23: ATLANTAS 2:2 SŪDUVA

2014-133Marijampolė žengia į priekį – futbolą žiūrėjau Coffee Hill – švaru, gražu ir geras nemokamas wi-fi. 

Žiūrint pirmą šių įdomių rungtynių kėlinį neapleido klausimas – kada gi Sūduva pati pagaliau įmuš įvartį? Juolab, kad geriausias progas šiandien švaistė geriausias mūsų komandos įvarčių mušėjas. Valentinas Baranovskis padovanojo du puikius perdavimus Tomui Radzinevičiui, tačiau šiam taip ir nepavyko įveikti Atlanto vartininko. Laimė į šį klausimą dar buvo atsakyta iki pertraukos. Pataisykite jei klystu, tačiau man atrodo, kad šiandien Sūduva įmušė pirmą įvartį po standartinės situacija šiame sezone.

Jei pirmame kėlinyje Sūduva rodė, kaip reikia pulti, tai antrame kėlinyje – dar kartą mums išsamiai parodė, kaip nereikia gintis. O juk atrodė, kad gynybos su kvailomis klaidomis ir žioplu aplaidumu laikai jau bus praėję. Deja, panašu, kad Dariui Gvildžiui dar bus ką veikti per treniruotes šiame sezone.

Futbolo išvaizdą Klaipėdoje nulėmė lietus. Štai tokioje šalyje mes gyvename – dar prieš savaitę per rungtynes buvo daromos “karščio pertraukėlės”, o šiandien abi komandos maudėsi balose. Kaip nebūtų keista, su rungtynių pradžios liūtimi žymiai geriau susidorojo mūsų komanda. Sakau – keista, nes dažniau mūsų komanda stipraus lietaus “neįveikia”. Tačiau šiemet mūsų keiksnojamas balioninis futbolas per tokią liūtį Sūduvai labai pravertė. Ko gero dar keisčiau yra tai, kad šlapia aikštė “nugalėjo” Atlantą. Mat jei mūsiškiai aukštų perdavimų futbolą mėgina po truputį pakeisti kombinaciniu, tai Atlantas yra komanda, kuri tokį futbolą sąmoningai žaidžia nuolatos.

Kitą niuansą net keliskart minėjo ir rungtynių komentatorius – Atlante šiandien nematėme nemažo būrio svarbių žaidėjų – Donato Kazlausko, Krušnausko, Eliošiaus. Iš kitos pusės Atlantas yra žymus tuo, kad pakeitus pagrindo žmogų dubleriu žaidimo kokybė nelabai pasikeičia. Bent jau pernai Atlanto treneris Sarsanija kartais šią savo komandos savybę netgi naudodavo “pedagoginiais” sumetimais, po netinkamai sužaistų rungtynių ant suolo palikdamas vieną ar kitą pagrindinės sudėties žaidėją. Aišku, jeigu svarbiu sezono metu komanda leidžia sau išsiųsti pagrindinės sudėties žaidėjus į peržiūras, tai bent iš dalies parodo iš komandos prioritetus.

Bet kokiu atveju, pirmas kėlinys visiškai priklausė Sūduvai. Pasikartosiu – Atlanto vieta lentelėje lyg ir leistų pateisinti tokį jėgų santykį, tačiau kažin ar kas iš mūsų tikėjosi, kad po pirmo kėlinio Sūduva turės du įvarčius, dar bent dvi šimtaprocentines progas, o priešininkas bus likęs praktiškai su nuliniu padoresnių atakų kiekiu.

Be abejo, kelių gerų progų neišnaudojusiai Sūduvai smarkiai padėjo Atlanto gynėjo į savo vartus įmuštas įvartis. Sūduva ir taip lošė kontratakomis, o Atlantui gavus vieną įvartį į savo vartus, teko gynybai skirti dar mažiau dėmesio. Atlantui ką nors įdomesnio Sūduvos pusėje suorganizuoti sekėsi sunkiai, o va Sūduva vis atrasdavo savo kraštus didelėse tuščiose erdvėse. Tiesa, bent jau Baranovskiui keliskart padėjo ir Atlanto krašto gynėjai, nesuvaldydami tolimų Sūduvos perdavimų.

Antras kėlinys prasidėjo panašiai – Sūduva savo pusėje, Atlantas kiek aktyviau. Atlanto aktyvizmas buvo natūralus ir suprantamas – nieko kito ir nereikėtų tikėtis, kad komanda į antrą kėlinį įeina turėdama minus du įvarčius. Tačiau pirmas penkiolika minučių neatrodė, kad santykiai aikštėje keisis – mūsiškiai turėjo progų, Atlantui atakuoti ir toliau sekėsi vidutiniškai. O tada Sūduva užmigo, atsipalaidavo ir praleido du debiliškus įvarčius. Ir viskas prasidėjo iš naujo.

Po antrojo Papšio įvarčio jėgų santykis radikaliai pasikeitė. Sūduvos antras numeris tapo labai gilus. Atlanto persvara – žymiai solidesnė. Tačiau du trečdalius rungtynių gan ramiai pirmavusi Sūduva su lygiosiomis taikytis neketino. O tai reiškė tą patį, ką Atlanto žaidimas pralaimint pirmame kėlinyje – Sūduva nebegalėjo gintis taip gausiai, kaip pirmaudama, todėl užsikūrusio Atlanto atakoms taip pat atsirado daugiau erdvės ir galimybių.

Taigi, viskas prasidėjo iš naujo. Skirtumas tik tas, kad laiko liko nedaug, todėl vieno įvarčio kaina tapo didžiulė – kas įmuš, tas laimės. Žodžiu, maksimalios įtampos futbolas.

Futbolas buvo maksimaliai įtemptas, tačiau reikia pripažinti ir tai, kad daugiau išskirtinių progų neturėjo nei viena, nei kita komanda. Vienintelis rimtesnis nutikimas (skaičiuojant abiejų komandų atakas) buvo Sūduvos gynėjų Atlantui padovanotas baudos smūgis tiesiai prieš vartus. Turint omeny, kad Atlante lošia toks Papšys, panašių pražangų reikėtų vengti kaip kokio šėtono. Laimė eilinį kartą šiame sezone Sūduvą išgelbėjo Džiugas Bartkus.

Kokia galėtų būti rungtynių išvada? Ogi, prasta ta išvada. Sūduva eilinį kartą paleido vėjais du taškus. Galbūt Atlantas yra Sūduvai prakeikta komanda – panašiai, kaip Kruoja. Mat panašių scenarijų į šiandien matytų per pastaruosius sezonas matėme ne vieną. Sūduva pirmauja ir pergalės neišsaugo.

Tačiau šį kartą lygiosios yra ypatingai skaudžios. Tai, kad Atlantas ir išlyginęs nesugebėjo nieko išskirtinio sukurti rodo tik vieną – Altantas yra prastos formos. O jei lyginsime su šios komandos pernai rodytu futbolu, tektų sakyti, kad Atlantas yra labai prastos formos. Atlantas po antrojo savo įvarčio Sūduvą smarkiai spaudė, turėjo ir aikštės, ir žaidybinę persvarą. Tačiau padorių atakų ir rimtų progų vis viena nebuvo. Buvo arba Sūduvos žaidėjų padovanoti momentai, arba slidžios aikštės nulemtas bardakas po kampinių. Atlantas lošia nekokybišką futbolą – todėl ir gaila, kad Sūduva nesugebėjo nugalėti varžovo, kuris tikrai buvo įveikiamas.

Pakartosiu – Atlanto nepavyko nugalėti dėl poros kvailų klaidų gynyboje. Abu įvarčiai – Sūduvos gynėjų dovanos Atlantui. Vienu atveju buvo nesugebėta išmušti kamuolio iš baudos aikštelės, kitu atveju – leista Papšiui nubėgti palei baudos aikštelės liniją visiškai laisvam kokius 20 metrų ir leista mušti į vartus. Taip pat – visiškai laisvam. Ypač apmaudu, kad tai buvo Papšys – žaidėjas, kuris tokiose situacijoje ko gero įmušti devynis kartus iš dešimties.

Gerai. Yra kaip yra. Svarbu – nepralaimėta artimiausiems lentelės varžovams. Svarbu – kad ir po truputį renkami taškai. Niekas dar neprarasta. Laukiam kito žaidimo.

38 Responses to “23: ATLANTAS 2:2 SŪDUVA”


 1. 1 kitas Juozas 2014-08-16 18:22

  Radzinevičiaus forma tikrai ne kokia šiuo metu.

 2. 2 Anonimas 2014-08-16 20:05

  Sekmes tikrai pries sia komanda truksta. Visiskas dominavimas…vos 3 pusproges Atlanto pusej. Suduva neimusa stovintys vieni pries vartininka, o sie iridena kazkokiu mistiniu budu, kai padarai vos 2 klaideles per visas varzybas… Vat jeigu kazkieno braizas ir yra kelk balionus tai Atlanto, ir net nesvarbu kad nebuvo pagrindinio balionu surinkejo Raziulo, jie vistiek siuntinejo tuos balionus iki pasirodant Razuliui.
  Galima pykt tik ant saves, kad po ivarcio taip visiskai pasimete ir perleido zaidimo vadeles Atlantui. Bet visumoj tas taskas nera liudnas pasiekimas, taip Atlantas neatrodo labai stipriai siuo metu, bet tai tikrai ne ta komanda pas kuria nuvaziavus tikimasi pasiimt lengvus taskelius. Labiausiai siuo pasiekimu turbut dziaugiasi Kruoja su Trakais, bet ateis ir jiems dar sunkiu varzybu metas. Su tokiu zaidimu koki Suduva demonstravo pirmas 60 minuciu, as esu patenkintas, komanda isties atrodo galingai, jos visur pilna, tiek savo, tiek varzovu puseje. Geras judesys, didelis tempas, grazus namu darbai. Komanda mastanti, belieka palinket daugiau ivarciu po tokiu puikiai susikurtu progu, kai varzovai paduse nebespeja sugrizti, paliekantys laisvus suduviecius prie savo vartu..

 3. 3 niekas 2014-08-16 21:08

  Radzinevičius ryškiai iš formos iškritęs. Ne pirmos rungtynės tokias progas švaisto. Gal Gvildys turėtų duot pailsėt kokią savaitę ir vietoj jo kad ir kokį dublerį apšaudyt, blogiau turbūt nebūtų.

 4. 4 p.o.p. 2014-08-16 22:46

  Dubleriu apsaudymas – dalykas ke lus. O ir tu dubleriu puolime yra lygiai vienas – Kardokas, kuris net ir pries Dainavos vaikud losdamas stebuklu nerode. Cia greiciau ispana i Radzineviciaus vieta statyt galima megin ar ta pati Vaskela kuris jau antras rungtynes is eiles atsarginiu padarytas. Ar tik ne Vaskelos keistas netraukimas i pagrinda ir nesugrazino Suduvos i tuos sezono pradzios busena, kai puolant akivaizdziai fantazijos truko? O isemus Toma, prieky apskritai ugio ir fizines jegos neliks, nes jau dabar graudu ziuret kaip Chvedukas ‘bando’ del balionu su stambiais gynejais kovot

 5. 5 Anonimas 2014-08-16 23:03

  nesutinku visiskai kad Radzineviciu reikia isimt. Priekyje tiek jegos niekas neturi, o ir smegeneliu truksta… Man labai keistai atrodo kai isimamamas Radzinevicius ir ibega Vaskela.
  Fantazijos kaip tik dabar nepasakyciau kad truksta, matosi susizaidimas, kad ir siandien Baranovskio su Chveduku..Viskas yra gerai, tik uzbaigt nesiseka niekaip,..

 6. 6 Mr. Mister 2014-08-17 03:27

  Mieli Suduvos gerbejai, noreciau isreiksti savo susirupinima. Kadangi po kazkokiu nesekmiu iskart puolamas vienas ar kitas zaidejas, komandos treneris ir panasiai…Gvildys jau buvo atleidinejamas sezono pradzioje, kaip kad ir Baranovskis buvo keikiamas del nemokejimo gintis, o dabar komandos siela, smegenys, sakyciau netgi busima, o gal netgi jau esama legenda, Radzinevicius. Kritika zinoma priimtina, bet bendruomene musu tikrai nera didele, tad nebukime islepinti pergaliu :)
  Dainava praleidzia daugiau kaip 100 ivarciu, o Dzuku Tankai “vaziuoja” per visus savo dainom, kiek surenka savo istikimu klubo nariu? Kruoja neturi daug sirgaliu, vien del to kad miestelis mazas, bet susirenka kaip komentatoriai juokauja, kone visa miestelio bendruomene. Gargzdai irgi nuolatos palaiko savo komanda, kad ir kas benutiktu.
  Turim sakyciau miesto fenomena: FUTBOLA. Visos salygos sudarytos augti siai sporto sakai. Tai irodo, kad Marijampoles miestas futbola tikrai myli. Galbut neviskas pavyksta puikiai,del ziniu, mokytoju ir tradiciju trukumo,taciau vistiek turime gerbti tai ka turime, o turime ne tiek ir mazai.
  Tad palinkesiu buti vieningiems, neapleisti komandos ir sunkiai momentais, lankytis rungtynese ir nenumoti ranka, kaip kad budinga paniureliams (ai, neisiu, nes treneris labai silpnas, zaidejai nesugeba imusti..), bei gerbti komanda tokia kokia turime, ir netapti didesniais specialistais uz zmones kurie dirba tai didziaja savo gyvenimo dali.

 7. 7 niekas 2014-08-17 09:53

  Taigi niekas nesako, kad Radzinevičių reikia išimt visam laikui. Gal žmogui duot savaitę atostogų, be futbolo pabūt. Patikėk dažnai tokie dalykai padeda.

 8. 8 Diviriks 2014-08-17 10:49

  Nugi niekas žaidėjų baisiai nepuola ar kaip nors negražiai įžeidinėja. Kritikuoti, pastebėti, diskutuoti – tokia sirgalių pareigybė, ir, sakyčiau, kad šitame bloge tai daroma labai kultūringai, na, nebent kai kas būna dar ant karštų žarijų iškart po rungtynių.Bet į futbolą būtent dėl tų emocijų ir einame :)

  O kalbant apie rungtynes – visiška žanro “Sūduva vs Atlantas“ klasika. Sūduva geriau pradeda, įmuša pora golų, išprievartauja Atlanto gynybą, sužaidžia tobulą pirmą kėlinį, o po to antroje varžybų pusėje komandos apsikeičia vaidmenimis. Tiesą sakant, Sūduvai su Atlantu fatališkai nesiseka, nes iš paskutiniųjų 7 varžybų net 5 rungtynėse Sūduva turėjo persvarą, tačiau nesugebėjo jos išlaikyti. Nežinau, koks kipšas čion mums kiša pagalius į ratus, bet fortūna tikrai ne mūsų pusėje.

  Na, o dėl Tomo žaidimo, reikia pastebėti, kad vis tik vieno puolėjo, o dar ypač tokio amžiaus, komandai nepakanka. Kitaip tariant, nereikia per daug norėti, nes jau prieš sezoną buvo aišku, jog vien tik su Radze visą sezoną bus suku ištemti. Iš tikro galbūt pavargo, nes tokių progų švaistymas yra nebūdingas Tomo žaidimui, ypač žinant, kad geras finishing’as šiaip jau yra šio žaidėjo stiprioji pusė.

 9. 9 p.o.p 2014-08-18 22:10

  tai vėl keičia rungtynių laiką:) su ekranu bus ne 6, kaip bus “nuspręsta“ žiemą, o 12, kaip buvo nuspręsta dabar. Kodėl per karščius nebuvo atvirkščiai – ir vėl niekas nežino. Beje, kaip rodo Sūduvos Sakalų vaizdų komplektas – apie tai kol kas žino tik klubai. A lyga ir Futbolo.tv nieko nežino ir vis dar siūlo stadione apsilankyti 6 valandą. Būtų graudu, jei nebūtų gėdinga.

 10. 10 Mr. Mister 2014-08-19 02:20

  Ahahaha. Man asmeniskai blogai, nes pvz as 18h buciau nuejes i varzybas, bet dbr nebegalesiu, o jeigu buciau is anksto zinojes toki pakeitima tai galeciau. Isdure mane. Tik nezinau dar kas. Ar tai komanda ar tai kazkokios antgamtines galios, o gal cia vadinamas Force Majeure? pasakytu viena kart tiksliai ir aiskiai, tuomet nebutu pikta.
  Pasakytu viena karta :dejom ant sirgaliu, zaideju, ir apskritai ant futbolo. Sukites kaip ismanot, musu reikalas pinigeliu pasidaryt, o jusu reikalas megti populiariausia sporto saka, ar susigalvot nauju pramogu.
  Tuomet man nebutu taip pikta. O dabar kur komanda? Irgi suzino 4 dienos pries varzybas kad zais kitu metu? Galbut jiems ir nera jokio skirtumo, uz tai jausti atsakinguma pries MUS tikrai turite.

 11. 11 Varvalas 2014-08-19 08:40

  gal laiko pakeitimui įtakos turėjo Sūduvos stadione popiet vyksiantis galiūnų konkursas

 12. 12 sargenas 2014-08-19 08:47

  Žinoma, kad dėl galiūnų. Tačiau tai reikėjo padaryti anksčiau. Juk beveik tie patys žmonės lankosi ten ir ten. 18 val žiūrovų būtų iš viso minimumas. Jei iš tikro bus 12 val, bus galima apsilankyti abiejuose renginiuose. Mano nuomone laiko pakeitimas būtų logiškas.

 13. 13 Ramūnas 2014-08-19 10:41

  Ne į temą, bet gerą interviu su Daukša Ekranas parengė https://www.youtube.com/watch?v=ahnEUbIUzrA Kad pas mus taip dirbtų…

 14. 14 p.o.p 2014-08-19 13:22

  panašu į tai, kad Broko su Kiselevskiu šiais metais aikštėje jau nepamatysim: http://fksuduva.lt/?p=8243

 15. 15 kalbant apie nesvarius dalykus 2014-08-19 14:30

  Iš retorinių klausimų serijos (Nr.2).
  Pradžioje šiokia tokia istorija. Vienos tokios asociacijos direktorius V. liepos 16 dieną skambina vienai personai ir sako, jog klubo X treneris M. susirūpinęs, kad klubo X interneto puslapyje nėra parašyta apie X draugiškas rungtynes liepos 18 dieną su DD. Direktorius V. nusiramina, kai sužino, jog realiai informacija paskelbta jau prieš valandą (pats matyt nelabai žino, koks tas klubo X puslapis), ir patenkintas atsisveikina. Apie tai, jog puslapyje taip ir lieka nepaskelbta, kaip rungtynės baigėsi, kokie žaidėjai bėgiojo aikštėje, niekam (t.y., nei V., nei M.) neįdomu.
  Liepos 21 dieną tas pats svarbus asmuo V. skambina kelis kartus iš dviejų skirtingų telefonų. Nepasiekęs adresato, skambina liepos 22 dienos rytą. Pagaliau prisiskambinęs vėl susirūpinęs teiraujasi, kodėl nėra skelbiama apie liepos 23 dieną vyksiančias X ir KG draugiškas rungtynes. Sužinojęs, kad tas, kuris vinuku prikala skelbimą skelbimų lentoje, yra už jūrų marių, su desperacija balse teiraujasi, ar yra dar kas nors, kas galėtų paskelbti. Sužinojęs, kad tokių personų nėra, prislėgtas klausia, kada skelbimų kalėjas vėl bus tėvynėje ir galės paskelbti. Žinia, kad toks džiaugsmas įvyks tik dieną po rungtynių, kažkaip svarbiam asmeniui V. džiaugsmo nesukelia. Analogiškai, kaip ir pirmųjų draugiškų rungtynių atveju, niekam nerūpi, ar kas nors ką nors rašys apie tai, kas įvyko aikštėje.
  Štai ir priartėjom iki to retorinio klausimo. Jei iki liepos 16 dienos klubą X valdantiems užjūrio princams interneto puslapis visiškai nerūpėjo 181 dieną, kodėl jis staiga parūpo liepos 16 dieną (o vėliau ir liepos 21-22 dienomis)?

  P.S. Tai tikriausiai nėra susiję su papasakota istorija, bet liepos 18 dienos DD ir X draugiškos rungtynės buvo įtrauktos į įvykių, dėl kurių galima lažintis, sąrašą. Liepos 23 dienos KG ir X draugiškos rungtynės į tokį sąrašą (berods) nepateko.
  P.P.S. Bet koks sutapimas su realiai egzistuojančiais klubais ir asmenimis – visiškai atsitiktinis. Jei skaitytojas sugebėjo kažką įžvelgti, tai yra apdovanotas pavydėtina įžvalga

  • 16 Ramūnas 2014-08-19 14:47

   Čia kaip suprantu kalbama apie Bangą ir jos draugiškas rungtynes liepos 16 dieną su Daugpilio “Daugava“ ir liepos 23 su granitu, apie kurias niekas nieko nežino?

  • 17 carlos 2014-08-19 15:11

   aš tai nelabai atvirai sakant pagaunu esmės tipo, jei puslapis kažką paskelbia tai daro kažkokią įtaką ar už tai galima lažintis ar ne? tipo užjūrio interneto bendrovės desperatiškai tikrina mūsų klubų puslapius ir tikisi, kad vis dėlto spės įtraukt į pasiūlą?

 16. 21 M 2014-08-19 15:17

  Jei ne Radzinevicius, Suduvos puolimas apskritai negrotu. Ta galejome pamatyti siose rungtynese pries Atlanta, kuomet jis buvo pakeistas. Tad galima ir atleisti jam uz nekoki rezultatyvuma, ypac, kai uz kai kuriuos atakose dalyvaujancius zmones jis smugio padetyje atsiduria zymiai reciau, o vis dar yra rezultatyviausias komandoje.

 17. 22 12 val 2014-08-19 15:30

  rungtynes vyks tik del Suduvos klubo, daugiau niekas kitas cia ne prie ko

 18. 24 ePro 2014-08-19 15:37

  tai kada vyks jos istikro? nes visur raso 18h ir prie stadiono ant to informacinio stendo raso 18h…

  • 25 p.o.p 2014-08-19 16:24

   12 valandą tos rungtynės – visur jau pataisyta. o kad stende valanda neperpiešta….. nėra ką apie tai net šnekėt. tegul bent palieka ką nors 6 valandą prie stadiono, kad suklaidintiems ir nelaiku į rungtynes atėjusiems Marijampolės piliečiams kokių spurgų padalinti. Juolab, kad greičiausiai tarp jų bus garbaus amžiaus piliečiai, kurie interneto netikrina, o va stendu prie stadiono – tiki.

 19. 26 griezhtas 2014-08-19 16:19

  Del Broko gaila, gera sezono pradzia ir forma buvo, visus metus butu taip pravares, butu galejas ir i rimtesne lyga keltis. O dabar linkim pasveikti ir laukiam sugriztancio i aikste kitame sezone.
  Po situ traumu saugu pertekliaus jau nelabai yra…

 20. 27 p.o.p 2014-08-19 16:27

  Aha, Broko baisiai gaila. Juolab, kad po pirmos sezono pusės jis atrodė garantuotas kandidatas į geriausio komandos žaidėjo titulą. Dabar irgi jis būtų žvėriškai reikalingas – nes Russo ir Martinezas vis tik nėra adekvatūs keitimai Baranovskiui bei Grigaravičiui. Kai tik šie išimami iš aikštės, taip ir dingsta aštrumas kraštuose.

 21. 28 Tadas 2014-08-19 16:32

  Pirmą kartą laiko pakeitimas man padės pažiūrėt varžybas gyvai.

 22. 29 Anonimas 2014-08-21 01:56

  O man ir Kisilevskio labai gaila, nes jeigu sis vaikis gautu pakankamai laiko aiskteje, tai tikrai vaizdo negadintu. O dabar visiskai nepasireklamaves gavo trauma ir i kita komanda iseitu turbut jam bus sunku. Tad sedes ant suoliuko su Broku, tik skirtumas tas, kad Brokas starto zaidejas, ir jam per daug nerimauti nereikia. O dabar isties liudna situacija, na tikrai atrode perpsektyvus vaikinas, negavo progos atsiskleist…o gal ir gavo ir atsiskleide, puikiai pamenam ir praejusio sezono varzybas Vilniuje, taciau naujam sezone jam vietos neatsirado.

  • 30 hmm 2014-08-21 08:53

   pritariu, Kiselevskis vertas progu siam sezone. Jei bijo rizikuoti treneris, yra tikrai daug komandu, su kuriomis rizikos mazai.

 23. 31 griezhtas 2014-08-21 08:52

  Kiselevskis man irgi patiko ir manau jis pirmoje sezono puseje, kol nebuvo Soblinsko, vaizdo negadino ir tikrai buvo geresnis uz Andelkoviciu. Nieko gal sekanciam sezone pilnai pavyks atsiskleisti.

 24. 32 p.o.p 2014-08-21 10:51

  Broko gaila dėl to, kad šiemet jis žaidė geriausią sezoną per savo karjerą ir kartu su jo trauma Sūduva iš tikro nemažai prarado. Kiselevskio atvejį galima aptarinėti tik iš Sūduvos “selekcijos ir komplektacijos“ perspektyvos. Jau užpernai Kiselevskis atrodė neblogai, o pernai buvo visiškas pagrindo žaidėjas. Tačiau – va – Sūduvos galvos kažkodėl ima ir nusprendžia, kad geriau jauną ir perspektyvų vaikiną iš Marijampolės marinuoti ant suolo, o į jo vietą pagriebti kokį legionierių – kartais neblogą, o kartais abejotiną. Užtat neseniai ir rašiau, kad tokie žaidėjai kaip Isoda ar Kiselevskis kuo skubiau turėtų palikt Sūduvą ir ieškotis kito klubo – kad ir Lietuvoje. Nes turi pakankamai daug šansų pabaigti kaip Urba ar Tumosa.

  Užtenka iškelti vieną tokį klausimą – ar būtų kas nors fundamentaliai pasikeitę, jei laiką, kurį šiemet gavo Russo, Andelkovičius, Kdouh ar naujasis ispanas, treneriai būtų atidavę Kiselevskiui ir Tumosai? Fundamentalios įtakos žaidimo kokybei greičiausiai nebūtų nutikę, nes visi minėti legioneriai iš esmės atlieka atsarginių vaidmenį. Tuo tarpu Kiselevskis jau prieš pora metų įrodė, kad laisvai gali A lygoje žaisti. Et, bet čia toks jau Sūduvos vadų stilius ir kažin ar jis artimiausią šimtmetį pasikeis.

 25. 33 M 2014-08-21 11:38

  Na jei pastaruoju metu net Vaskela prarado vieta starte, tai ka jau kalbeti apie Kisilevski… O siaip tokie legionieriai, kaip Russo ar Kdouh apskritai turetu po sezono isnykti is komandos, nes naudos is ju jokios (net po keitimo iseje ne pagyvina zaidima, o tik viska isderina ir sujaukia), o ir vietiniu zaideju geresniu uz juos galima surasti. Be to, gal jau uzteks Cinika isbandineti atraminio saugo pozicijoje (nors ten jis ir zaidzia visai padoriai). Visgi zaidziant dviem grynai gynybiniais atraminiais saugais labai nukencia ataku organizavimas, todel verciau salia Soblinsko statyti Vaskela (kadangi jo vieta po puoleju visai neblogai uzeme Chvedas) arba Kisilevski (sis variantas, deja, del traumos galimas tik kita sezona). O Cinikas, manau, turetu grizti i savo desini gynybos krasta (jis visgi siek tiek patikimesnis uz baltarusa, kuris is esmes yra centro gynejas), o atraminiu suzaistu tik tam tikrais atvejais (Soblinskui negalint zaisti arba zaidziant su kokiu nors Zalgiriu.)

  Beje, kai mums labai reikejo puolejo, vienas toks buvo atsilaisvines, bet papilde Trakus.

 26. 34 griezhtas 2014-08-21 13:30

  O Kovaseviciui kaip su traumu gydymu sekasi? As tai dar ji visai noreciau pamatyti zaidzianti krasto saugo pozicijoj, stilium kazkas panasaus i grigaraviciu turetu buti, nes tas ispanas tikrai ne krasto zaidejas.

 27. 35 Varvalas 2014-08-21 18:14

  Aš suprantu daugelio norą, kad komandoje daugiau vietos išsikovotų Marijampolės futbolo auklėtiniai, bet finansinė aplinka tam nėra dėkinga. Tie legionieriai Sūduvai kainuoja daug mažiau (arba visai nekainuoja), negu vietinių “darymas“ pagrindinės sudėties žaidėjais. Turbūt, pastebėjote, kad Sūduvos legionieriai yra sąlyginai jauni ir perspektyvūs futbolo rinkoje. Suinteresuotos instancijos, esančios už UTC+8, “įskiepija“ perspektyvius legionierius ir tikisi Lietuvoje nuskintus vaisius nokinti jau kitose EU valstybėse. Marijampoliečius “daigyti“ galima iki kokios 15-16 metų amžiaus, nes vėliau jiems Italijos dirvožemis yra jau nepalankus, o Lenkijoje ar pas Azerus galima “pasodinti“ bet kokio amžiaus. Va, taip yra su vietinio jaunimo perspektyvomis. Jiems atsiskleisti yra tik du variantai: išvykti iš čia iki pilnametystės, arba būti žymiai geresniems už legionierius. Šansų “užsikabinti“ yra, nes vienu metu komandoje gali lakstyti tik 6 legionieriai … Už Sūduvą jų laksto dar mažiau. Taigi, niekam vartai neuždaryti, net ir tvorų nematyti.
  Aiškiau parašyti negaliu, nes nenoriu.

 28. 37 p.o.p 2014-08-21 22:45

  įdomu, kad Marijos Žemės gyventojai ką nors savarankiškai sugalvos? Nelabai vykusios kopijos jau pradeda nusibost.

 29. 38 Anonimas 2014-08-22 08:34


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits