Laukiam (trečio rato) pabaigos

Panašu į tai, kad LFF nusprendė, jog Sūduvos gerbėjai šiemet nenusipelnė savo komandos pirmus kėlinius žiūrėti. Per daug jie šneka ir kritikuoja – kritikuoja visus iš eilės. Savo klubo bosus ir ponus iš federacijos. Na gal ir neverta ašarų lieti – juk bet kokiu atveju Sūduvai beliko kovoti dėl ketvirtos vietos.

Praeitame ture Kruoja ir Trakai parodė, kad peštis dėl medalių spalvos šie klubai neketina ir sužaidė lygiosiomis. Šis turas prasidėjo abiejų klubų pergalėmis – prieš Atlantą ir Dainavą, kurių trečiame rate Sūduva nesugebėjo įveikti. Tad Kruoja su Trakais parodė ir tai, kad neketina įsileisti į diskusijas dėl medalių nei Sūduvos, nei Atlanto. Ir jei po pralaimėjimo Kruojai kai kurie iš mūsų raminosi sakydami, jog “niekas neprarasta“, nes liko dar 11 rungtynių, tai dabar ir rungtynių mažokai liko, o ir taškų atstumas iki bronzos medalių tapo labai solidus. Ypač jei ir šiandien Sūduva suloš taip, kaip žaidė visą trečią ratą.

Žvelgiant į Sūduvą nėra jokių priežasčių optimistiniam tikėjimui, kad komanda dar turi jėgų finaliniam sezono pakilimui. Štai prieš pora mėnesių džiūgavome, kad Darius Gvildys pagaliau gavo asistentą. Ir ne bet kokį – iš padorios futbolo šalies. Paskui kraipėme galvas – portugalas komandoje lyg ir dirba, o komandos žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis tampa vis prastesnis. Pagaliau paaiškėjo tiesa. Iš pradžių tradicine gandų forma, o paskui – kartu su būrio žmonių patvirtinimu. Portugalo komandoje jau nebėra. Jis net į Sūduvos svetainėje esantį komandos narių sąrašą nespėjo patekt. Galima tik spėliot, kodėl portugalo apsilankymas Marijampolėje buvo toks trumpas. Nesutarimai su komandos vadais? Nesusikalbėjimas su treneriais? Žaidėjų nepagarba? Gal priežastys finansinės?  O gal portugalas nepateisino lūksečių? Gal girtuokliavo ir laiką leido Marijampolės naktiniuose klubuose? Spėju, tikrųjų priežasčių taip ir nesužinosime. Klubas tyli ir abejoju ar prabils. O jei ir prabils, tai pramurmės klasikinį “abipusiu sutarimu keliai išsiskyrė, linkime sėkmės“. Kad ir kokios priežastys bebūtų, ši istorija tik dar kartą įrodo, jog klubo viduje dedasi kažkokie negeri dalykai. Arba tiesiog kairė nežino ką daro dešinė. O tai yra tas pats – tai yra tie patys negeri dalykai.

Todėl diskutuoti apie tai, kad galbūt Sūduvai būtų naudinga pasikviesti tokį trenerį kaip Ekrano Dambrauskas yra beprasmiška. Jei svyruoja klubo vadyba, jei komandą kankina organizacinis chaosas, treneris, net ir pats geriausias, padėties nesuremontuos. Treneris yra svarbus žmogus, tačiau jis nėra visagalis. Tam, kad treneris duotų naudos, reikia, kad klubo užnugaris būtų tvirtai sustatytas, kelių metų strategija pagrįstas ir nedarantis nesąmonių. Graudu – juk Sūduva vis dar yra finansiškai stabilus klubas. O štai pasinaudoti tuo stabilumu nesugeba jau daugybę metų.

Štai ir belieka tolesnių rungtynių laukti panašiai, kaip jų laukdavome Jarmalavičiaus ar Vencevičiaus laikais. Kadangi sunku tikėtis pagalbos iš klubo ar trenerių štabo, belieka viltis, kad patys žaidėjai kažkaip susiims ir fundamentaliai suvoks, jog skirtumas tarp trečios ir ketvirtos vietų yra didžiulis. Ketvirta vieta istorijon nepatenka. Už ją neduoda medalių. Ir teisę lošti Europos lygoje suteikia tik išskirtiniu atveju. Ir jei argumentas apie Europą nėra labai tvirtas (nes juk nežinia, kas komandoje kitais metais liks), tai medalis yra labai apčiuopiama ir konkreti priežastis kaip reikiant pasikapoti per likusias sezono rungtynes.

Tad ir palinkėsiu Sūduvos žaidėjams stiprybės ir pasitikėjimo savo jėgomis. Palinkėsiu didelio noro laimėti ir kovinio įkarščio – to visiškai pakaks tam, kad būtų nugalėta dauguma komandų, su kuriomis šiemet Sūduvai dar teks lošti. Žaidėjai šiandien yra vieninteliai žmonės komandoje, kuriais mes dar tikime. Svarbu, kad jie tai žinotų. O visi kiti – lai užsikruša.

7 Responses to “Laukiam (trečio rato) pabaigos”


 1. 2 p.o.p 2014-09-17 12:44

  ačiū, bent jau aš buvau jį praleidęs.

 2. 3 Varvalas 2014-09-17 13:03

  Auksines mintis paskutinėje pastraipoje išdėstei. Geriau jau negalima pasakyti. Tegul futbolininkai pažaidžia savo malonumui, negalvodami apie vietas, buitį, trenerius su sutenerius. Mums šįmet ir tos vietos turnyrinėje lentelėje jau neįdomios, tai nors žaidimu norėtųsi pasimėgauti.

 3. 4 DZHIT 2014-09-17 18:54

  Sūduva…….viskas, kova tik dėl 4 vietos. Kaip čia ir apibūdint. Ogi, durną ir bažnyčioj muša.

 4. 5 griezhtas 2014-09-17 19:04

  Na ka padarysi yra kaip yra, sis sezonas jau irgi palaidotas.
  Kas is teigiamu siu varzybu dalyku, tai buvo suduvinio zaidimo uzuomazgu ir beveik nebuvo tu neefektyviu balionu.
  Kas labiausiai nuliudino, tai progresuojanti Chveduko zvaigdziu liga. Po rinktines stovyklos Chvedukas patapo komanda disbalasuojanciu veiksniu, siandien paskutines 15 minuciu dar iki raudonos korteles nese visai komandai nervingumo atmosferas, kai labiausiai reikejo ramybes ir komandinio zaidimo. Dar patiko Kdouh zaidimas, visai noretusi, kad kol Chvedukas ilsesis, kad turetu priekyje jie dviese su Radze pazaistu.

 5. 6 Sūduvai 2014-09-17 19:21

  kaput, bronzos jau nebebus, geriausiu atveju ketvirta vieta. Reiktų žiūrėti į ateitį ir maldauti, kad ateitų Dambrauskas

 6. 7 ere 2014-09-17 19:58

  jau radzinevičių reiktu i pensija paleist,baisu žiūrėt kiek laiko nemuša įvarčių


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits