Laukiam Žalgirio

2014-145

Ratai sukasi ir vėl grįžtam prie to paties. Gaila, kad šį kartą šventė su Žalgiriu greičiausiai bus formalus tvarkaraščio grafos užpildymas, nei mūšis dėl kokių nors ypatingų tikslų. Žalgiris nebeturi ko siekti – pernykštės intrigos garantuotai nebus, todėl Vilniaus komanda jau ramiai gali ruoštis kitam sezonui. Sūduvai tokia padėtis būtų ideali – kai galingas priešininkas neturi vidinės motyvacijos lošti maksimaliai, jį netyčia galima ant menčių patiesti. Tačiau ir Sūduvai šį šeštadienį ypatingų vilčių puoselėti kažin ar įmanoma.

Viena, Sūduva daug šansų užlipti aukščiau ketvirtos vietos neturi. Taškų skirtumas didokas, o komanda – kaip kokia Vokietija Antro pasaulinio karo pabaigoje: demotyvuota, demoralizuota ir neturinti strategiškai mąstančių vadų. Trenerio išnykimas finalinėje sezono stadijoje atėmė iš Sūduvos net ir menkiausią galimybė kaip nors padoriau šiam žaidimui pasirengti. Jau rungtynės su Banga parodė, kad Dariaus Gvildžio atsistatydimas/atleidimas jokio ypatingos įtakos komandos išvaizdai neturėjo. Nepaisant atvirai demonstruojamų gerų santykių tarp Audriaus Ramono ir žaidėjų, Sūduva prieš Bangą atrodė taip pat blankiai, kaip ir visose trečiojo rato rungtynėse. Banga buvo įveikta, nes ta komanda yra dar labiau demoralizuota ir demotyvuota bei išbarsčiusi žmones, kurie sezono pradžioje kėlė vėjus Lietuvos lygoje. Tačiau net ir Banga sugebėdavo rimtai Sūduvai priešintis – tais momentais, kai Gargždų klubo žaidėjai kažkodėl nuspręsdavo pažaisti futbolą.

Jo, vaizdelis nekoks. Tačiau ypatingos įtampos nebeliko. Antrą sezoną Sūduva žvėriškai banguoja ir mėgina mūsų emocinį patvarumą. Šie metai mums ir vėl buvo radikalių įspūdžių metas. Nuo blogiausio iki geriausio ir vėl atgal prie blogiausio. Įtampos burbulas sprogo kažkur tarp žaidimų su Dainava ir Granitu. O kai jau sprogo – tapo gal ir liūdna, tačiau ramu. Ir štai gaunasi keista situacija – prieš šias rungtynes ramu panašiai, kaip būna ramu žaidžiant su beviltiškais lygos autsaideriais. Kuomet žinai, jog žaidimas jokios intrigos neatneš, kad tempo bus to, kol tavo komanda sumuš tiek įvarčių, kad likusią rungtynių dalį galėtų “atidirbti” pėsčiomis. Nepamenu, kad tokie vėjai galvoje būtų kada nors švilpavę prieš rungtynes su Žalgiriu. Nieko nepadarysi – visada būna pirmas kartas.

Šią savaitę apskritai daugiau emocijų sukėlė Kazlų Rūdos Šilo pergalė prieš Trakus. Rungtynių santrauką pažiūrėjau kokius tris kartus, prisimindamas pernykščio Sūduvos pralaimėjimo tiems patiems Trakams jausmus. Žaidimo finalas buvo identiškas – vienas smūgis ir silpnoji komanda, iš kurios pergalės niekas nesitikėjo, keliauja į euforijos everestus. Simboliška ir tai, kad šių metų rungtynių herojumi tapo Gytis Urba, kuris nieko panašaus Sūduvoje nerodydavo ir dėl kurio persikėlimo į pirmą lygą niekas ašarų neliejo. Labai smagu buvo matyti Gyčio pergalės niurką į Kazlų Rūdos stadiono balas.

O va mūsiškiams LFF taurėje ir vėl nepasisekė – Sūduva gavo vieną iš galingesnių I lygos klubų. Smagu tik tiek, kad rungtynės vyks Vilniuje, vadinasi, jūsų godotinas metraštininkas ir vėl galės jums raportuoti apie… tikėkimės, Sūduvos pergalę. Beje, tose rungtynėse pamatysime nemažai žmonių, kurie kažkada Sūduvos marškinius vilkėjo. Pavyzdžiui, Nerijų Radžių. O gal ir Tomą Miklinevičių. Beje, tai bus pačios svarbiausios šio sezono rungtynėse – paskutinė adatos skylė, pro kurią pralindusi, Sūduva dar galėtų tikėtis sugrįšt į Europos lygos žaidimus.

Rungtynės su MRU bus vienintelės iš Sūduvai šiame sezone likusių, kurių lauksime nekantriai. Tiesa, bus dar vienas dalykas, kurio sulaukti bus labai įdomu. Tradicinio posezoninio Vidmanto Murausko interviu.

p.s. Ką tik pamačiau, jog taurės rungtynes Sūduva loš iš tikro Vilniuje, iš tikro LFF stadione, jau kitą antradienį… 15 valandą. Kai sutiksit Kvedarą, perduokit jam mano nuoširdžiausius linkėjimus.

9 Responses to “Laukiam Žalgirio”


 1. 1 carlos 2014-09-27 12:29

  dar nepastatė apšvietimo lff, žalgiris irgi 4 h žais…

 2. 2 voleur 2014-09-27 14:26

  šiandien 4h???

 3. 3 p.o.p. 2014-09-27 14:51

  Ne, cia apie taure kalba buvo

 4. 4 JK 2014-09-27 18:45

  Neblogas pirmas kelinys- gynyba neblogai vekia, greitai pereina į atakas, beveik be atsikirtimų aikštes vidurį žaidžia.

  • 5 carlos 2014-09-27 18:48

   galėtų įvartį įmušt, gal mūsiškiai atsibustų kaip ir su šiauliais, toks jausmas, kad totaliai dzin…

 5. 6 carlos 2014-09-27 19:39

  pagailėjo teisėjas pilibaitį jau taip akivaizdžiai stūmė…

 6. 7 hmm 2014-09-27 19:56

  Hm tas martinezas kazkoks visiskai ne formoj, arba visiskai ne to lygio kokio reik suduvos komandai. Isejes po keitimo vos sugeba pabegiot, griuna lygioj vietoj.

 7. 8 DZHIT 2014-09-27 21:14

  Šitas vienas taškas prilygsta pergalei. Sūduva buvo verta daugiau, bet Ramonas mldc kaip nuteikia komandą :) O dėl Martinezo, tai tiesiog didelis noras pasirodyti ir pakišo koją. Šiandien Russo su Valia kokius cirkus iš Žalgirio išdarinėjo, tai buvo gražu žiūrėti :) Šiandien buvo ta diena, kai norėjo laimėti ir žaidėjai ir žiūrovai :) Visgi smagu ir ateityje reikia su tokia kovine dvasia žengti ir kovoti ! Nenugalimų nėra. Kas tas Žalgiris? Tai tik pavadinimas !

 8. 9 Bravo Sūduvai 2014-09-27 22:22

  geriausios sezono rungtynės, taktiniai Ramono sprendimai pasiteisino su kaupu. Bravo


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits