Laukiam: Sūduva – Ekranas

2014-134Pirmo rato rungtynių su Ekranu didvyris – Mindaugas Grigaravičius. 

Kaip ne vieną kartą šiais metais jau nutiko – rungtynių anonsą tenka pradėti nuo perspėjimo apie pasikeitusį žaidimo laiką. Gal visi apie tai jau girdėjo, o gal ir ne. Žodžiu, futbolas Marijampolėje prasidės ne 12 valandą šį šeštadienį.

O dabar – apie patį futbolą. Faktas – Sūduvos laukia ne ką prastesnis išbandymas nei ankstesniuose dviejuose turuose. Ekranas smarkiai nusilpęs, dar labiau atjaunėjęs, tačiau apie tai, kad ši komanda tapo patrankų mėsa nė kalbos negali būti. Ekranas nebe tas ilgametis Lietuvos čempionas, jam tenka iš paskutiniųjų kapotis kiekvienose rungtynėse. Net ir su autobusą legionierių atsivežusia Dainava, kuri, pavyzdžiui, Šiauliams didelės bėdos nesukėlė. Tačiau Valdo Dambrausko vedamas Ekrano jaunimas, paskanintas vienu geresnių lygos žaidėjų brazilu Eivelto, net ir Žalgiriui praeitame ture buvo pakankamai kietas riešutas.

Patirties stoka lemia tai, ką Dambrauskas minėjo žodžiuose po anų rungtynių – “kai mes klydome, Žalgiris mušdavo, kai Žalgiris klydo – mes įmušti nesugebėdavome”. Tačiau ir rungtynių santraukos pakanka, kad suprastum, jog Žalgiriui gintis nuo Ekrano atakų labai paprasta nebuvo. Galbūt daugiausiai vėjo kėlė būtent Eivelto, nardydamas tarp Žalgirio gynėjų, tačiau ir progų Ekranas sukūrė ne mažiau, nei Sūduva prieš Atlantą ar Trakus. Ekrano jaunimui galima tik pavydėti – įtariu, kad jokie kiti jauni žaidėjai lygoje negauna tiek taktikos bei strategijos pamokų, kiek gauna Ekrano futbolininkai. Ta proga galima dar pasižiūrėti praeito turo Ekrano žaidimo prieš Žalgirį santrauką.

Sūduvos rungtynių su Atlantu santrauką, spėju, ne kartą jau matėme. Santrauką apie krūvą Sūduvos neišnaudotų progų ir kelias kvailas situacijas gynyboje, kurios nusinešė cielus du taškus. Štai toks nevykęs buvo Sūduvos turas. Komanda sužaidė iš principo visai neblogas rungtynes. Puolė visai neblogai – net jei pusė progų sukūrė Valentinas Baranovskis savo krašte. Gynėsi irgi neblogai – jei ne kokie keturi kartai, kai mūsų gynėjai drūčiau užsižiopsojo ir pražiopsojo du įvarčius iš niekur.

Tokia tiesa – abu įvarčius Atlantui sukūrė pati Sūduva. Pirmu atveju kokie 5 Sūduvos gynėjai nesugebėjo išnešti kamuolio iš baudos aikštelės ir suvaldyti dviejų Atlanto futbolininkų. Kitą kartą nedovanotinai laisvas buvo paliktas Papšys, kuriam užteko laiko nusivaryti kamuolį iki sau patogiausio taško ir laisvam kalti į vartus.

Kad ir kaip bevartytum – Sūduvos futbolas vis dar kelia nemažai riebių klaustukų. Kai kas jau spėjo pastebėti, kad Gvildys ir vėl ėmėsi kažkokio keistoko eksperimento. Šį kartą sudėties viražų kryptis: “stiprinkim gynybą puolimo sąskaita”. Dėl to dar neseniai aikštėje žibėjęs Arminas Vaskela ir vėl tapo giliu atsarginiu, gaunančiu kokias 20 minučių per rungtynes, o Sūduva ėmė lošti dviem atraminiais saugaus – Činiku ir Šoblinsku. Nežinau, gal ta gynyba ir tapo tvirtesnė. Juk pirmas tris rungtynes po pertraukos Sūduva iš tikro nepraleido nė vieno įvarčio. Tačiau visa gynybinė galybė yra nieko verta, jei padaroma bent pora tokių klaidų, kokias matėme praeitą šeštadienį.

Pastebėta buvo ir tai, kad šio sudėties perstumdymo ryškiausias rezultatas – stipriai sumenkęs Sūduvos puolimo arsenalas. Kaip ir ankstesnėse rungtynėse, taip ir prieš Atlantą visi Sūduvos pavojai kildavo judant kraštais. Ir, kaip minėta, tiems pavojams didžiausios įtakos turi tai, kad ko gero geriausią savo atkarpą per visą karjerą Sūduvoje lošia Valentinas Baranovskis. Palikus ant suolo Vaskelą, aikštės gabalas tarp vidurio ir priešininko baudos aikštelės tapo tuščias. Marius Šoblinskas gali atiduoti pasą, tačiau visi suprantam, kad atakas organizuoti nėra jo pagrindinis vaidmuo. Todėl tarp jo su Činiku ir kiek toliau nuo vartų atsitraukusio Tomo Radzinevičiaus plyti dykuma. Gavęs kamuolį, Tomas net nelabai turi su kuo juo pasidalinti. Nebent – leisti jį į kraštus Grigaravičiui ar Baranovskiui. Tačiau yra dar viena bėda – Russo su Martinezu, kurie pastaruoju metu minėtus du Sūduvos krašto saugus keičia, šiems neprilygsta. Todėl rungtynių pabaigoje ima strigti ir kraštai.

Kitas dalykas – ne tik mes čia tokie gudrūs. Galim būti tikri, kad Valdas Dambrauskas šios Sūduvos žaidimo ypatybės tikrai pro akis nepraleido. Jis žino, kad pakanka suvaldyti Grigaravičių su Baranovskiu ir Sūduvos puolimas turės labai daug problemų. Ekrane lošia Sūduvą puikiai išmanantis Paulius Daukša – šį kartą jo reikšmė Ekrano taktikai bus itin reikšminga. Mes puikiai žinome, kad Valdo Dambrausko Ekranas moka žaisti racionaliai. Ir jei Ekrano treneris nuspręs, kad jo komandai šį šeštadienį pakaks lygiųjų (kaip vieną kartą Marijampolėje jau yra nutikę), Sūduvai pasiimti taip reikalingus tris taškus bus ypatingai sunku.

O Sūduva savo žaidimo papildomai aktyvinti nelabai ir turi kuo. Šią savaitę sužinojome, kad Broko ir Kiselevskio šiemet jau ko gero aikštėje nepamatysime. Tad Dariui Gvildžiui belieka tie žaidėjai, kuriuos visus spėjome pamatyti per pastaruosius turus. Kovačevičiaus ar Kdouh sugrįžimas kažin ar galėtų turėti rimtesnės įtakos. O štai Russo ir Martinezas Sūduvos gelbėtojais šiemet tikrai netaps.

Todėl ir stebina Dariaus Gvildžio sprendimas ant suolo laikyti Arminą Vaskelą, prieš ilgąją pertrauką pagaliau atradusį savo žaidimą, primušusį įvarčių ir tapusį antruoju po Mindaugo Grigaravičiaus sezono atradimu. Su tuo “atradimu” gal ir perspaudžiau – jei Mindaugas buvo niekam nežinomas, tai iš Vaskelos dar prieš sezoną buvo tikimasi lyderio vaidmens. Tačiau mūsų treneriai dėl kažkokių mums nežinomų priežasčių ir toliau Arminu nelabai pasitiki ir ko gero vienintelį Sūduvoje žmogų, galintį imtis padoresnio atakų organizavimo darbo, atkakliai laiko ant suolo.

Russo greičiausiai jau seniai pasiekė savo galimybių ribą. Sezono pradžioje jis pora kartų blykstelėjo, tačiau tuomet praktiškai visa komanda lošė taip prastai, kad Sūduvoje blizgėti buvo gan nesunku. Negali ant italo pykti – jis visada stengiasi, kovoja maksimaliai, tačiau naudos jo pastangos duota per mažai. Martinezas taip pat kol kas neparodė, jog ispanų futbolas yra kuo nors geresnis už lietuvišką. Tiesa, nepanašu ir į tai, kad jam patogiausia yra krašto saugo pozicija. Susidaro įspūdis, kad aikštės viduryje ispanas jaučiasi geriau, todėl net ir į Baranovskio vietą išleistas klasikinio krašto saugo funkcijų nelabai atlieka. Bet kokiu atveju – kol kas ispanas dar nesužaidė taip, kad treneriai būtų tiesiog priversti jį leisti startinėje sudėtyje. O juk būtent taip nutiko Mindaugui Grigaravičiui po pirmo rato rungtynių prieš Ekraną.

Tad belieka toliau laukti, kol Sūduva ir vėl susigrąžins šio sezono viduryje atrastą žaidimo stilių bei efektyvumą. Galbūt tai nutiks jau šį šeštadienį. Būtų visai neblogai.

15 Responses to “Laukiam: Sūduva – Ekranas”


 1. 1 M 2014-08-22 09:56

  Isigyjant Martineza noreta zaidejo, kuris ir kraste, ir viduryje, ir is bedos puoleju galetu suzaisti. Ryskiai prasauta. Viduryje jis lyg ir neblogai atrodo, bet krastas jam – labai netinkama vieta. Tad liekame vos su vienu atsarginiu wingeriu, kuri i aikste leisti tas pats, kas zaisti 10 pries 11. Todel, kaip kazkas minejo, turbut teks eilini karta paeksperimentuoti ir Kovaceviciu i saugus statyti.

 2. 2 tikrai 2014-08-22 21:40

  visai nelogiskas vaskelos pasodinimas ant suolo visiskam jo zaidimo pike. ryt bus idomu, susitiks geriausias lygos treneris ir komanda pries didziausia, bet grazu lygos chaosa

 3. 3 Anonimas 2014-08-22 23:24

  Geriausias lygos treneris? Nemanau. Kuom jis geriausias? Kad vaikus privercia zaist? o tie vaikai losia uz rinktines? taigi nera pats prasciausias jaunimas. Darius Gvildys taip pat ner pats vyriausias treneris, gal ir nesiseme ziniu uz Lietuvos ribu, bet praeitais metais nors ir neturedamas dideliu resursu puikiai vadovavo komandai. manau visa trenerio kompetencija yra nusakoma per jo rezultatus ir pasiekimus. Valdas Dambrauskas nieko tikrai neirode, todel vadint ji geriausiu treneriu tikrai drasu. Vat Traku treneris tikrai nera blogas, ir matyt kad Atlantas sansu daug neturejo, o Suduvai tuom tik blogiau, nes su tokia zaidimo kokybe 2a vieta sunku bus pavyt, ir apskritai del medaliu pakovot.

 4. 4 sūduva 2014-08-22 23:45

  yra komanda su stabiliais finansais ir plačiomis galimybėmis, Ekranas šiai dienai neturi nieko, nei pinigų, nei stabilumo, bet žaidžia kur kas protingesnį futbolą. Tie vaikai nebuvo rinktinės žaidėjai, kol Dambrauskas jų neišaugino nuo dublerių. Lenkiu galva prieš šį trenerį ir tikiuosi, kad vieną dieną jis treniruos SŪduvą

  • 5 Anonimas 2014-08-23 00:01

   Labai greit giesmele keiciama. Ar tik Ekranas nebuvo nuolatine komanda su DIDZIAUSIAIS FINANSAIS IR PLACIAUSIOMIS GALIMYBEMIS? Ir stai babakst per maziau nei metus laiko viskas krito iskrito parkrito, ir is cempionu beliko LABAI GERO trenerio, labai nestabili komanda? Come on, juokingai skamba visa tai, cia imkim kita pasaulinio lygio analoga, kaip kad Barcelonos klubas neteko finansu, ir stai kitais metais labai gerai zaidzia su visomis komandomis ir yra dabar NET viduryje visu komandu lenteleje. Tai nereiketu aukstint ir slovinti tokia komanda, kuri nuolat buvo lydere, visus biudzetu lenkdavo po kelis kartus ir savo nuobodziu futbolu skindavo pergales. Juolab treneri, kur islike futbolo miesto futbolo tradicijos ir komandos saknys.
   Suduva niekad nebuvo tokia kaip Ekranas, neturejo didesio biudzeto, gal but ir turi stabilius finansus nes moka protingai elgtis, Praeitais metais neturejo nei didelio biudzeto, nei ispudingu zaideju, nei trenerio. Ogi lygiai tiek pat ir jaunimo, ir senimo. Ir puikaii subalansavo komanda, kuri kale i kaulus kam tik netingejo, ir per plauka neliko nuo medaliu. Todel ir Dariui Gvildziui jaunimo komanda butu tokia pat naudinga kaip ir isgirtam Dambraauskui, kuris beje visas svarbias varzybas taip pat pralaimi ir Europoje ir namuose.NIekas neatims kovotoju dvasios is jaunimo, kurie ir pavalgyt ir pamiegot gauna, kitaip nei kai kurie Lietuvos klubai.

   • 6 M 2014-08-23 11:07

    I praeiti neverta ziureti, nes musu valstybej buvo ne vienas klubas, kuris viena sezona medalius eme, o kita jau apskritai neegzistavo. Tiesiog kiekviena komanda yra formuojama vienam sezonui, tad gal ir tas pats Ekranas jau kitais metais netycia susiras remeju ir kovos del aukso su Zalgiriu. O ziurint i tai, ka turime dabar, Ekranas is tikruju zaidzia siek tiek auksciau savo galimybiu, o pats treneris tikrai turi daugiau ziniu uz, ko gero, kiekviena kita treneri Lietuvoje, nes yra vienas is nedaugelio baigusiu mokslus (o gal vienintelis) bei dirbusiu normalioje futbolo salyje.

 5. 7 griezhtas 2014-08-23 09:23

  Dabartinis Ekranas isties yra fenomenas ir tai didziaja dalimi ju trenerio nuopelnas, kad vaikai negaunantys net pinigu ant maisto, zaidzia labai nebloga A lygai futbola. Optimalus Ekrano palginimas butu pirmos sezono puses dainava ir jos su panasiais istekliais pasiekti rezultatai…

  • 8 Anonimas 2014-08-23 11:36

   Nepanasus tie istekliai ner ka lygint Dainava su Ekranu. Kada Dainava turejo normalia komanda ir galinejosi del medaliu? Neadekvatus cia palyginimas

  • 9 tbx 2014-08-23 11:42

   Palyginai pernykštės Dainavos dublerius su kelių pastarųjų metų čempionų dubleriais.
   Jei Žalgiriui būtų žopa ir kitą sezoną Žalgiriečiui tektų žaisti Alygoje tai jie tikrai taip neatrodytu kaip Dainava šiemet. Čia ne fenomenas, o tęstinis darbas su jaunimu

 6. 10 tbx 2014-08-23 10:46

  Gražiai teoriją dėsto Dambrauskas, bet praktiškai Ekranas 6 vietoje. Jei kas galvojat kitaip pavardinkit kokias šiemet įspūdingas pergales prieš aukštesnes komandas jie iškovojo. Sutinku, kovoja komanda garbingai, bet garbė, gražios kalbos ir gerumas yra skirtingai dalykai.

 7. 11 M 2014-08-23 10:59

  O kiek kartu mes patys tas aukstesnes komandas siemet iveikeme? Pamenu vos viena. Nors sudeti turime tikrai pajegesne uz Ekrano. Tad, galima teigti, jog esame panasioje padetyje, kaip tas pats Ekranas, tik siek tiek stabilesni ir sugebame gana padoriai rinkti taskus pries komandas, esancias zemiau 5 vietos.

 8. 12 Anonimas 2014-08-23 11:39

  Tai kad puse A lygos komandu merdeja, todel Ekranas ir yra 6toje vietoje. Visos komandos esancios virs Ekrano taikosi i medalius, o likusi dalis degraduoja. Stai jums ir lygos sustiprejimas.

 9. 13 voleur 2014-08-23 12:11

  na aš tai dar prieš sezono pradžią sakiau, kad niekas čia per pusmetį tikrai nesustiprėjo :)

 10. 14 vedras 2014-08-23 13:00

  Gal baikit nusišnekėt su tais vaikais. Su Sūduva startinio vienuoliktumo amžiaus vidurkis 22,5 metų. Tai kokie čia vaikai? Ar jūs manymu irgi 21-ų dar vaikas, o 25-ų karjera jau smunka žemyn?

  Panevėžio vaikai visada būdavo kviečiami į rinktines, nepriklausomai nuo to, kad Dambrausko nei kvapo Panevėžyje nebuvo.

  Sakyti, kad Panevėžys neturi pinigų – menkas argumentas, nes visos žemiau esančios komandos jų irgi neturi.

  Dambrauskas – treneris neblogas, bet pervertinti jo nereikia, ypač po pasirodymo Europoje, kai į kaulus gavo nuo sekmadienio futbolo lygos lygio komandos.

 11. 15 voleur 2014-08-23 14:06

  na va ir vėl nieko gero… kai pradėjo stiprinti gynybą gaunasi visiškas šnypštas…nuo kokios 30minutės jau beveik buvo aišku kad baigsis lygiosiomis…


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits