19: SŪDUVA 2:0 BANGA

2014-99Ačiū jums ir ačiū mums.

Banga vis tik į Marijampolę atvažiavo. Kreiva, šleiva – tačiau atvyko. O va legendiniai Bangos fanai Sūduvos stadione taip ir nepasirodė. Jų trūkumas ir yra geriausias įrodymas, kad Gargždų komandoje dedasi negeri dalykai.

O štai tokias rungtynes įvertinti labai paprasta. Tą galima padaryti tik dviem būdais.

Pirmas būdas. Visos išorinės aplinkybės yra nesvarbios. Svarbus tik vienas dalykas. Sūduvai reikėjo trijų taškų ir Sūduva tuos tris taškus pasiėmė. Sūduva iš esmės sulošė labai prastas rungtynes, tačiau žaidėjai savo darbą atliko efektyviai – įmušė tiek įvarčių, kiek reikėjo pergalei. Ir nė vieno nepraleido. Gavo kelias geltonas korteles – tačiau su tokia bėda gyventi galima.

Pirmos rungtynių minutės rodė, kad galutinis rezultatas gali priminti žaidimus su Dainava. Banga stovėjo, Sūduva bėgo ir nuo pirmų sekundžių lipo ant priešininko vartų. Tačiau nežaidė pakankamai aštriai, todėl įvarčio neįmušė. O tada viskas taip sustojo, kad į kėlinio pabaigą ėmė rodytis, jog šiandien nė viena komanda bankės taip ir neįkals. Sūduvos mėginimai buvo pakankamai vagūs, o Banga net nemėgino. Įtampa atpalaidavo tolimas Vaskelos smūgis ir įvartis, kurį gali į savo sąskaitą įsirašyti Bangos vartų “sargas”. Atvirai pasakius, tokio ilgo ir taip lėtai slenkančio kėlinio net nepamenu.

2014-101

2014-102Bus pendelis? Ne, vis tik nebus. 

Antras kėlinys vyko panašiai. Sūduva kartais užgazuodavo, 2-3 greitais perdavimais išvesdavo pora saviškių į kontrataką ir žaidimas tapdavo panašus į futbolą. Po vienos iš tokių schemų ir buvo įmuštas antras įvartis. Po jo ir Banga ėmė mažumą judėt. Vietom net neramu tapdavo – juk praleidus vieną “netyčiuką”, visada galima sulaukti ir antro. Stojęs prieš 11 m smūgio taško Radzinevičius nerimo nesumažino – šį kartą Bangos vartininkas suveikė idealiai.

Tačiau Bangoje šiandien lošė tik vienas futbolininkas – Grigaitis. Jis vienintelis personalinėmis pastangomis sukurdavo šiokių tokių pavojų prie Sūduvos vartų. Kaskart, kai kamuolys atsidurdavo prie jo kojų, šių vangių rungtynių įtampa keliais laipsniais pakildavo. Tad, kai Grigaitis galų gale buvo pakeistas, tapo aišku, kad Sūduva tikrai laimės, o Banga – tikrai pralaimės. Prieš Grigaitį tik galvą gali nulenkt. Kaip sykis dėl to sūduvietiškos tribūnos ir plojo, kai šis Bangos žaidėjas ėjo iš aikštės. Štai tokia “gili” rungtynių analizė.

2014-103

2014-104

2014-105Vieno įvarčio istorija.

O dabar – antras vertinimo būdas. Taip, mes neturime tikrų žinių apie tai, kas dedasi Bangos klube. Tačiau, kad ši komanda serga rimta “gripo” forma – akivaizdu. Gal ir galėtum užmerkt akis į tai, kad kai kurie pirmos sezono dalies lyderiai aikštėje pasirodė tik antro kėlinio viduryje. Gal ir gali nekreipt dėmesio į tai, kad Bangos futbolininkai griūdavo, slysdavo lygioje vietoje be jokios priešininko pagalbos dešimtis kartų. Lyg būtų pamiršę, kaip futbolas žaidžiamas.

Tačiau matyti, kaip iš tikro gera komanda stumdo aikštėje pornografinį futbolą – ir skaudu, ir pikta. Akivaizdžiai matėsi, kad Banga moka žaisti futbolą. Retkarčiais blykstelėdavo dailios kombinacijos, įdomūs pasai, kartais vienas ar kitas žaidėjas iš tikro eidavo į padorią futbolo kovą. Tačiau didžiąją rungtynių dalį Banga tiesiog atliko formalumą – bandė vaidinti, kad lošia futbolą. Todėl ir drįsčiau spėti, kad tiesiog tragiškas Bangos pasirodymas antrame rate yra būtent šio “gripo” padarinys. Trumpas suolas, nuovargis ar kiti padorūs futbolo argumentai čia tikrai ne prie ko.

2014-108Karolis, kuris išvestas vienas prieš vartininką, mėgino plėšyti kamuoliu ne vartų, o užvartinį tinklą. 

Iš pradžių dar mėginusi lošti futbolą, greitai Sūduva taip pat užsikrėtė panašia dizenterija. Buvo fragmentų, kai Bangos žaidėjai tiesiog stovėdavo. Išsirikiuoja visa komanda savoje aikštės pusėje ir laukia, kas bus. Tais momentais Banga lošdavo taip, kad to net gynybiniu autobusu nepavadinsi. Nes iš tikro apsiginti nelabai ir stengdavosi.

O Sūduva, vietoje to, kad žaistų sau įprastą lengvą ir greitą futbolą, ėmė iš lėto stumdyti kamuolį, vis mėgindama tolimais perdavimai iš aikštės gilumos atgaivinti krašto saugus. Turint omeny itin vangią Bangos gynybą, techninio broko kiekis mūsiškių veiksmuose buvo tiesiog milžiniškas. Daugybė kreivų pasų, keisti “nesusikalbėjimai”, kurių jau senokai nebebuvo ir žaidimas “pėsčiomis”. Pirmame kėlinyje Darius Gvildys mėgino Činiką atakuojančio saugo pozicijoje, tačiau šios rungtynės negalėjo parodyti – gera ši schema ar ne. Antram kėliny buvo grįžta prie labiau įprasto išsidėstymo. Tačiau ir vėl – nei geriau, nei blogiau nuo to netapo.

Aišku, kritikuoti komandą čia nėra nei reikalo, nei būtinybės. Kažin ar galima tikėtis padoresnio žaidimo, kai priešininkas tiesiog atlieka formalumą. Nežinau, gal Sūduvos žmonės nusprendė solidarizuotis su Banga ir negniuždyti žaidėjų, kurių ateitis lygoje yra miglota. Gulinčio juk nemuša ar ne? Atvirai pasakius, mano akimis žvelgiant šį kartą Banga “gulėjo” žymiai stipriau, nei Dainava.

2014-100Mohamad Kdouh mokosi skaičiuoti. 

Tad tenka grįžti prie pirmojo interpretacijos būdo ir pasidžiaugti tuo, jog prieš didžiąją pertrauką komanda pasiėmė dar tris taškus. Galbūt ateis laikas, kai šis tritaškis labai pravers. O dabar mūsų laukia gilus vasaros miegas – net sunku prisimint, kada paskutinį kartą Sūduva buvo be Europos turnyrų. Futbolo per šį mėnesį bus per akis, tačiau Sūduvos žaidėjai, kaip ir mes, tegalės pabūti žiūrovais. O mums beliks apibendrinti pirmąją sezono pusę, ką artimiausiu metu ir ketinu padaryti.

26 Responses to “19: SŪDUVA 2:0 BANGA”


 1. 1 lazy 2014-06-24 16:36

  Bangos fanu ir Vilniuj nebuvo.

 2. 2 Sami 2014-06-24 17:20

  Cernychas i Suduva, kaip manot – realu?

 3. 3 Varvalas 2014-06-24 18:59

  Fiodor Černych, atakuojantis saugas, planuoja keltis į Belgiją arba Izraelį. Girdėjau, kad tose valstybėse Sūduvos komandos nėra :)
  http://www.pressball.by/news/football/169959

 4. 4 p.o.p. 2014-06-24 20:13

  Bet kokiu atveju noretusi kad komplektavimas remtusi ne tik pasiula is komandu, turinciu finansiniu problemu.

 5. 5 p.o.p 2014-06-24 21:47

  jo, aukščiau biš pripainiojau, tai atsiprašau:)

  o štai futbolo.tv rašo, kad Žalgiris atleido Zagurską ir šis keliasi į Gargždus. Tai kaip čia dabar viskas išeina?

  http://www.futbolo.tv/straipsniai/2014-metai/naujienos/e-zagurskas-keliasi-gargzdus

 6. 7 p.o.p 2014-06-24 22:35

  et, šiandien niekas nesueina:)

 7. 9 bangos 2014-06-25 12:01

  trenerio komentaras viską pasako

 8. 10 p.o.p 2014-06-25 12:08

  jo, komentaras kaip reikalas:) ne tik turinys, bet ir trukmė:)

 9. 11 DZHIT 2014-06-25 17:54

  Bangoje situacija panaši į tokią: nėra pinigų, kurie buvo žadėti iš ruskių, kurie Bangoje vaidina ne mažą vaidmenį, tai šiuo atveju kai kurie profesionalūs futbolininkai boikotuoja ir taip parodo savo neprofesionalumo kaip futbolininko. Žinoma, už dyką žaisti irgi nekažkas, bet jau geriau tada pasitraukti ir apskritai nebežaisti negu dar labiau kenkti savo komandai. Banga jau nusibangavo. Dabar aišku įtariu, kad pasitrauks vyr treneris su savo chebra ir Bangos likimas kaip ir Dainavos- neaiškus. Dainava galbūt dar ir išsikapstys, o va Banga jau kažin. Taigi, nors šis sezonas ir atrodo sustiprėjęs, bet… Ekranas merdi (nors žaidime tai nesimato, profesionalumas vienžo), Dainava gyva palaidota ir nežinia ar prisikels kaip tas feniksas iš pelenų, na ir Banga tik egzistuoja ir nieko daugiau. Amen :D

  • 12 Remis 2014-06-25 18:06

   Žiūriu, visi mėgsta interpretuoti. Gaila, kad interpretacijos ne faktais paremtos, o kavos tirščiais :)

   • 13 Ramūnas 2014-06-25 18:37

    Kad Ekranas dar laikosi kažkaip, tai tikriausiai tik dėl to, kad tai gerokai labiau matomas klubas ir tam jaunimui yra daug daug didesnė tikimybė būti pastebėtam lošiant Ekrane, neI Bangoj ar Dainavoj. Bangos strategija išvis neaiški. Nei jaunimo kažkokio turi, nei kada teko girdėti, kad kokį žaidėją būtų kas nupirkę ar paėmę į kokio nors amžiaus rinktinę.

   • 14 Remis 2014-06-25 21:14

    Paprastai verta pasitikrinti, kaip yra iš tikrųjų, o tik po to kažką “nurašyti“ :)

 10. 15 p.o.p 2014-06-25 21:21

  Remi, atsipalaiduok:) čia juk yra klasikinė situacija, kuri Lietuvoje nutinka kiekvieną kartą, panašų į tą, kuris nutiko Bangai. Kadangi komanda tyli ir “pasitikrinti kaip yra iš tikrųjų“ nėra jokių galimybių, tai ir interpretacijos liejasi laisvai. Ko gero tik vienintelis Ekranas net ir sudėtingiausiais momentais supranta, kad tik oficialus komandos pareiškimas (koks jis bebūtų) yra vienintelė priemonė užkirsti kelią gandams.

  Tad kol Banga tylės – tol bus visokių kalbų.

 11. 16 Remis 2014-06-25 21:38

  Ekranas taip priremtas prie sienos, kad nieko kito nebeliko daryti :) Kalbėti galima, aš gi neuždrausiu, ir nieks kits neuždraus. Man tiesiog juokinga, kai išpešamas “įtarimas“, kad pasitrauks treneris, nors jo pasisakymuose greičiau pasakoma, kad jis kai kuriuos išsiųs namo. Jis gi – “klaidų nedarantis“ :) Kitoj spaudos konferencijoje gal dar ką iš Chajamo pacituos :)

 12. 17 Diviriks 2014-06-25 22:28

  TO DZHIT.

  Profesionalas yra profesionalas. Tai žmogus, kuris už savo vykdomą veiklą gauna atitinkamą atlygį, tad, jei “Bangoje“ galimai ir vyksta koks nors boikotas, tai reikėtų vertinti kaip visai logišką profesionalių ir kvalifikuotų futbolininkų žingsnį.

  Už dyką gali žaisti mėgėjų komandos. Galbūt tokią situaciją gali pakęsti jauni žaidėjai, kuriems reikia žaidybinės praktikos. Bet jei esi vyresnis futbolininkas, jau įrodęs, kad gali rungtyniauti, dargi turi šeimą išmaitinti, išgyventi, nepasakyčiau, jog boikotas prasilenkia su darbo etika. Jokio neprofesionalumo čion neįžvelgiu.

  Problemas įžvelgiu LT futbolo klubų vadyboje. Kai kuriuose tvarkomasi tiesiog nemokšiškai, netoliaregiškai. Ir jeigu Ekranas stovi ant bankroto ribos, turi daugybę skolų, tąsosi po teismus su buvusiais žaidėjais dėl neišmokėtų algų – atsiprašau, gaila, bet patys kalti, jog pažadėjo, o po to nesugebėjo įvykdyti finansinių įsipareigojimų.

  Nieko naujo nepasakiau, bet Ekrano atveju matau vieną teigiamą dalyką: pagaliau suprasta, kad futbolininkai – ne vergai ir kovoja dėl to, ką sunkiu darbu užsidirbo.

 13. 18 Anonimas 2014-06-25 22:29

  Na trenerio zodziuose buvo dviprasmisku zodziu: geriau vienas, nei su bet kuo? po tokiu zodziu galima daug interpretuot. Bet kuriuo atveju jeigu turi daugiau ziniu tai trumpai aprasyk, dabar tik kiekviena komentara iskritikuoji, ar pasakai kad nesamone, bet jokio logisko pagrindimo taip ir neparasai.
  Beje Vilniaus Zalgiris neturi padoresniu dubleriu? Ar kaip ten gaunasi, kad jie velkasi paciam gale ?

  • 19 Remis 2014-06-25 22:48

   Tai čia konkretaus Chajamo ketureilio eilutė, kurios neišmesi šiaip, kad tik visiems aiškiau būtų. Be to, reikia visą komentarą vertinti, o ne išsilupti vieną frazę. Manau, kad viskas labai aišku vien iš to: tikėsiu tais žmonėmis, kuriais tikiu, o ne tais, kurie tik “numerį atlieka“ (rusiškai: nomer atbyvajut; kas iš esmės reiškia tą patį, ką ir kitas rusiškas išsireiškimas: durniu volioti). Be to, jei Zagurską pasiima, tai taip pat matyt ne svarstydamas mauti į rytų pusę :)

   Žalgirio tikrieji dubleriai žaidžia I lygoje, o už dublerius leidžia neaišku kokio jaunumo vaikiukus. Apskritai dublerių pirmenybės dabar yra visiška parodija, kai vieną dieną kas nors gali išleisti tuos, kurie prie pat pagrindo stovi, o kitą dieną į kokį tolimą miestą pasiųsti 1998-1999 metais gimusius. Spėju, kad tie LFF garsiai pristatomi U-18 ir U-16 elito čempionatai kitais metais pakeis dublerių pirmenybes, nes kam tuos pačius vaikus vaikyti po vaikų pirmenybes ir po to dar vežti į dublerių rungtynes.

  • 20 akva 2014-06-26 09:44

   Žalgiris savotiškai boikotuoja dublerių pirmenybes. Už dublerius žaidžia vaikai.

 14. 22 p.o.p. 2014-06-26 11:55

  Gera istorija is Siauliu:) elementarus planas – jei bent dali pinigu klubui paliktu, tai ir A lygoj lost galetu:)

 15. 23 Varvalas 2014-06-26 12:01

  geras žmogus pasitaikė – net visų pinigų nepasisavino:) Matyt, kad futbolą myli.
  Sūduvos legionieriai jau išvarė namo. Italai apsiverkę …

 16. 24 Remis 2014-06-26 12:02

  Čia per septynis metus milijonas litų. Kai A lygoje, norint būti konkurencingu, tie reikia per metus.
  Šitą istorija negraži dėl to, kad veikėjai tuos pinigėlius sau į kišenę dėjo, bet iš esmės ne vienoje savivaldybėje aptiksime panašios praktiškos apraiškas: laimėsi mūsų viešųjų pirkimų konkursus, jei paremsi mūsų krepšinio/futbolo komanda. Kaip kitaip mūsų sporto klubai išsilaikytų. Negi manot, kad Lietuvoje tiek daug sąmoningų verslininkų, kurie supranta, kad gyvybingas sporto klubas, tai ir sveikesnė visuomenė?

 17. 25 DZHIT 2014-06-26 17:31

  Gal kas žinot ar pasiliks tą Rosso? Ryškiai su juo nepataikė…Nebent jis labai pigus, bet tai koks tikslas, kai yra gero lietuviško jaunimo. Beje, ateis portugalų treneris į pagalbą D.G?

  • 26 Anonimas 2014-06-26 22:21

   O turetu nepasilikt? Kad visai pravercia tie saugai, gali maximaliai atlakstyt visas varzybas, ypac kai keiciasi Baranovskij ir Russo. Zinoma Brokas jau turetu grizt po pertraukos, jeigu nebus kokiu komplikaciju, tai gal ir nebut tikslo laikyt itala.
   O apie treneri ziniu tiek kiek parasyta oficialioj svetainej, turetu prisijungt, o kaip bus nezinia. Beje draugisku varzybu suzais Suduva per atostogas kiek supratau, tik nezinau su kuom :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 173 hits