Laukiam LFF taurės

2014-151Tikėkimės, šis Sūduvos pasirodymas taurėje nesibaigs, kaip pernykštis. 

Visko gali būti, kad rytojaus žaidimas bus svarbiausios šio sezono Sūduvos varžybos. Svarbiausiomis jos taps jei Sūduva praloš. Mat jei laimės, tuomet – LFF taurės istorija šiais metais dar nesibaigs. Spalio pabaigoje bus pradėtas lošti ketvirtfinalis, kurį jau sudarys dvejos rungtynės. Jei atmintis nemeluoja, anksčiau ketvirtfinaliai būdavo žaidžiami kitame sezone. Senokai Sūduva iki tokio lygio LFF taurėje buvo pakilusi.

Taip kad Sūduvos planas rytoj yra identiškas visam šio sezono likučio planui – mūsų komanda būtina laimėti visas likusias rungtynes. Išimčių nėra, klysti nebegalima, pasiaiškinimas “šiandien kažko nepasisekė” priimamas nebus.

Šiaip jau Sūduva taurės varžybose pasirodydavo visai neblogai – naujaisiais laikais LFF taurė į Marijampolę keliavo du kartus – 2006 ir 2009 metais. Tačiau visi puikiai prisimename, kad keli paskutiniai sezonai Sūduvai baigdavosi labai liūdnai – būdavo pralaimima komandoms, kurias mūsiškiai tiesiog privalėdavo nugalėti. Nepriklausomai nuo jokių objektyvių aplinkybių. Belieka viltis, kad šiais metais begimstanti prasta tradicija bus negailestingai užbaigta. Šiuo atveju gal net ir gerai, kad nebuvo nugalėti Dainava ir Granitas – Sūduvos žmonės turėjo pakankamai progų suvokti, jog net ir teoriškai silpnas varžovas gali tapti neįkandamu riešutu. Ypač kai tas varžovas bus nusiteikęs maksimaliam rezultatui – o tik to iš MRU komandos ir tegalima tikėtis.

Maksimalizmas – vienintelis MRU šansas. Būtent šiuo šansu pasinaudojo pernai Trakai, iškirsdami Sūduvą ir Kazlų Rūdos Šilas šiemet iškirsdamas tuos pačius Trakus. Visi kiti MRU argumentai – neesminiai.

Komanda, realiai pretenduojanti laimėti I lygą? Na ir kas – visi suprantame, kad tarp I ir A lygos lyderių yra kosminis skirtumas. Net jei Audrius Ramonas yra mandagus žmogus ir šneka priešingai. Trakų pavyzdys negalioja, nes pernykščiai Trakai (be buvusių Lietuvos rinktinės narių pastiprinimo) A lygoje kažin ar ką nors ypatingesnio būtų nuveikę. Komanda, kurioje lošia būrys A lygos ragavusių žaidėjų? Na ir kas – dėl to jie ir lošia I lygoje, kad A lygos komandoms nėra reikalingi. Įskaitant ir Grigaitį su Arlauskiui, kurie visai neseniai persikėlė į Vilnių iš Bangos. Nors galbūt galėjo likti ir A lygoje. Ir taip toliau.

Girdėtų pavardžių MRU iš tikro nemažai. Margą kompaniją geriausiai iliustruoja žaidėjų foto futbolo.tv svetainėje – kokių tik komandų marškinėliais nevilkti MRU žaidėjai! O Nerijus Radžius, Tomas Miklinevičius, Evaldas Grigaitis ir Povilas Valinčius nemažai rungtynių kadaise ir už Sūduvą yra sužaidę. Komandos sudėtis ypatingos analizės lyg ir nereikalauja – žmonės žinomi ir pažįstami.

O va pats klubas – labai mistinis. Futbolo.tv esančiame komandos profilyje nurodyta klubo svetainė neveikia. Ryšys su Mykolo Riomerio universitetu lyg ir užfiksuotas pačiame komandos pavadinime bei logotipo spalvose, tačiau prieš sezoną užsakytame straipsnyje universitetas neminimas, užtat paminėtas juokingas (nes angliškas) komandos pavadinimo iššifravimas – Motivation, Responsibility, Unity.

Egzistuoja labai keista svetainė dar keistesniu Tiumeno pavadinimu. Ji lyg ir funkcionuoja kaip pagrindinis informacijos šaltinis apie šią komandą, tačiau skyrelis “Istorija” kol kas yra tuščias. Trumpai tariant, neaišku, nei kam šis klubas priklauso, nei kas jam pinigus moka. Minėtoje svetainėje esančiame rėmėjų sąraše pirmuoju numeriu įrašytas tas pats mistinis Tiumenas. Universitetas tarp rėmėjų – paskutinis, o visi kiti komandos “pagalbininkai” sunkiai įsivaizduojami kaip rimti rimto futbolo klubo išlaikytojai. Na bet čia Lietuva. Čia lietūs dažnai lyja ir niekas nežino, kas duoda pinigų futbolui.

Bet kokiu atveju Grigaičio ir Arlauskio persikėlimas iš Bangos į MRU rodo rimtus klubo ketinimus. Kol kas MRU gali rimtai galvoti apie kelionę į A lygą. Ir net jei tokiam dalykui nutikus, komandos veidas greičiausiai rimtai keistųsi, naujų žaidėjų pasirodymas prieš rungtynes su Sūduva rodo, kad ir LFF taurės perspektyvos MRU klubui yra įdomios.

O ką reikia daryti Sūduvai? Juk mūsiškiams šios rungtynės taip pat velniškai daug reiškia. Kadangi tik stebuklas gali nuvesti mūsų komandą iki šių metų medalių, taurė ir vėl lieka vienintele galimybe kitais metais sugrįžti į Europos lygą. Visi – ne tik mes ar Audrius Ramonas – suprantame, kad Sūduvos žaidėjų nusiteikimas taip pat bus pats reikšmingiausias rungtynių faktorius. Juk jei Sūduva parodys bent 70 proc. to futbolo, kuriuo mus džiugino šeštadienio rungtynėse su Žalgiriu, MRU neturės jokių šansų.

MRU negalės aklai užsidaryti gynyboje, kaip pernai padarė Trakai. Tą kartą Trakai visai smagiai kontratakavo, tačiau akivaizdžiai mažesnių matmenų Trakų stadiono aikštė leido šiai komandai be ypatingų pastangų gintis taip tankiai, kad pralaužti tokią gynybą buvo galima tik jėga, kurios Sūduvai tose rungtynėse labai trūko. MRU loš LFF stadione, tad net ir gausiai ginantis erdvės judesiui bus daugiau.

Esminiai Sūduvos ginklai šiose rungtynėse yra itin kieta, kibi gynyba ir maksimalus greitis puolant. Visai neblogą gynybą Sūduva rodė visą trečią ratą, tačiau tik lošiant prieš Žalgirį šis Sūduvos žaidimo elementas pasiekė iš tikro įspūdingą lygį. O va greitai pulti Sūduva jau seniai moka. Tik pastaruoju metu puolimas rimtai strigo, tačiau – ir vėl – rungtynėse su Žalgiriu Sūduva buvo panašesnė į antrojo šių metų rato komandą.

Šiuos du elementus akcentuoju ne tik dėl to, kad Sūduva juos atlikti šiuo metu geriausiai moka. Esmė yra kiek kitur – MRU, kaip ir kiekvienoje komandoje, pirmaujančioje A lygoje, pagrindiniais smuikais groja toli gražu ne pirmos jaunystės futbolistai. Ir jei pirmai lygai svarbesnė yra jų patirtis nei greitis ar fizinė kondicija, tai lošiant su A lygos klubu, būtent šie komandų parametrai gali turėti lemiamos reikšmės.

Na bet visa tai ir taip visiems aišku, todėl plėstis toliau nėra prasmės. Laimėti šį kartą reikia – joks kitas variantas nėra numatytas. Aš, deja, rungtynių pažiūrėt nesugebėsiu – nors žaidimas vyksta Vilniuje, tačiau 15 valanda yra labai komplikuotas laikas. Jau geriau būtų lošę kokią 13 val., tai bent per pietų pertrauką iki stadiono galėtum atlėkt. Tiesa, panašu į tai, kad žaidimą transliuos futbolo.tv. Tad kitaip nei pernai, bent šio žaidimo fragmentus galėsime pamatyti dauguma mūsų.

10 Responses to “Laukiam LFF taurės”


 1. 1 simpsonas 2014-09-30 01:29

  Savininkas sio klubo yra , juozas Tumenas , taip pat turintis krepsinio kluba Ezerunas Karys , idomiausia tai , kad nueini i NKL svetaine paspaudi ant nuorodos , o ji jums atvers futbolo komanda . labai hujovai dyrba NKL puslapio administratoriai, arba pats moletu krepsinio klubas nes krepsinio klubas turi atskira nuoroda http://www.ezerunas.lt/ ,

 2. 2 Anonimas 2014-09-30 07:14

  Ežerūnas Tiumenui nebepriklauso, jis buvo pagrindinis rėmėjas tik 1 metus, o po to, kaip ir kasmet, pasirinko remti naują komandą.

 3. 3 p.o.p 2014-09-30 09:14

  nu fain, vis viena puikioje šalyje gyvenam:) tuoj pas Palmirą reikės eit, kad suprastum, kam klubas priklauso:)

 4. 4 Remis 2014-09-30 09:44

  pop, tamstos atmintis žiauriai meluoja :) Nuo 2007 metų, kai vėl buvo sugrąžintas kvailas dviejų metų formatas, antrais metais žaidžiami tik pusfinaliai ir finalas.
  O MRU, bent jau mano supratimu, yra gerokai pajėgesni nei pernykščiai Trakai. Ir tai, kad kai kurie žaidėjai šiemet žaidžia I lygoje, o ne A lygoje, yra ne jų nepakankamo pajėgumo, o solidžios dalies A lygos klubų finansinio neįgalumo pasekmė.

 5. 5 p.o.p 2014-09-30 10:53

  jo, tamsta kaip visada skaičius geriau esate įsidėmėjęs:) o tas stiprumas – reliatyvus dalykas, kai kalba eina apie vienas taurės rungtynes. Šilo – Trakų pajėgumo santykis šiemet ko gero buvo dar žostkesnis nei Trakų – Sūduvos pernai. Faktas yra tas, kad Sūduvos ir MRU rungtynėse nebus jokių išorinių faktorių – mažos ar purvo nukotos aikštės ir pan. Tad laimės net ne tie, kurie ant popieriaus stipresni, o tie, kurie to labiau norės.

 6. 6 Antonimas 2014-09-30 16:33

  http://www.twomenas.lt/ vistik radau kazka internete

 7. 8 DZHIT 2014-09-30 16:58

  Laimėta, einame toliau. O kas dėl to MRU, tai įdomi komanda, galbūt net A lygos komanda, bet yra vienas bet….Jeigu ši komanda išeis į A lygą, tai dėl ko ji žais? Taip, galbūt rinks taškus, laikysis lentelės viduryje ir…kas toliau? Kodėl net ir pirmoje lygoje į šios komandos rungtynes nesirenka žmonės? Todėl, nes ji beveik NIEKAM neįdomi. Koks skirtumas, kad laimi, bet koks tikslas žaisti dėl ko? Dėl tuščio stadiono? hmmmmm…..
  Matome kaip Trakai tuščiame stadione lošia ir kokia ateitis? Žaisti Europos taurės atrankoje pustuščiame stadione? Bravo !
  Jeigu bus 3 A lygos komandos Vilniuje, tai juokas pro ašaras…arbas tas MRU keliasi į kitą miestą ir ten prisijungia prie kažkurios kitos komandos ir taip atstovauja tam miestui, nes kitu atveju tokios kaip MRU, Stumbrai tai tik laikinos išjuokos lietuviškame futbole.

  • 9 carlos 2014-09-30 17:57

   jei tikėt oficialia statistika tai trakai renka visu 100 ziurovu maziau uz suduva, na aisku jiems sitame skaiciuje ir derbiai padeda, bet visvien, pakruojyje kokiam enet fiziskai tu ziurovu isvis nera…

 8. 10 p.o.p 2014-09-30 17:38

  Kai žaidžia Trakai Vilniuje – stadionas toks jau labai tuščias nebūna. Nebūna ir pilnas, tačiau lietuviškus standartus daugmaž atitinka. Kiek supratau stebėdamas Trakų “žiūrovus“ gyvai, nemažai žmonių yra “atvesti“ vaikų – tų, kurie lanko futbolą klubo mokyklose. O tai – nėra taip jau ir blogai.

  Tačiau reikia turėt omeny, kad Vilniaus situacija apskritai labai sudėtinga šia prasme. Lietuviško futbolo mylėtojų nėra tiek daug, o ir tie dažniausiai neturi jokių argumentų lankyti kitų komandų, o ne Žalgirio rungtynes. Keista jei būtų kitaip. Netgi Vėtra – ko gero ilgiausiai naujaisiais laikais išgyvenęs Vilniaus klubas Nr. 2, gerbėjus rinko labai sunkiai.

  Bent jau man perspektyvesnė atrodė Granito perspektyva (Vilniaus, o ne Klaipėdos) – nes tas klubas “gyvena“ viename Vilniaus mikrorajonų. Tačiau, kaip žinia, nieko gero anas klubas nepasiekė.

  Iš kitos pusės – tokia lietuviško futbolo realybė. Mažesni miestai padorių klubų išlaikyti nesugeba, todėl klubai ir dygsta ten, kur atsirada turtingas dėdė, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, norintis turėti futbolo komandą. Bangos ir Tauro atvejai ko gero yra geriausi pavyzdžiai to, kaip sudėtinga provincijoje A lygos lygio klubą turėt.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 388 hits