17: DAINAVA 0:8 SŪDUVA

2014-95

Nors Alytuje šiandien prasidėjo miesto šventė ir į rungtynes žmones Dainava leido nemokamai, tačiau prasidėjus transliacijai neatrodė, kad stadionas lūžtų nuo žiūrovų. Nieko nuostabaus – sunku tikėtis antplūdžio, kai vienintelis klausimas yra apie tai, kiek įvarčių šį kartą tavo komanda praleis.

Dėl tų pačių priežasčių Sūduva šiandienos rungtynes pradėjo trim gynėjais ir dviem puolėjais. Ne iti dažnas vaizdas, tačiau šiemet jau keletą kartų tokią schemą matėme. Činikas, Ugge ir Kovačevičius prie savo vartų, Šoblinskas tiesiai virš jų, Chvedukas, Vaskela dar aukščiau, Grigaravičius su Baranovskiu kraštuose ir Radzinevičius bei Kdouh priekyje. Puolėjų santykis taip pat buvo nuspėjamas – libanietis priekyje, Tomas – mažumą atsitraukęs.

Žaidimas taip pat prasidėjo nuspėjamu stiliumi – vieni puolė, kiti – gynėsi. Žinia, Dainava pirmus kėlinius žaidžia visai pakenčiamai. Vėliau žaidėjams baigiasi batareikos. Tačiau rungtynių pradžios atrodo taip, lyg loštų apylygės komandos. Bent jau skirtumas tarp komandų nėra toks, kokio galėtum tikėtis pasižiūrėjęs į turnyro lentelę.

Deja, Sūduva rungtynių pradžioje ypatingai neblizgėjo. Prisimenant praeitas rungtynes su Kruoja, eiti aikštėn atsipalaidavus nederėtų. O būtent taip nusiteikusi šiandien Sūduva pradėjo . To rezultatas – visiška aikštės persvara, tačiau nieko ypatingo prie Dainavos vartų. Per pusę pirmo kėlinio Sūduva Sūduva mušė link vartų, mušė į vartus, daug atakavo, tačiau iš tikro pavojingų momentų prie Dainavos vartų nebuvo. Užtat nutiko bent dvi Dainavos atakos (abi api 13 min), kuriose ir Alytaus žaidėjai buvo ne taip toli įvarčio. Tiesą pasakius, iki 25 minutės Dainavos progos išrodė beveik įspūdingesnės nei viskas, ką sukūrė Sūduva.

Pirmas rimtas nutikimas prie Dainavos vartų įvyko tik 24 minutę, kai po aštraus Grigaravičiaus perdavimo į kamuolį tiesiai prieš vartus nepataikė Vaskela. Vaskela labai greitai pasitaisė ir įmušė pirmą savo šį sezoną ir pirmą šių rungtynių įvartį. Tačiau ir ten derėtų kalbėti apie grubią Dainavos gynybos klaidą, nei apie ryžtingus Sūduvos manevrus.

Štai tas dalykas labiausiai ir liūdino. Nepaisant silpno varžovo, nepaisant Sūduvos persvaros, mūsų komanda nežaidė greito kombinacinio futbolo, kurio taip trūko rungtynėse prieš Kruoją. Mūsų komanda apsiribodavo keliais pasais aikštės viduryje, o tada mesdavo aukštą kamuolį link Dainavos vartų. Kartais kas nors pavojingesnio nutikdavo, dažniau gausūs Dainavos gynėjai vis tik išspjaudavo kamuolius atgal.

Reikalai pasitaisė po pirmo įvarčio. Tik tuomet Sūduva pradėjo judėt mikliau ir dažniau kamuolį stumdyt pažeme į tuščias erdves. O tada pasipylė kombinacijos, dailūs perdavimai, progos ir įvarčiai. Negali sakyt, kad šios rungtynės kėlė ypatingą įtampą. O ir mano priekaištai yra mažumą iš piršto laužti, nelabai objektyvūs ir paremti ypatingai silpno varžovo logika.

Tačiau analizuoti galima netgi tokias rungtynes. Mat jų metu aštriau pasirodo, kai kurie trūkumai, kurie galbūt yra ne tokie ryškūs lošiant su pajėgesniais varžovais.

Pavyzdžiui, šį kartą aiškiai matėsi, kad Sūduvos treneriams verta paieškot daugiau sprendimų tam kraštui, kuriame lošia Grigaravičius, kad šio žaidėjo privalumai būtų geriau išnaudoti, o trūkumai – neutralizuoti. Akivaizdu, kad Mindaugui trūksta individualios technikos, todėl dažniausiai priešininkus jis mėgina tiesiog apibėgti. Juk greičio Grigaravičiui tikrai netrūksta. Kolegos jau išmoko mėtyti kamuolius Mindaugui į tuščias erdves – nors kartais jo greitį ir pervertina. Tačiau kai Grigaravičius savo kampe paliekamas vienas lėtam žaidimui, nieko doro dažniausiai nenutinka. Jis arba leidžia balioną link vartų arba praranda kamuolį mėgindamas apeit priešininką. Kodėl nepasimokius treniruotėse elementarių sienelių ir tokiu būdu neišnaudojus gerųjų Grigaravičiaus savybių?

O štai toliau lyg ir nebėra ką pasakoti. Kuo toliau, tuo mažiau ką berodė Dainava, tuo dailiau lošė Sūduva ir įvarčiai krito vienas po kito, Ugge lošė playmekeriu, Kardokas ir Kdouh įrašė savo vardus į statistiką, o Sūduva atliko tą misiją, kuri buvo iškelta prieš šias rungtynes. Sūduva užtikrintai tapo antra lygoje pagal įmuštus įvarčius, o ir jų santykiu prisivijo artimiausius konkurentus. Viskas. Einam žiūrėt pasaulio čempionato ir laukiam kito antradienio.

11 Responses to “17: DAINAVA 0:8 SŪDUVA”


 1. 1 bekas 2014-06-14 11:04

  Futbolo tv. komentatorius totaliai nusisnekejo: gerai kad. A lygoj yra tokia komanda su kuria zaisdami visi gali pasigerinti statistika :)

 2. 2 p.o.p 2014-06-14 12:55

  tai kad gal viena ausim klausei:) galbūt juokais sakė ir taip, tačiau kalbėjo ir apie priešingus dalykus – apie tai, kad rungtynės su dainava iškreipia statistiką. teisus paulius jakelis buvo ir tuomet, kai minėjo, kad sunku tokias rungtynes komentuot, nes komentuot praktiškai nėra ką.

  tiesą pasakius, futbolo.tv komentatoriams apskritai nelabai gali priekaištaut, nes vidinius lygos dalykus jie išmano puikiai. sunkiau būna, kai koks kesminas su kunigėliu sėda TV transliacijos pasakot.

 3. 3 Anonsas 2014-06-14 17:05

  Va taip va:

 4. 4 p.o.p 2014-06-14 18:09

  cha, į sveikatą Granitui ir visiems kitiems. nors toli siekiančių išvadų daryt, aišku, nereikėtų.

 5. 5 pop 2014-06-14 21:33

  gerai pasakė dėl Jakelio, grynai mano mintys. Šiandien Granitas nustebino. Ekranas gražiai apsilošė Atlanta.

  • 6 p.o.p 2014-06-14 21:48

   tamsta, būtų naudinga, kad naudotum kitą vardą ir taip nekeltum painiavos.

 6. 7 atsiprašom 2014-06-15 11:02

  netyčia gavosi vardą nuvogti :)

 7. 8 Sigma 2014-06-15 11:45

  Ekranas ir Granitas visiškai pelnytai laimėjo.

 8. 9 ne visai tema 2014-06-15 12:54

  bet kadangi popai tau patinka įdomios temos siūlau paanalizuoti Baltijos Lokomotyvo rungtynes pirmos lygos. Butu idomi nuomone

  • 10 Boleslovas 2014-06-15 13:14

   ką ten analizuoti? kaip šteinas jaunasis kompu per rungtynes dirba, kad bus overis?

 9. 11 p.o.p 2014-06-15 16:26

  o kas ten tokio ypatingo, kad siūlai žiūrėt ne Pasaulio čempionatą, o I lygos autsaiderių rungtynes? :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 173 hits