina. Gynyboje laikėsi visai padoriai ir akivaizdžiai valdė aikštės vidurį. Trumpai tariant, Sūduva žaidė taip, kaip šiemet dar nebuvo žaidusi. Žinia, gerų rungtynių jau buvo, tačiau šį kartą aiškiai jautėsi, kad komanda žino ką daro, nelekia kaip akis išdegusi ir bando žaidimą lipdyti ne tik “ginamės ir kontratakuojam” principu. Pirmą kėlinį komanda atrodė labai solidžiai.

Tačiau ir Trakams jų treneris kažin ar turėtų priekaištų už pirmą kėlinį. Sūduvos spaudimą Trakai šiaip ne taip atlaikė ir antroje kėlinio pusėje žaidimą išlygino. Žaidė gražų ir energingą futbolą. Galbūt Trakų žaidimas labiau pagrįstas kelių žaidėjų individualiais sugebėjimais, tačiau nusiteikimo lošti gerą futbolą netrūksta niekam.

Abi komandos lošė ant įvarčio ribos ir kėlinio pabaigoje po įvartį įmušė. Tiesą pasakius, abu įvarčiai krito po mikroninių gynėjų klaidų. Mūsų atveju klydo kamuolį praleidęs Bagdanavičius, o, berods, Kiselevskis nesugebėjo susitvarkyti su Labuku taip, kaip greičiausiai būtų susitvarkęs Vilmantas. Bjauru, kai priešininkas nusivaro kamuolį iki pat linijos ir vis viena sugeba jį pakelt į baudos aikštelę, nors šalia visą laiką makaluojasi gynėjas. Aišku, tai nėra taip bjauru, kaip mėtyti bonkas į priešininko gerbėjus, ką, kaip supratau, po paskirto 11 m baudinio atliko vienas Trakų žaidėjas. Tokie fintai gali labai liūdnai baigtis, todėl šiuo atveju verta pasidomėti ir Jankauskui, ir teisėjų komitetui. Beje, kad jau apie tai kalba užėjo, kai kurių žaidėjų elgesiu verta pasidomėti ir Dariui Gvildžiui. Rinkti geltonas korteles už beprasmiškus ginčus su teisėjais nederėtų. Sūduva gali tik pasidžiaugti, kad dar vienos geltonos negavo Brokas, kurį jau ne pirmą kartą matom labai įnirtingai šoninius teisėjus audžiantį. Čia ne rinkimų debatai – reikia žaisti kojomis, o ne liežuviu.

2014-53

Antras kėlinys taip pat buvo įtemptas ir puikus. Skirtumas tik tas, kad įtampa vis tik įveikė žaidėjus – pasipylė grubokos pražangos, diskusijos ir geltonos kortelės. Tiesa, kapotis šiandien leido ir teisėjas, nors rungtynes valdė pakankamai gerai. Ir net jei antras kėlinys nebuvo toks sklandus, net jei abiejų komandų žaidėjai mažumą priduso ir klaidų procentas tapo žymiai didesnis, penki įvarčiai viską atpirko. Didesnę rungtynių dalį džiūgavo Trakų gerbėjai (kurių buvo ne taip jau ir mažai), tačiau Sūduva šį kartą iš tikro parodė charakterį ir po švilpuko jau džiaugėsi stadiono mažuma.

Galvoju, Trakai pralaimėjo dėl to, kad antrą kėlinį sužaidė neprotingai. Turint omeny patyrusių, šilto, ir šalto mačiusių žaidėjų kiekį toje komandoje toks taktinis nebrandumas stebina. Silpniausia Trakų grandis – gynyba. Tai buvo akivaizdu. Trakų gynėjams trūksta visko – taktinės patirties, greičio, tikslumo. Prisimindamas šios komandos žaidimus su Žalgiriu spėju, kad Trakų gynyba veikia gerai tuomet, kai gynėjams masiškai padeda saugai. O šiandien Trakai po antro ir netgi trečio įvarčio atgal neatsitraukė. Toliau lipo, ėjo gausiai į puolimą ir paprasčiausiai nespėdavo grįžti atgal paskui uraganiškai greitas Sūduvos kontratakas. Kuo labiau rungtynės suko į pabaigą, tuo labiau Trakams trūko kvapo – vis tik visos šnekos apie šios komandos fizinį pajėgumą pasiteisino šimtu procentų.

Todėl ir stebiuosi, kad Jankauskas neatliko jokių savo komandos žaidimo korekcijų. Juk akivaizdžiai matėsi, jog Sūduvai trūksta tik šiek tiek tikslumo bei sėkmės, kad į Trakų vartus imtų kristi įvarčiai. Baranovskis, Brokas, Radzinevičius ir Chvedukas plėšyte plėšė Trakų gynybą. O kai Darius Gvildys vienu mostu į aikštę įmetė du dar greitesnius ir nepavargusius krašto saugus, Trakų reikalai tapo dar sudėtingesni. Tačiau netgi tuomet šios komandos žaidimas nepasikeitė.

Faktas – Darius Gvildys labai gerai su keitimais pataikė. Andelkovičius parodė kuo jis geresnis už Kiselevskį – kai reikia įmušti, jis įmuša. Nesakau, kad Povilas prastai lošė, tačiau keitimas buvo atliktas pačiu laiku. Tiesa, Russo kiek nuvylė, tačiau vietomis netikslų žaidimą vis viena kompensavo toliau vaikydamas Trakų gynėjus. O štai Grigaravičius ir vėl sulošė maksimaliai – įvartis ir rezultatyvus perdavimas.

2014-55

Taigi, Sūduva laimėjo todėl, kad daugiau įmušė. Elementaru, tačiau tai, jog Sūduva ir vėl pradėjo gausiai mušti – nepaprastai džiugina. Buvo ne tik keturi įvarčiai, buvo dar tiek pat gerų progų ir nemažai protingų atakų. Buvo smūgių iš toli. Galbūt trūko baudos smūgių aplink Trakų baudos aikštelę, tačiau pats Sūduvos atakų stilius nelabai sudaro tokiems standartams progų. Sūduvos žaidėjai labai stengiasi neužsibūti su kamuolių, mėgina kuo greičiau jį siųsti kolegoms, nesivelia į indivualius veiksmus – todėl ir pražangų prieš Sūduvos žaidėjus gaunasi mažiau. Tik kažin ar dėl to Trakai turėtų džiaugtis.

Gynėsi Sūduva taip pat neblogai. Aišku, trys praleisti įvarčiai lyg ir turėtų skatinti priešingą vertinimą, tačiau vis tik reikia pripažinti, kad Miceikos įvarčius retas kuris A lygos žaidėjas įmuštų. Kaip ir tą, kurį pelnė Andelkovičius. Labiausiai kritikos Sūduvos gynėjai nusipelno už pirmą Trakų įvartį – ten baudos aikštelėje akivaizdžiai Trakų žaidėjas buvo pražiopsotas Sūduvos jaunimui klasikiniu būdu. Tačiau daugybėje kitų dvikovų ir Bagdanavičius, ir Isoda, o ypač Ugge sužaidė puikiai. Netgi Kovačevičius buvo pakankamai patikimas.

Štai toks puikus vidudienis mums nutiko. Belieka padėkoti komandai už gražų futbolą ir kietą charakterį, kurio nesugniuždė net trys praleisti įvarčiai.

Reklama

20 Responses to “13: TRAKAI 3:4 SŪDUVA”


 1. 1 Draugas 2014-05-11 17:01

  Pirma ivarti Suduva prasileido, nes berods ten Ugge leido ta kamuoli skersuot lyg tycia atsitraukdamas kad pasiimtu ji vartininkas. Kazkokia tai nesamone. ir vel keletas apizodu buvo , kai Traku zaidejui palikta erdves kokie 2 metrai, kad jis galetu uzsimoti, turbut vel gaus velniu nuo Gvildzio.
  Stai ir pasimato kaip Suduva gali isnaudoti toki kieki saugu. ileidziant sviezius ir galima sakyt neprastesnius saugus, atakos uzastreja, gynejai paliekami uz nugaros. Tiesiog pritruksta jegu oponentams. Bet kokio lygio zaidejas yra Radzinevicius, negaliu patiket jo perdavimu, paskutiniame ivartyje, nedaug A lygoj zaideju sugebetu taip suzaist. Andjelkoviciaus ivartis atskleide jo meistriskuma, nes jeigu tokioj padeti but atsidures kitas suduvis, manau butu baigesi prastai.
  Del teisejo valdytu varzybu visiskai nesutinku. Ar gerai varzybas valdantis teisejas, gali staugti ant zaidejo lyg koks treneris? kelis kart kamuolys buvo atiduotas ne i tas puses, bet taip labai akivaizdziai, O kaip sustabdyta Suduvos greita ataka kai leke nezinau kokie 4 suduviskiai pries 2 trakiskius. Grybauta i abi puses. Korteliu pridalinta. Tikrai siemet zemas teisejavimo lygis.

 2. 2 MM 2014-05-11 17:06

  Šiaip galėčiau pasakyt, kad jūsų nuolat kritikuojam Sūduva žaidžia gražiausią futbolą A Lygoje.

 3. 3 Draugas 2014-05-11 17:09

  na siandien labai graziai zaide. Tiek daug kombinaciju, jokiu balionu, vien perdavimai, sieneles. jei dar nepraleisti 3 ivarciai tai isvis but super :)) Tikiuosi pagaliau komanda prades susikalbet.

 4. 4 p.o.p. 2014-05-11 17:34

  Aciu uz komplimentus, taciau, kaip galejai pastebet, kritikos pastaruoju metu zenkliai maziau tapo. Mat komanda pagaliau eme futbola lost ir kol kas kiekvienos rungtynes rodo progresa. Taip buvo ir si karta – Suduva ir vel sulose geriausias savo rungtynes siais metais. O ar tai yra graziausias futbolas lygoje – sunku pasakyt. Visokiu nuomoniu siuo klausimu butu. Taciau Suduvai kol kas yra svarbiau apie taskus o ne apie grozi galvot reikia – pirmo rato praradimus kompensuot nera taip lengva

 5. 5 Draugas 2014-05-11 17:47

  Ir dar vienas palankus rezultatas nors galejo ir dar palankesnis but. Granitas su Kruoja po taskeli pasidalino, nors 1a keliny Granitas uzbaige 2 ivarciu persvara :)

 6. 6 nu vienoj vietoj 2014-05-11 18:12

  tai teisejas su tuo atakos sustabdymu gerai prigrybavo……

 7. 7 p.o.p. 2014-05-11 18:25

  Normaliai tas teisejas dirbo. Kelios smulkmenos ir tiek – tokiu kiekvienose rungtynese buvo. Svarbiausia – buvo aisku ka leidzia, o ko ne ir tuomet abiem komandom vienodai svilpe.

  • 8 Kuzma SS 2014-05-12 11:45

   Šį kart teisėjas buvo tiesiog idiotas. Švilpė kvailai, korteles dalijo tada kada nereikia ir net ne tam, kuris ją užsidirba (pvz. geltoną už nuspirtą gertuvę gavo Kauneckas, nors spyrė ne jis).
   Bet visumoj paėmus šįkart nebuvo kažkokio tendencingo teisėjavimo

 8. 10 griezhtas 2014-05-11 22:39

  nu va ir Valskio niekam netruksta, o buvo teoriju,kad ant jo visas pernykstis zaidimas laikesi,o ne ant KOMANDOS :P

 9. 11 Anonimas 2014-05-12 13:02

  Visas Suduvos puolimas issidalins Valskio ivarcius ir tiek. Zaidejas aukstesnio lygio tarp kitu buvo pernai, bet asmenybe zemiausio.

  • 12 Draugas 2014-05-12 13:39

   Tai gal pagaliau papasakosit kas ivyko su Valskiu, kad svarbiausiose sezono varzybose, ir dar paskutinese zaidem be lyderio, geriausio zaidejo? Kazkokias uzuominas mete ir dar metot, o kas nutiko niekas normaliai nepasako.

   • 13 griezhtas 2014-05-12 13:55

    to draugas as 10 kart pasikartosiu, kad antroje sezono puseje Valskis nebuvo, nei geriausias zaidejas, nei komandos lyderis, jis buvo tik daugiausiai ivarciu imuses zaidejas dirbant ant savo statistikos ir taskas.

 10. 14 rolas73 2014-05-12 13:22

  ir gera nuotaika savaitei

 11. 15 Draugas 2014-05-12 14:13

  Nu bet komandai sekesi net ir su tokiu Valskio savanaudisku zaidimu kaip kad sakai. Tai cia ir pagrindine priezastis? Susipyko su komanda del savanaudisko zaidimo?

 12. 17 p.o.p. 2014-05-13 19:25

  Carlos, man tai jau šita tema pradeda nusibost, tiesą pasakius. Tuoj pradės eit straipsniai “Žalgirio žaidėjas ne vietoje nusispjovė“, “Žalgirio treneris viešai pagadino orą“ ir pan. Aš linkęs ją apskritai ignoruot, o jei kam rūpi toliau ieškoti konspiracinių argumentų, paaiškinančių Žalgirio pajėgumą aikštėje, lai ieško.

 13. 19 Tadas 2014-05-13 19:55

  Sunku žiūrėt į Alytaus komandą šį sezoną. Gaila puikių jų sirgalių.

 14. 20 p.o.p. 2014-05-13 20:30

  man tai ne Alytaus gaila – gal kaip sykis jų laukia šviesi ateitis, kai dešimtokų A lygoje sužaistų rungtynių kieks tuoj bus didesnis už kai kurių mūsų peraugusių dublerių. Nieko čia nepadarysi – mokiniams vyrų futbole iš tikro ne vieta. Man gaila LFF kuri pasmerkė komandą dalyvauti šitame farse. Nes šiandien LFF klerkai atrodo lyg paskutiniai idiotai. Sportinio principo gerbėjai, taip sakant.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,122 hits
Reklama