18: SŪDUVA 5:1 GRANITAS

2014-97

Taip, įdomų pirmą kėlinį apturėjom – seniai tokio intensyvaus rungtynių gabalo matyt neteko. Užtat dar labiau pikta buvo ant mistinių tvarkaraščio sudarinėtojų ir jų įtakingų draugų, nes žiūrėti tokias rungtynes darbo metu – gryna kančia. Tiesą pasakius, gyvai nesugebėjau pamatyt nė vieno pirmo kėlinio įvarčio. Įsivaizduokite. Ausinės sako, kad Chvedukas muša bankę. Kol atsikapstai interneto langą, paslėptą po darbais, jau ir pakartojimai pasibaigia. Tuomet į kabinetą užeina susirūpinęs kolega ir tu dar akies krašteliu spėji pamatyt, kaip kamuolys lekia į Sūduvos vartus. Tada šiaip ne taip mėgini susikaupti ir išklausyti susirūpinusį kolegą, o ant stalo numestos ausinės staiga ima kaukti, pranešdamos apie antrąjį Sūduvos įvartį. Kol kolega kabinetą apleidžia, įvarčio pakartojimai taip pat jau seniai pasibaigę. Beje, trečio įvarčio taip pat gyvai nemačiau – tik dėl to jau reikia padėkot nekokybiškam Sūduvos stadiono interneto kabeliui.

Nors pirmą kėlinį mačiau fragmentais, tačiau ir jų pakako tam, kad dabar galėčiau atsiimt tuos priekaištus, kuriuos dėsčiau prieš šias rungtynes. Pirmose dvejose rungtynėse po pertraukos Sūduvai žiauriai trūko greičio, judesio be kamuolio. Dėl to Sūduvos puolimas buvo vienodas, be improvizacijos grūdo ir nelabai efektyvus. Šiandien viso to nebeliko. Sūduva ir vėl tapo velniškai greita, judri ir ypatingai agresyviai nukreipta į priekį. Labai greitai vaikščiojantis kamuolys tarp žaidėjų ir intensyvus priešininko spaudimas po visą aikštę lėmė, kad Granitas šiandien prieš Sūduvą atrodė dar prasčiau nei Dainava.

Aišku, galima Granitą teisinti įvairiais argumentais apie poilsio trūkumą, natūralią vėją vietoje dirbtinės, tačiau tokią beviltišką komandos išvaizdą kažin ar galima kuo nors racionaliai paaiškinti. Kažin ar gali pasiteisinti kuo nors dėl to, kad Sūduva šiandien šimtaprocentinių progų turėjo gerokai daugiau, nei lošdama Alytuje. Ir pirmame, ir antrame kėlinyje buvo galima tik stebėtis, kaip Sūduva vieną po kitos švaistė progą po progos. Jų buvo tiek, kad pusei rato laisvai pakaktų. Tačiau esmė yra tame, kad Sūduvos judesys aikštėje ir greitis sukūrė tokias rungtynes, kuriose atrodė, kad viena komanda turi aikštėje normalų skaičių žmonių, o kita – kokia 15-16. Šiandien Sūduvoje įmušė trys žaidėjai, tačiau įmušti galėjo daugiau nei pusė komandos. O kai kurie iš jų – net ir ne po vieną kartą (pvz., Grigaravičius). Aišku, nepulsi priekaištau penkis įvarčius įkalusiai komandai dėl to, kad neįkalė dar penkių.

Sūduva šį kartą pati sau įrodė, kad žaidžiant greitai galima rodyti net ir padorų pozicinį žaidimą. Šiandien Granitas be nedidelių išimčių antrame kėlinyje gyveno savo aikštės pusėje. Tie keli malonesni akiai Klaipėdos žaidimo fragmentai nutiko tik po ketvirto įvarčio, kai rungtynių baigtis jau buvo aiški ir Sūduva mažumą atsipalaidavo. Tačiau Sūduva šiandien maksimaliai pavojinga buvo net ir tuomet, kai Granitas visa komanda gynėsi. O juk tai – ne Alytaus Dainava, o komanda, kuri ką tik sugebėjo nugalėti Žalgirį.

Greitis yra didysis Sūduvos ginklas. Ir jei mūsų komanda toliau jį naudos panašius stiliumi – daug pasieks. Abejoju, ar šiam sezonui Sūduva buvo geriau parengta fiziškai nei ankstesniais metais. Juk apie fizinio rengimo trenerį Marijampolėje neteko girdėti. Tiesiog žaidėjų komplektas yra surinktas toks, kuris gali aukštu tempu tempti visas rungtynes. Už tokią komandos sandarą ko gero dėkoti reikėtų Dariui Gvildžiui – net jei žinant Lietuvos komandų komplektavimo ypatybes, būtų sunku pasakyti, kiek čia yra atsitiktinumo, o kiek – sąmoningo tam tikro sudėties stiliaus siekimo. Kaip bebūtų, didžiumą šiandieninės Sūduvos žmonių yra tokie, kurie mėgsta greitai bėgti. Nelikus komandoje Andelkovičiaus, jų procentas dar labiau išaugo.

Kitas dalykas, už kurį verta pagirti Darių Gvildį – teisinga šios dienos taktika. Sūduva dažnai rungtynes pradeda aukštu tempu, tačiau šiandien jis buvo išskirtinis. Labai greitai pasirodė, kad Granito žaidėjams gyventi tokiu greičiu yra sudėtinga. Granitas ėmė byrėti nuo pirmų minučių, o pirmo kėlinio pabaigoje kai kurie Klaipėdos komandos žaidėjai atrodė lyg po atkakliausių gyvenime rungtynių su dviem pratęsimais.

Vienintelis dalykas, dėl kurio verta po šiandienos rungtynių krapštyti galvą – progų realizacija. Ypač rungtynių pradžioje, nes visus neįmuštus antro kėlinio įvarčius galima nurašyti atsipalaidavimui. Analizuoti juos galima nebent dėl to, kad dėl panašių priežasčių progos buvo švaistomos visų rungtynių metu. Tačiau visi žinome kaip pavojinga nemušti per 20 minučių tokio spaudimo, kokį šiandien Sūduva pritaikė Granitui. Visko nutinka tokiais atvejais. Netgi tragiškų dalykų. Tokią persvarą, kokią šiandien turėjo Sūduva privalu versti įvarčiais kuo greičiau.

Kokiai dvidešimčiai nuostabiausių progų, kurių šiandien neišnaudojo Sūduva yra būdingas vienas bruožas. Žaidėjai varo dideliu tempu, todėl ir įvarčius mėgina mušti su tokiu pačiu įkarščiu. Tačiau viena yra lėkti taip, kad aplenktum kelis priešininkus, o visai kas kita – iš dešimties metrų atstumo pataikyti į tuščius vartus. Pirmuoju atveju, reikia maksimalios jėgos, antruoju atveju – jėga nelabai reikalinga. Reikia ramybės ir tikslumo.

Be abejo, koks Realas ar Liverpulis būtų išnaudoję du trečdalius Sūduvos sukurtų progų. Vien dėl to, kad ten lošia techniškai geriau parengti žaidėjai. Tuo tarpu mūsiškiams technikos trūksta – ir nieko čia nepadarysi. Tik dėl to ir nesugebama iš dešimties metrų į vartus pataikyti. Natūraliu būdu mūsiškiai sugeba tinkamai smūgiuoti kokį kartą iš penkių. Galėčiau pradėt giedot giesmelę apie tai, kad smūgio tikslumą galima nugludinti treniruotėse. Ir netikėsiu tais, kurie sako, kad toks dalykas turėjo būti atliktas dar vaikystėje. Netikiu, nes smūgis – techninis parametras. Įgūdis. Kaip ir visi įgūdžiai, jis gali būti patobulintas. Jei tik ilgai ir nuosekliai tobulinsi. Tačiau, kiek suprantu, Lietuvoje toks požiūris į elementarių futbolo elementų įvaldymą nėra madingas ir paplitęs. Ką turi atsinešę “iš vidurinės”, tą žaidėjai ir naudoja. Nuo to kenčia ir mūsų lyga, ir mūsų klubai Europoje ir rinktinė.

Tačiau bent minimaliai situaciją pataisyti tikrai galima. Daugeliu atvejų šiandien Sūduvos žaidėjams visiškai nebuvo reikalo skubėti. Buvo galima laisvai sugaišti sekundę ar pora ir smūgį atlikti kokybiškiau. Daugeliu atveju nereikėdavo super galingo smūgio – būtų laisvai pakakę kad ir nelabai stipraus, tačiau tikslaus. Kai muši į vartus iš dešimties metrų būdamas visiškai laisvas (nekalbant apie tai, kad vartininkas jau kažkur kitur voliojasi), turi begalę pasirinkimų. Todėl smogti lyg iš patrankos nėra jokios prasmės.

Žiūrėsim, kuo čia viskas baigsis. Sūduva, pagaliau sutvarkiusi savo įvarčių santykį, turi realių galimybių pirmą sezono dalį baigti ne tik trečia, bet ir antra (skaičiuoju ir pirmąsias III rato rungtynes, nes tik po jų stos mėnesio pertrauka). Pusė darbo bus atlikta visai neblogai, nors pradžia toli gražu nebuvo gera.

63 Responses to “18: SŪDUVA 5:1 GRANITAS”


 1. 1 anonimas#2 2014-06-17 20:57

  O gali būti, kad čia dėl PČ padarė rungtynes tokiu laiku? Aš suprantu, kad Belgija-Alžyras lyg ir nieko navatno (nors netikėtai buvo įdomu), bet kiek suprantu, į stadioną susirenka ir tų random sirgalių, kurie gali ateit, gali ir neateit. Gali pasirinkt pažiūrėt vienas iš 2 normaliu laiku transliuojamų rungtynių.

 2. 2 Anonimas 2014-06-17 21:08

  Nepaisant visokiu nelaimingu pralaimetu varzybu ir kartais ziauriai nykaus Suduvos zaidimo. Galiu drasiai sakyti kad Suduva losia graziausia futbola visoje A lygoje, nebutinai efektyviausia, nebutinai pergalinga, bet tai labai simpatiskas zaidimas, greitis, perdavimai, isbegimai.

 3. 3 minde 2014-06-17 21:10

  pasakykit kaip man dirbanciam nuo 8 iki 5 nueit y kito antradienio rungtynes pirma valanda?

 4. 5 p.o.p 2014-06-17 21:10

  p.s. pamiršau paminėt, kad Chedukas ko gero pirmą kartą oficialiai tris įvarčius įmušė, Radzinevičius – bent jau kokiai dienai, tapo rezultatyviausiu lygos žaidėju, o ir Sūduvos įmuštų įvarčių kieks – gan įspūdingas.

 5. 6 p.o.p 2014-06-17 21:11

  minde, antradienis bus nedarbo diena:)

 6. 7 minde 2014-06-17 21:26

  jau buvau nusivyles kad negalesiu nueit:).

  • 8 jotvingis 2014-06-17 21:37

   Verčiau paklaustum kaip p.o.p.’ui reiks nueit 13 valandą ryto :)

 7. 9 p.o.p 2014-06-17 21:44

  jotvingi, nepergyvenk, situacija lygoje įtempta, švęsti nėra laiko:)

 8. 10 ziauru 2014-06-17 22:51

  buvo ziureti sita cirka. vieni granito kovoja is paskutiniuju, o kiti….

 9. 11 p.o.p. 2014-06-17 23:26

  Anokia cia naujiena. Tereikia Suduvos antras sezono rungtynes prisimint.

 10. 12 negi 2014-06-18 12:46

  popai tikrai esi toks naivus ir manai kad tai atsitiktinumas? komanda kuri pries zalgiri zaidzia lygiai, pries banga dominuoja, staiga per rungtynes leidzia sukurti suduvai 20 ivarciui progu, kurskis prasokineja kamuoli, gynejai juokina ziurovus dovanoja kamuoli lygiose vietose?

 11. 13 p.o.p 2014-06-18 13:20

  ai, davaj nepradedam eilinės šnekos apie perkamas/parduodamas rungtynes. dėk įrodymus ant stalo, tada šnekėtis galima. visa kita – pirštu ore pabraižyta.

  užtat aš žinau kitą dalyką. per daugiau nei dešimt metų atidaus lietuviško futbolo stebėjimo, vienas ryškiausių pastebėtų mūsų lygos bruožų yra amžinas nestabilumas. jį lemia ir žemas žaidėjų, trenerių ir vadybininkų lygis, atsitiktinis komplektavimo stilius, prastas žaidėjų fizinis parengimas, neprofesionalus dažno žaidėjo požiūris į savo darbą ir finansinis klubų silpnumas.

  Link sutartų rungtynių veda tik paskutinė priežastis. Tačiau visas kompleksas lemia tai, kad praktiškai visos komandos yra sunkiai prognozuojamos. tai, kad komanda vieną turą sulošia geriausias sezono rungtynes, o kitą – blogiausias nėra toks jau retas dalykas.

  ar lažybomis mėgintum vertint ir Atlanto ar Bangos nestabilų žaidimą šiame sezone? Arba Žalgirio futbolą, kurio kokybė neatitinka turimo biudžeto ir sudėties? O gal sakysi, kad Žalgiris pardavė rungtynes prieš Granitą? Arba Atlantas paskutines prieš Ekraną? Sūduva du pralaimėjimus Žalgiriui, nes daugiau niekam kitam net panašiu rezultatu nepralošė? Galėtum vardint ir vardint. O brazilai vakar nepardavė rungtynių su Meksika? Juk visi laukė, kad viena koja kolegas iš centrinės Amerikos aploš.

  Bėda ta, kad jei visų rungtynių rezultatai identiškai atitiktų teorinius komandų pajėgumus, tai čempionatų net žaisti nereikėtų. Medalius exelyje galėtum pasidalint.

 12. 14 p.o.p 2014-06-18 13:27

  štai trenerių komentarai – šį kartą kaip niekad racionalūs ir daug ką paaiškinantys. beje, video yra puikių Dariaus Gvildžio žodžių apie Marijampolės tribūnas:

  http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Suduvos-puolimo-masina-padovanojo-pergale-savo-ziurovams-komentarai/1159

 13. 15 xxx 2014-06-18 14:33

  toks ale teisinis klausimas – suduvos “Arvi“ stadionas privatus ar valstybinis?

 14. 16 p.o.p 2014-06-18 14:50

  gal ne visai tuo adresu šis klausimas:)

 15. 17 sargenas 2014-06-18 15:03

  Jei komanda valdiškame stadione žaistų “valdiškai“, o privačiame visai kitaip, tada būtų prasmė nagrinėti…

 16. 18 Varvalas 2014-06-18 15:28

  xxx – misliji pirkti? Neverta. Šienas nuravėtas, bulvėm nekvepia :)
  Kreipkis į savininkus: Marijampolės savivaldybę ir Fk Sūduvą. Į ARVI nereikės eiti :)

 17. 20 Sami 2014-06-18 16:17

  Idomi dabar Remio nuomonė būtų.

 18. 22 Varvalas 2014-06-18 16:37

  Čia mums užuomina, kad paskubėtume iki antradienio surinkti “pašalpą“ tam vartininkui.

 19. 23 p.o.p 2014-06-18 17:18

  nagi, nagi, žiūrėsim, kas bus, nors greičiausiai nebus nieko. FIFA/UEFA žymiai rimtesnių problemų šiuo klausimu turi. Labiau intriguojantis yra pranešimas apie tai, kad Bangoje pinigų trūksta. O visa kita – tuščios antraštės be rimto pagrindo. Štai Delfi sako “turinti duomenų apie judesius lažybų rinkoje“ ties Bangos rungtynėmis su Dainava (nors šaltinių neįvardija), tačiau Sportradar teigia, kad nieko įtartino ten nepastebėjo. Suprask, Delfi dirba geriau ir žinau daugiau. Gal galėtų į UEFA patarėjus parsisamdyt? Juokingai skamba ir žaidėjų apklausos, kurias vykdo LFF veikėjai. Čia tipo prisipažinimo tikisi, ar kaip? Žodžiu, eilinis lietuviško žurnalizmo stiliaus burbulas – kai viskas remiasi ne rimtu žurnalistiniu tyrimu, o sugebėjimu taip valdyt kalbos padargus, kad žvirblio pirstelėjimas antraštėje atrodytų lyg ketvirto pasaulinio karo pradžia.

  O tęsiant šneką apie pinigus, štai dar viena istorija:
  http://www.lrytas.lt/sportas/futbolas/futbolo-stadionas-lietuvai-uz-600-milijonu.htm

  • 24 Remis 2014-06-18 17:56

   Tiksliai išaiškinai. Įdomesnis klausimas – su kuo toks paviešinimas susijęs. Kodėl reikėjo laukti iki birželio vidurio, nors tos rungtynės, kur Sportradar įtarimų turi, įvyko dar gegužės pradžioje? Kodėl negriebė iškart tirti, taip sakant šviežiais pėdsakais?

 20. 25 Anonimas 2014-06-18 21:30

  Gal visa sita erzeli daro kad pajudint LFF ir taip pajudint kad islektu jie is savo postu, nors kokie ten postai, tiesiog 100 metu senumo kerpes. Kita vertus LFF cia ne prie ko turbut. Bet siemet apie lazybas kaip niekad daug kalbu ir viesu spaudoje.
  Labiau neramina, tai, kad kazkodel lietuviskas futbolas patrauklus lazyboms. Netgi uzsienio saliu lazybu bendroves, samdo darbuotojus, kurie stebi varzybas ir teikia duomenis live is stadionu. O juk musu lyga silpna, geru zaideju nelabai rasi. Nors kita vertus, jeigu nepastebima jokiu dideliu pinigu srautu, tai turetu buti viskas svaru, nes is esmes azarto istroske zmones lazinasi uz bet ka, svarbu jiems suteikt proga.
  O siaip kazkokie nuostatai yra, kad zaidejas negali lazintis is pinigu tarkim kokioj nors lazybu bendrovej uz savo komandos pergale/pralaimejima?

 21. 26 Remis 2014-06-18 21:34

  Anonime, kalba eina ne apie lažybas Europoje ar tuo labiau Lietuvoje. Viskas vyksta labai toli nuo čia. O LFF visą šitą piarinį reikalą prasuko pati, nes matyt trokšta savo veiklumą įrodyti UEFA, kad toji nepersigalvotų ir toliau remtų gintarinį projektą. Kaltų, kaip ir daugybę metų prieš tai, nebus. Tik garsus pakalbėjimas.

 22. 27 Anonimas 2014-06-18 21:47

  Logikos nedaug. Tai ar LFF naudinga, kad ju veikimo teritorijoje gali vykti tokie dalykai? O tokia informacija daugiausiai neigiamumo inesa tiems zmonems kurie nedaug lietuvisku futbolu domisi. O dar pamate tokias antrastes igaus tik daugiau pesimistiniu minciu apie Lietuvos lygos futbola, ta pacia rinktine, kuri irgi sakyciau dabar yra didelej duobej ir kopecias kazin ar per 10 metu pavyks pasigamint, kad islipt.
  Nors dabar parases, susivokiau kad LFF juk visa kita nerupi, svarbiausia issilaikyt tose paciose vietose ir toliau pinigus siurbt, bei smukdyt futbola.
  Tuomet logikos atsiranda

 23. 28 Remis 2014-06-18 21:57

  Jei LFF realiai norėtų ką nors nutverti už rankos ir nubausti, tai darytų tyliai. Jei teismas suteikia teisę pasiklausyti žurnalistų pokalbių, tai jau su futbolininkų pokalbių pasiklausymų jokių problemų nebūtų. Įrašytų viską, užfiksuotų ir nubaustų. Kai tokio noro nėra, tai po fakto pareiški, kad kreipeisi į teisėsaugą ir tipo ji ką nors dabar išaiškins. Iš serijos “sugaus vėją laukuose“. Visi garsieji korupcijos ir nesąžiningų susitarimų užfiksavimai Italijoje, Turkijoje, Anglijos žemesnėse lygose buvo nustatyti tyliai, o tik po to visuomenei pateikti. Pas mus – atvirkščiai.

 24. 29 Labai 2014-06-19 00:56

  teisingas, Remi, paskutinis komentaras. Tai, ką jie čia “daro“, “daro“ dėl akių. Realiai neturi jokio noro. Jiems ir taip gerai. Kodėl, čia jau variantų įvairių gali būti.

 25. 30 Tadas 2014-06-20 11:37

  http://fksuduva.lt/?p=7507 portugalas treneris, įdomu, įdomu..

 26. 31 griezhtas 2014-06-20 11:51

  Man keista, kad vartininkas nepaminetas tarp reikalingu zaideju… iskristu Bartkus ar jaunimas paveztu ta pozicija.

 27. 32 Sami 2014-06-20 11:57

  Skaitau, kad pastiprinimo ieškosit Brazilijoj ir Portugalijoj. Tam čia tas treneris naujas ir atvažiuoja, kad susikalbėt lengviau būtų ;))

 28. 33 griezhtas 2014-06-20 12:31

  Jo, brazilija ir portugalija kaip tik tinkamiausios vietos gyneju paieskai :D

 29. 35 Varvalas 2014-06-20 13:06

  tai tie du perlai ir buvo, o trečio brolio Sūduvai neliko ;)

 30. 36 p.o.p 2014-06-20 13:22

  na na, ironija suprantama, tačiau, kad Sūduvoje atsiras treneris iš Vakarų, o ne Rytų šalies yra didžiulis žingsnis į priekį. Vieną tokį trenerį turėjom, kuris puikiai pradėjo, tačiau paskui pastrigo. Šiuo atveju, gal net geriau, kad ima jauną ir asistento poziciją – galės dirbti darbą ir patirt mažiau streso dėl dalykų, kurie nuo trenerių dažnokai nepriklauso.

  žaidėjų paieškos gal kiek įdomesnės. vienaip atrodė sezono pradžioje, tačiau dabar komanda lyg ir susidėliojo. kažkaip išsisprendė ir gynėjų, ir atraminių saugų klausimai. jei ateina nauji stiprūs žaidėjai – kažkas ir vėl lieka už borto. Pvz., Snapkauskas, kuris šiemet lošia tikrai padoriai. Arba – Daukša, kuris taip ir negavo progos aikštėje pasirodyti (jei neklystu), nors pernai irgi neblogai išrodė. Puolėjo lyg ir reikėtų, negali Radzinevičius viską vienas vežt. Bet tuomet kam reikalingas Kdouh?

  Žodžiu, belieka viltis, kad komandoje neatsiras tokio rango žaidėjų, prie kurių ir vėl kažką iš naujo derint tektų, nes anie patys prisiderint sunkiai galės.

 31. 37 p.o.p 2014-06-20 13:23

  Sūduvos komplektavimo bėda yra ta, kad mūsiškiai dažnokai pražiopso talentingą vietinį jaunimą, kuris bėgioja už prastesnes komandas. tuomet juos pasiima koks ekranas ar kruoja ir tie pradeda groti. kažin ar ekranas kochanauskui pasiūlė daugiau, nei galėjo pasiūlyt sūduva. štai ir būtų buvęs puolėjas.

 32. 38 Anonimas 2014-06-20 16:38

  Suduvos zaidimo braizui portugalas pats tas. Juk zinoma kad tai Europos Brazilija, kurie megsta labiau pulti nei gintis. Aisku nezinome jo kompetencijos, bet manau kad tai labai didelis zingsnis priekin. Gvildys irgi nesenas treneris, tad su Gvildziu bendra kalba manau jie tikrai ras. + zinome Portugalijos galimybes siuolaikiniame futbole.
  Manau kad Kdouh bus paleistas, nes jeigu vien ji statyt priekyje, tai kazkaip nieko nesigauna. O gynejas tikrai praverstu, Urba juk irgi buvo gynejas, bet ji paleido, tai kai iskrenta koks Ugge, kuris megsta korteliu pasirinkt, arba trauma gauna koks Cinikas, susiduriam su problemom gynyboj. O turint didesni pasirinkima tai tik pliusas. Visi rekem kam tiek saugu, o dabar kai visas varzybas gali traukt tokiu tempu, nieks jau nebeverkia. Tai konkurencija gynybos grandyje irgi nepamaisys.

 33. 39 gedas 2014-06-20 16:40

  Nuo kito sezono prie komandos prisijunks vartininkas – Saulius Klevinskas

 34. 40 p.o.p 2014-06-20 17:00

  jo, su žaidėjai komplikuotas reikalas. belieka tikėtis, kad treneris turi matymą, o prezidentas – jį palaiko. urbos, tiesą pasakius, aš net neskaičiavau – jis vis viena pastaraisiais metais labiau statisto vaidmenį atliko. gaila, kad dublerių reikalas sūduvoj visiškai pamirštas ir apie kokį nors jaunimo perkėlimą į pagrindą net kalba neina.

  logiškai galvojant – jauni žaidėjai tam ir yra pagrindinėj komandoj, kad mokytųsi su vyresniais ir šoktų į aikštę, kai anie gauna traumą ar diskvalifikaciją. tada net suprantamas būtų Daukšos ar Tumosos laikymas ant suolo. Bet kai ant suolo lieka Andelkovičiaus lygio žaidėjai – tuomet jau keistoka.

  • 41 Anonimas 2014-06-21 00:30

   Aha, neskaiciuokim Urbos, o kaip pernai su makedonais buvo? rankela uzkiso per 2 metrus i ora iskises paskutine minute. taip ir gaunasi, kad turi patikimesniu gyneju tai ir sezona patempt gali. Dabar Granitas nukala Zalgiri, bet paskui ant keitimo nieko neranda ir aisktej merdeja, Ta pati izvelgiu ir dar su pora klubu, varo is paskutiniuju, o gale sezono jau nebepasivilks. Tuom pretendavimas i medalius ir skiriasi, kad turi komandoj kokia 18 zaideju, o ne 11. Ir galesi pakeist po traumu, sunkiu varzybu ir su nauja jega kapotis.Kruoja dabar irgi ant bangos, paziuresime kaip jie 2oje sezono dalyje laikysis, nors Suduvos kompleksas pries sia komanda vis dar ryskus.
   Suduva pasirodo pasiruose tik dar sustiprint savo gretas, o jau ir taip 2am rate pradejo groti gana padoriai, kazkaip man siame sezone jau viskas pamazu aiskeja, nepaisant dabar tos tasku maisalynes, bet neabejoju kad tas skirtumas 2oje sezono puseje paryskes vien del to kad kad kazkam neuzteks resursu visa sezona tokiu tempu varyt, neturint lygiaverciu pakeitimu, kaip kad daugumoje komandu.

 35. 42 p.o.p 2014-06-20 17:02

  p.s. apie Klevinską ta pati istorija – kurį tuomet ant suolo sodins – Saulių ar Džiugą? nes ir vieną, ir kitą sodint būtų keistoka.

 36. 43 kitas Juozas 2014-06-20 17:40

  murauskas vis mėgsta paskaičiuot rato čempionus, tai va antrą ratą mes laimėjom pasirodo:) pernai berods tik trečią laimėjom ir ketvirtą antri buvom. lyg ir iš tikro kai sūduuva pernai pradėjo žaist nuo trečio, tai gal šiemet tas žaidimas nuo antro atėjo ir nebeapleis mūsų?

 37. 45 Remis 2014-06-20 18:15

  Šiemet LFF yra kiaulę numačiusi pakišti – kas iš dabar gerai varančių klubų sugebės išlaikyti tokią pat formą per mėnesį, kai nevyks jokios oficialios rungtynės?

 38. 46 Anonimas 2014-06-20 22:30

  neskleiskit erezijų dėl Klevinsko ;)

 39. 47 Anonimas 2014-06-21 00:38

  Beje del Atlanto. Si komanda sedo labai anksti. O jiems ir Europa arteja ar netiesa? Bet tai buvo galima numatyt. Nes toje komandoje nebuvo jokio prnasumo, zaidejai negeresni uz Trakus, Kruoja ar Suduva. Taip gal turejo geresni taktini braiza ir praeitais metais lose ne 100 o 110%, bet tai viskas. Kaip ir kazkada esu minejes, kad jie lose uzmotyvuoti tokiom pasakomis su laiminga pabaiga, kad net pelene nesitiketu. Ko daugiau jaunimui bereiketu? Ir dar blogiau, kad esu girdejes gandu is vietiniu, jog investuotojai labai nepatenkinti. Tad jeigu nepasitenkinimas tik augs, ar nebus taip kad po keliu metu vel Atlantas uzims dabartines Dainavos vieta?
  Daugiausiai viskas remiasi i finansus, o dar jeigu turi proto su apie tikrai futbola nusimanciais zmonemis pasitart, tai bedos del 3cios vietos kovojant tikrai neiskils. O siemet Suduva tikrai rimtai nusiteikus, nepaisant tragiskos pradzios.

 40. 48 p.o.p 2014-06-21 11:10

  trys Sūduvos žmonės “simbolinėje“ II rato rinktinėje. Po pirmo rato, jei neklystu, net tarp paminėjimų nebuvo nė vieno. kitas simbolizmas – pvz Žalgiris tame sąraše turi vartininką ir du gynėjus, o Sūduva – tik atakuojančius žmones. Ypač smagu ten matyti Grigaravičių

  http://alyga.smscredit.lt/naujiena/Rato-rinktines-rinkimuose-dazniausiai-mineta-Kruojos-saugo-pavarde/1173

 41. 49 Boleslovas 2014-06-21 11:47

  Popai, jei planuoji rašyt apie tai, kaip Sūduvai reiks žaist su Gargždais – gali to nedaryt. Banga neatvyks

 42. 52 Anonimas 2014-06-21 12:30

  pakomentuok Boleslovai

 43. 53 p.o.p 2014-06-21 19:42

  chm, jei tai tiesa – tai visiškas šūdas. ir vėl kasmetinio bei nepagrįsto optimizmo apie “sustiprėjusią“ lygą pakako vienam ratui. Dainava jau perėjo į totalios pornografijos lygį (kaip suprantu, ten ir vėl vartininkas aikštės žaidėjų lošė), o jei dar ir Banga sušlubuos… rusai visai reputaciją Lietuvos futbole susigadins.

 44. 54 ir aš 2014-06-21 19:53

  girdėjau, kad Banga ruošiasi boikotuoti rungtynes. Įdomu būtų kiek tame tiesos, laukiame Remio komentaro.

 45. 55 p.o.p 2014-06-21 20:27

  o kame boikoto kampas? nėra atlyginimų? turint omeny lietuviškas tradicijas lyg ir ankstoka būtų protestuot. bet kokiu atveju, tai paaiškintų neracionaliai prastą bangos žaidimą pastaruoju metu.

 46. 56 Remis 2014-06-21 21:00

  Jei ką, tai Remis nei žaidėjas, nei vadovas, nei atstovas, kad galėtų kiekvieną judesį ar mintį komentuoti.

 47. 57 Boleslovas 2014-06-21 21:17

  Tai aišku, kad negauna pinigų. Komanda jau kurį laiką nesitreniruoja

 48. 58 Anonimas 2014-06-21 21:40

  O palaukit man su atmintim blogai. Banga Europoj zaist turi?

 49. 59 p.o.p 2014-06-21 22:32

  faktas, burtai, berods, pirmadienį.

 50. 60 Anonimas 2014-06-22 00:22

  Nu totali nesamone. Sakykit kad Suduva pati kalta kad nezaidzia Europoj, tai ar Ekranas ir Banga labiau nusipelno? Kas dalina tas licenzijas, tai norit pasakyt nemato kokia situacija klube, juk jeigu ir pas Banga pinigu trukumas, tai jis tikrai neprasidejo pries 1 menesi. Juolabiau Ekrano situacija,skolose sedi, ir ruosesi bankrotui, zaidejai irgi uz aciu kiek teko girdet zaidzia, bet vistiek gauna licenzijas, nors dar nebuvo aisku ar isvis pabaigs sezona. Siek tiek pikta, kad ir kaip nevykusiai paleido Suduva savo sansa Europoj, bet tai tas klubas kuris nuolatos be abejoniu gauna UEFA licenzija, nes istikruju saziningai ivykdo visus kriterijus. Cia yra musu institucijos neatsakingumas, ir vietoj sutartu varzybu ieskojimo, tegul paziuri siu klubu administravima, nes sis dalykas tikrai nuo LFF priklauso.

  • 61 Remis 2014-06-22 08:36

   Pabūsiu velnio (t.y., LFF) advokatu. Jei jie griežtai laikytųsi visų licencijavimo reikalavimų, tai gali būti, kad išvis nei viena komanda negautų licencijos (vieni dėl skolų, kitų dėl vaikų komandų, treti dėl stadionų, ketvirti dėl personalo ir t.t.). Licencijavimo metu yra vertinama taip vadinama “perspektyvinė finansinė informacija“ (kitaip sakant, ateinančių metų biudžetas), bet Lietuvoje tai yra tas pats, kas raštai šakėmis ant vandens. Kas šiandien gali šimtu procentų garantuoti, kad būtent tokie pinigų srautai į klubą ir ateis? Ypač, kai didžiąją daugumą lėšų sudaro parama, o ne pajamos iš bilietų, transliacijų ar atributikos pardavimo. O paramos davėjas vieną dieną pasirašė sutartį, kitą dieną ją gali panaudoti vienoje vietoje ir jam nieko nebus. Čia koks Manchester United gali sakyti ajajai mūsų pagrindinis rėmėjas žlugo (čia per krizę taip buvo), o kitą dieną jau pasirašyti dar didesnę sutartį su kitu rėmėju. Pas mus netgi savivaldybėmis negali pasitikėti. Pvz., pažadėjo vienam klubui 1 mln. litų, bet sprendimą dėl jų skyrimo priima jau po to, kai licencija išduota, o tam sprendime – 300 tūkst. Ir kas kaltas?
   P.S. Jei apie konkrečią situaciją licencijavimo metu, tai Banga skolų tuo momentu neturėjo.

 51. 62 griezhtas 2014-06-22 10:55

  Del Bangos, jeigu is tikro pas juos tokios bedos, ar jiem isvis vertejo prasideti su kazkokiais rusu investuotojais? Gi buvo stabilus (stabiliai 6) bendruomenes palaikomas, daugiau maziau bendruomeninis klubas. Dar kokia kruoja galima suprasti, nes ten varianto B nera, o cia is paziuros buvo neblogi alternatyvus variantai, ypac jei nebuvo jokiu skolu is praeities.

  • 63 Remis 2014-06-22 12:06

   Pažiūrėčiau, ką rinktumeisi, jei alternatyvūs variantai: (B) A lyga, bet kažkas tarp Dainavos ir Šiaulių; (C) tik vietiniai ir I lyga.
   Tai, kad tokia krūva Lietuvos klubų susigundė įvairių investuotojų vilionėmis, tik patvirtina faktą, kad vietiniai finansiniai rezervai yra iš esmės išsemti.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits