21: SŪDUVA 2:0 ŠIAULIAI

2014-127Marijampolė perduoda linkėjimus ponams iš LFF. 

Pakankino mus šiandien Sūduva. Jei nekreiptum dėmesio į trisdešimtinį karštį, galėtum drąsiai šias rungtynes vertinti labai vidutiniškai. Pergalė buvo pasiekta – ir tai yra svarbiausia. Bet Sūduvos futbolo kokybė buvo labai prasta. Didžiąją rungtynių dalį Sūduva lošė su ugnimi – visi žinome, ką reiškia silpnesniam varžovui įmušti rungtynių pradžioje ir gyventi su tuo vienu įvarčių pernelyg to silpnesnio varžovo vartams negrąsinant. Per tai laiką galėjo nutikti visokių nesąmonių, kurios trapią persvarą būtų paleidusios dūmais. O tada būtų buvę žymiai sunkiau.

Tačiau kai matai žaidėjų veidus rungtynių pertraukėlių metu, labai priekaištauti sąžinė neleidžia. Panašios mintys kilo ir po rungtynių, kai iš tribūnos šešėlio visi patekom į tiesioginių saulės spindulių ataką. Oras ir LFF užsispyrimas nekoreguoti dėl to rungtynių laiko ir taip nelabai išvaizdų lietuvišką futbolą pavertė galutinai nuobodžiu. Ir tokio futbolo greičiausiai dar matysime nemažai. Pavyzdžiui, kitos Sūduvos rungtynės vyks tuo pačiu metu – šeštadienio vidudienį. Tad belieka džiaugtis trimis taškais.

2014-131Štai, pažiūrėkit, ir mūsų vartininkas krašto gynėju lošt galėtų. 

Aišku, yra dalykų, apie kuriuos galima kalbėti ir nepriklausomai nuo oro sąlygų. Karštis trukdė futbolininkams normaliai sugroti visas rungtynes. Tačiau kažin ar karštis lėmė tai, jog prieš ilgąją čempionato pertrauką kaip vienas organizmas veikusi komanda ir vėl aikštėje atrodė mažumą pasimetusi ir praradusi kontaktus bei kombinacijas, kurios mus anksčiau taip maloniai džiugindavo.

Per visas rungtynes Sūduva surengė kokias 2-3 padoresnes atakas. Po vienos iš jų buvo įmuštas antrasis įvartis. Tą kartą viskas buvo taip, kaip ir turi būti: keturi staigūs perdavimai vienu lietimu į plotą, tinkamai bei laiku skuodžiantys žaidėjai – ir štai jums, ponai, tobula kontrataka.

Deja, žymiai dažniau Sūduvos atakos baigdavosi labai jau netiksliais perdavimai arba antakius kilnoti skatinančiais žaidėjų nesusikalbėjimais. Kiek kartų mintis būdavo puiki, tačiau perdavimas būdavo atliekamas baudos smūgio jėga ir tas, kuriam toks galingas perdavimas būdavo skiriamas, tegalėdavo kamuolį akimis palydėti. Kiek kartų kamuolys būdavo metamas logiška kryptimi, tačiau tas, kuriam tas perdavimas būdavo skirtas, jo negaudavo, nes kažkodėl sustodavo ir minėta kryptimi nejudėdavo? Kiek kartų Sūduvos atakuotojai nuspręsdavo patys apsivedinėti pusę Šiaulių komandos vietoje to, kad paprasčiausiai numestų kamuolį šalia esančiam kolegai? Ir kiek kartų būdavo keliomis sekundėmis vėluojama perduoti kamuolį kertančiam į laisvą plotą futbolininkui taip užbaigiant ataką nuošale? Klausinėti galima dar daugiau. Kiek kartų buvo savo pusėje prarastas kamuolys mėginant jį perduoti už metro stovinčiam žmogui? Kiek kartų atgal atmetami kamuoliai kažkodėl atitekdavo Šiaulių futbolininkams? Pavojingo techninio broko šiandien buvo visose grandyse.

2014-128Mariaus Šoblinsko atsakymas tvarkaraščio autoriams.

Šiauliai tuo broku nepasinaudojo. Mat Šiauliai – nėra labai gera komanda. Broko Šiauliai pridirbo keliskart daugiau nei Sūduva. Nežibėjo nei puolime, nei gynyboje. Tačiau jei vietoje Šiaulių būtų buvęs Žalgiris arba kitą savaitę į Marijampolę atvažiuojantys Trakai, kažin ar Sūduvai būtų ir vėl pavykę savo vartus išsaugoti sausus.

Tiesą pasakius, kito turo rungtynėse ir parodys, iš kokio molio drėbta Sūduva pradeda kelionę link čempionato finišo. Trakai nebus akivaizdžiai stipresnis varžovas, su kuriuo būtų galima galvoti apie gynybinę taktiką. Tačiau tai nebus ir toks varžovas kaip Šiauliai – kai 4-5 žaidėjai gali laisvai negrįžti į gynybą, nes priešininkas vis viena užbaigia savo ataką netiksliu perdavimu.

Veikti Sūduvai dar yra ką. Tačiau kelių pastarųjų sezonų patirtis rodo, kad Sūduvos išsiderinimas po lygos pertraukų yra labiau lemtas ne pabirusio žaidimo ar užmirštų treniruočių schemų, o psichologijos. Komanda nustoja lošti be jokios aiškesnės priežasties. Sulošia keletą vidutiniškų rungtynių, o tada – nei iš šio, nei iš to – ir vėl pradeda žaisti gražų, intensyvų ir rezultatyvų futbolą. Tad mums belieka apsišarvuoti kantrybe ir laukti to stebuklingo momento, kai Sūduva tiesiog išeis į aikštę ir sukals bet kokio rango priešininką.

O juk esmė čia yra tame, kad negali žaidėjams priekaištauti dėl tinginystės, sanatorinio futbolo ar ugnies stokos. Net ir tokią karštą dieną visi stengiasi maksimaliai, plėšosi kaip už tėvynę. Tačiau kaip sykis dėl to ir skaudus tas gausus techninis brokas, kuris niekais verčia nuoširdžias žaidėjų pastangas. Ir šį kartą Šiaulius buvo galima nugalėti taip pat lengvai, kaip praeitą kartą Šiauliuose. Tačiau pasikankinti teko kaip reikiant.

2014-126Ilja Tsyvilko.

Šiandien, beje, gyvai galėjome pamatyti abu Sūduvos naujokus. Baltarusis gavo pirmas starto rungtynes, kurias galėjo sulošti iki galo, o ispanui šis šeštadienis tapo lietuviško debiuto diena.

Ir vienas, ir kitas man pasirodė visai neblogi. Akivaizdu, kad sugebėjimų lietuviškai lygai abu turi per akis. Ilja Tsyvilko savo baudos aikštelėje tvarkėsi visai gerai, o bent vieną kartą gelbėjo situacijoje, kuri laisvai galėjo baigtis įvarčiu. Sūduvos gynyba ir šį kartą nebuvo tobula, tačiau daugiau bėdų kildavo ne dėl naujoko, o dėl Snapkausko ar Bagdanavičiaus klaidelių.

Carlosas Martinezas laiko gavo mažiau, tačiau atsiskleisti taip pat spėjo. Akivaizdu, kad jis turi futbolo išsilavinimą, aukštesnį nei tas, kurį Lietuvoje gauna mūsų futbolininkai. Ispanas puikiai mato aikštę, gerai ir greitai skirsto kamuolius. Matosi, kad gali sužaisti nestandartiškai – tiek pats, tiek permesdamas kamuolius kolegoms. Ar iš tikro jis taps svarbiu komandos nariu parodys kelios artimiausios rungtynės. Vienintelis dalykas, kuris kėlė šiokį tokį nerimą, tai ledesmiškas ispano grįžimas namo priešininkui perėmus kamuolį. Turint omeny, kad jis žaidė tik pusę kėlinio, išskirtinai pasyvi gynyba kėlė klausimų. Galbūt ir dėl to teks apkaltinti saulę, temperatūrą ir Dunauską.

2014-129Carlos Martinez – antras ispanas Sūduvos istorijoje. 

Beje, man patiko ir šių dviejų naujų žaidėjo tvirtas stotas. Ir vienas, ir kitas yra tokios stiliaus žaidėjų, kurių ir Beniušis lengvai nenustumtų. Sūduvai tokių futbolininkų pastaraisiais metais trūkdavo. Gal dėl to, kad pačioje Marijampolėje augina tik labai laibus ir smulkius žaidėjus – būtent tokių per pastaruosius metus į Sūduvą iš dublerių peršoko didokas būrys.

Na o jei reikėtų išrinkti geriausią šiandienos Sūduvos žaidėją, prizą atiduočiau Valentinui Baranovskiui. Prisiminus, kokiais aplodismentais Valentiną iš aikštės palydėjo tribūnos, su manimi greičiausiai sutiktų dauguma žaidimą gyvai mačiusių. Antro laipsnio apdovanojimą suteikčiau mūsų vartininkui. Labai džiugu, kad pagaliau Sūduva ir vėl turi vartininką, kuris ir savimi pasitiki, ir kiekvienose rungtynėse bent nuo poros įvarčių komandą išgelbsti. Dar džiugiau, kad tuo vartininku tapo Džiugas, kuris savo karjeros Sūduvoje pradžioje didelio džiaugsmo mums tikrai nekėlė. Kaip visada gerai atlakstė Grigaravičius, uždirbęs vieną rezultatyvų perdavimą. Pliuso taip pat vertas Tomas Radzinevičius. Iš vienos pusės, Tomas lyg ir nenuveikė nieko išskirtinio – labiausiai lyg ir išsiskyrė tuo, kad vis pritrūkdavo kelių centimentrų iki kamuolo. Tačiau tie, kas žiūrėjo žaidimą atidžiau, greičiausiai pastebėjo, kad Radzinevičius aktyviai sudalyvavo ne tik mušant abu įvarčius, bet ir praktiškai visose situacijoje, kai Šiaulių vartams kildavo rimtesnis pavojus. Įdomu bus pažiūrėti, ar užsimegs koks kontaktas aikštėje tarp Tomo ir Martinezo. Ir paskutinis taškas – labai smagu, kad pagaliau savo įvartį įmušė ir Giorgio Russo. Jo jis buvo nusipelnęs.

Štai tiek naujienų šią karštą vasaros dieną. Lauksim kito šeštadienio.

2014-130

Reklama

12 Responses to “21: SŪDUVA 2:0 ŠIAULIAI”


 1. 1 šiaulių žaidimas 2014-08-02 22:11

  buvo baisus ir jeigu jau sūduva daug broko darė, tai pas šiaulius to broko buvo pilni vežimai. rungtynės be centro, vadinasi bėk ir mušk, prie tokio žaidimo sūduva turėjo gerokai daugiau primušti. apie ispaną sunku sakyti, matosi, kad nėra visiškas medis, bet ar rimtai sustiprins bus galima pasakyti tik vėliau., kai įmeti šviežią žaidėją tokiose rungtynėse be gynybos, plius visi aplinkui visai be jėgų, natūralu, kad jis išsiskiria

 2. 2 Anonimas 2014-08-02 23:42

  Atrodo iprasta Suduva labiau peikti nei girti, kuomet laimi pries lygoje esancias silpnesnes komandas, nepaisant to kad pergale pasiekta. Varzybas Suduva kontroliavo, varzovus spaude, isskyrus keleta atkarpu, kai Siauliai buvo aktyvesni prie suduvieciu vartu. Su kiekviena komanda zaidziant buna ir geresniu momentu ir blogesniu, ir visai nesvarbu pries ka losiama. Ogi zmones sako: su tokiu zaidimu, gautume ir nuo Traku ir nuo Atlanto ir nuo Kruojos. O as visiskai nesutinku, siandienines varzybos nieko bendro neturi su busimomis kovomis. Jeigu siandien buvo broko daug, nereiskia kad kita kart jo bus daugiau, o gal ir bus daugiau, bet Trakai ar kita komanda jo padarys dar daugiau, ir laimesime varzybas…o gal ir pralosime. Esme kaip komanda nusiteikusi, kaip dirba ir kiek pastangu deda, o su tiek pastangu ir darbu, rezultatas ateina. Tad palinkesiu toliau likti darbstiems ir viskas bus tvarkoje.
  Hehe, dar neperskaicius iki galo apie straipsnio, mintyse gyriau Valentina, jis tikrai vertas pradet rungtynes nuo pat pirmu minuciu, ir tiesa pasakius geriau isrodo uz Russo. Atrodo Baranovskis nepamirses schemu, nes butent jis pora kart kulniuku mestelejo kamuoli salia begantiems komandos draugams. Na o ispanui tikrai reikia isizaist, nes matesi kaip jis megina perduoti kamuoli kolegoms, kurie turbut tokio perdavimo dar siame sezone nemate, tik butu gerai kad i zaidima isilietu jis kuo greiciau, o jei ir neisilies, as , manau kad Suduvos komanda jau ir taip neblogai subalansuota.

 3. 3 DZHIT 2014-08-03 00:45

  Verta paminėti, kad Sūduva žaidė taip, kad tiesiog pakaktų paprastos pergalės. O tas ir buvo. Žinoma, galėjo įmušti dar 3-4 įvarčius, bet ką tai keičia? Tik skaičių, bet nieko daugiau. Šios rungtynės praėjo, tai jau istorija. Laukia kitos, kurioms bus atitinkamai ruošiamasi. Sūduva neriečia nosies, jie tiesiog žaidžia taip, kad pakanka nugalėti.
  Labai smagu ir širdį glostė nuoširdus visų susirinkusiųjų nusiteikimas į ekstremalaus futbolo reginį. Valia nusipelnė tų plojimų, nes tai yra daugiau nei tiesiog žaidėjas, tai neabejodamas galiu teigti, kad Sūduvos siela visame kame.
  Laukiam Trakų, daugiau žiūrovų stadione, dar geresnės atmosferos ir….TRIJŲ TAŠKŲ.

 4. 4 p.o.p. 2014-08-03 13:57

  Nera taip svarbu – giri ar peiki. Jei megini analizuot – tuomet neisvengiamai turi ziuret toliau pergales ar pralaimejimo fakto. Jei tiesiog tartum ‘laimejo ir gerai’ tai nei shito blogo nereiketu. Nesutinku kad Suduva labiau peikiam nei giriam – siemet pagyru buvo per akis ir kone kiekvienas zaidejas gavo sava geru zodziu doze. Galu gale, tai rodo ir zmoniu kiekis vakarykstese rungtynese. O Baranovskiui ar Chvedukui manau sirdi tikrai labiau glosto ovacijos is tribunu nei pagyros ar kritika cia.

  Tiesa ir tame, kad komandos nusiteikimas bei zaidimo stilius priklauso nuo varzovo. Todel ir tikuosi kad Suduvos zaidimas kita sestadieni bus ne tik rezultatyvus bet ir kokybiskesnis nei vakar. Tiesa ir ta, kad 3 taskai yra svarbiau uz futbolo kokybe.

 5. 5 DZHIT 2014-08-03 22:55

  Dabar tereikia tiesiog dirbti ir ruoštis Trakams, kurie šiandien buvo nebijau to žodžio pavartoti- nuginkluoti. Yra reali galimybė užsikabinti ir aplenkti juos. Turiu tokį kvailą, o gal visai ir ne jausmą, kad šiemetinė Sūduva bus praėjusio sezono “Atlantas“. Kelių sezonų darbo vaisiai pamažu sirpsta ir pagaliau turi prisirpti. Tikėti komanda- pasitikėti. Pirmyn !

 6. 8 jlk 2014-08-04 07:04

  Koks idijiotas nustate toki rungtyniu laika?

 7. 9 Patranka 2014-08-04 12:02

  prieš “Trakus“ ir vėl šeštadienį 12 val. Tikriausiai tokios nesamonės bus, kol koks žaidėjas rungtynių metu pakris…

 8. 10 wrum 2014-08-04 12:13

  chebra – čia jau old news, aptartos išsamiai prieš savaitę. LFF pasakė, kad nekeis, vadinasi – nekeis. tad belieka viltis, kad karštis nebus toks mirtinas – kaip nutiko ir praeitą šeštadienį.

 9. 11 Anonimas 2014-08-04 14:25

  O kodel Zalgiriui pakeite? Tokio klausimelio niekas neiskele? Ir apie pakeitima pranese gana velai. Ir dar sakoma kad Zalgiris neturi jokiu privilegiju…

 10. 12 DZHIT 2014-08-04 23:56

  Kai Sūduva bus pirmoje vietoje, tai ir mums bus nuolaidos…kad ir kaip tai skamba, bet šita neteisybė varo į neviltį. Toje LFF kas per bambukai sėdi? Tai jie tiesiog SĖDI ir nieko daugiau.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,872 hits
Reklama