Laukiam: Sūduva – Trakai ir t.t.

2014-130Jankauskas žiūri kaip pergale prieš Trakus džiaugiasi Baranovskij ir Grigaravičius. 

Savaitė pralėkė greitai. Dar diena – ir Sūduva vėl galynėsis su karščiu ir vienu rimtesnių lygos varžovų šiuo metu. Apie Sūduvos pasiekimus pastaruoju metu visi puikiai žinome. Jie – puikūs. To įrodymas – Sūduvos vieta lentelėje ir galimybė po šio turo palypėti iki antros vietos. Pirmąjame rate apie tokią prabangą retas kuris iš mūsų pasvajodavome. Tačiau Trakus dar reikia nugalėti. Kol kas žaidimų su šia komanda balansas vis dar neigiamas. Formaliai per tris kartus abi komandos pasiekė po pergalę ir kartą sužaidė lygiosiomis, tačiau realiai Trakai turi dvi pergales ir vieną pralaimėjimą. O tas pernykštis Sūduvos pralaimėjimas LFF taurės žaidimuose buvo toks skaudus, kad reikės kokių penkių pergalių, kad šis prisiminimas būtų galutinai nuplautas.

Rungtynės bus sudėtingas ir reikalaujančios maksimalaus Sūduvos žaidėjų susitelkimo – tokio futbolo, kokį Sūduva rodė praeitą šeštadienį kažin ar pakaks. Taškai reikalingi ne tik tam, kad Sūduva liptų aukštyn. Kruoja su Atlantu taip pat energingai lipa ant kulnų. Ir jei Atlantui taškų gauti šiame ture bus žymiai sunkiau, Kruoja greičiausiai ir šį kartą be jų neliks. Trečias ratas pasižymi tuo, kad pirmos penkios lygos komandos akivaizdžiai įjungė papildomą pavarą ir pamažu ėmė tolti nuo likusių klubų, kurie arba yra per silpni išlaikyti tokį patį tempą, arba kratosi nuo visokio plauko skandalų.

Didžiausia šių metu skandaliste tapo Gargždų Banga, jau pralenkusi ir visus linksminusią Alytaus Dainavą. Iš pradžių – nuostabus startas ir kone svajonės apie medalius, paskui – kirvio stiliaus niurka į lentelės dugną ir – galų gale – ko gero pirma bausmė Lietuvos futbolo istorijoje už “sąžiningo žaidimo principų pažeidimus” (jei neskaičiuosime FBK ir Atlanto šuolio į žemesnes lygas). Tiesą sakant, keistoka situacija nutiko Gargžduose ir Lietuvos futbolo federacijoje.

Bausmė konkreti – pora diskvalifikacijų klube ir 50 000 lt bauda. Banga, tiksliau – klubą valdantis fondas – reagavo iškart aiškiu raštu. Jame iš esmės patvirtinta, kad diskvalifikuoti personažai (tai yra – bent jau jie) “manipuliavo rungtynių rezultatais”. Aišku, minėtam fondui greičiausiai ir LFF sankcijų nereikėjo, kad sužinotų apie tokias “manipuliacijas”. Kaip ir jau kurį laiką intensyviai socialiniuose tinkluose diskutuojantiems Bangos fanams. Iki šiol tylėta greičiausiai dėl to, kad tikėtasi reikalus sutvarkyti ramiai ir be triukšmo.

O situacija vis viena lieka miglota. Triukšmas kilo prieš pora mėnesių – LFF gavo kažkokį UEFA raštą, kuriame buvo minimos kai kurios rungtynės. Paskui buvo toks pusiau slaptas Bangos klubo “patikrinimas”. Paskui – ilga tyla, kurios metu Banga toliau smego A lygos lentelėje pralaimėdama praktiškai viską. O tada – babach! Beje, jei teisingai pamenu, UEFA rašte buvo minima ne tik Banga ir ne tik jos rungtynės su Atlantu.

Bėda, kad šios savaitės LFF raštas yra mažų mažiausiai keistas. Ten, kur šnekama apie nusikaltimus ir bausmes yra tik cituojami visokie kodekso straipsniai ir paragrafai. Jokios “manipuliacijos” neminimos. Jos minimos tik pranešimo pabaigoje, kur sakoma, kad iš teisinės pusės šioji Bangai skirta LFF bausmė yra niekinė. Ikiteisminis tyrimas nutrauktas “esant nepakankamam teisiniam reguliavimui”. Štai tokia painiava. Taigi, Bangos viceprezidentas ir vartininkas “morališkai” kalti, tačiau teisiniu požiūriu – “švarūs”.

Kas bus toliau – matysim. Iš Bangos rašto lyg ir aišku, kad rusų šiame klube nebeliks. Gal tam šios “moralinės” bausmės ir reikėjo? Tuomet klubas pateiks apeliaciją, prašydamas panaikinti baudą ir tai bus padaryta vardant to, kad čempionatas būtų pabaigtas be įprastinių mūsų futbolui bankrotų sezono viduryje. Toliau spėlioti nepradėsiu, nes, įtariu, gausiu per nagus ir už tą, ką iki šios vietos prirašiau.

2014-131Dovydas Tumosa Sūduvos zonoje Marijampolės dienų metu. 

Grįžkime prie mūsų reikalų. O mūsų kieme nutiko vienas šiame sezone įprastas nutikimas – komandoje neliko dar vieno vietinio žaidėjo. Šį kartą “laisvuoju agentu” tapo Dovydas Tumosa. Kaip įprasta – komanda “padėkojo”. Kaip įprasta, mes pasvarstėme apie tai, kad jei tau 22-eji, o tu vis dar loši už dublerius – kažin ar verta toliau tęsti futbolininko karjerą. Lyg ir galėtum dėti tašką. Dar kartą Dovydui padėkojus. Tačiau ne viskas man atrodo taip paprasta, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Esme čia yra tame, kad Sūduvos klubas su vietiniais, Marijampolėje užaugusiais futbolininkais atsisveikina žvėriškai lengvai. Pralaiko juo krūvą metų ant suolo, o tada – “ačiū pastangas” ir “sėkmės ateityje”. Dovydas Tumosa šiais metais pagrindinėje sudėtyje pasirodė tik pora kartų. Ir pernai – tik pora kartų. Pora kartų gyvai mačiau Dovydą žaidžiant. Reikia pripažint, kad jis nelošė geriau nei kiti kolegos. Tačiau nelošė ir blogiau. Lošė normaliai. Stengėsi. Tik va – laiko mažai gaudavo, todėl kaip nors padoriau jį įvertinti nelabai išeina. Belieka tik svarstyti, kas būtų iš Dovydo išėję, jei laiko jis būtų gavęs daugiau ir nuolatos? Gal būtų tapęs visai padoriu saugu? Ai, tiesa, Sūduvoje saugų ir taip yra tiek, kad dviem komandom užtektų. Kam čia vietinius augintis?

Liūdnasis paradoksas yra štai koks. Yra žymiai lengviau patekti į mūsų komandos pagrindą būnant legionieriumi, nei žaidėju, užaugusiu Marijampolėje. Kokių tik legionierių Sūduva nebuvo nusisamdžiusi per paskutinį dešimtmetį! Iš legionerių, kurie pagrinde sulošė po 1-2 rungtynes arba iš viso jame nepasirodė būtų galima pilną komandą sudaryt! Kartais tuos legionierius pagrindinėje komandoje lošiančius pamačius belikdavo tik galvą pakraipyt.

O štai jei nori į Sūduvos pagrindą patekti iš dublerių komandos – tai turi mažų mažiausiai savo amžiaus keliose Lietuvos rinktinėse būt palošęs. O dar geriau – būti per vieną žingsnį nuo pagrindinės Lietuvos rinktinės. Va tada – gali tikėtis aikštėje ir daugiau laiko, ir daugiau pagarbos. O jei esi tiesiog neblogas dubleris, iš kurio, palankiai aplinkybėms susiklosčius, galėtų išaugti geras futbolininkas – geriau tą daryti kur nors kitur, o ne Marijampolės Sūduvoje.

Štai todėl ir norėčiau duoti draugišką patarimą dviems Sūduvos pagrindinės komandos žaidėjams. Povilui Kiselevskiui, kuris jau prieš dvejus metus puikiai lošė pagrindinėje komandoje, o šiandien ir vėl tapo atsarginiu, gaunančiu tik šiek tiek daugiau laiko nei Dovydas Tumosa. Ir Dariui Isodai – pernykščio sezono atradimui, kurio vietą likusioje sezono dalyje greičiausiai užims naujokas iš Baltarusijos.

Jums, vaikinai, reikėtų kuo greičiau nešti skudurus iš Marijampolės Sūduvos. Jei nepavyksta į užsienį – tuomet į bet kurį mūsų lygos klubą. Ten, kur jums būtų garantuotas laikas aikštėje ir garantuota galimybė parodyti, ką sugebate. Nes po poros metų ant atsarginių suolo ir jums bus po 22-ejus. O tada jau bus praėjęs laikas galvoti apie šlovingą futbolininko karjerą. Iš mūsų taip pat gailesčio nelaukite. Mes pasakysim tą patį – jei tau 22-eji, o tu vis dar leidi laiką ant atsarginių suolo – laikas kabinti bucus ant vinies. O va išeisit į kitą klubą, gal net į kokią Latviją išvažiuosit ir žiū – po poros metelių jus susigrąžins su vertingu “vietinio, bet legionieriaus” statusu.

Štai tokias gilias mintis sukėlė įprastinis mūsų komandos atsisveikinimas su dar vienu “jaunu” futbolininku iš Marijampolės. Gaila, kad mūsų Prezidento šnekos apie dėmesį jaunimui prieš pora metų buvo tiesiog paskatintos sumažėjusio biudžeto ir kartu susitraukusių galimybių pasigraibyti padoresnių legionierių. Skurdo laikai praėjo. Kartu su jais išgaravo ir meilė “vietiniam jaunimui”.

Gerai, pakaks liūdnų minčių. Dėkojam dar kartą Dovydui Tumosai ir laukiam futbolo. Show must go on, kaip giedojo vienas mano labai nemylimas dainininkas.

25 Responses to “Laukiam: Sūduva – Trakai ir t.t.”


 1. 1 Ramūnas 2014-08-07 22:48

  Va Daukša nuėjo į Ekraną ir ten tiesiog spindi.

 2. 2 M 2014-08-07 22:55

  Nors klubas ne itin sekmingai dirba su jaunimo integracija i pagrindine sudeti, vis delto labai daug kas priklauso ir nuo paciu zaideju poziurio i savo darba. O tinkamu poziuriu pasizymi tikrai ne kiekvienas Suduvos jaunuolis.

 3. 3 Diviriks 2014-08-07 23:14

  Tumosa galėjo (o gal dar ir taps, nereikia nuvertinti) puikiu krašto saugu. Agresyvus ir pakankamai techniškas, kažkuo primenantis Broką. Tiesiog šiam vaikinui derėtų pakeisti požiūrį darbą ir rodyti didesnę iniciatyvą. Kiek teko matyti, jis pagrindus turi gerus, bet tas stoviniavimas, mosikavimas rankomis, gal net tinginiavimas aikštėje atrodė ne kaip jauno, kraujo ir pergalių ištroškusio jaunuolio noras parodyti pasauliui, kad aš galiu žaisti ir esu geresnis už kitus, o išvargusio veterano gulbės giesmė prieš pasibaigiant futbolininko karjerai.

  Žodžiu, kol esi jaunas, turi draskytis iki mėlynavimo. Būtent jaunatviško maksimalizmo pritrūko šiam vaikinui. Na, ir truputį profesionalaus požiūrio į darbą :)

 4. 4 p.o.p 2014-08-07 23:16

  o aš manau, kad profesionalus klubas ir yra tam, kad tą požiūrį suformuotų. aišku, teoriškai reikėtų tikėtis, kad tą darbą atliktų vaikų treneriai ir futbolo “akademijos“, bet jei pas mus aukštosios mokyklos nesugeba profesionalaus požiūrio į savo profesiją suformuot, tai būtų naivu tikėtis, kad vaikų futbolo “akademijos“ tą darbą dirbtų. tuomet belieka tik klubai.

  tik va, Sūduva tikrai nėra tas klubas, iš kurio galėtum tikėtis solidesnio požiūrio į viską, kas vyksta už rungtynių ir stadiono teritorijos. juk tai yra ko gero vienintelis iš rimtesnių A lygos klubų, kuris pusę sezono sugebėjo išgyvent su vienu treneriu. tad ir iš jo būtų sunku laukti, kad jis jaunuoliams dar ir gyvenimo mokytoju būtų.

 5. 5 Diviriks 2014-08-07 23:39

  Taip, požiūris į jaunimo integraciją mūsuose užsilikęs dar akmens amžiuje, Rodos, kad klubas visai nesuinteresuotas auginti jaunų žaidėjų, bandyti užsidirbti juos parduodant ir t.t. Kurie išauga, tie įsilieja savaime. Ir taip jau buvo prarasta nemažai gabių futbolininkų, kuriems perėjimas iš jaunimo į suaugusių futbolą sekėsi kiek sunkiau.

  Tam, kad šis procesas vyktų kiek sklandžiau, reikia daugiau žmogiškųjų resursų, specialistų, kurių, deja, “Sūduvoje“ nebuvo ir nebus. Arba vieno labai gero specialisto, kuris būtų ir treneris, ir psichologas ir motyvatorius kaip Ekrane, kai Dambrauskas dirbo su dubleriais. Dėl to Ekrano susilpnėjimas, bent sezono pradžioje nebuvo toks jau akivaizdus, nes būta neblogų savu resursų (čia pigiausias variantas).

  Dėl Tumosos… Nežinau, daug kalbų girdėta, kad vis tik buvo mėgėjas prasilenkti su sportininko etikos principais :)

 6. 6 voleur 2014-08-08 00:18

  Kad jau užsiminta apie legionierius, tai man labiausiai užstrigęs yra 2 metrų stulpas šuganovas :) tikrai linksmas pirkinys buvo berods dar prie gabrio :)))

 7. 7 Remis 2014-08-08 09:40

  Jei švelniai, tai su ta atkarpėle apie Bangą nelabai pataikei :)
  Pirma, Bangą (prof.komandą) valdo asociacija, kurios nariai – du rusai ir fondas, tad fondo pareiškimas kol kas tik vieną dalyką reiškia: mes nenorim su tais šmikiais dirbti; ar tie šmikiai pasitrauks – jau nuo šmikių priklauso (na, vienas gali būti tiesiog priverstas pasitraukti dėl DK sprendimo). Antra, visas šis reikalas – dėl vienų rungtynių Banga – Atlantas (2014 05 07). Trečia, paskutinė pastraipa reiškia, kad mūsų teisėsauga, esant dabartiniam teisiniam reguliavimui, nemano, kad manipuliacijos yra baudžiamosios teisės objektas. Ketvirta, apeliaciją reikia teikti per 7 dienas ir ją teiks tie, kurie valdo prof.komandą – t.y. “investuotojai“.
  Va viskas, ką galima pasakyti iš viešai prieinamos informacijos :)

 8. 8 griezhtas 2014-08-08 10:10

  Del kitu peraugusiu dubleriu, tai panasu, kad jie ir 1 lygoj i pagrinda neprasimusa…

  • 9 p.o.p 2014-08-08 10:21

   tai, žinai, Breivei sunku į pagrindą Utenyje muštis, kai tie Lukšį pasiėmė:)

 9. 10 p.o.p 2014-08-08 10:14

  Remi – tai nori pasakyt, kad nieko gero Bangai nesišviečia? Tipo, jei šmikiai nesitraukia – nėra jokio būdo juos patraukt? Arba belieka Žalgirio ir FBK kelias, kai pasitraukia fondas ir įkuria kokį nors naują darinį su Bangos vardu?

  O 50 000 bauda? Juk nėra maži pinigai. Išeitų, kad ją turėtų pasidalinti fondas ir šmikiai? O jei šmikiai nenori mokėt, o fondas pinigų neturi – kas tada? LFF meta Bangą į antrą lygą????

  p.s.: tu tik klysti apie tai, “ką galima pasakyt iš viešai prieinamos informacijos“. tai, ką galima pasakyt iš tos informacijos – pasakiau aš. o tavo žinios – pagrįstos net ne tiek ta vieša info, kiek gilesnių Gargždų futbolo išmanymu. kitaip tariant – visa viešai prieinama informacija yra stipriai miglota.

 10. 11 p.o.p 2014-08-08 10:35

  beje, Remi – ar ne laikas jau būtų įrašui bloge? :)

 11. 13 Remis 2014-08-08 10:42

  Visa informacija yra viešai prieinama. Yra Bangos puslapis su klubo struktūra, yra fondo pareiškimas (kuriame struktūra dar karta įvardyta), yra delfio 2014 06 18 straipsnis (http://www.delfi.lt/sportas/futbolas/ikliuvo-i-lietuva-atskubejes-uefa-pareigunas-sukuoja-banga.d?id=65073627), kuriame buvo įvardyta, koks tyrimas ir dėl ko atliekamas. Apeliacijos teisė ir terminai yra nustatyti LFF dokumentuose, kurie federacijos puslapyje yra prieinami. Gilesnio išmanymo reiktų norint pasakyti, kas ir kaip realiai valdo Kruoją ir Atlantą, o Bangos atveju viskas viešai pateikiama :)
  O kas bus toliau, šiandien nieks nepasakys. Galbūt, remdamasis, kaip sakai, gilesniu Gargždų futbolo išmanymu, galėčiau paprognozuoti kokius tris galimus raidos scenarijus, bet čia jau ne šios svetainės tema, tad nevarginkim Sūduvos gerbėjų :)

 12. 14 uteniškis 2014-08-08 10:51

  Breive (buvęs Sūduvos akademijos auklėtinis) dabar Utenyje žaidžia. Sezono pradžioje buvo starto žaidėjas, bet dabar kai atvyko Lukšys prarado vieta starte, nors ir žaidė visai neblogai

 13. 15 p.o.p 2014-08-08 11:16

  štai apie tai ir buvo ankstesnis komentaras – jauniems sunku ir už gražias akis niekas medalių nekabina. jeigu veteranų veteranas Lukšys išstumia iš pagrindo – tuomet viskas yra aišku. Čia netgi galima galvoti apie tai, kodėl apskritai kyla mintis Lukšį imt. O va jei Utenis į A lygą prasimuštų – ir vėl nauja istorija sudėties prasidėtų. Čia jau įpročiai aiškūs – iš pradžių kalbama, kad “tie, kas išvedė komandą į A lygą, tie nusipelnė A lygoje žaist“, o tada per pusmetį belieka vienas kitas.

 14. 16 Varvalas 2014-08-08 12:07

  uteniškiui.
  Breivės, kaip puolėjo užduotis, yra mušti įvarčius. Jis, kol nebuvo Lukšio, įmušė 2. Dabar per 18 rungtynių pelnė 3. Taigi, kuo čia jis taip pagerino Utenio reikalus? Mušta korta yra mušta korta bet kuriose rankose.
  Lukšys daugiau primušė per 4 rungtynes … Todėl Utenis ir ieškojo žaidėjo pelnančio įvarčius, o ne dirigento, mosuojančio sparneliais. Čia labai viskas aišku ir paprasta.
  Nesutinku su tais, kurie tvirtina, kad Daukša Ekrano sudėtyje žaisdamas su Dainava demonstravo pavyzdinės gynybos žaidimą. Su Dainava ir ne vienas mano parapijos klebonas (ypač stambesnių formų) būtų tuo gynybos etalonu. Nereikia tvirtinti, kad Daukša jau tapo super gynėju. Tikiu, kad jis gali gerai žaisti ir to linkiu, bet iš 1-2 rungtynių, per kurias praleidžiama marios įvarčių, nėra ko tokia gynyba džiaugtis.
  Apie kitus jaunuosius Sūduvos išeivius išvis nieko negirdžiu …

 15. 17 p.o.p 2014-08-08 13:59

  na jei statistika nemeluoja, tai Lekeckas Kazlų Rūdos Šile sužaidė 10 min (pirmo turo rungtynėse), Urba – dvi pilnas rungtynes, o Urbšys – 15 ir pelnė 8 įvarčius. Karolis Strolys už Žalgirietį lošė 16 kartų ir įmušė 1 įvartį. Tad kaip ir viskas aišku.

 16. 18 griezhtas 2014-08-08 14:13

  Taip aisku, kad kiekvienas is paleistu peraugusiu dubleriu buvo jau visai beviltiski (vistik komanda iki ju 22mecio kentejo ir tikejo ju talentais, nors patys zaidejai ir nerode jokiu noro juos atskleisti) ir tai teisingas komandos sprendimas. As asmeniskai manau, kad isitvirtinti a lygos komandos pagrinde uztenka zaidejo didelio noro ir pastangu, talentas tam nebutinas (pvz. gali buti kad ir tas pats Baranovskis). O jeigu pas ismestuosius noro nebuvo pakankamai, o ir talentu ypatingu neturejo tai taip ir baigsis ju karjera po sezono kito I lygoj.

  • 19 Anonimas 2014-08-08 21:06

   Del Baranovskio gal persistengei..Kiekvienas varzybas maximaliai zaisti irgi yra talentas,nesimato niekad is jo atsipalaidavimo. Ir tai nedraskysmosi reikalas, tai yra toks zaidejo budas, toks stilius, tuom jis ir naudingas, kad visad zaidzia 100% ar net daugiau, o ne kad ai viena diena labiau seksis, kita maziau…

   • 20 griezhtas 2014-08-08 22:17

    Baranovskis kaip zaidejas man labai patinka, bet jis nera is prigimties pats talentingiausias zaidejas, tiesiog savo darbstumu ir dideliu noru ta talento trukuma kompensuoja. Talentas tai yra igimtos savybes (prisiminkim, kad ir ledesma, nulis fizinio pasirengimo, nulis darbstumo, bet talentu apdovanotas). O darbstumas, nusiteikimas, draskymasis yra isugdomas valios pastangomis ir pasiekiamas, bet kuriam sveikam zmogui, tam uztenka didelio noro.

 17. 21 p.o.p 2014-08-08 15:27

  tai ir vėl grįžtam prie to paties – skęstančiojo gelbėjimas yra paties skęstančio reikalas. matai, lengva mums seniams kalbėt apie norus ir pastangas. o septyniolikmečiui dažniausiai atrodo kiek kitaip – viskas prieš akis ir jūra iki kelių. todėl, kai nėra šalia tinkamo mokytojo, kas dešimtas pats susipranta.

  • 22 Kuzma SS 2014-08-08 15:55

   Tikra tiesa – tokio amžiaus paaugliui dar tikrai reikia paprotinimo iš šalies. T.y. tinkamo vadovo gebančio motyvuoti

 18. 23 Anonimas 2014-08-08 21:25

  Pilnai sutinku, treneriai ir yra tam, kad motyvuotu, aukletu, o ne tik spardyt mokintu. Gal del to Europos klubai ir turi po kokius 6 trenerius, kur kiekvienas uzsiima savo darbu. O pas mus tokia situacija, kad vienas treneris nepajegus ir ismokint zaist, ir dar ismokint kaip tapti tikru profesionalu. Vien paziurejus i Suduva, kuri buvo tik su vienu treneriu Gvildziu, na dar Ramonas, bet jis juk vartininku treneris. Tai mazokai pagalbos, kaip kad klubui besiruosianciam kabintis medalius.

 19. 24 Favoritas 2014-08-09 10:47

  LFF priėmė Sūduvos Sakalų kritiką ir užsakė vėsesnį orą rungtynėms :D

  • 25 Remis 2014-08-09 10:56

   Sakalai turi nesustoti ir lapkričio 8 dienos rungtynėms su Kruoja 12 valandai gaus minusinę temperatūrą :)


Comments are currently closed.



Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 555 hits