Naujienos ir t.t.

2014-65Karolis Chvedukas rinktinėje / V. Januškos ir LFF nuotrauka. 

Pradėkime nuo to, kad tiesiai iš rungtynių prieš Ekraną į ligoninę patekęs Kovačevičius buvo nesulaužytas. Su tuo serbą ir pasveikinkime – komanda neprarado dar vieno žaidėjo, o žaidėjas – pusės sezono. Apie kitų Sūduvos ligonių sveikatos būklę pranešimų nebuvo.

Tuo tarpu Karolis Chvedukas sėkmingai sužaidė, berods, savo antrąsias rungtynes už rinktinė. Svarbiausia – kortelės negavo!

15-as A lygos turas pasibaigė ko gero daugiausiai šnekų šiais metais sukėlusiomis rungtynėmis. Kaip visuomet, kai gerokai silpnesnė komanda nugali gerokai stipresnę komandą, mūsuose iškart kyla šnekos apie negražus žaidimus stadionų rūsiuose. Geriau jau silpnos komandos stipresnių nenugalėtų – būtų lietuviško futbolo kostiumas švaresnis. O štai aš laikausi savo klasikinės pozicijos – jei byla neiškelta, tai ir kalbėti apie sutartas rungtynes nėra prasmės. O kadangi mūsuose bylos niekada nebuvo keliamos ir greičiausiai dar ilgai nebus keliamos – tad apie tai mums šnekėti apskritai nėra tikslo. Pašnekėti tokiu atveju galėtų LFF klerkai. Pavyzdžiui, galėtų pasiteirtauti UEFA stebėtojų nuomonės ir prasklaidyti dūmus. Arba nubraukti žmonėms kylančius įtarimus arba pagrįsti juos konkrečiais tyrimo veiksmais. Bet LFF į tai giliai ir toli nusispjaut. LFF tam laiko neturėjo – juk pergalę prieš suomius reikia atšvęsti.

Deja, yra ir liūdnesnių naujienų. Panašu, kad gandai apie fundamentaliai blogą Panevėžio Ekrano finansinę situacią tvirtinasi. Klubas apie tai atvirai prašneko ir paskelbė apie penktadienį rengiamą “neeilinę spaudos konferenciją”, kurioje dalyvaus komandos prezidentas, treneris, kapitonas ir dar keletas verslininkų bei politikų. Šnekama bus apie “giliausią finansinę krizę per savo istoriją” ir apie “pavojų skolų slegiamam klubui išnykti iš futbolo žemėlapio”. Nieko kito nelieka, kaip palinkėti Ekranui atrasti būdų išsaugoti savo gyvybę. Penktadienio popietę greičiausiai iš klubo bus konkretesnių žinių apie situaciją ir komandos ateitį.

Pertrauka yra pertrauka, tačiau Marijampolėje savaitgalį bus šventė. Šventė vadinasi “Marijampolės dienos”, kuriose vietos buvo atrasta ir futbolui bei Sūduvos futbolo klubui. Džiugu, kad klubas ne tik poilsiauja, bet ir viešųjų ryšių nepamiršta. Komandos svetainė sako, kad Sūduvos futbolininkų šeštadienį bus galima sutikti prie Marijonų gimnazijos. Ten taip pat bus galima palošti stalo futbolą ir apžiūrėti bei įsigyti visokių komandos suvenyrų. Sūduvos žaidėjų kortelės skamba ypač intriguojančiai. Žodžiu, jei įdomu – žinių ieškokit Sūduvos svetainėje. Ten yra ir konkrečios veiksmų valandos ir telefono numeriai bei el. pašto adresai pasiteiravimui. Sūduvos Sakalai taip pat ten sukiosis, tad jei turite norų prieš jų prisijungti, tai yra puiki proga su tais energingais jaunuoliais susipažinti iš arčiau. Panašu į tai, kad būsiu toje šventėje ir aš – gal netyčia pavyks kokio futbolisto autografą gaut.

Beje, galbūt pastebėjote, jog dešiniame blogo krašte, apačioje atsirado tokia juoda lentelė – užveisiau ir aš Twitter’į. Kol kas lietuviškas Twitter’io gyvenimas labai tylus ir tuščias, kol kas transliuoju praktiškai į tuštumą, tačiau gal kada situacija ir pasikeis. Tačiau jei kam patogiau blogo naujienas gauti šiuo kanalu – prašom.

23 Responses to “Naujienos ir t.t.”


 1. 1 skaitytojai teiraujasi 2014-05-30 00:06

  Ka manote apie rinktinės žaidimą? Užpuolėm kaip visada puolam tokio lygio komandas, tik šį kartą NE-PRA-SI-LEI-DOM!!!

 2. 2 Diviriks 2014-05-30 00:06

  Nerimsti pertraukos metu? :)

  Pastebėjimas: nuo 1990 metų A lygą yra laimėjusios 7 komandos – Klaipėdos Sirijus, Romar, Kareda, Inkaras, FBK, Ekranas, Žalgiris. Pirmosios 4 komandos – jau seniai išnykę iš Lietuvos futbolo žemėlapio; FBK sėdi antroje lygoje; Ekranas – būti ar nebūti? Sakyčiau, fatališka, ar ne?

  Dabar, atrodo, Žalgiris pradeda savo dominavimą. Retorinis (kartu ir logiškas klausimas): o kas laukia Žalgirio? :)

  Dievaž, Lietuvoje viskas laikina. Ir kas gi vyko pastaruosius daugiau nei 20 metų Lietuvos futbole? Paaiškinkit. Gimiau Sąjūdžio įkarštyje, tad daug ko nežinau :))

 3. 3 Anonimas 2014-05-30 00:20

  matai, faktas, jog krūva kažkada valdžiusių Lietuvos futbolą klubų išnyko, nereiškia, jog šią tradiciją verta tęsti toliau:) juolab, kad ir FBK bei Žalgiris yra kitokie klubai nei tie, kurie kažkada medalius laimėdavo. Iš kitos pusės – Ekranas, jei neklystu, ir yra vienintelė LT komanda, kuri aukščiausioje lygoje sužaidė visus Nepriklausomos Lietuvos čempionatus. Jau vien dėl to klubo bankrotas būtų graudus.

  Iš kitos pusės, akivaizdu ir tai, jog šiandieninis Žalgiris jau yra tvarkomas kitaip, šiuolaikiškai. Visi zyzia apie tai, kad Zuokas tą komandą išlaiko, tačiau Zuoko pinigai tik suteikia Žalgiriui ryškesnio pranašumo prieš kitus lygos klubus. Išgyventų Žalgiris ir be Savivaldybės, tik nebūtų trim galvom už kolegas stipresnis. FBK, įtariu, irgi panašiai tvarkosi – taip, kad klubas išgyventų netgi tuomet, kai “turtingas dėdė“ ar rusiškas rėmėjas iš eterio išnyktų. Bangos modelis irgi naujoviškas, tik ten reikalą gadina mažo miestelio skurdas. Dėl to ir buvo pasiduota rusiško kapitalo vilionėms.

  Ekrano dilema ko gero brendo jau nemažai metų – nepaisant šiuolaikiškos išvaizdos, šis klubas jau seniai turėjo bėdų su buvusiais žaidėjais dėl nesumokėtų pinigų. O vis tik ko gero nieko kito kaip komandos vadų negali kaltint dėl to, kad tuomet, kai pinigų buvo, kai komanda buvo aukštumoj, nebuvo sukurta struktūra, kuri bent jau garantuotų klubui laikiną buferį tam atvejui, jei pagrindinis pinigų šaltinis imtų ir išsektų.

  Trumptai tariant, apibendrinimas trumpas. Dar neseniai Lietuvos futbolą valdė klubai, kuriuos šėrė turtingi dėdulės. Dabar gi pamažu, sunkiai, tačiau kuriasi kitoks požiūris į futbolo klubo valdymą. Todėl į ateitį galima žvelgti optimistiškai, net jei klubų bankrotai ir bus mūsų futbolo kasdienybė dar kokius penkerius metus į priekį.

 4. 4 p.o.p 2014-05-30 00:22

  ups, čia jūsų godotinas metraštininkas transliavo, Anonimu prisidengęs:)

 5. 5 Diviriks 2014-05-30 00:46

  Daugmaž ir aš taip galvojau, tik patirtis yra svaresnė nei teorija :)
  Taip, Žalgiris eina naujovišku keliu. Ir, rodos, šis kelias atrodo stabiliau nei “vadukų“ remiamų klubų trumpalaikiai žybtelėjimai. Kita vertus, novatoriškos idėjos šiuo metu išryškėja tik Žalgirio atveju (dėl Bangos, dėl tavo minėtų priežasčių, sutinku tik iš dalies). Daug klubų priklausomi nuo rusiško kapitalo, kuris nėra saldainis; Dainava, nors ir turi šeimininkus iš Vakarų merdi; Šiauliai, Trakai (ten situacijos nežinau, bet atrodo perspektyviau nei Vėtra, FC Vilnius, Reo ar Geležinis Vilkas) ir Sūduva kažkaip sugeba išgyventi iš vietinės iniciatyvos.

  Žodžiu, daugiau Zuoko tipo žmonių ant Lietuvos: prasiskolinsim, ale bent futbole macnesni būsim :))

 6. 6 griezhtas 2014-05-30 08:52

  O as vistik pasakysiu, kad suduvos modelis “be jokiu skolu“ yra pati geriausia priemone uztikrinti komandos testinuma.
  Ekrano atveju manau nebutu problema, dabartinei sudeciai ir komandai islaikyti surasti remeju su 1-1.5 mln.lt metams, bet kai (speju) yra 4-7 mln.lt senu skolu tai, bet kuriam remejui atsoks fantazija kisti pinigus kai neaisku kada jie nueis i komandos sustipirnima, geriau jau kisti i komanda be skolu kur injekcijos iskart pasimatytu.
  Zalgirio modelis nezinau kokiu principu paremtas, bet speju (pagal tai, kad per 2 metus nesugebejo pinigu uz Vitkauska suduvai pervesti) irgi pirma darom pirkinius, o remeju pinigus gausim veliau, bet tada visada atsiranda tikimybe ju negauti (ypac su zuoko lesomis) ir likti su skolomis., o tada jau tas pats variantas kaip dabar su ekranu

  • 7 carlos 2014-05-30 13:46

   sūduvos modelis lygiai tas ptas, neturi jie jokių pinigų iš anksto ir teturi tokais pačias rėmėjų garantijas, tik šiuo atveju kaip suprantu rėmėjas ir yra pats savininkas, o visiškai užtikrinti negali iš vis niekas būt, gali gi galiausiai bankas kur pinigus lakai bankrutuoti kaip ekranui atsitikto :)

 7. 8 Remis 2014-05-30 09:05

  Realiai visų Lietuvos klubų modelis yra vienas ir tas pats. Vadinasi “vaikštau su ištiesta ranka“. Nes nėra nei vieno, kuris gyventų iš bilietų pardavimo, pinigų už transliacijas, atributikos pardavimo, žaidėjų auginimo ir pardavimo, reklamos sutarčių.

 8. 9 Paulius Ambrazevičių (@pauliusa) 2014-05-30 09:12

  Na, dėl Twitter tai kolega perdedate. Daugybė lietuvių naudojasi juo, tarp jų nemažai ir lietuvių futbolininkų, ypač jaunųjų: Donatas Kazlauskas, Simonas Stankevičius, Gratas Sirgėdas, Dovydas Virkšas, krūva sporto žurnalistų, pradedant Paulium Cubera iš 15min.lt, baigiant Justu Kontrimu iš sportin.lt, Rita Stankevičiūte, Giedrium Janoniu. Tiesiog atrodo, kad per mažai esat susipažinęs su lietuvišku Twitter. Linkėjimai nuo @pauliusa.

  • 10 p.o.p. 2014-05-30 11:25

   Ačiu ir už reklamą, ir už patarimą. Matai, aš kol kas tik LT klubus patikrinau, tai su twiteriu mažai kas draugauja, o transliuoja daugiau tai berods tik FBK ir Kruoja.

 9. 11 Anonimas 2014-05-30 09:40

  žėė.. pas tave p.o.p. paulius ambrazevičių reklamuojasi :)) Galėtų ir tave pareklamuoti :)

 10. 13 Actas 2014-05-30 10:25

  Žalgiris kažkur skelbėsi, kad 2013 m baigė be skolų ir su trupučiu pelno. Kadangi gauna viešų lėšų, tai kažkokia finansinė kontrolė ar atskaitomybė Žalgiryje manau yra ir skolos būtų paviešintos. Matyt už Vitkauską vienaip ar kitaip kažkaip atsiskaitė.

  • 14 carlos 2014-05-30 13:44

   būt neatsiskaitę nieks žaidėjų registruot neleistų, čia uefa pakankamai griežtai žiūri…

   • 15 Mental 2014-05-30 16:35

    Ekranas ne tik kad neatsiskaites su begale zaideju ir bankrutuoja, bet ir UEFA licenzija gavo, ir turi teise zaisti Europos atrankoje

   • 16 carlos 2014-05-30 21:54

    ekrano visi neatsiskaitymai yra teismuose, todėl ir gavo….

 11. 17 Sveiki 2014-05-30 11:24

  sorry POP gal pamiršai kad dar neperseniai pusė a lygos už lažybas buvo išmesta?:)

 12. 18 Mental 2014-05-30 12:05

  Gal ne i tema. Bet su dubleriais pries Kruoja jau lose M. Cinikas, tai po pertraukos turetu sugrizti i aikste.

 13. 19 p.o.p 2014-05-30 16:42

  kaip suprantu, Ekrano renginukas jau eteryje:

 14. 20 p.o.p 2014-05-30 17:07

  jo, pasiginčijo ir tiek. bent jau tapo akivaizdu, kuo skiriasi Panevėžio meras nuo Zuoko. O aiškumo apie Ekrano situaciją nepagausėjo.

 15. 21 maumas 2014-05-30 22:30

  ponas Carlos totaliai nusišneka , “ Sūduva“ vienintelė komanda , per paskutinius 5-7 metus neturėjusi finansinių bėdų. Problemų, kurių mes nežinom , gal ir buvo , bet jokių skolų , jokio karštligiško rėmėjų ieškojimo viduryje sezono , jokios nežinomybės sezono pradžioj ar pabaigoj.Viskas , kas žadėta- ištesėta. Gal todėl betn kuris futbolininkas , atvykęs į “Sūduvą“ , džiaugiasi radęs “ramų uostą“. Audrų čia nebus . Tai didelis privalumas. O gal ir ne…

  • 22 Remis 2014-05-30 22:54

   FBK dar ilgiau pragyvavo be finansinių bėdų. Ir visi galvojo, kad audrų nebus. O vieną dieną prasidėjo audra vado galvoje ir viskas baigėsi keliolikos milijonų skola ir klubo bankrotu.
   Lietuvoje joks klubas (ir nei vienoje sporto šakoje) negali būti garantuotas dėl ateities, nes pinigai arba iš savininko kišenės, arba per paramą. O paramos sutartys yra labai slidus reikalas. Noriu moku, noriu ne. Ekranas kaip sykis tokios situacijos auka. Ir berods šiandien rašė, kad krepšinyje Kėdainių klubas lygiai dėl to paties per vienerius metus prikaupė kupetą skolų.

  • 23 carlos 2014-06-01 13:42

   kurioje vietoje aš tau sakiau, kad sūduva turėjo kažkokių finansinių bėdų, mano teiginys buvo, kad visi Lietuvos klubai jokių finansinių garantijų ar sukauptų atsargų neturi ir leidžia dar negautus pinigus tam tarpe ir sūduva…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits