15: EKRANAS 0:2 SŪDUVA

2014-64

Lietuvos futbolo čempionatas šiais metais ypatingai anksti pasiekė stadiją, kurią būtų galima pavadinti “Lietuvos futbolo federacija prieš Lietuvos futbolininkų sveikatą”. Neabejoju, kad tokią dieną, kaip šiandien, kai kala 30 laipsnių karštis LFF prezidentas Kvedaras tingiai guli lauko baseine ir gurkšnoja šaltą alų. Kai tokia temperatūra nelabai ką kitą ir gali veikti. Juolab, kad ir gydytojai per teliką nuolat aiškina apie tai, kaip pavojinga ilgesnį laiką be kepurės praleisti po tiesioginiais saulės spinduliais. Pavojinga eiliniams Lietuvos respublikos piliečiams, bet ne futbolininkams. Futbolininkai greičiausiai yra supermenai, kurie prie trisdešimtinio karščio gali per pora valandų intensyviu tempu nubegti po kokį dešimtį kilometrų.

Žaisti futbolą vidudienį tokiomis sąlygomis yra nežmoniška. Čia mažų mažiausiai. Kitas dalykas – futbolas tokiame karštyje tampa keliskart mažiau įdomus, lėtas, pilnas stoviniavimų, o į rungtynių pabaigą – dar pavojingesnis žaidėjų sveikatai. Mat į rungtynių pabaigą žaidėjai taip nusivaro, kad reikalus ima spręsti labai jau pavojingomis pražangomis vien dėl to, kad kitaip žaisti jėgų nebeturi. Esu tikras, kad jei šiandien vidutienį A lygos tvarkaraščio sudarytojui tektų nubėgti bent keletą kilometrų, kitai metais futbolas būtų žaidžiamas vakarais, kai vėsiau, o ne karščiausiu dienos metu. Tiesa, stebina ir kitas reikaliukas – kad pačių komandų vadai nemėgina pakoreguoti idiotiško tvarkaraščio. Nejaugi ir jiems negaila savo “darbuotojų”?

Gerai – dabar prie futbolo. Nors, tiesą pasakius, per tokį karštį net rašyti sunku. Prakaituoti pirštai prie klavišų limpa. Ačiū dievui, kad šiandien ir rašyti nelabai yra apie ką. Rungtynes žiūrėti pradėjau nuo pirmo kėlinio vidurio, todėl nežinau, kas ten nutiko, kad ir taip retos Sūduvos gretos tapo dar retesnės. Kovačevičiaus ir Isodos iškritimas pačioje rungtynių pradžioje turėjo skambėti kaip dar vienas prakeiksmas. Apie tai sužinojau kiek vėliau, o žiūrint žaidimą nuo vidurio nelabai ir jautėsi, kad Sūduva žaidžia be keturių pagrindinės sudėties gynėjų.

Nieko nuostabaus, kad žaidimas buvo lėtas. Kažin ar įmanoma per tokį karštį lošti kitaip. Ekranas atrodė gan vidutiniškai, o Sūduva žaidė protingą futbolą. Kiek leido sąlygos spaudė Ekraną aikštės viduryje, atidžiai gynėsi ir sau įprastu būdu mėgino išbėgti į ataką. Panašu, kad Sūduvos staigus atakos stilius jau tapo “žanro klasika”, nes rungtynių komentatorius tai primindavo kas kartą, kai tik imdavo megztis aštresnis Sūduvos puolimas. Sūduva visas rungtynes pakenčiamai gynėsi, pusėtinai atakavo ir, kas svarbiausia, gan užtikrintai valdė aikštės vidurį. Smagu matyti, kad vis geriau lošia Vaskela, kuris su kiekvienomis rungtynėmis tampa vis reikšmingesnis komandos išvaizdai ir vis labiau panašus į savimi pasitikintį žaidimo organizatorių. Tik jam jau derėtų įvarčius pradėt mušt. Kad pasitikėjimo būtų dar daugiau.

Tiesa, įvarčius šį kartą Sūduva įmušė ne sau įprastu būdu. Nei vienas, nei kitas nebuvo greitų atakų pasekmė. Šį kartą įvarčius atnešė tikslūs Sūduvos žaidėjų veiksmai ir sulėtinta Ekrano gynėjų reakcija. Pirmasis įvartis, manau, yra ne tik vienas gražesnių iš tų, kuriuos įmušė Sūduva. Jis galės pasivaržyti ir dėl gražiausio viso sezono įvarčio titulo. Ten viskas buvo tobula – ir Russo perdavimas, ir Baranovskio greita reakcija ir – kas labiausiai stebino – tikslus Baranovskio smūgis iš eigos! Valentinas tiek kartų panašiose situacijose šaudavo pro šalį, kad jį norisi dar stipriau su šiuo įvarčiu pasveikinti. Antrasis įvartis, be abejo, jau yra iš kuriozinių kategorijos. Tokie rodomi youtub’e su prierašu “neįtikėtina vartininko nesėkmė”. Tačiau iki tos vartininko nesėkmės keliskart aplaidžiai sužaidė Ekrano gynėjai – tiek leisdami laisvai su kamuoliu sukinėtis Vaskelai, tiek netrukdydami Šoblinskui kalti į vartus. Smūgis nelabai pavyko, tačiau ir tokio visiškai pakako.

Likusi rungtynių dalis buvo formaloka ir gana bjauri. Žaidėjai galutinai nusivarė ir pradėjo ne futbolą žaisti, o mėginti vienas kitam sukelt kuo daugiau skausmo. Pasižymėjo abiejų komandų futbolininkai, teisėjas primojavo geltonų kortelių, o mes taip ir likome nesupratę, kodėl reikia kapoti per kojas vienas kitam aikštės viduryje, kai situacijos kelia minimalų pavojų.

Kita apverktina tema yra dar sunkiau suvokiama. Čia jau kalba apie Sūduvą, Ekrano tai neliečia. Praeitose rungtynėse du Sūduvos žaidėjai buvo diskvalifikuoti už diskusijas su teisėju. Atrodė, kad ši Sūduvos bėda tokia akivaizdi, jog žaidėjų rūbinėje laukia ypatingai rimtas pokalbis pokalbių rungtynių metu tema. Deja, pokalbis matyt neįvyko. Mat ir šį kartą vienas Sūduvos žaidėjas buvo diskvalifikuotas už diskusijas – Karolis Chvedukas. Karolis geltoną kortelę už liežuvį gavo… po Ekrano pražangos! Neblogai, ar ne? Tiesiog tobulas metas iškeikti teisėją – kai jis švilpia priešininkui pražangą. Chvedukui tai buvo šeštoji geltona kortelė, vadinasi, jo kitose rungtynėse prieš Kruoja nematysime.

Žiūrint į gan beviltišką ir įkvėpimo stokojantį Ekrano žaidimą šiose rungtynėse, negalėjai pamiršti gandų apie galimą šios komandos bankrotą. Minčių apie tai buvo pasirodę ir šiame bloge, ir Panevėžio laikraštyje “Sekundė”. Galvoti, kad aikštėje per karštį besikankinanti komanda galbūt tai daro paskutinį kartą buvo ypač dramatiška. Juo labiau, kad ta komanda – Panevėžio Ekranas. Jei neklystu, tai būtent Ekranas yra vienintelė komanda Lietuvoje, kuri sužaidė kiekvieną aukščiausios lygos sezoną nuo pat Nepriklausomybės paskelbimo. Todėl gandai ne apie dar didesnį komandos nusilpimą (kuris galėtų būti laikinas), o apie galutinį bankrotą kelia ypatingai aštrų liūdesį. O juk smarkiai šiam sezonui atjaunintas Ekranas rodė visai neblogą futbolą!

Labai keistos rungtynės. Rungtynės, kurias laimėjo tie, kuriems pergalės reikėjo. Ne “reikėjo labiau” kaip paprastai sakoma. Tiesiog – vienai komandai reikėjo trijų taškų ir ji juos pasiėmė, o kitai, panašu, nereikėjo nieko, todėl ten lošė tik legionieriai. Bent jau tokį jausmą galėjai susidaryt iš rungtynių komentatoriaus – Šušnjar, Eivelto ir Umeh vardai jo pasakojime skambėjo dažniausiai.

Smagu, kad Sūduva pasiėmė taip reikalingus taškus ir jau dabar antrame rate yra surinkusi daugiau taškų, nei pirmame. Smagu ir dėl to, kad anksčiau Sūduva mėgdavo netikėtai pralaimėti komandoms, esančioms panašiose situacijose, kaip dabar yra Ekranas. Aišku, jei Ekranas iš pirmenybių pasitrauks, greičiausiai visi rezultatai bus anuliuoti, todėl ši pergali gali virsti dūmais (tuomet labiausiai nukentės Kruoja, kuri prarastų 6 taškus, o Sūduva su Žalgiriu netektų po 4). Smagu, bet džiūgauti kažko nesinori, nes nėra labai linksma tapti paskutine komanda, nugalėjusia Panevėžio Ekraną. Nesinori ploti rankomis ir dėl to, kad Ekrano bankroto atveju Sūduva netikėtai gautų bilietą į Europos lygą. Tačiau gal visa tai ir tėra tik kalbos. Gandai. Bobutės paskalos. Gal viskas bus kitaip. Dabar A lygoje nutiks pirmoji ilgoka pertrauka. Sūduva sekančias rungtynes loš tik birželio 10 dieną. Iki to laiko greičiausiai viskas ir paaiškės.

36 Responses to “15: EKRANAS 0:2 SŪDUVA”


 1. 1 ADG 2014-05-25 00:42

  Sveiki. Zinau, kad pries sezona Suduva domejosi bent keletu Ekrano zaideju. Tik niekaip nepavyko isrist pavardziu. Gal kas zinot?

 2. 2 voleur 2014-05-25 00:48

  Apie rungtynes, tai istorijoje liks rezultatas ir tikiuosi 3 taškai :) man rungtynes patiko, gal todėl, kad palaikau sūduvą. Radzinevičius aukšto lygio žaidėjas, net ir komentatoriai kiekvienose rungtynėse jį liaupsina. Šįmet turi būti trejetuke rezultatyviausių.

 3. 3 Diviriks 2014-05-25 01:04

  Uch, Sunki išvyka. Pelnyta pergalė! Smagu buvo matyti švytintį Mariaus veidą, ypač po varžybų su Atlantu! Ir Milošas… vienkojis, bet vis tiek sušoko pergalės šokį. Tai bent mentalitetas! :)

 4. 4 mental 2014-05-25 01:57

  na žaidimas tikrai neblogas,kontroliuotos varžybos,gera taktika,gera kova.
  na o man labiau gaila Dainavos nei ekrano. ar lig šiol visi gailisi FBK? kiekvienam kieme savos bėdos,išlieka stipriausi o kiek tie stipriausi laikysis nieks niekad nežino ir nesužinos. kai komanda turi daug didesni biudžetą ir nuolat skriaudzia kitus,tai niekam nieko negaila,nors dauguma titulu taip išeitų kad eina i skola. tad geriau jau žvirblis rankeloj…

 5. 5 Lukas 2014-05-25 03:20

  Patiko žaidimas, komanda ir t.t.
  Tik va dar vienas dalykas – keikėm čia mes teisėjus, kurie Sūduvai teisėjavo, raudonų kortų, pendelių pridalino. O štai mano nuomone rungtynių pabaigoje Ugge privalėjo už tą pražangą gauti raudoną kortelę. Nemanau, kad teisėjai visi prieš Šūduvą. Tiesiog jie klysta. Į visas puses.

 6. 6 jlk 2014-05-25 09:04

  Jo. Tvarkarascio sudarymas yra vieno senelio is LFF monopolis kuris net nemoka dirbti kompiuteriu.

 7. 7 Remis 2014-05-25 09:21

  Kaip nesuinteresuotas žaidžiančių komandų rezultatais, pasakyčiau, kad vakarykštės, nepaisant kaitros, žiūrėjosi geriau nei Sūduva – Atlantas.

 8. 8 Anonimas 2014-05-25 09:54

  dėl Ekrano situacija aiškės kitą savaitę. Ateina naujas rėmėjas (lietuvis), bet turi būti išpildyta nemažai sąlygų, viena iš jų Dambrausko sutartis 20 m su Ekranu. Tai treneris kuris ir laiko šią komandą ir nors jaunimas jau daugelis turi klubus kur galėtų eiti, juos užauginusio trenerio niekas nepalieka.

  • 9 carlos 2014-05-25 11:33

   bredas čia tiek pagal Lietuvos, tiek pagal fifa įstatymus tokio ilgio sutarčių nebūna…

 9. 10 p.o.p. 2014-05-25 10:08

  Kiek metu sutartis???

 10. 11 griezhtas 2014-05-25 10:37

  Dar pagalvojau, o ekranas savo vartininkui neturejo sviesesnes spalvos aprangos, nes tas su juoda ilga apranga ant saules valanda pastvojes vietomis zaide keistokai, kas net nestebina.
  O siaip vakar nebuvo to ekrano, kuris zaide su zalgiriu, ar zalgrisi del letumo parankesnis, ar nusteikimo nebuvo.
  Suduva aisku saunuoliai, ypac ivertinant isodos ir kovaseviciaus iskritimus.

 11. 12 j 2014-05-25 10:38

  Čia tokiai trukmei rekrūtus į caro armiją imdavo. Nors jei ir rėmėjas rems 20 metų ir dar įvairūs force majeure, tai pusė velnio. Bet jau Ekrano gerbėjai Dambrauskui žiauriai skolingi liktų.

  • 13 tobex 2014-05-25 10:56

   kaip prasideda nuogirdų iš stadiono perpasakojimai tai tokios nesąmonės ir pradedamos rašyti.
   5 metai jau būtų nelabai realu. o 20 išvis kažin ar juridiškai įmanoma pagal Lietuvos įstatymus.

 12. 14 Anonimas 2014-05-25 11:20

  O kada Isoda iskrito, nes keitimas tai jo nebuvo atliekamas?

  • 15 Remis 2014-05-25 12:19

   Tikriausiai buvo vadinamasis nulinis keitimas, kai susižeidusį prieš pat rungtynes žaidėją keičia kitas aštuonioliktuke esantis.

 13. 16 Varvalas 2014-05-25 13:00

  Pritariui blogeriui, kad rungtynės įvyko ne pačiu geriausiu laiku. Ir išvis tą dieną jos neturėjo vykti, nes sutemus žaidė ispanai. Va, ten mačiau sėdinčius keletą iš Kvederlendo ir taip pat suprakaitavusius. Tik nežinau dėl ko.
  Rungtynės man patiko. Net pergerai judėjo karštu oru žaidėjai (Ekrano tik legionieriai judėjo reikiamu ritmu). Pabaigoje atsiliepė išsekimas ir prasidėjo šienavavimas per kojas nekaltose situacijose.
  Nemanau, kad Ekrano neliks. Gelbėtojų yra, tik … reikia juos teisingai atsirinkti. Jei ir taip nutiktų, tai blogiau būtų tik lėktuvo nukritimas su futbolininkais.

 14. 17 Mental 2014-05-25 19:13

  O tai jus manot komandos turi kazkoki svaru zodi su tuo tvarkarasciu? jeigu visos sukiltu taip gal kazkas ir gautusi, Dabar atsiuncia tvarkarasti likus kokiai savaite likus iki sezono starto, ir jei viena komanda pradeda burnot tai turbut nelb kam idomu buna, nes del tos vienos komandos realiai turi pertvarkyti visu komandu tvarkarasti.
  Arba tiesiog niekas neperziuri menesio i prieki varzybu, ir nesitiki kad gali but tokios nesamones: kaip kad ilsiesi 2 dienas tarp varzybu , o paskui staiga gauni 2 savaites atostogu ir panasiai :D
  Beje su tais 20 metu, ten turbut noreta pasakyt 2 metai, tik nuliukas ne vietoj atsidure :))

 15. 18 Anonimas 2014-05-27 15:31

  kazkos renginukas per miesto dienas bus http://fksuduva.lt/?p=7145

 16. 19 Varvalas 2014-05-27 16:05

  tai kad tų Sūduvos futbolininkų Marijampolėje beveik neliko. Legionieriai isvaziavo namo, o dar keletas Kaune gyvena. Atostogos.

 17. 21 Mental 2014-05-27 22:23

  Miesto dienų metu bus prekiaujama ir FK “Sūduva” atributika bei JOMA aprangomis. Taip pat galėsite įsigyti ir naujųjų “Sūduvos” žaidėjų kortelių.
  Va cia geras, net korteliu pagamino, siek tiek pradejo dirbt

 18. 22 kitas Juozas 2014-05-27 22:49

  Dainava sužaidė istorines rungtynes:D

 19. 23 Mental 2014-05-27 22:58

  Sveikinimai Alytuj su pirma pergale. Naujas treneris pasiteisino :)

 20. 24 bekas 2014-05-28 00:05

  Obana!!! Sensacija!? Ar biudzeto deficito mazinimas vienai komandai?

 21. 25 griezhtas 2014-05-28 07:46

  Reikia Remio ekspertinio vertinimo. Nemaciau varzybu, ten Dainava gerai zaide ar geri koeficientai bangos gynyba isderino?

 22. 26 griezhtas 2014-05-28 08:30

  O jeigu, Danava savo jegom laimejo, tai labia dziugu, kad vaikai uzsigrudino ir paaugo, ir kad Dainava jau galinti ikasti komanda.
  Beje pagal ilgametes suduvos tradicijas, nors vienas pralaimejimas autsaideriui per sezona yra privalomas :D

 23. 27 Suduvis 2014-05-28 08:43

  Maciau dzuku rungtynes. Nieko nenoriu atvirai itarinet, bet svelniai tariant varzybos keistos.

  • 28 Sveiki 2014-05-28 10:41

   staigmenos visada keistos, bet žaidė ne prieš madrido realą, o “amžinai šeštus“:)
   jeigu ir krenta įtarimai, tai ant bangos, o čia jau jų problemos, kad jiem reikia ne taškų o pinigų:D

 24. 29 /// 2014-05-28 09:03

  jokių čia kriminalų nėr, tiesiog Banga iš savo šeštukės niekur nenorėjo kilt

  • 30 Kuzma SS 2014-05-28 09:56

   Lygiai tą patį pagalvojau – Banga ko gero išsigando, kad vėl į antrą vietą pakils :) Šešta gi jiems rezervuota.
   O jei rimtai, labai norėčiau, kad ir kiek dažniau Dainava laimėtų (žinoma, ne prieš Sūduvą). Tada tikrai tie jaunuoliai taps plieniniais kovotojais

 25. 31 Varvalas 2014-05-28 16:27

  žiūrėjau antrą kėlinį. Įvairios mintys lindo į galvą ir todėl supratau, kad dar turiu galvą :)

 26. 32 Anonimas 2014-05-28 19:45

  už Dainavos pergalę koeficientas lažybų punktuose buvo virš 30

 27. 33 Remis 2014-05-29 11:43

  Jei Banga yra lažybininkai, tai labai nevykę, nes tik idiotas rungtynėse, kurias nori pralošti, kelia 15 kampinių, padaro 44 smūgius, 12 kartų pataiko į vartų plotą ir tikisi, kad varžovų vartininkas ir gynėjai atmuš kamuolį praktiškai nuo linijos.

 28. 34 Mental 2014-05-29 18:02

  Na va ir po Bangos ispudingos pradzios. Kai visi keike ir stebejosi Suduvos rezultatais, o stai Banga gyre kad taip puikiai zaidzia. Bet turbut tik maza dalis zmoniu tikejo ar norejo tiketis, kad Banga atlaikys toki tempa visa sezona. Zinoma cia sis pralaimejimas nera kazkoks ispudingas, bet zinant Dainavos situacija tai tiesiog labai apmaudus pralaimejimas, visomis prasmemis. Beje kazkur ir P.O.P buvo rases apie Bangos fenomena, kai patvarko lyderius, o paskui gauna nuo visu autsaideriu. Pradzia visiems buna sunki, bet kuo tolyn tuo zaidimas turi eiti geryn.

 29. 35 Anonimas 2014-05-29 18:34

  taip Remi , nevietoj lazybos nei lenteles prasme nei kitaip

  • 36 Remis 2014-05-29 19:19

   Yra tik vienintelė organizacija, kuri pasako, ar buvo įtartinų veiksmų, ar ne – UEFA (tiksliau, jos samdoma Sportradar). Ir pasako ne žiūrėdama į galutinį rezultatą ir prieš tai buvusius koeficientus, o vertindama tiek prieš rungtynes, tiek rungtynių metu vykstančius veiksmus daugybėje lažybų kontorų visame pasaulyje. Ir šiemet LFF jau yra gavausi informacijos apie įtartinas rungtynes, ir tikrai ne tokias, apie kurias visi sėdintys internete tauškia. Bėda tik ta, kad LFF praktiškai apart moralizavimo nieko ir negali padaryti, nes mūsų teisėsaugai tai trečiaeilis dalykas.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits