Šeštadienį laukiam streiko

2014-120

Šiandien girdėjau tokį anekdotą, kurį žmogus netyčia suskėlė nė neketindamas to daryti. Sako, žmogus – penktadienį atšals. Iki 29 laipsnių. Štai tokios istorijos dėliojasi XXI amžiaus Lietuvoje.

Bet juk pažiūrėkite patys. Sūduva su Šiauliai žais šeštadienį 12 valandą. Prognozės savaitgaliui įvairiose vietose mažumą plaukioja, tačiau panašu į tai, kad temperatūra vis viena svyruos apie 30 laipsnių karščio.

Šia savaitę 15 min.lt kalbintas LFF pareigūnas štai ką byloja:

Už A lygos rungtynių organizaciją atsakingas Lietuvos futbolo federacijos Varžybų ir renginių skyriaus vadovas Nerijus Dunauskas teigė, kad nieko pakeisti negalima: „Jokių pakeitimų tvarkaraštyje tikrai neplanuojame. Juk ar 12 ar 18 val. prasidės rungtynės, vis tiek bus karšta. Tvarkaraštis buvo sudarytas dar prieš sezoną. Žiūrima ne tik į oro sąlygas, bet ir kitus veiksnius – pavyzdžiui, transliacijų laiką. Be to, karšta yra visiems.“ 

Nekreipkime dėmesio į tai, kad dar nė savaitė nepraėjo nuo to laiko, kai iš vienos dienos į kitą buvo perkeltos Sūduvos rungtynės su Žalgiriu. Ir tam jokie filosofiniai argumentai apie prieš sezoną sudarytą tvarkaraštį bei TV transliacijas neprieštaravo (beje, LFF šią nebūtą transliaciją taip pat anonsavo. Tas taip pat greičiausiai buvo suplanuota prieš sezoną, bet dabar niekam ranka nekilo atsiversti LRT programos ir pažiūrėti, kad niekas nieko transliuoti neketina).

O dabar paskaitykime, ką šneka delfi.lt kalbinta sinoptikė Judita Liukaitytė iš Vilniaus universiteto:

Apie savaitgalio orus reikėtų ypač pagalvoti tiems žmonėms, kurie organizuoja renginius, kurie kažką organizuoja dienos metu. Jiems reikia labai gerai pagalvoti, kokią žalą jie gali padaryti tų žmonių, būsiančių jų renginiuose, sveikatai. Savaitgalį, jei tik įmanoma, tikrai reikėtų perkelti renginius į vakarą, nes karščio stresas žmonėms bus labai didelis.

Prieš tai Judita paaiškina tokią matematiką, kuri galbūt ne visiems yra žinoma. Yra du dalykai – temperatūra, kurią rodo termometras ir karščio indeksas – temperatūra, kurią jaučia lauke esantis žmogus. Antrasis faktorius gaunasi iš oro temperatūros ir santykinės drėgmės. Taigi, kai termometras rodo 33, lietuvis savo gimtojoje žemėje gali jaustis taip, lyg temperatūros būtų 40 laipsnių. Pasiskaitykit tą interviu patys, jei norit iki galo viską suprast.

Sporto medicinos gydytojas Andrius Ramonas sako, kad sportuoti galima ir karštą dieną, ypač jei sportininkas prie to yra pripratęs. Tačiau ir jis greitai pradeda savo stiliaus matematiką – apie tai, kiek vandens ir kas kiek minučių žmogus turėtų išgerti, kaip turėtų pats stebėti savijautą, o galiausiai užbaigia, kad vis viena sportuoti geriausiai būtų ryte arba vakare. Mat optimaliausia temperatūra – apie 20 laipsnių. O ir jo patarimai apie vandenį ir jo gėrimo tempus kažin ar atitinka LFF numatytų pertraukėlių per rungtynes grafiką. Čia, kaip pasakytų koks LFF biurokratas – darom taip, kaip bosai iš UEFA liepia (jis, greičiausiai, nebus girdėjęs kiek kritikos FIFA gavo per Pasaulio čempionatą už tai, kad įstatymu nesprendžia per rungtynes kontūzytų, tačiau toliau jas tęsiančių futbolininkų klausimo. Gydytojai šneka, kad labai jau pavojinga po rimto smūgio į galvą toliau po pievas lakstyti).

Tokia štai matematika. Tačiau ir jos nereikia. Kiekvienas šiomis dienomis lauke vaikščiojęs žmogus galėjo savo kailiu pajusti, ką reikštų pusantros valandos ant grynos saulės intensyviai pabėgioti. Net jei esi jaunas ir sportiškas Lietuvos pilietis. Saulė ir temperatūra tvoja taip, kad judėti norisi kuo lėčiau ir šešėlyje.

Mes visi puikiai žinome taisyklę apie tai, kad “futbolas žaidžiamas bet kokiu oru“. Graži, simboliška taisyklė, atkeliavusi iš gatvės futbolo laikų. Bėda su šia taisykle yra ta, kad gatvėje futbolas lošiamas kiek kitaip. Kiek nori – tiek ir žaidi. O kai pavargsti – eini ant akmenuko pasėdėti ir alaus pagerti. Iki tam tikro laipsnio ji tinka ir komerciniam futbolui. Tačiau, kai tai pradeda prasilenkti su sveiku protu, kai bukas ir debiliškas valdininkų užsispyrimas ima kelti grėsmę futbolininkų sveikatai – kažin ar šia tradicija reikėtų džiaugtis.

Kitas dalykas – elementarus komercinis aspektas (jei jau pinigai viską lemia, o Lietuvos futbolo tvarkaraštį galimai lemia pinigai, atkeliaujantys iš kažkokių mistinių lažybų kontorų, kurioms reikia jas matyti tam tikru konkrečiu metu). Su ta kabutėse minėta komercine logika futbolas prie 40 laipsnių karščio lyg ir nesipyksta – koks skirtumas Singapūrui ar Šanchajui, kad kažkur Marijampolėje vyriokai kankinasi. Tačiau jis kertasi su LFF taip šlovinama futbolo populiarinimo Lietuvoje komercine logika.

Juk negali tikėtis, kad tokiomis sąlygomis komandos sugebės normalų futbolą lošt. Kankinsis tie futbolistai, stumdys kamuolį po aikštės vidurį ir lauks finalinio švilpuko. Nei čia vaizdo iš tribūnų, nei rezultato. Apie kokias taktikas ir rezultatus gali kalbėti? Spėju, kad net ir treniruotam organizmui po pusvalandžio palakstymo karščiausiu paros metu ant grynos saulės praeina noras galvoti ne tik apie rezultatą, bet ir apie medalius.

Tai ir nėra ką daugiau apie artėjančias Sūduvos rungtynes kalbėti. Šūdinos jos bus. Tai yra neišvengiama ir už tai dėkoju Nerijui Dunauskui (nieko nepadarysi, nereikėjo žurnalistams painiotis ir šnekėti niekų). Nėra ką svarstyti apie būsimų rungtynių taktikas ir tikslus. Nebus ten jokių taktikų. O jei Sūduva per pirmas dešimt minučių nesugebės įkalti bankės – tai po penkiolikos minučių nebeliks ir jokių tikslų. Kovingos nulinės lygiosios (turint omeny, kad kovojama bus ne su priešininku, o su karščiu ir saule) bus pats realiausias tokio futbolo rezultatas. Mums beliks rūpintis ne žaidėjų kortelėmis ar traumomis, o kad Sūduvios vyriokai saulės ir karščio smūgių negautų.

Nebent Lietuvoje iš tikro atšals. Bent iki kokių 25 laipsnių.

>>>

P.S. Nuotrauką pasiskolinau iš tokios svetainės, kurioje visa Lietuvos futbolo federacija galėtų įsigyti bilietus kelionei į Namibiją. Jei Lietuvoje LFF klerkams dar karščio per mažai. Galėtų ir negrįžti.

P.S. II: jei kažkas dar neskaitėt Benjamino Mašalaičio straipsniuko apie futbolą Sūduvos krašte prieš I pasaulinį karą – tai paskaitykit.

P.S. III: O jei rugsėjo pradžioje norėtumėte nuvažiuoti į pirmą šiame sezone Lietuvos rinktinės išvyką į San Mariną, tą galima padaryti ir su agentūra “Magelano kelionės“. Čia yra jų siūlomos kelionės planas.

14 Responses to “Šeštadienį laukiam streiko”


 1. 1 jotvingis 2014-07-31 08:14

  Dar gerai, kad Judita konkrečiai neįvardino, kokį renginį ir kokius žmones turi omeny :)

  • 2 Actas 2014-07-31 10:22

   Kadangi sinoptikė Judita Liukaitytė yra iš Sūduvos Sakalų chebros, tai manau aišku apie kokį renginį jį kalbėjo :)

 2. 3 El_fantastic 2014-07-31 09:51

  Benjaminas Mašalaitis tai labai įdomiai rašo. Atradau dabar tą jo blogą, daug įdomių straipsnių ne tik apie futbolą, bet ir apie Marijampolės istoriją. Tikrai žmogus išsilavinęs, apsišvietęs ir svarbiausia yra tikras miesto patriotas. Pagarba! :)

 3. 4 Diviriks 2014-07-31 09:53

  Jeigu teisingai nužiūrėjau, tai Isoda ir Ugge rungtynėse su Žalgiriu gavo po 4 geltoną kortelę, tad ne tik lauke bus karšta :)

 4. 5 Anonimas 2014-07-31 10:13

  Dėl Ugge ir Isodos teisingai pastebėta. Centre gynyboje tokiu atvėju turėtų žaisti naujas baltarusis ir Snapkauskas

 5. 6 Remis 2014-07-31 10:23

  pop, nuimk medalį nuo eurofootball ir kabink Dovilei Šeduikytei iš 15min, nes tai ji kalbino LFF veikėją. Mūsų visą futbolą apimančios svetainės apie lietuvišką futbolą gebą tik kopijuoti, o ne kažką originalaus kurti.

 6. 7 UCCM 2014-07-31 10:34

  Čia tos Magelano kelionės, kurios ima 1000 litų, neįskaičiavusios pačios kelionės?

 7. 8 griezhtas 2014-07-31 11:16

  Nu jo bus eksprimentine gynyba, tikrai idomus macas laukia :)

 8. 9 /// 2014-07-31 11:22

  šiaulių vartuose stovės 16 metų vyrukas? nes per pertrauką abu vartininkai išvyko, o naujas pirkinys iš Moldovos su Kruoja gavo traumą, spaudoj paminėta, kad sunkią..

 9. 10 p.o.p 2014-07-31 12:39

  oho, kaip čia diskusija į visas puses keliauja:)

  smagu, kad jūsų godotinam metraštininkui aptingus, yra kitų spartuolių, kurie korteles suskaičiuoja ir šį tą ne tik apie karštą orą parašo. nemačiau Šiaulių žaidimo su Kruoja, tačiau abejoju, ar čia vien jauno vartininko nuopelnas, kad tokiu rezultatu Šiauliai pralaimėjo. Tai yra komanda, kurią Sūduva privalo įveikti – net ir su eksperimentine vidurio gynėjų linija.

  Šiaulių svetainė kol kas tyli, todėl sunku pasakyti, kas šeštadienį šios komandos vartuose stovės. Tiesa, galima pasiskaityti komandos gyvenimą dokumentuojantį blogą: http://www.tribunoje.blogspot.com/. Tekstas senokas, rašytas dar prieš praeitą turą, tačiau Šiaulių “kryptis“ yra aiški.

 10. 11 p.o.p 2014-07-31 12:54

  Remi, ačiū už pastabą. Medalio lyg ir nekabinau. Bet sutinku, kad eurofootball.lt elgiasi labai nedailiai jokios nuorodos į 15min nedėdami. Tas mikroninis ženkliukas apačioje kažkur tarp reklamų nesiskaito, nes jį gali rasti tik atidžiai ieškodamas. Žmogus aš geras, tai klastos net neįžvelgiau.

  O va 15min straipsniuko irgi neradau – tai ir nuorodos atnaujinti negaliu.

  UCCM – advokatauti už kelionių agentūrą neketinu, bet kad paprašė maloniai, tai ir paviešinau informaciją. Manau, kad keliavimas į futoblą gali būti visoks ir kuo daugiau variantų yra, tuo didesnė tikimybė daugiau žmonių užsienio stadione pamatyt.

  Tam tikru požiūriu ta kaina yra normali – juk įskaičiuotos visokios papildomos pramogos. Faktas – tai yra skirta žmonėms, kuriems Lietuvos rinktinės rungtynės būtų tik vienas iš kelionės akcentų. Įtariu, yra ir tokių Marijos Žemėje ir jei jie sužinos apie tokį ilgo savaitgalio formatą, o sužinoję dar ir pasirodys futbole – nuo to visiems bus tik geriau.

 11. 13 p.o.p 2014-07-31 22:21

  ačiū dar kartą:)

 12. 14 salikas 2014-08-01 13:54

  Bent jau 3 ivarciai krito del vartininko neuztikrinto zaidimo ( Siauliai – Kruoja


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits