14: SŪDUVA 1:1 ATLANTAS

2014-61Rungtynių kaina: pirma serija.

Ir vėl – karštos, atkaklios, atakuojančio futbolo pilnos rungtynės. Sūduva jas pradėjo šiek tiek atnaujintos sudėties. Tačiau šį kartą priežastys objektyvios – nelaukta Broko trauma treniruotėje ir ilgai lauktas Mariaus Šoblinsko sugrįžimas. Šoblinskas stojo sau įpraston vieton į aikštės centrą, kraštai ir gynyba buvo klasikinė, tad buvo vienintelis ryškesnis pokytis – Chvedukas buvo atitrauktas beveik toliau nei Šoblinskas, o Vaskela iš atraminio saugo pozicijos buvo pastumtas priekin, šalia Radzinevičiaus – ten, kur paskutines kelias rungtynes lošė Chvedukas. Pokytis įvyko, tačiau Sūduvos žaidimo stilius nė kiek nepasikeitė. O tai yra neblogas ženklas. Tai rodo, kad komanda jau žino šiokį tokį rungtynių planą ir iškritus vienam žaidėjui jokių fundamentalių perversmų neįvyksta.

Paradoksas, tačiau pirmą kėlinį su Atlantu Sūduva baigė pozityviu rezultatu, tačiau žaisti buvo ženkliai sunkiau, nei aną kartą prieš Trakus, kurie kone iš vienos pusprogės sugebėjo rezultatą išlyginti. Todėl ir pirmo kėlinio eigą šį kartą įvertinti nėra lengva.

Pirmas 15 minučių vyko visiškai lygi kova, pagrįsta abiejų komandų noru lošti atakuojantį ir greitą futbolą. Tik va – Sūduvai tas ketvirtis valandos nusisekė žymiai geriau. Atlantas nieko ypatingo nesukūrė, o Sūduva surengė du ryškiausius savo momentus per visą kėlinį. Pirma, nutiko Sūduvos stiliaus kontrataka, kurios pabaigoje po Bagdanavičiaus perdavimo sklandų įvartį įkalė Grigaravičius. Iškart po to sekė labai smagus Šoblinsko smūgis iš toliau, kurį Galdinas ne be vargo nukreipė virš skersinio. Galbūt dar galima prisiminti momentą, kuomet tas pats Galdikas turėjo žaisti galva už baudos aikštelės ribų, kad kamuolio negautų priekin skutęs Baranovskis. Iš Sūduvos pusės tai buvo beveik viskas.

Maždaug 15 minutę Sūduvos gynėjams padarius pozicinių klaidų vos vienas prieš Bartkų neišėjo Eliošius. Isodos geltona tą kartą, be abejo, buvo menkesnė bėda. Tuo Atlantas perėmė iniciatyvą ir persikėlė į Sūduvos aikštės pusę. Sūduva grįžo prie kontratakuojančio futbolo. Super progų Atlantas neturėjo, tačiau Sūduvai gintis sekėsi gan sunkiai. Iš esmės tas pusproges Atlantui mūsų gynėjai ar saugai ir sukūrė – arba palikę žvėriškai laisvą Atlanto žaidėją vos ne vartininko aikštelėje po kampinio, arba neužtikrintai mėgindami išmušti kamuolius toliau nuo savo baudos aikštelės.

Kita, gal net rimtesnė Sūduvos bėda buvo visiškai Atlantui atiduotas aikštės centras. Turint omeny kaip sėkmingai Sūduva aikštės vidurį valdė rungtynėse su Trakais, prastoką žaidimą centre šiandien galima aiškinti tik tais žaidėjų pokyčiais, kurie šį kartą nutiko būtent aikštės viduryje.

Tuo tarpu priekyje Sūduva lošė sau įprastu būdu. Greiti, tolimi perdavimai priekin link Radzinevičiaus arba link gazuojančių krašto saugų. Per likusią antro kėlinio dalį Sūduvai nepavyko nė viena kontrataka. Tačiau pergyventi dėl to neverta. Buvo žaidžiama ant nuošalies ir ant priešininko gynėjų klaidos ribos. Šį kartą Atlanto gynėjai neklydo, o teisėjai negailėdami Sūduvai švilpė nuošales. O pergyventi nėra dėl ko todėl, kad Sūduvos kontratakos nebuvo atsitiktinės, nebuvo desperatiški bandymai suteikti akimirkos atopkvėpį saviems gynėjams. O kai veiksmai yra sąmoningi ir pakankamai gausūs – viskas ir kybo ant plauko. Šį kartą plaukas buvo sėkmingesnis Atlantui.

2014-60Rungtynių kaina: antra serija. 

Tas plaukas gerokai suplonėjo pačioje antro kėlinio pradžioje, kai puikių progų neišnaudojo Radzinevičius ir Russo. Be abejo, ten įvarčiai turėjo būti – toks buvo Sūduvos planas. Galim drąsiai teigt, kad šis planas Atlantui buvo netikėtas. Greičiausiai Atlantas ketino toliau ramiai tęsti tai, ką pradėjo pirmam kėliny ir Sūduvos spaudimas mažumą išmušė iš vėžių. Taigi, jei Sūduvos planas būtų pasiteisinęs, persvara būtų padvigubėjusi ir likusi rungtynių dalis būtų žaidžiama visiškai kitaip. To plauko Sūduvai pritrūko, tačiau vis viena smagu, kad komanda ir vėl buvo netoli rezultato, kurio siekė sąmoningai.

Vėliau žaidimas ir vėl grįžo į pirmojo kėlinio vėžes. Atlantas mėgino spaust, Sūduva mėgino kontratakuot. Nei vienai, nei kitai komandai ypatingai efektyviai savo schemų aikštėje paišyti nesisekė, todėl daugiausiai žaidimo buvo tarp baudos aikštelių. Atlantas turėjo aikštės persvarą, Sūduva – stipriai pirmavo pagal “atliktas” pražangas. Techninio broko taip pat buvo daugiau nei pirmam kėliny – abiejų komandų žaidime.

Ir vis tik Sūduvą dera pagirti. Per visas rungtynes Atlantas taip ir nesugebėjo sukurti nė vienos rimtesnės progos. Ypač klampiai šios komandos žaidimas išrodė būtent antrame kėlinyje. To priežastys – ramesnis Sūduvos gynėjų žaidimas ir daugiau dėmesio tiesioginėms pareigoms, o ne dalyvavimui kontratakose. Vis tik pirmame kėlinyje Kovačevičius, Ugge ir Bagdanavičius labai jau dažnai skuosdavo į puolimą, todėl ir erdvės Atlanto puolimui būdavo kiek daugiau. Aišku, reikia pripažinti, kad būtent tai ir atnešė rezultatą – priminsiu, kad įvartis buvo įmuštas po Bagdanavičiaus aštraus perdavimo iš aikštės krašto.

Tad Sūduva ir vėl galima pagirt už tai, kad šį kartą iš tikro rimtam priešininkui diktavo savo žaidimo taisykles visų rungtynių metu. Taip, nepasisekė. Pendelis uždirbtas buvo kvailokas ir tos raudonos kortelės tikrai nereikėjo. Pendelį galim nurašyt Šoblinsko adaptacijos laikotarpui – vis tik dar jautėsi, kad Marius nėra maksimalios formos. Būtent kelios klaidos ginantis tą labiausiai rodė. Tačiau net ir pendelį aš vis viena greičiau traukčiau į futbolo nesėkmių nei į žiaurių klaidų sąrašą. Kaip ir Atlanto gynėjo smūgį į savo vartus pačioje rungtynių pabaigoje.

O va už raudoną kortelę Bagdanavičių reikia statyt į kampą. Kaip ir kai kuriuos kolegas. Sūduva ir vėl prisirinko kortelių už šnekas ir mojavimą rankomis. Emocijos yra gerai, jos padeda varyti žaidimą į priekį. Tačiau, kai emocijų yra per daug, kartais nebelieka kam eiti į aikštę. Matematika juk paprasta. Kitoms rungtynėms Sūduva neturės traumuotų Činiko ir Broko (galbūt ir Baranovskio), Bagdanavičius ir Andelkovičius bus diskvalifikuoti.

2014-62Rungtynių kaina: trečia serija. Likusios serijos panašios. 

Bet kokiu atveju – rungtynės ir vėl buvo smagios. Rezultatas gal ir ne pats geriausias, tačiau nosies nukabint nėra reikalo. Su Trakais lošiant sėkmė lydėjo iki galo, šį kartą – dešimties minučių pritrūko. Sūduva žaidžia ir dabar nebėra stumdoma visų iš eilės kaip pirmame rate. Tai ir yra svarbiausia. O turint omeny komandų išsidėstymą lentelės viduryje, galim būti tikri, kad vienas kitas kluptelėjimas nieko nereiškia. Dabar visi gaunam pora dienų pertrauką, o šeštadienį Sūduvos laukia dar vienas, tikrai ne lengvesnis mūšis Panevėžyje.

P.S. I: Stadiono suteiktas komandos palaikymas girdėjosi net per televizorių. Ypač smagu buvo matyti, kad gerbėjai ir komanda varo vienu emociniu tuneliu – “Sūduva! Sūduva!” tuo metu, kai Atlantas spaudė žaidėju mažiau turėjusią Sūduvą buvo itin malonus ausiai.

P.S. II: Pirmą kartą nuo pradžios iki pabaigos šiais metais pažiūrėjau LRT transliaciją. Panašu į tai, kad jos režisieriams derėtų dažniau pažiūrėti kokios Čempionų lygos, nes besaikis eilinėių pražangų kartojimas kartais pražiopsant rimtesnius rungtynių momentus (pvz., baudos smūgį) garbės šiems darbuotojams nedaro.

46 Responses to “14: SŪDUVA 1:1 ATLANTAS”


 1. 1 Mental 2014-05-20 21:33

  nezinau kaip jus bet as piktas, kai teisejas paskyre toki pendeli. Sutinku ten aikstes centre ar kazkur galima drasiiai svilpt, o cia rankom prikabino, ir anas krito kaip pakirstas. Ir tai tokiai komandai, kuri per visas varzybas turejo viena pusproge. kad jie nuolatos butu spaude Suduva ir astrine atakas… Kaip ir ta nuosale kuria Radzinevicius ignoravo, man irgi pasirode kad Radzinevicius prigavo gyneja. tikrai Atlantas nebuvo vertas tasko.
  Net papsys pripazino kad teisejas nesuvalde varzybu.
  Tik nesupratau uz ka Bagdanaviciu isvijo, juk teiseja ten smarkiausiai talzyti ruoses Marko.
  Gal ir emocijos verda mano galvoje, taciau si sezona viena proga pakovot jau buvo atimta pries cempionus, ir stai blankiai zaidusiems vicecempionams dovana paciu rungtyniu gale. Sakykit kaip norit, bet Suduva provincija ir ji savo zodzio LFF neturi. Dabar dar bus bagdanavicius su Marku ismesti kokioms 4 varzyboms :))) Beje patiko kad Bartkus ejo apramint komandos, uzpuolusios teiseja, nes viskas galejo baigtis turbut ir dar prasciau,
  Bet gerosios emocijos yra tokios, kad zaidimas yra, ir siandien Suduva drasiai galiu girti, nes jis buvo pranasesne, Ir jeigu toliau laikys toki zaidimo braiza, tai klupdysim ne viena priesininka, o patys klysim kur kas reciau.

  • 2 carlos 2014-05-20 21:43

   ta prasme pendelis kažkaip turi priklausyt nuo to, kiek komanda per rungtynes progų prikuria?

   • 3 Mental 2014-05-20 21:47

    Neturi, cia daugiau nuoskauda nei kazkokia tendencija, jeigu to klausi

 2. 4 p.o.p. 2014-05-20 21:37

  tik perkeliu tai, ką prie kito posto rašiau, kad ir diskusija čia persikeltų:

  Per teliką gan aiškiai matėsi, kad Šoblinskas kabino Atlanto žaidėją. Tiesa, kabino netyčia – panašiau buvo, kad tiesiog užlipo ant jo. Ten nebuvo kokios nors ryškesnio gynybinio veiksmo – tiesiog vienas stabtelėjo, o kitas sustoti nespėjo. Taip, kad greičiau ten pražanga buvo, nei nebuvo. Nors, aišku, kartais už tokius dalykus pendelio ir neduoda. čia jau solidesni taisyklių žinovai galėtų pasisakyt.

  juokinga šioje situacijoje yra tik tai, jog komanda, kurios oficialūs atstovai ko gero labiausiai mėgsta kalbėti apie visokio plauko korupciją, šį kartą patys galėtų būti tokių šnekų taikiniu:) ypač turint omeny net ne pendelį, o raudoną Bagdanavičiui, kuri iš esmės ir paskandino Sūduvos galimybes kaip nors situaciją pakeisti.

  • 5 Mental 2014-05-20 21:43

   Na taip matesi kad uzkabino, taciau tikrai ne kiekvienas teisejas duotu toki pendeli tokiu atsakingu metu, kai ten kazkokio didelio pavojaus negrese. Kita medalio puse i mano paties darza, tokia kad teisejas stovejo pries pat veiksma. Bet kuriuo atveju galim sakyt kad Suduvai nesiseka, nes mes sugebam tokias situacijas sukurt, kur patiems teisejams labai sunku sprendima tenka priimti. Isvada; nestatykime teisejo i keblia padeti ir paskui patys nebeverkime ?

  • 6 akva 2014-05-21 10:13

   Bagdanavičius pečiu nustūmė teisėją, bet tai irgi praslydo pro operatorių objektyvus. O kalbant apie baudinį, tai jo nebuvo ir popai nėra čia ko teisinti – galėjo duoti, galėjo neduoti. Jo paprasčiausiai nebuvo

 3. 7 Remis 2014-05-20 21:42

  Ne pirmas ir ne paskutinis baudinys, kurį paskiria už tokią pražangą. Čia klausti reikia, kokio velnio toks patyręs žaidėjas kabina rankomis žmogų, kuris juda lauk iš baudos aikštelės.
  O Bagdanavičius tikriausiai gavo už tai, kad trenkėsi į teisėją po to, kai buvo paskirtas baudinys. Dar matyt ir šį bei tą “gražaus“ pasakė. Gaus 2-3 rungtynių diskvalifikaciją.

 4. 8 Mental 2014-05-20 21:54

  Zinau kad ne pirmas ir nepaskutinis, kiekvienas situacija buna ne pirma ir nepaskutine, tiesiog apmaudziau, kai teisejai pameta galva ir nesugeba padoriai leist uzbaigti varzybas. Gal ta “didziule“ Suduvos gerbeju minia svilpimais tokia itaka padaro. Galit pult nepuole, bet paverkslent tikrai galim, nes tai irgi nepirmas ir nepaskutinis kartas.
  Tai ir Marko ir Chvedukas irgi labai arsus buvo, ir tie gali gaut baudos, va tada bus bedos, daugiau.

  • 9 Remis 2014-05-20 21:59

   Prajuokinai. Pameni daug atvejų, kai Lietuvoje kas nors buvo nubaustas po to, kai peržiūrėjo įrašą ir nusprendė, kad vai vai kažkas negero nutiko? Jei teisėjas neištraukė net geltonos, reiškia viskas tvarkoj su jais.

   • 10 Mental 2014-05-20 22:12

    O niekad nebuve? Nu suprantu, bet ten tokia situacija sunku butu buve visus nubaust, nes butu reikeje korteles rodyt dar turbut 3 zaidejams.

 5. 11 minde 2014-05-20 22:01

  gali ir komanda gaut bauda,uz tai kad neuztikrino teisejo saugumo,jam ir asistentui paliekant aikste po rungtyniu kazka y juos mete,nemaciau ka

  • 12 Ziurovas 2014-05-20 23:27

   Mete Alaus plastikini bokala, nors vis kalbejo apie susidorojima, bet tai yra plius neisilavinimas ir panasiai…..
   O kitas dalykas gaila kad teisejas gryba pjauna nuims ji kelioms varzyboms bet tai yra komandia trys taskai…
   siai dienai teisejavimo insdpektavimo taisykles palengvintos vien teisejams…..

 6. 13 Ziurovas 2014-05-20 23:16

  Rasau komentara neskaites nei POP BLOGO, NEI KOMENTARU isakau savo nuomone.
  Pirma: teisejas gaila kad pradejo teisejauti tik mates futbola per telika nu maksimum zaides kiemo lygoje, paskui vienuolikos metru baudinys skiriamas kaip zmogus zaidima vynioja ne link vartu o link sonines linijos tai kazkiek nusimanantis zmogus jei zaidima sukasi nuo vartu tikria neskirs vienuolikos metru baudiniu aciu LFF bet yra kaip yra zaidejai zaidzia ziurovai ziuri o teisejas kaip moka tai svilpia gaila kad jo liaupsisu galima vardinti si karta labai daug… bet kaip sakoma reikia zaisti ir musti o si karta suduva zaide bet tri staskus ateme LFF
  Antra aciu Isodai kuri pusantro rato laikiau beviltisku bet siose varzybose labai geria pasirode.
  Trecia ACIU komandai uz kovinguma ir balionu panaikinima.
  Ketvirta gaila kad Brokas iskrito, paskui Baranovskis del traumos iskrito o Ruso kazko is krasto visalaik jungiasi i viduri ar jam uzduotis tokia ar jis nesupranta krasto pozicijos
  TAI TIEK SIAM KARTUI
  Aisku vel atsiras megeju mane kritikuoti, bet visalaik galima savo nuomone issakyti o prireikus dar issamiau galesim isanalizuoti is ziurovo pozicijos

 7. 14 p.o.p. 2014-05-20 23:30

  nagi gal jau baikim apie tą pendelį. Kaip Remis sakė – ne pirmas, ir ne paskutinis kartas. juolab, kad čempionatas dar nė neįpusėjo ir laiko pačiai komandai visus reikalus sutvarkyt – per akis.

 8. 15 DZHIT 2014-05-21 01:02

  Pikta ir skaudu, bet tai yra futbolo dalis. Įdomu bus pamatyti press konferencijos abiejų pusių komentarus. O ką, rungtynės buvo geros, įdomios, permainingos. Žiūrovams tai turėjo patikti kaip pats futbolas. O visa kita yra teisėjai, kurie sprendžia rungtynių eigą tarkim…..Dabar derėtų susitelkti ir mąstyti apie Ekraną, nes tai tikrai įveikiamas varžovas. Tikiu, kad jeigu būtu šiandien priešininkas Ekranas, tai su tokiu užsidegimu būtų tiesiog nunešti kineskopiniai. Taškas bent jau yra ir reikia tuo pasidžiaugti.

 9. 16 Mental 2014-05-21 01:23

  Zaidimas man patinka, nes tiesiog atrodo kad suduviai yra greitesni ir apibega priesininkus. Staigus perdavimai, ikirtimai, ir jau iskart zinoma kur begs komandos draugas. Va tokie jausmai apima siuo metu ziurint Suduvos zaidima. Puolimo grandis pradeda dirbti. Dabar grizus Soblinskui ir tikiuosi greitai Cinikui, turetume igauti dar daugiau jegos ir gynyboje. Komanda uzsivedus, draskosi. Labai geras jausmas po tokios sezono pradzios, kai jau vos neviltis nebuvo uzpuolusi. Zinoma dziugauti gal kiek ir ankstoka, bet prisiliudejome per pirmaji rata jau pakankamai.

 10. 17 nesupratau 2014-05-21 01:59

  visiškai, neseniai visai kitokiose rungtynėse buvo sakoma: Slyva, Slyva, dabar, Pop’ai, esi ramus kaip belgas ir dar kažkur įžvelgi Šoblinsko klaidą? Nebuvo baudinio, nei per nago juodymą, tiesiog kraupu, kraupu ir dar kartą kraupu, ką teisėjas padarė. Beje, kas darėsi po rungtynių su teisėjais, fanais ir VM?

 11. 18 griezhtas 2014-05-21 08:02

  to nesupratau: Slyva pakankami kompetetingas teisejas, tai jo tendencingas teisejavimas iskart kelia minciu apie korupcija. Sitas gi teisejas siaip grybas ir blogai teisejavo I abi puses. Del teisybes reiketu pasakyt, kad tiek Ugge, tiek Isoda, tiek Bagdonavicius ir iki pendelio buvo nusipelne gauti po antra geltona, bet sitas teisejas apsiribojo ranku mostais. Ir siaip zaidejams reiketu duoti velniu uz teiseju mokyma, nes bereikalingos korteles renkamos uz nervu rodymus

 12. 19 p.o.p. 2014-05-21 09:02

  va apie tai ir kalba. apie tai ir kalbėti reikėtų – apie Sūduvos žaidėjų pražangas jau turint geltoną kortelę ir apie beprasmiškas diskusijas, kurios yra ko gero atsakingos už pusę Sūduvos diskvalifikacijų. Va čia yra rimtas dalykas, nes drausmės stoka kai kurių jaunuolių galvose stato komandą į sudėtingą situaciją. Nieko ten vakar Bagdanavičius teisėjo nestumdė – kiti į veidą šoko, o Vilmantas poros metrų atstumu laikėsi. Vadinasi, raudoną uždirbo už rusišką keiksmažodį. Aš jau minėjau kiek žmonių Sūduva greičiausiai neturės kitose rungtynėse – va apie tai jaunuoliai ir turėtų susimąstyt, o ne apie klaidingai paskirtą pendelį.

  Viena yra su Ekranu lošt pilnos sudėties, antra – kai neturi penkių normalių žaidėjų. Galų gale, ir vakar – jei ne Bagdanavičiaus išvarymas Sūduva ir per tas dešimt likusių minučių dar būtų galėjosi padoriai pasikapot – turint omeny, kad ir dešimtyje likę sugebėjo ne tik Atlantą išjungt, bet ir patys pora neblogų atakų padaryt. Raudona kortelė privertė Gvildį eit ant rezultato išsaugojimo – kai turint vienu žmogum mažiau vietoje Radzinevičiaus išleidžiamas gynėjas galimybės įmušti Atlantui tampa lygios nuliui.

  Elementari pamoka jaunuolias – tik kad nėra greičiausiai Sūduvoje, kas pedagogika užsiima. Kortelėmis virstančios diskusijos su teisėjais visą šį sezoną yra vienas rimtesnių Sūduvos peilių. Net jei į tavo vartus paskiriamas neteisingas pendelis – rungtynės tuo nesibaigia. Todėl reikia ne teisėją nachui siųst, o galvot, ką galima naudingo per likusį laiką nuveikt.

  Bent jau man dėl to ir yra skaudžiausia, o ne dėl pendeliu atliktos skriaudos. Sūduva gal ir buvo neteisinga nubausta, tačiau tą pačią akimirką dar žiauriau nubaudė pati save ir po puikių rungtynių, kuriose buvo pranašesnė už stiprų varžovą, pati iš savęs atėmė galimybę kovoti toliau. Priminsiu dar kartą – po pendelio dar buvo likę 10-12 minučių žaidimo. Todėl ir gaila, kad jas komanda praleido ne kovodama, o pykdama ant teisėjo.

 13. 20 Kuzma SS 2014-05-21 09:43

  Tikra tiesa. Pirmiausiai reikia pagaliau įsisąmoninti, kad nesame grandas, ir tos pačios situacijos niekada nebus vertinamos vienodai. Ir beveik visada – ne mūsų komandos naudai.
  Antras dalykas – emocijos gerai, kai jos kuria. Bet ne tada kai griauna. Dabar tikrai bėda, kai prieš Ekraną neturėsime net trijų bene svarbiausių žaidėjų.
  Trečia – vis tiek teisėjas vertas eit jei ne ant trijų raidžių, tai geriausiu atveju teisėjaut Baraginės tarpklasinėms

 14. 21 Tadas 2014-05-21 10:53

  Aš vistiek manau, kad ta situacija nė pro kur 11 m baudinys. Netikiu, kad čia žmogiškojo faktoriaus klaida, reikėjo padaryt tokį rezultatą Atlanto savininkams rusams.

 15. 22 p.o.p. 2014-05-21 11:27

  Na pendelio tema niekaip nesibaigia:)

  Gal vis tik yra žmogus, išmanantis ir taisykles, ir teisėjavimo įpročius, kuris galėtų čia tašką padėti.

  Situacija juk labai paprasta. Atlanto žaidėjas judėjo baudos aikštelėje. Ne link vartų, o išilgai jos. Kamuolys buvo netoliese, nors situacija smūginė nebuvo. Sūduvos žaidėjas kažką ten kabino – rankom ar kojom. Atlanto žaidėjas griuvo – gal užkabintas, o gal ir pats – tačiau griuvo po kontakto.

  Tai turi teisėjas tokioj situacijoj skirt pražangą ar ne?

 16. 23 Remis 2014-05-21 11:38

  Bagdanavičius raudoną gavo garantuotai už kontaktą su teisėju praėjus 2-3 sekundėm po paskirto baudinio. Įraše matyti, kaip krūtinę atstatęs bandė taranuoti teisėją. Ir teisėjas iškart traukė kortelę, tik pripuolę kiti žaidėjai sutrukdė iškart parodyti raudoną. Panašiai su krūtine teisėją stūmė Arlauskis iš “Bangos“, tai irgi gavo raudoną ir po to dar dviejų rungtynių diskvalifikaciją. Tikėtina, kad šiemet yra griežčiau nurodyta reaguoti į tokius veiksmus. Matuzui iš Kruojos vien už lojimą buvo 5 rungtynių diskvalifikaciją įvarę.
  Nemanau, kad dėl teisėjo veiksmų reikia įžvelginėti kokį nors sąmokslą. Žmogus teisėjavo tik ketvirtas A lygos rungtynes. Čia reiktų LFTA klausti, kodėl debiutantams duodamos tokios rungtynės, kuriose žaidžia dvi į medalius pretenduojančios komandos. Ir rungtynes teisėjas paleido gerokai anksčiau, kai turėjo parodyti antrąsias geltonas porai Sūduvos žaidėjų. Po to jau ir Atlantui neberodė geltonų, kai buvo daromos pražangos, už kurias tiesiog privalėjo rodyti geltonas.

 17. 24 būkim ne biedni ir teisingi 2014-05-21 12:21

  Nesugeba Sūduvos gerbėjai susitaikyti su realybe ir tam prisigalvoja nevykusių pasiteisinimų. futbolo.tv apžvalgoj 2:36 aiškiai matosi, kad žaidėjas apkabintas abiem rankom ir tai vyksta baudos aikštelėj. Ar to užtektų nugriauti žaidėją kitas klausimas, bet pražanga buvo. Koks skirtumas į kurią pusę bėgo, 5 ar 85 minutė ir kiek progų Atlantas sukūrė. Švilpė žiūrovai turbūt todėl, kad jų komanda vis dar žaidė 11, o ne 9-iese?

 18. 25 p.o.p. 2014-05-21 12:34

  O kokios komandos gerbėjai susitaikytų? Nesusitaikome netgi situacijose, kurios būna žymiai aiškesnės, nei ši. Tai yra visiškai natūralu. Juolab, kad nieko ten doro futbolo.tv apžvalgoj nesimato – iš tokio atstumo ir rakurso labai sudėtinga pasakyt, kiek ten šoblinskas griovė, o kiek Atlanto žaidėjas vos paliestas krito.

  O kad ši tema jau pabodo – tai tiesa.

 19. 26 Kuzma SS 2014-05-21 14:17

  p.POP, niekada ir nesusitaikysim. Jei visada panašios situacijos būtų baudžiamos vienodai griežtai vienodai visiems tai ir pykčių mažiau būtų. O dabar reikia suprast, kad norint laimėt aukštesnes vietas, reikia ne 1 įvartį mušt, bet kur kas daugiau. O tai, kad nesam Romanovai, Sitnikovai ar Venslovaitienės ir LFF koridoriuose niekada neturėsim jokio užtarimo reiškia tik vieną – PATYS turim laimėt aikštelėje, ir taip, kad net ir blogiausias teisėjas negalėtų pakenkt. Tai apima tiek visapusiškai geresnį žaidimą, tiek tokių abejotinų situacijų vengimą, kaip vakar ar prieš kelias savaites.

  • 27 carlos 2014-05-21 14:26

   atlantas beje iki šių rungtynių (kurių kažkodėl interviu nėra) skundėsi teisėjais ir šiaip lff ne ką mažiau už sūduvą, tai šitos lff užtarėjų mitologijos iš kiekvienos varpinės vis kitaip atrodo…

   • 28 Kuzma SS 2014-05-21 16:35

    Jei tai buvo specialiai teisėjo lauktas momentas, tai nemanau, kad čia būtent Atlanto naudai…

   • 29 Remis 2014-05-21 17:15

    Kuzma, esi linkęs juokauti? Jei būtų norėjęs, tai būtų galėjęs ramiai porą raudonų Sūduvai antrajame kėlinyje parodyti ir niekas net pykti nebūtų labai galėjęs.

   • 30 Kuzma SS 2014-05-21 17:18

    Remi, pernelyg čia mes į off topic’ą nusivažiavom… Aprimus vakarykštėms aistroms, aš vis tik linkstu prie teisėjo – idioto versijos, nei prie teisėjo – kišenės

 20. 31 p.o.p. 2014-05-21 14:36

  visapusiškai pritariu Kuzmai. Šiuoalikinis futbolas yra baisiai nešvarus reikalas ir daugybės stadionų rūsiuose vykstančių dalykų mes nežinome. Ir geriau jų net ir nežinoti, nes tuomet kažin ar prisiverstum į stadioną eiti. Jei pradedi vynioti konspiracines teorijas, tai “sąmokslų“ ausys kyšo kiekvienam žingsny. bet įrodymų būna retai ir kaip taisyklė išsivysčiusiose, demokratiškose ir kultūringose Vakarų šalyse. Ne Rytų Europoje ar Azijoje.

  todėl vienintelė išeitis – mušti daug, daugiau nei gali praleisti – su ar be teisėjų pagalbos. kaip buvo lošiant prieš Šiaulius ar Trakus, kai Jankauskas kalbėjo – “ką čia gali pasakyt, kai įmuši tris įvarčius ir gauni 0 taškų“.

 21. 32 edmaz 2014-05-21 19:18


  va taip :)

  • 33 Mental 2014-05-21 20:12

   Kad ir kaip bebutu ner grazu tokie dalykai. Ir nedaro garbes nei komandai nei ju gerbejams. Issikovosim mes tuos medalius per kraujus, tokie ivykiai tik prideda sportinio pykcio.
   o Suduva tikrai daznokai pradejo skustis teisejavimu ir gana atvirai, manau tai yra minusas, nes tarp teiseju si komanda patenka i juodaji sarasa, ir jokiu nuolaidu tikrai niekad negaus, gal netgi is principo teisejai bus mums grieztesni.
   Pas mus teisejai silpni, berods praeitu metu cempionate ar uzpraeitu Kuklys susikibo su teiseju, vienas kita isvadino graziais zodeliais. Siais metais Suduva lose su Trakais, o Brokas kabinosi teisejui i atlapus ir buvo apsauktas, taip kad puse stadiono girdejosi. Tai manau cia yra silpnas psichologinis pasiruosimas, kai neislaiko itampos ir spaudimo is zaideju puses. jeigu kazkas daug rekia, tiesiog rodai kortele ir isveji zaideja, ir tokiu dalyku daugiau komandos nebedarys. O kai uzsileidzia ant savo galvos, tai ir gaunasi nebaudziamumas, per aplaiduma, ar emocijomis paremtas sprendimas. na uzteks jau verkslent. Nes Suduva zaidima pagauna, ir tik dar labiau norisi sia komanda palaikyt. Todel pilnai tikiu kad imsim tuos medalius.
   Zinau kad suduviai skaito si bloga, tad chebra mes su JUMIS!

 22. 34 Remis 2014-05-22 11:05

  Neblogas skirtumas statistikoje: Sūduva – 30 pražangų, Atlantas – 13 pražangų.

 23. 35 Kuzma SS 2014-05-22 12:09

  Mental, iš dalies ir sutinku, ir nesutinku su tavim. Tikras fanas niekada nesusitaikys su neteisybe. Ir viskuo kuo galės padės komandai bet kada, bet kur, esant bet kokioms aplinkybėms! Jei teisėjas B.B.s, tai taip ir šauksim! Tegul žino, kad reikia ne tik įtikti kažkam, bet dirbti savo darbą. Ir dirbti jį žinant, kad ne visi naivūs ir akli. O mes bet kuriuo atveju nei neteisybės, nei komandos nepaliksim. Žiūrint iš šalies – geriau tegul Sakalai apšaukinėja teisėją, o ne žaidėjai. Žaidėjai emocijų energiją gali išlieti aikštelėje mušdami bankes.
  O vat dėl Sūduvos pakilimo visiškai sutinku – dabar netgi imu džiaugtis, kad sezono pradžia buvo tokia išskirtinai nesėkminga. Juk prieš kelis metus net kelis sezonus iš eilės dejuodavom, kad va… “jau atsiliekam nuo lyderių, ir reikia kapanotis iš ketvirtos vietos“ Dabar, kai komanda gavo itin daug itin gerų pamokų pirmame rate, ir kapanojamės iš paskutinės (!!!) vietos – kiekviena pergalė ir kiekviena bankė yra kur kas saldesnė. Ir žaidėjai kur kas labiau motyvuoti įrodyti ką gali. Todėl taip pat neabejoju, kad medalius imsim. Aš asmeniškai neatsisakau savo spėjimo sezono pradžioje kad jie bus dar ir sidabriniai.
  Sėkmės komandai! Tikim ir tikėsim!

 24. 36 rimvill 2014-05-22 12:12

  Kas netingi pažiūrėkite santrauką tarp Žalgirio ir Ekrano nuo 2.20 min. Turėjų duoti pendelį ar ne? Sūduvos atveju už daug silpnesnį prisilietimą davė

  • 37 carlos 2014-05-22 12:22

   pirma į kamuolį sužaidė,jei jau labai norėt duot pendelį ten jau greičiau toje situacijoje kai veličką nugriovė…

  • 38 Remis 2014-05-22 13:34

   Nedaug vakarykščių rungtynių žiūrėjau, bet kai teisėjas neduoda geltonos po to, kai sąmoningai griebiama už marškinėlių ir stabdoma ataka, tai ką gali pasakyti apie tokį teisėjavimą :)

   • 39 carlos 2014-05-22 13:40

    geras tas teisėjavimas buvo, geltonų gailėjo į abi puses, bet kadangi į abi, tai nieks per daug ir nepyko…

   • 40 Remis 2014-05-22 14:36

    Negali būti geras teisėjavimas, kai neduodi geltonos už tai, už ką yra aiškiai mokoma duoti. Po to kitose rungtynėse visi tik rankom skėsčioja, kai koks Mažeika ar Slyva duoda kaip priklauso.

 25. 41 carlos 2014-05-22 14:44

  jis buvo ta prasme geras, kad nieks jokių pretenzijų po rungtynių nereiškė ir nebuvo šališkas į kažkurią vieną pusę, kurioje ten tavo minimoje situacijoje geltonos nedavė atvirai sakant neprisimenu, bet kitose daugiau mažiau kai reikėjo davė, bet leido gana kietai žaisti abiem komandoms…

 26. 42 p.o.p. 2014-05-22 15:44

  Bagdanavičių vis tik diskvalifikavo vienerios rungtynėms. Matyt nenorėjo situacijos, kurios “išimtimi“ tapo Šembero ir Matuzo diskvalifikacijos

  http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Po-14-ojo-turo-rungtyniu-diskvalifikuoti-penki-futbolininkai/1075

 27. 43 p.o.p. 2014-05-22 15:53

  O dėl teisėjavimo “stilių“ ir “koncepcijų“ vis tik pritariu Remiui. Teisėjavimas turi būti maksimaliai identiškas kiekvienose rungtynėse ir nepriklausomai nuo to, kas teisėjauja. Kaip kitaip gali būti? Taisyklės yra taisyklės, jų interpretacijų turi būti maksimaliai mažai.

  • 44 carlos 2014-05-22 15:58

   teisėjavimas nebus identiškas, nes žmonės nėra identiški, o taisyklės ypač skiriant geltonas ar raudonas nuobaudas iš dalies yra interpretacijos reikalas, taigi nors idealo ir reikia siekti, bet nešališkumo punktas jeigu yra išpyldomas, manau, jau yra neblogai…

 28. 45 DZHIT 2014-05-22 17:17

  Taigi, yra 2 teisėjai, kurie Marijampolėje plojimų tikrai nesusilauks… Slyvanosiui ir šitam ryžam pyderui reikia banerius daryti su tekstais, kurie priverstų susimąstyti. Norint atkreipti problemą, tai reikia kuo daugiau viešinti. Norėčiau kurti tai, bet norėtųsi, kad bendraminčių atsirastų. Gal yra norinčių daugiau? Turiu keletą vizijų kaip galima labiau atkreipti dėmesį į tikrai progresuojančią esminę problemą. Kam įdomu, parašykit į el paštą.

 29. 46 p.o.p. 2014-05-22 17:52

  c’mon, esu šimtu procentų tikras, kad nėra prasminga švaistyti energijos teisėjų kritikai. juk puikiai visi žinome, kad LFF ir visos jai pavaldžios institucijos niekada žmonių negirdi, o jei ir girdi – net nesirengia klausyti. todėl yra beprasmiškas burtis į teisėjų darbo kritikos kolektyvus.

  geriau jau darykit banerius, palaikančius komandą.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits