Futbolas grįžta: Sūduva – Dainava

2014-137Darbo liaudis laukia lietuviško futbolo. 

Po labai blankaus Lietuvos rinktinės pasivažinėjimo į San Mariną, futbolas ir vėl sugrįžta į Marijos Žemės stadionus. Kol Lietuva “kovojo“ su rinktine valstybės, kurioje žmonių gyvena mažiau nei Marijampolėje, rimto futbolo šalių specialistai su ironija svarstė apie tai, kad jau seniai laikas keisti tarptautinio futbolo atrankos varžybų formatą. Tam, kad profams iš Anglijos, Ispanijos ar Vokietijos nereikėtų lošti su mėgėjais iš San Marino ir… Lietuvos. Tokios tokelės. Ir nelabai gali ką atkirsti – juk iš tikro niekam nekyla minčių leisti taksi vairuotoją į Formulės 1 trasą vien dėl to, kad jis už vairo praleidžia gal net daugiau laiko nei profesionalūs lenktynininkai.

Mums belieka tikėtis, kad futbolo šalių specialistų balso Blatteris ir Co. neišgirs. Tad galėsime kasmet ir vėl pakalbėti apie “istorinį“ šansą, kuris nuolat ištinka mūsų futbolo federaciją bei rinktinę. Apie istorinį šansą buvo pakalbėta ir šiemet, tačiau mūsų futbolistų atliktas perdavimų atgal procentas lošiant prieš San Mariną kažin ar leidžia tikėtis ko nors išskirtinio ir šiame atrankos cikle.

O va toji pati federacija Lietuvos stadionuose ir toliau mus stebina. Iki šiol Sūduvos gerbėjai galėjo tik pasišaipyti iš kai kurių klubų, kurie atėjus rudeniui ima lošti vidudienį, nes stadionuose neturi lempų. O štai dabar ir patys gavome tokį siurprizą. Protu sunkiai suvokiamas sprendimas – žaisti ketvirtadienį ir rungtynes pradėti pusę šešių, kai pusė Lietuvos geriausiu atveju baigia darbą. Įdomu, kaip tokį futbolo žiūrovams “patogų“ tvarkaraštį pakomentuoti godotini federacijos klerkai, taip mėgstantys pasigirti tuo, kiek daug jie nuveikia futbolo populiarinimo labui? Ką gali pagalvoti naivus pilietis? Ar vėl reikės pradėti kalbą apie tai, kad Lietuvos lygos tvarkaraštį lemia kažkokios lažybų kontoros? O gal jau reikia pradėti baimintis dėl Sūduvos finansinės padėties – komandai jau gal trūksta pinigų lempos užkurti? Chm. Greičiausiai viskas buvo kitaip. Spėju, LFF burtininkai ir chiromantai dar žiemą nuspėjo, kad būtent šį ketvirtadienį Lietuvos krepšinio rinktinė Pasaulio čempionato pusfinalyje loš prieš JAV. Tai ir suplanavo rungtynes taip, kad suinteresuoti asmenys tarp rungtynių dar spėtų vakarienę pavalgyt.

Kokios priežastys bebūtų, šį kartą ir vėl pusės rungtynių garantuotai nematysiu. Nemėgstu skųstis dėl to, kad tvarkaraštis netinkamas man asmeniškai, tačiau šiemet kaip niekad daug futbolo nepamačiau būtent dėl logiškai sunkiai paaiškinamų tvarkaraščio siurprizų. Belieka viltis, kad marijampoliečiai spjaus į savo pareigas darbe ir stadione surinks standartinį tūkstantį.

Per šią trumpą pertrauką Sūduvos žaidėjai netinginiavo. Keturi pasivažinėjo ir pažaidė už Lietuvos rinktines (Karolis Chvedukas, Tomas Snapkauskas, Vilmantas Bagdanavičius ir Mindaugas Grigaravičius). Su pagrindine rinktine dirbo ir Audrius Ramonas. Tuo tarpu likę žaidėjai apsilankė Lenkijoje, kur įprastu trečio rato rezultatu (0:0) sužaidė su Gornik, lenkų Ekstraklasos klubu. Iš rungtynių aprašymo galima suprasti, kad mūsiškiai gynėsi neblogai (kas nėra naujiena), tačiau puolime nieko ypatingo nenuveikė (tas irgi trečiame rate nebestebina). Kadangi trūko gero būrio pagrindinės komandos žaidėjų (pridėkime dar traumuotus Kiselevskį, Kdouh ir Broką), tai tarptautinėje arenoje gavo progą pasirodyti ir keli vietos dubleriai (Klimavičius, Puzara, Kardokas).

Prie traumuotų žmonių pridėję dar diskvalifikuotą Marių Šoblinską ir Carlos Martinezą, prisipažinusį, kad kol kas nėra fiziškai pajėgus sužaisti pilnas rungtynes, galime daryti išvadą, kad žaisti prieš sunkiai nuspėjamą Dainava nebus lengva. Tačiau Sūduvos ispanas yra teisus – galvoti galima tik apie pergalę. Kadangi Kruoja lošia šiame ture su Trakais, Sūduva galėtų bent šiek tiek pataisyti savo padėtį lentelėje, kurią gerokai sukomplikavo per trečią ratą. Tik lengva nebus – visi žinome, kaip mūsiškiai žaidžia po pertraukų.

Belieka visiems palinkėti sėkmės – futbolininkas ir visiems simuliantams, kurie mėgins darbo metu pažiūrėti futbolo rungtynes.

13 Responses to “Futbolas grįžta: Sūduva – Dainava”


 1. 1 jotvingis 2014-09-10 23:29

  Spėju, daugumai darbo liaudies darbas iki 17:00, bet esmės nekeičia, kad klubams ir LFF nelabai rūpi žiūrovai .

 2. 2 UCCM 2014-09-11 00:17

  Visoki šikniai iš Anglijų ir Vokietijų pastoviai zyzia, kad varžpvai jiems per silpni, jau daug metų. Bet gaus pakentėt. kur dėsis. Nebent naujas turnyras (ten kur žais komandos iš vieno pajėgumo krepšio) su laiku pakeis senąją atrankos sistemą.

 3. 3 p.o.p 2014-09-11 09:06

  yep, tai suprantu kad labiausiai ir kalbama apie skirtingus krepšius. berods ledo ritulyje ir regbyje taip yra. sunku pasakyt, kaip čia geriau yra, tačiau faktas ir tas, kad bėdos dabartinėje situacijoje yra. pvz., Lietuva niekada neturėjo, dabar neturi ir nežinia dar kiek laiko ateityje neturės jokio šanso patekti į kokį nors didesnį turnyrą. tai gal įdomiau būdų galvoti ne apie “istorinius“ šansus lošti Pasaulio čempionate, o apie žymiai realesnį ir įmanoma persikėlimą iš kokios D grupės į aukštesnę C.

  Aišku, čia yra tik didesnės bėdos atspindys – radikalūs finansiniai skirtumai futbolo pasaulyje, kurie išvirsta netgi į dilemas tokios lygose kaip Ispanijos, kur poros klubų radikaliai didesne biudžetai verčia patį čempionatą nelabai įdomiu. Pvz, Madrido Realo biudžetas 30 kartų viršija kolegų iš lygos SD Eibar biudžetą. Net mūsų čempionate tokių radikalių skirtumų nėra:

  http://www.soccerissue.com/2014/09/06/no-liga/

 4. 4 griezhtas 2014-09-11 14:34

  Tai kazin siandien bus suduvai tas tradicinis kartas per kiekvienus metus kai pralosiama absoliuciam autsaideriui, ar pataupys ta tradicija paskutinems varzyboms :)

 5. 5 p.o.p 2014-09-11 14:44

  cha, prisiminus pernykštį sezoną, tas turėtų nutikti šiandien:))) panašiu metu tris įvarčius Sūduvai Tauras įmušė:) bet juk ne visos tradicijos turi išgyventi:)

 6. 6 Favoritas 2014-09-11 15:20

  Iš tiesų sakyčiau tikimybė visai nemaža, o šiandien dar ir pilnatis :)

 7. 7 p.o.p 2014-09-11 15:27

  optimistai mes, ane?
  :)

 8. 8 Favoritas 2014-09-11 15:35

  mes tiesiog ištikimi Sūduvai ir jos tradicijoms :)

 9. 9 Anonimas 2014-09-11 16:42

  Svarbiausia gera nuotaikai, o matau is Jusu cia rasanciu nei vienas jos nestokoja:))

 10. 10 voleur 2014-09-11 19:19

  neblogos rungtynės, dar klaidų ir netikslumų yra, bet pasiruošimas sezonui vyksta visai neblogai, nėra ko čia plešytis paspardėm šalia vartų ir tiek :) manau iki žiemos pasieksim optimalią formą :)

 11. 11 griezhtas 2014-09-11 19:20

  nu ne pats blogiausias tradiciju variantas, bent jau lygiosios :D

 12. 12 Varvalas 2014-09-11 19:24

  net san marinai mūsų neįveikia. Po trejų metų jamam bronzą sekmadienio lygoje

 13. 13 žiauru 2014-09-11 19:25

  neturiu ką pasakyt


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits