Laukiam: Dainava – Sūduva

2014-93

Ne, jūs nesuklydot ir jūsų akys nemeluoja. Ir aš nieko nesupainiojau. Tai yra rezultatas, kuris Marijampolėje buvo užfiksuotas 2011 metų sezono pabaigoje. Tiek įvarčių tuomet Sūduva įmušė ant bankroto slenksčio gyvenusiam Atlantui. Tiek kartų kamuolį iš vartų traukė legendinsi Vacys Lekevičius, kuris tąsyk stovėjo Atlanto vartuose, o marškinėlius puošė ironiškas užrašas “Valykla“. Ir būtent Vacys Lekevičius tą kartą buvo vienas iš nedaugelio Atlanto žaidėjų, susilaukusių plojimų. Iš dalies gal ir dėl to, jog kadaise šis žmogus gynė ir Sūduvos vartus.

2014-94

Kažkaip netyčia nukeliavau į praeitį – vis tik buvau vienas iš kokių 400-500 mačiusių tą nutikimą gyvai. Tačiau šia fotografija siekiau ne priminimus kelti, o nurodyti esminį rungtynių prieš Dainavą tikslą. Du didžiausi šių metų Sūduvos pralaimėjimai Žalgiriui iki šiol gadina reikalą. Už Sūduva šiemet daugiau praleidę yra tik Šiauliai (vos vos) ir Dainava (beveik keturis kartus). Beviltiškas ir Sūduvos įmuštų-praleistų įvarčių santykis – plius du. Tai reiškia, kad kas kartą, kai mūsų komanda surenka tiek pat taškų, kiek ir artimiausi varžovai, mūsiškiams tenka žemėsnė lentelės vieta. Kol kas į tai galima žiūrėti pro pirštus, tačiau sezono pabaigoje ir įvarčių santykis gali būti reikšmingas. Todėl svarbiausias tikslas lošiant su Dainava yra pagaliau “sutaisyti“ šį parametrą.

O Dainava toliau beviltiškai merdėja. Nors dar neseniai žybtelėjo viltis, kad gal ir ten kas nors ims keistis. Alytaus klubas tik du įvarčius praleido Granitui, o paskui iškrėtė didžiausią šio sezono netikėtumą – ėmė ir nugalėjo Bangą. Visokių šnekų po tų rungtynių buvo, tačiau ko gero tik Sūduvos pralaimėjimas Žalgiriui pirmame rate galėtų šiam “netikėtumui“ prilygti. Kaip bebūtų, Dainava sužaidė pora visai padorių turų. Ir treneris naujas į komandą atėjo.

O tada – ir vėl beviltiškai smigo praeitame ture. Ir net ne rezultatas ten buvo svarbiausias. Rungtynėse su Žalgiriu Dainava turėjo vieną atsarginį. Vartininką. Jis sužaidė 19 minučių – kaip eilinis aikštės žaidėjas. Dainavos treneris po rungtynių kalbėjo apie kažkokius vidinius konfliktus ir antrosios komandos boikotus. O gal tiesiog daugumai šiandieninės Dainavos žaidėjų šiuo metu labiau rūpi išlaikyti mokyklinius egzaminus, o ne eilinį kartą pasikrauti A lygoje? Bet kokiu atveju, tokie reikalai garbės nesuteikia nei lygai, nei Lietuvos futbolo federacijai. Gaila, kad šiomis dienomis mūsų specai ir žurnalistai mieliau diskutuoja apie Ronaldo, Messi ir Lietuvos rinktinės galimybės lošti Pasaulio futbolo čempionate po 20 ar 50 metų, o ne apie tai, kas dedasi po nosimis.

Kad ir kaip būtų gaila Alytaus Dainavos, mums nebelieka nieko kito, kaip maksimaliai šia situacija pasinaudoti. Jokių išvadų daryti apie Sūduvos sugrįžimą į pergalių ir padoraus žaidimo kelią po šių rungtynių negalėsime. Tačiau tikiuosi, kad bent Sūduvos įvarčių santykis priartės prie to, kurį turi artimiausi mūsų komandos konkurentai.

Reklama

11 Responses to “Laukiam: Dainava – Sūduva”


 1. 1 griezhtas 2014-06-13 15:14

  reikia nepamirsti ir ilgametes suduvos tradicijos – bent karta per sezona pralosti visiskam autsaderiui. Kazin dabar laikas ar kituse turuose tas smagumas laukia :D

 2. 2 Anonimas 2014-06-13 15:22

  totalizatorius: Dainava : Sūduva 0 : 4 :)

 3. 3 p.o.p 2014-06-13 15:42

  pagaliau kažkas atsibudo:) aš jau maniau, kad dar po vakarykščio brazilų ir kroatų pabėgiojimo visi dar miega:)

  griezhtas sako teisybė. nors, manau, tas momentas dar neatėjo. kiek ankstoka. kaip taisyklė, sūduva autsaideriui pralaimi tuomet, kai tas pralaimėjimas yra ką nors lemiantis. žodžiu, to reikėtų laukti trečio rato pabaigoje.

 4. 4 Varvalas 2014-06-13 16:04

  P.O.P., ar tą rezultatą 13:0 įdėjai todėl, kad šiandien 13 d., penktadienis ir pilnatis?
  Dar pastebėsiu, kad Dainava + Sūduva = 13 raidžių. Darius + Gvildys – tas pats velnias.

  Va, tik nesuprantu, kaip Pikčilingis nenukėlė rungtynių į 13 valandą.

  O tai yra rimta priežastis pateisinti šių rungtynių anomalijas :)

 5. 5 p.o.p 2014-06-13 16:41

  Sūduva sudėtį pranešė:
  “Sūduva“: D.Bartkus, M.Činikas, M.Ugge, M.Kovačevič, K.Chvedukas, M.Šoblinskas, A.Vaskela, V.Baranovskij, M.Grigaravičius, T.Radzinevičius, M.Kdouh.

 6. 6 griezhtas 2014-06-13 16:43

  3 gynejai 2 puolejai, na turi dainava sansu dar imustu golu skaiciu padidinti :)

 7. 7 edmaz 2014-06-13 16:44

  ziuriu Tumosai jau net nera vietos ant suoliuko gaila vyruko
  o rezultatas 0:6 Suduvos naudai

 8. 8 p.o.p 2014-06-13 16:45

  dainava turi penkis atsarginius – tarp jų – Donatas Mikučionis (pagrindinis vartininkas). Vadinasi, praeitam ture aikštės žaidėjo pozicijoje debiutavęs Martynas Matijoška galės parodyti ir tai, ką moka stovėdamas vartuose

 9. 9 p.o.p 2014-06-13 16:48

  dėl Tumosos – taip, tiesa. tačiau ir taip buvo aišku, kad saugų grandyje pernelyg daug gerų žaidėjų, kad Tumosa daug šansų turėtų, kai visi sveiki ir nediskvalifikuoti. vietoj kurio tu ten Tumosą leistum? Daukša, Isoda – gynėjai, Snapkauskas iš esmės irgi ir dar visai neblogai pastaruoju metu lošia, Kardoko tokiose rungtynėse už vartų irgi neapsimoka palikt. O likę saugai – vis viena efektyvesnis įrankis jei netyčia kaip nors neteisingai rungtynių eiga pasisuks.

 10. 10 edmaz 2014-06-13 16:50

  delto tai taip tu teisus bet tokios varzybose galejo dut pailseti kuriam nors saugui ir jy paimti bet cia tik mano nuomone jai ka

 11. 11 p.o.p 2014-06-13 16:57

  jo, tik matai – ką tik ilgiausia pertrauka buvo, tai kažin ar kas nors yra baisiai pavargęs. didesnis uždavinys sūduvai yra atsigaut ir savo žaidimą vėl surast, kam tokios rungtynės yra labai tinkamos


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama