16: SŪDUVA 0:1 KRUOJA

Gaila, tačiau pertrauka gerokai išmušė mūsų komandą iš atrasto kelio, todėl ir vėl reikės kelių savaičių, kad Sūduva įsibėgėtų. Kadangi rungtynes žiūrėjau kankinamas migrenos, tai ypatingai šis pralaimėjimas liūdesio neįvarė. Gal liūdėti iš tikro neverta – tai buvo toks “darbinis” pralaimėjimas, kai laimėjusioji komanda nesužaidė ypatingai geriau, o pralaimėjusioji – išskirtinai tragiškai. Iš pradžių laimėjusiai komandai pasisekė įmušti įvartį, o tada laimėjusioji komanda sužaidė išmintingai ir sugebėjo rezultatą išsaugoti. Kitaip nei tą kartą, kai Marijampolėje išsigelbėjo Atlantas. Galėtum sakyt, kad Atlantui gelbėjo ir teisėjai, tačiau mūsų žaidėjai net ir teisėjams nesudarė galimybės Sūduvai pagelbėti.

Kruoją girti reikia. Greičiausiai reikia girti ir Kruojos trenerį rusiška pavarde. Kuo daugiau Lietuvos futbole tokių žmonių, tuo liūdniau atrodo “lietuviškoji” futbolo trenerių mokykla. Tos mokyklos vedamos komandos lūžta kaskart, kai priešininkas lošia iš anksto suplanuotą futbolą, nes mūsiškiams kurti planus ir juos perteikti komandai – pernelyg sudėtinga užduotis.

Tiesą pasakius, Kruoja vakar lošė futbolą, kurį antrą sezoną propaguoja ir Sūduva. Drausmingas žaidimas nuo gynybos, geltonos kortelės, gaunamos už priešininko pavojingesnių kontratakų stabdymą ir labai staigus perėjimas iš gynybos į puolimą. Sūduva tokį futbolą taip pat moka žaisti, tačiau vakar Kruojos veiksmai buvo keliskart tikslesni ir efektyvesni.

Nemačiau gyvai įvarčio – kai įsijungiau teliką, rungtynių rezultatas jau buvo padarytas. Iš vėlesnių pakartojimų man pasirodė, kad įvartis buvo iš tokių serijos, kai sakoma “pasisekė”. Arba – “nepasisekė”, jei kalba eina apie praleidusią komandą. Kitaip Kruojos įvartį būtų galima vertinti tik dėl to, kad Mačiulis per likusį rungtynių laiką atliko dar kokius 2-3 panašius smūgius, po kurių dažniausiai reikėdavo maksimalių Bartkaus pastangų, kad rezultatas netaptų dar liūdnesnis.

Tačiau sakyti, kad Sūduva vakar kaip nors ypatingai prastai lošė gynyboje nederėtų. Be vieno kito atvejo, iškirtinių progų ir Kruoja daugiau neturėjo. O kad pusprogių buvo – tai natūralu. Kitaip ir negali būti, kai viena komanda masiškai ginasi, o kita didelėm pajėgom mėgina keisti rungtynių rezultatą.

Taigi, Kruoja sužaidė neblogas rungtynes. Kruojai pasisekė įmušti greitą įvartį, o tada ši komanda racionaliai sėdo į autobusą ir juo išsivežė tris taškus. O ką – juk ne tik Jose Mourinho turi teisę vadintis autobuso vairuotoju.

Sūduvos bėda yra ne išskiritinai geras Kruojos žaidimas, o tai, kad nebuvo sugebėta atgaivinti to žaidimo, kurį Sūduva jau buvo pradėjusi lošti. Po praleisto įvarčio Sūduvos žaidimą galima skelti į tris dalis.

Pirma dalis truko beveik visą pirmą kėlinį ir pasižymėjo nesugebėjimu organizuoti greitų atakų. Kai priešininkas ginasi autobusu, kontratakoms progų ir taip nėra daug, tačiau netgi tuomet, kai Kruoja didesnėm pajėgom pereidavo į Sūduvos pusę, kamuolį perėmę mūsiškiai dažniau ieškodavo kolegų už nugaros, o ne priekyje. O ką nors gero nuveikti lėtu poziciniu puolimu, kai priešininkas ginasi autobusu, net Žalgiriui ar Barcelonai nėra lengva. Sūduva trūksta elementarių kombinacinio futbolo įgūdžių, treniruotėse gerai atkaltų derinukų, nestandartinių sprendimų, galinčių sugriauti masyvią priešininko gynybą.

Pirmo kėlinio pradžioje ir didesnę antro kėlinio dalį Sūduva jau ėmė žaisti labiau sau būdingą futbolą. Ypatingai efektyvus jis nebuvo dėl to, kad Kruoja ir toliau labiau rūpinosi gynyba. Daugiau niekas šiais komandai neberūpėjo – tik ginti ir tempti laiką. Ir pykti už tai ant Kruojos negali – juk rezultatą pasiekė.

Trečioji dalis prasidėjo likus kokia dešimt minučių iki rungtynių galo. Aikštėje prasidėjo chaosas, kuris ir vėl buvo naudingesnis Kruojai, o ne Sūduvai. Mūsų rungtynių komentatoriai tokius dalykus vadina “paskutiniu vartų šturmu”, tačiau Lietuvoje tai dažniausiai reiškia didelį skaičių bet kaip link priešininko vartų leidžiamų balionų. Maždaug taip atrodė ir vakarykštis Sūduvos “šturmas”. Praktiškai visos Lietuvos komandos tokiais atvejais žaidžiai panašiai. Tik aš sunkiai pamenu atvejį, kai Sūduva būtų sugebėjusi tokiu chaotišku kepurių mėtymu pasiekti rezultatą. Na gal prieš pora metų, kai po Sūduvos Sakalų dūmų uždangos paskutinėmis sekundėmis bankę Taurui įkalė Lukšys. Tuo tarpu dar visai šviežią pergalę prieš Trakus Vilniuje atnešė ne “paskutinis vartų šturmas”, o agresyvus, greitas, tačiau protingas ir į “balionų taktiką” nepereinantis futbolas.

Šiemet jau ne pirmą kartą matom, kad antro puolėjo išleidimas Sūduvai jokios naudos neatneša. Nuo to, kad aikšten išėjo libanietis, Sūduvos jėgos Kruojos baudos aikštelėje ypatingai nesustiprėjo. Gynėjų ten vis viena buvo daugiau. Jų buvo taip tiršta, kad bet kokie balionai iš aikštės gilumos negalėjo atnešti jokios naudos.

Balionų rezultatas irgi buvo klasikinis – tuo metu, kai atakuoti labiausiai reikėjo Sūduvai, vieną po kitos kontratakas ėmė rengti Kruoja. Tik stebėtis čia nėra kuo. Kai didesnė dalis mūsiškių susigrūda aplink Kruojos baudos aikštelę ir laukia iš gynėjų zonos atlekiančio baliono, aikštės vidurys tampa visiškai tuščias. Ir jei kamuolys atšoka kur toliau nuo Kruojos vartų (o taip būdavo beveik kiekvieną kartą), priešininkas iškart gauna puikią greitos atakos galimybę. Erdvės – kiek nori. Juk aikštės vidurys yra visiškai tuščias. Lyg ir turėtų būti aišku, kad tokiais atvejais prasmingiau eiti kraštais ir bent jau kelti kamuolius išilgai galinės linijos. Tačiau, kad toks žaidimas nutiktų, stiprinti reikia ne puolimą, o saugų grandį. Anksčiau Gvildys dar galėdavo tokiais atvejais aikštėn mesti Kiselevskį ar Andelkovičių, o vakar ant suolo buvo likę tik gynėjai.

Nevandinčiau šių rungtynių blogiausiomis, kurias šiais metais sužaidė Sūduva. Buvo ir blogiau. Tačiau jos galėtų tapti nebloga pamoka apie tai, kas lems šio sezono medalių laimėtojus. Laiko dar yra.

34 Responses to “16: SŪDUVA 0:1 KRUOJA”


 1. 1 Anonimas 2014-06-11 09:58

  Šiek tiek ne į temą
  Ar žinot, koks klubas antras pagal “populiarumą“ po Žalgirio?
  https://www.facebook.com/FKsesupe/likes
  Juokinga kaip žmonės save apgaudinėja ir dar susimoka už tai 400-800 Litų

 2. 2 p.o.p 2014-06-11 10:11

  seni feisbuko bajeriai pasiekė ir Lietuvos provinciją:) neblogai, miestui, kuriame 11 000 žmonių gyvena:) trūksta dar keturių tūkstančių laikų ir Žalgiris bus paliktas už nugaros:)

 3. 3 Anonimas 2014-06-11 10:23

  ~120 litų ir aplenkia :D

 4. 4 p.o.p 2014-06-11 10:30

  o feisbukas kartais per nagus neduoda už tokius fintus šiais laikais? jau nekalbant apie tai, kad marketingo pasaulėlyje jau beveik yra gėda turėti nerealistiškai daug gerbėjų:)

 5. 5 Anonimas 2014-06-11 10:39

  Spėju, neturi tokių resursų visus sugaudyt, o marketingo pasaulyje, manau, tokie bajeriai (su protu) ir naudingi gali būti, inercijai, dėl konformizmo ir pan.

 6. 6 Varvalas 2014-06-11 10:55

  Kruoja laimėjo visiškai pelnytai – tik buvo verta pergalės didesniu rezultatu. Kieta gynyba, greitos atakos per aikštės vidurį (o ne bėgimo taikais – Sūduvos atvejis), smūgiai į vartus iš toliau (kai sanatoriniai rūko) ir t.t.

  Sūduvos komanda šiandien yra verta tokio žaidimo. Nėra trenerio tvirto žodžio (fizinis stulpo stovėjimas dar nereiškia, kad juo elektra teka), nėra gynėjų, atliekančių jiems skirtas funcijas, nėra kam veržtis aikštės viduriu.
  Kiekviena ataka pradedama šešiais privalomais kamuolio perdavimais iš vieno gynėjo kitam. Per tą laiką kartais priartėjama net prie vidurio linijos. Po šitos puikiai atidirbtos kombinacijo “6“ nėra kam iškišti kamuolį saugams, žaidžiantiems viduriu. Tuomet pats drąsiausias gynėjas meta kamuolį į kurį nors kraštą (taip daug lengviau, negu atiduoti į žaidėjais tirštesnį plotą) ir krašto saugas linijomis, veja ir bėgimo takais lekia pasiimti šampano butelį, kabantį ant kampinio vėliavėlės. Ten nieko neradęs ir įsiutęs spiria kamuolį bet kur link vartų. Taip ataka ir baigiasi. Po to dar būna kokia 20 tokių pat atakų. Nors niekas neprisimena, kada Sūduva šįmet įmušė galva po šitų balionų. Tiesiog nėra komandoje tokių galvamušių, nes Ugge toje pozicijoje gali atsirasti tik po standartinių situacijų.

  Keista, kad treneris (sėdėjau labai arti) nė karto nenutraukė tos “6 pasų“ kombinacijos. Ir gaila, kad Kruojos žaidėjas neįpylė dar vieno įvarčio, kai vos neperėmė kamuolio po šios kombinacijos. Net Dainava nemoka šio sudėtingo derinio. O čia bl gal dešimt metų tą pačią karštą bulvę raičioja vienas kitam ir bijo, kuris nors jos atsikąsti. Tik kažkodėl likus 10 minučių iki rungtynių pabaigos nuo kombinacijos “6“ pereinama prie slaptesnio derinio “1-2“.
  Dusinti ir dar kartą dusinti reikia komandą per visokias atostogėles ir pasiruošimus, tada gal jie neatrodys kaip trečią vestuvių dieną. Medalių jokių nebus – o ir neverta komandų jų – bet karštos bulvės raičiojimo ir balionėlių pūtimo man nereikia.
  Kada bus išrašyti namo serbas ir libanietis? Ant žemėlapio galime sumesti, o tą legionirių pirkėją reikėtų pasiųsti dar toliau. Vienintelis Ruso dar kažką aikštėje “trina“, bet turi vieną didelį privalumą – lengvai ištariamą pavardę.

 7. 7 p.o.p 2014-06-11 11:36

  tiesa, taip vakarykštės rungtynės ir atrodė. kaip ir kai kurie sezono pradžios žaidimai. tačiau matėm šiemet ir visiškai kitokio futbolo. dėl to ir keista buvo matyti Sūduvą sugrįžus prie senų įpročių.

  medaliai gal ir bus, tačiau jei komanda ir toliau loš taip banguotai (vieną kartą puikiai, kitą – lievai), tai medalius lems ne Sūduvos žaidimas, o artimiausių konkurentų panašūs nusėdimai. Pvz., įdomu, kiek duobėje laiko praleis Atlantas, kuriam tuoj ir Europoje palakstyt teks.

  beje, panašu į tai, kad iš medalinių lenktynių jau galima išbraukt Ekraną, o Žalgiris jau nutapnojo taip toli, kad net ir nusėdimai po Čempionų lygos kažin ar sukurs panašią į pernykštę intrigą. Nepanašu, kad atsirastų komanda, galinti varyti kaip Atlantas pernai

 8. 8 Kuzma SS 2014-06-11 11:39

  Jei tik turime bent 1,5 savaitės laisvą, vadinas praktiškai galima statyti lažybų kontorose prieš Sūduvą be rizikos. Nepamenu, kada buvo priešingai. Nesu tikras ir ar apskritai buvo toks atvejis, kad kada nors būtume laimėję po pertraukos.
  Bet tai nereiškia, kad komanda netikim. Neabejoju, kad vėl įsibėgės, ir ims žaisti tą žaidimą, kuris duoda rezultatą, o ne šį jau visiems pernelyg akivaizdų “balioninį“ nulį. Ir neabejoju, kad galutinėj rikiuotėj ne tik kažkokią Kruoją nunešim, bet ir Atlantą, ir Trakus!

 9. 9 DZHIT 2014-06-11 12:25

  Atlantas iš duobės tuoj išlips, o kai išlips, tai bus ankšta visiems. Razas atsigauna, o kai tą pajungs į žaidimą, tai bus dar visko. Nors ir Atlantas dabar grybauja totaliai, bet manau jie savo 2 vietą apgins be didesnių problemų. Toliau tiesioginiai Sūduvos konkurentai: Trakai, Kruoja, Banga. Šituos aplenkime ir 3 vieta kaip ir yra :)
  p.s kodėl sakau, kad Atlantas nekris, nes pasistiprins keliais žaidėjais, gandų yra, bet dar tiksliai nieko nėra.
  p.s.s Sūduva šiai dienai neverta nei medinio medalio.

  • 10 carlos 2014-06-11 15:18

   atlantas iš duobės neišlips nes ta duobė, ne kažkokia prasta forma paremta, o elementariu dalykų, kad jų lygis niekuo nesiskiria nuo kitų vidutinių komandų, taigi, vienaip ar kitaip susiklosčius žaidimui, gali tiek laimėti,tiek pralaimėti…

 10. 11 Mental 2014-06-11 15:48

  O as deja matau kad laimejo ta komanda kuri labiau norejo laimet ir deja bet pergales Kruoja nusipelne. Greiciau bego, daugiau kovojo, dare kietas prazangas.Apie kova ir is prazangu skaiciaus galima nusprest kas labiau norejo laimet. Ogi Kruoja zaide taip kaip turetu zaist Suduva,pasitiko priesininkus toli nuo baudos aiksteles ir nedave visai erdves. O pramusus beliko kontraatakuoti, ir kaip parode kad Kruoja gali but greita ir su pora pasu pereiti nuo savo puses i Suduvos.
  O Varvalo eilerastis labai geras, kokio bieso vel gynejai tarpusavy ta kamuoli maklinejas? Velgi letas perejimas nuo savu vartu. Jeigu Bartkus isbeges is savo vartu rodo kad bekite ir gal uzpulkite ta Kruoja, tai ne, stovi issizioje ir nesupranta ka cia daryt. Viskas taip palankiai buvo susikloste, bet argi Suduva nores pasinaudoti tokia proga? Ne, kam, geriau pastoviniuokime, lyg pirma kart i treniruote susirinke.

 11. 12 Mental 2014-06-11 15:52

  Nu jus man kvailiui paaiskinkit. Buvo pertrauka 2 savaites, taigi Suduva atzaidzia 2dieni ir dabar isvyka 5dieni??? As cia tik as toks kvailas esu, ar kazkas cia pokstus tokius kelia, kuriu nesuprantu? Minimum 3 dienos turi but po varzybu, ir tai dar ju gali nebut gana. Kodel varzybos ne 7dieni? ar taip viskos kortos issimaiso????

 12. 13 p.o.p 2014-06-11 16:10

  jo, geras pastebėjimas. Beje, dar kitas rungtynes su Granitu Sūduva žais antradienį, irgi 17 val. Kaip senais gerais laikais – futbolas vyksta darbo dienom ir darbo valandom. Bravo!

 13. 14 Mental 2014-06-11 16:47

  Tai gerai tuomet bent 3 dienas poilsio jau tures !!!
  Valio 2 savaites atostogu o tada per savaite 3 varzybos,ir dar viduri baltos dienos. Nu kokie zmones turi but neismaneliai kad taip elgtusi. Galima kazkaip gal laisku nusiust jiems, peticija gal parasyt ar dar kazka? Logikos visai nera, cia atrodo taip daro kad zaidejai negautu poilsio, gal traumu gautu, ir siaip niekas nebeeitu futbolo ziuret, nebent moksleiviai kuriems jau atostogos prasidejo.
  is kitos puses Suduva gaus geru treniruociu, gal vel atsimins kad reikia zaist futbola ir tikiuosi nuo Dainavos dabar negaus i skura. Viskas tik i gera :)))
  Nesilanko cia jokiu LFF atstovu? O manau vertetu

 14. 15 M 2014-06-11 17:04

  Taigi, vietoje to, kad normaliai paskirstytu rungtynes, jas tiesiog sugruda ir padaro niekam nereikalinga vasaros pertrauka. Bet cia jau daug kartu apsneketa problema, kuri, panasu, taip ir nebus isspresta.

 15. 16 Hera 2014-06-12 00:01

  Romas Pikcilingis atsakingas uz tvakarasty ,,jau 100 metu , nesuprantu kas ten pas ji galvoj .

  • 17 akva 2014-06-13 08:20

   Ne Romas tą sugalvoja. Deja, yra taip, kad jis gauna tokių užsakymų iš aukščiau.

 16. 18 Tadas 2014-06-12 08:55

  Romui laikas į penciją būtų. Tik gal to niekas jam neprimena…

 17. 19 p.o.p 2014-06-12 09:36

  tiesą pasakius, apie šį poną jau pabodo šnekėt. geriau jau būtų pašnekėt apie klubų požiūrį į tokį tvarkaraštį. nes kol mes čia šnekėsim ir pyksim – niekas niekada nepasikeis. visi puikiai žinome, kad lff yra giliai nusispjaut į futbolo mylėtojų norus ir poreikius. todėl ir noriu sakyt, kad už žaidimą 17 val. dienos yra atsakingi žaidžiančių komandų vadai – mūsiškis ir Dainavos bei Granito. Kol klubai nerodys noro keist situaciją – niekas nepasikeis. futbolo mylėtojų Lietuvoje yra per mažai ir jų finansinė įtaka klubų gyvenimui yra praktiškai nulinė, todėl į mūsų šnekas niekas ir nekreips dėmesio.

 18. 20 Varvalas 2014-06-12 11:41

  Toks “įdomus“ tvarkaraštis yra sudarytas todėl, kad LFF pasirašė sutartį su futbolo tv svataine, jog pastarieji parodys ir pakomentuos visas rungtynes. Kadangi svetainė turi tik du komentatorius, tai jie privalo turėti laiko pervažiuoti iš vieno stadiono į kitą.
  Kyla klausimas – ar būtina visas rungtynes ištransliuoti skirtingu laiku? Ar dėl kelių kompiuterinių žiūrovų turi kentėti futbolininkai, šimtai ar tūkstančiai tribūnų lankytojų ir apie tai besisukanti infrastruktūra?
  Aš manau, kad galima vienu metu transliuoti ir dvejas – trejas rungtynes (kai kurių nekomentuojant), o kompiuterinis žiūrovas pasirinks, ką jam žiūrėti.
  Nelabai suprantu, kuriai sutarties šaliai ši sutartis yra labai finansiškai naudinga, bet nemanau, kad mums išvis galima ką nors išmanyti apie LFF finansus.
  P.S. TIesa, nesu garantuotas, kad ta sutartis egzistuoja, bet apie jos buvimą girdėjau iš žinomų personų neoficialių kalbelių. Gal ji net viešai prieinama, nes nematau, ką čia reikėtų slėpti.

  • 21 carlos 2014-06-12 11:50

   na aš irgi apie tą patį girdėjau, o tiksliau skaičiau kai kurių oficialių asmenų facebuko žinutes šia tema, tai vis vien nekeičia situacijos kodėl tvarkaraštis toks bredovas ir kodėl eilinį kartą ta mėnesio pertrauka reikalinga…

 19. 22 p.o.p 2014-06-12 12:03

  apie tai šnekėta, tiesiog net ir tokia nesąmonė nepaaiškina, kodėl reikia žaisti rungtynes 17 val., o ne, pvz., 19 val? ypač, kai Dainavos-Sūduvos rungtynės penktadienį bus vienintelės. Ar čia dėl to, kad komentatorius tamsoje namo grįžti bijo?

  esmė juk tame, kad kai žaidi rungtynes oficialiu darbo laiku, tai prarandi žiūrovus ir stadione, ir prie kompiuterių. Net jei tavo darbo diena baigiasi 17 val., vis viena nelabai spėji į rungtynių pradžią – nebent kompiuterį ir stalą turi darbe ir tau galima jame pasilikti “po darbo“.

 20. 23 /// 2014-06-12 12:26

  ne į temą, bet apie kaimynus. Vigriai pakeitę Doncę V. sukūrė stebuklą per paskutinius 7 turus laimėjo visus mačus tame tarpe prieš abu lyderius, panaikino 12 taškų atotrūkį nuo 1 vietos ir patys ją užėmė pirmą kart patekdami į 1 lygą. Ten beje žais ir Leimono Vidzev, iškritę iš jų ekstraklasos. http://www.90minut.pl/news/234/news2341887-Wigry-w-I-lidze.html

 21. 24 p.o.p 2014-06-12 13:59

  visi taip prastai šneka apie vaikų futbolą, kad kokios nors prošvaistės LT rinktinei sunku tikėtis ir per artimiausius 20 metų:
  http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/11-receptu-lietuvos-rinktinei-patekti-i-pasaulio-cempionata.htm

 22. 25 Shalo 2014-06-12 15:49

  Offtopic, bet Kalonas į Lietuvą negrįš. Pasirašė su žydais.

 23. 26 Sami 2014-06-12 17:05

  Luksys atleistas. ar tik nesugris i Suduva? Leimonas, beje, irgi turetu palikt Widzewa.

 24. 27 Remis 2014-06-12 18:39

  Tie rungtynių laikai tokie keisti ir dėl to, kad berods mūsų vaizdelio pageidauja kai kas iš užusienio. Ir to vaizdelio užusienis nori tada, kai jiems patogiau arba kai nesidengia su kitų šalių vaizdeliais. Todėl ir atsiranda tokie keisti laikai kaip sekmadienį 12 valandą arba darbo dieną 21 valandą.

 25. 28 UCCM 2014-06-12 21:12

  Vava. Nereik ir rašyt, viską Remis parašė…

 26. 29 Anonimas 2014-06-12 21:49

  aš ir šitą dalyką, ką Remis parašė esu girdėjęs iš patikimų šaltinių

 27. 30 p.o.p 2014-06-12 22:12

  o čia kam transliuoja? ir kame čia tas interesas “gyvai“ lietuvišką futbolą žiūrėt?

 28. 31 Remis 2014-06-13 08:16

  pop, pagalvok: o kokiai kategorijai žmonių užusienyje lietuviškas futbolas įdomus :)

 29. 33 p.o.p 2014-06-13 09:20

  nežinau, gal Ugandos ir Madagaskaro liaudis perka lietuvišką futbolą, nes angliško neįperka:)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits