O-lia-lia: Trakai, Žalgiris, Atlanas, Žalgiris ir t.t.

2014-155

Praeitą Vilniuje lošiant prieš Trakus buvo štai taip. O kaip bus šį kartą?

Štai ir pasibaigė atostogos. Lyg būtų Sūduvai mažai iššūkių šio sezono pabaigoje, futbolo dievai LFF biurokratų rankomis drėbtelėjo dar pora pasilakstymų su Vilniaus Žalgiriu. Taip, tikra tiesa – Sūduvos galimybės sudalyvauti kitais metais Europos lygoje pakibo ant labai plono plauko.

Viena, laimėti medalius šiais metais yra labai sunku, beveik neįmanoma. Antra, kova dėl ketvirtos vietos taip pat bus žvėriškai sunki. Trečia, išlipti į kitą LFF taurės etapą bus galima tik nugalėjus pastaraisiais metais visom prasmėm galingiausią Lietuvos klubą. Brrr – net plaukai ant galvos šiaušiasi!

Bet ar iš tikro taip baisu? O gal niekas ypatingai nepasikeitė nuo tos vietos, kur Sūduva išbarstė taškus žaisdama prieš Dainavą ir Granitą bei praktiškai uždarė sau vartus, vedančius į medalių laimėtojų pakylą?

Pažiūrėkime. Sūduvos likusių rungtynių lygoje planas nė kiek nepasikeitė. Norint išsaugoti viltį laimėti bent bronzos medalius Sūduvai vis viena reikia laimėti visas likusias rungtynes. Iš esmės tas pats imperatyvas galioja ir kovojant su Atlantu (ar dar kuo nors kitu) dėl ketvirtos vietos. Iš likusių Sūduvai komandų būtent Trakai ir Atlantas tėra solidūs varžovai, su kuriais teks pjautis iki paskutinio atodūsio. Kruoja ir vėl apaugo gandais, kuriais tikėti verčia šios komandos pralaimėjimas Dainavai praeitame ture. Taigi, A lygos fronte – nieko naujo.

LFF taurėje žaisti vis viena būtų tekę. Žinant Sūduvos požiūrį į varžovus, galime kone džiaugtis, kad mūsiškiai gavo būtent Žalgirį, o ne kokį Šilą ar Spyrį. Laikantis pastarųjų sezonų Sūduvos tradicijų, žymiai racionaliau yra tikėtis pergalės prieš Žalgirį, nei prieš vieną iš I lygos komandų. Juolab, kad Žalgiris sezono pabaigas jau kelintą sezoną lošia vangiai. Kad ir ką bekalbėtų komandos treneris ir kiti oficialūs pareigūnai, šios komandos žaidėjams nėra lengva sutvarkyti psichologiją purviniems sezono pabaigos žaidimams (“purvą” čia vartoju tiesiogine, o ne perkeltine prasme).

Juk lošti Žalgiriui iš tikro nelabai yra ko. Daugumai šios komandos žaidėjų nėra fundamentalaus skirtumo dėl to, kiek LFF taurių stovės klubo lentynose. Čempionų vardas – kas kita. Tačiau aukso medaliai – jau seniai šildosi Žalgirio žaidėjų kišenėse. Faktas kaip blynas – kitame sezone su Žalgiriu taurėje lošti būtų žymiai sudėtingiau nei šiemet.

Čia galima tik pasvarstyt, dėl LFF pareigūnų iškreipto ir plaukiojančio “sportinio” principo panaudojimo, leidžiančio išmėtyti stipriausius lygos klubus dar iki pusfinalio. Turint omeny Lietuvos futbolo realybę, nematau jokios prasmės akliems burtams. Juk ir UEFA ne šiaip sau visokių “krepšelių” formatą taiko. Tai yra elementari verslo logika – niekam nebus įdomu, jei stipriausi klubai vienas kitą išmes iki finalinių turnyro stadijų. Ir jei LFF taurės finale susitiktų, pavyzdžiui, Prelegentai ir Šilas, tai tik dar labiau diskredituotų ir patį turnyrą, ir visą lietuviško futbolo reikalą, iš kurio ir taip didesnė Lietuvos gyventojų dalis juokiasi.

Bet kokiu atveju. LFF taurės ketvirtfinalio pirmosios rungtynės tarp Žalgirio ir Sūduvos įvyks po savaitės – kitą trečiadienį, Vilniuje – ačiū visiems dievams – 19 valandą vakaro. O va už šio ketvirtadienio Sūduvos rungtynes prieš Trakus dievams dėkoti nėra už ką. Tiesą pasakius, visus dievus ir jų parankinius Lietuvos futbolo federacijoje derėtų nuleisti į klozetą.

Kurį laiką dar atrodė, kad ankstyva rungtynių pradžia (17.30 val.) yra nulemta kažkokių ten lempų remonto. Tačiau, kaip matėme praeitą savaitę – visos lempos jau puikiausiai dega ir rungtynės gali vykti nors ir vidurnaktį. Tai kodėl vis tik jas reikia pradėti dar nepasibaigus normaliai darbo dienai? Kaip visada – aš atsakymo neturiu. Tačiau, esu tikras, LFF pareigūnai tikrai galėtų pateikti kokį nors labai solidų ir argumentuotą šio fakto paaiškinimą. Kai dar buvau jaunas, tokiais atvejais imdavau ir parašydavau klausimų į LFF propagandos skyrių. Tik atsakymų niekada negaudavau. Pamoką išmokau. Todėl šiandien jau žinau, kad prasmingiau būtų klausti burtininkės Palmiros.

O juk rungtynės bus baisiai įdomios. Abiems komandoms jos bus labai reikšmingos. Aišku, Trakai gali ramiai pralaimėti ir antras iš eilės A lygos rungtynes – fundamentaliai jų padėtis lentelėje nuo to nepasikeistų. Tačiau ir taip aišku, kad šį kartą, kaip banaliai sakoma, bus lošiama dėl šešių taškų. O va Sūduvai pasirinkimo nelabai yra. Arba laimi ir kovoji toliau, arba pralaimi – ir jau beveik žiemos atostogas gali skelbt ir dovanų Kalėdoms pradėt ieškot.

Sūduva neturės šeštą kortelę gavusio Mariaus Šoblinsko. Trakai tikrai neturės Tado Labuko (raudona kortelė rungtynėse su Žalgiriu) ir dar būrelio žaidėjų, kurių šios komandos treneris neįvardijo. Tik patvirtino “probleminių” žaidėjų skaičių – 5. Aišku, jei Sūduva suskaičiuotų visus ligonius – irgi panašiai gautųsi. Skirtumas tik tas, kad Sūduva jau seniai yra apsipratusi be jų verstis.

O nerimauti mus labiausiai verčia tai, kad ir taip negausios šiais metais Sūduvos trenerių pajėgos per šią pertrauką tapo lygios nuliui. Visi matėm (kas per teliką, o kas stadione), kad Audriui Ramonui toli gražu ne Sūduvos reikalai rūpėjo. Na nebent jis Sūduvos treniruotėms per Skype’ą vadovavo. Tai jei Trakų antraplaniai treneriai gali teigti, kad komanda “atkakliai rengiasi varžyboms” (kol vyresnysis treneris fotografuojasi žurnalams su nauja šviesiaplauke), tai Sūduvoje nebeliko nė kam bent pora sakinių oficialiai svetainei pasakyti. Tad čia tik Marijampolės jaunimas tegali paliudyti – Sūduvos vyrai per šią pertrauką iš peties prakaitą treniruotėse liejo ar didino Suvalkijos sostinės barų bei naktinių klubų apyvartą.

Treniravosi Sūduva ar ne, rengėsi “teoriškai” ar ne – skirtumo, tiesą sakant, nėra. Belieka tik pasikartoti – čia viskas ant kortos pastatyta. Arba laimi ir keliauji toliau, arba – pralaimi ir tuo sezoną baigi.

31 Responses to “O-lia-lia: Trakai, Žalgiris, Atlanas, Žalgiris ir t.t.”


 1. 1 akva 2014-10-15 10:16

  Dėl laikų parinkimo jau šimtai kartų sakyta. Juos užsako betai. Ir visiškai nesutinku, kad reikia krepšelių kovojant dėl nacionalinės taurės. Spyris ir Prelegentai tam kad patektų į finalą prieš tai turėtų nugalėti kažką stipresnį. O jeigu nugali tai tegul ir žaidžia

 2. 2 carlos 2014-10-15 10:29

  dėl krepšelių tai yra visiškai nesąmonė ir totaliai nesutinku ir kaip pagal tamsta finale susitikti turėtų šilas su prelegentais jeigu jie prieš tai neišmestų bent kažkiek a lygos klubų (stipriausių kurie liks), o jeigu jau juos išmestu tai ko gi jiems finale nesusitikti..

 3. 3 p.o.p. 2014-10-15 10:35

  už tai ir rašiau apie specifinį Lietuvos futbolo pobūdį. Prelegentai prieš Bangą laimėjo ne todėl, kad buvo geresni, o todėl, kad Banga šiuo metu šūdą mala. Todėl teoriškai yra įmanoma, kad į galutinius taurės žaidimus patenka komandos, kurios nėra stipresnės ar geresnės – joms tiesiog gali pasisekt gaut šūdą malančias komandas. ir nematau nieko sportiško šioje situacijoje.

  • 4 akva 2014-10-15 11:24

   Bet netgi jei būtų krepšeliai, “Banga“ pagal užimamą poziciją būtų aukštesniam krepšelyje ir lygiai taip pat turėtų galimybę susitikti su tais pačiais Prelegentais.

  • 5 Anonimas 2014-10-15 19:09

   neikaip aš tamstos logikos šiuo atveju nesuprantu, tai kur dings tos komandos kurios yra ir stipresnės ir šūdo nemala, kažkokiu būdu tarpusavyje susinaikins, kad finale šilas su prelegentais žaistu? o šiaip taurės esmė ir yra burtai, kurie suteikia šokius tokius didesnius šansus silpnesnėms komandoms, kažkodėl niekas nei vokietijose, nei prancūzijose dėl to nesiparina ir nematau aš čia jokios vietinės kitokios specifikos…

 4. 6 M 2014-10-15 11:08

  idomiausia butu, jei finale zaistu Zalgiris pries Prelegoentus. Tuomet Europoj Lietuvai atstovautu megejai, panasiai kaip siemet estu trecios lygos klubas :)

  • 7 akva 2014-10-15 11:24

   Atstovautų tik tuo atveju, jei laimėtų turnyrą, o ne būtų turnyro finalininkais.

  • 11 akva 2014-10-16 10:26

   lazy, aš tą patį ir rašiau, kad žaistų tik taurės laimėtojas, o ne finalininkas :)
   parašei tą patį tik kitais žodžiais.

   • 12 p.o.p. 2014-10-16 10:53

    pala pala – čia juk viskas visai kitaip. ar teisingai suprantu – LFF taurės laimėtojas gauna teisę lošti Čempionų lygoje??? Iš to, kas parašyta lyg ir aiškėja tokia padėtis: Taurės laimėtojas keliauja į Čempionų lygą, Taurės finalininkas – į Europos lygą?

   • 13 M 2014-10-16 12:23

    ne, Pop, pagal istrauka is UEFA reglamento, taures finalininkas (runner-up) keliauja i EL tuo atveju, jei taures cempionas yra patekes (arba pateks) i CL UZIMDAMAS REIKIAMA VIETA VIETINIAME CEMPIONATE. Jeigu taures laimetojas nepatenka i CL, tuomet jis keliauja i EL, o jeigu jis ir taip patenka i EL budamas pakankamoje vietoje vietineje lygoje, EL zaidzia pvz A lygos atveju 4 vieta uzemusi komanda. Tad musu salyje, jeigu zaidi taures finale su cempionu (kuris patenka i CL), jau esi uzsitikrines vieta EL.
    Sunku suprasti, is kur tokie gincai kyla, kai jau tiek daug metu ta pati praktika yra taikoma. :)

 5. 14 p.o.p. 2014-10-15 11:41

  belieka pradėti totalizatorių apie tai, kokios komandos kitais metais A lygoje loš:)

 6. 15 p.o.p. 2014-10-15 12:02

  beje, pamiršau įriegt į tekstą: GERIAUSIO ŠIŲ METŲ SŪDUVOS ŽAIDĖJO RINKIMAI TEBEVYKSTA, PRAŠOM NEPAMIRŠT ATIDUOT SAVO BALSĄ!

  Visa reikalinga info yra čia: https://suduva.wordpress.com/2014/10/01/uz-ka-balsuosi-rinkimuose/

 7. 16 Remis 2014-10-15 12:11

  pop, kalbi apie nacionalinę taurę, o pavyzdį pateiki iš tarptautinių turnyrų. parink pavyzdžių iš kitų valstybių taurių turnyrų, kaip jie ten skirsto pagal pajėgumą :)

 8. 17 p.o.p. 2014-10-15 13:07

  ir ką jūs, broliai, ant pečių turit? Juk sakau – esmė yra vietinė specifika, o ne kažkokie senovės graikų sportiniai principai:)

  ir su kuo siūlai lyginti? gal su Anglija, kur į trečios lygos rungtynes ateina tiek žmonių, kiek pas mus visa lyga per mėnesį sunkiai surenka? ką ten visa lyga – visos Lietuvos lygos tiek nesurenka. tame juk visas kampas ir yra.

  • 18 Remis 2014-10-15 13:45

   O tai pats apie vietinę specifiką varai tokiu sakiniu: “Tai yra elementari verslo logika – niekam nebus įdomu, jei stipriausi klubai vienas kitą išmes iki finalinių turnyro stadijų“? Čia kurioje vietoje susijungia Lietuvos futbolas ir verslo logika? :)

   • 19 p.o.p. 2014-10-15 15:00

    :) tiesiogine – jei taurės finalas bus žaidžiamas tuščiame stadione, nes žais nelabai kam įdomios komandos, visi šaunieji LFF rėmėjai bus labai nusiminę:) įsivaizduok – dvi minutes suka patetiškus reklaminius klipus, o tada įjungia tiesioginę transliaciją – o ten: tuščias stadionas ir mėgėjų futbolas. netvarka, visiška netvarka:)

   • 20 Remis 2014-10-15 15:05

    ui, tik nereikia mūsų gąsdinti. finalas žaidžiamas tokiose vietose, kur futbolo apskritai kurį laiką nematę. žmonės paprastai įleidžiami veltui ir dar visaip kaip linksminami.
    taurės turnyras tam ir yra, kad net ir pats mažiausias klubelis turėtų galimybę priartėti prie svajonės. man, pavyzdžiui, nepatinka tai, kad ketvirtfinaliuose ir pusfinaliuose žaidžiama po dvejas rungtynes. taip praktiškai užkertamas kelias tokiems kaip Šilas nukeliauti iki finalo.

 9. 21 griezhtas 2014-10-15 20:36

  Pritariu Remiui, taures turnyre turetu iki paskutinio etapo zaidziama po viena varzybas, Tame ir visas taures idomumas, kad ten buti gali buti visko – vieni nenusiteike tinkamai, kiti suzaide gyvenimo maca ir bam. Neatimkim galimybes is mazu komandu igyvendinti svajone ir gal tuo paciu atgaivinti kazkur futbola.
  Del ziurovu kazkodel esu 100% istikines, kad finala Silas-Prelegentai stebetu daugiau varzovu, nei koki Trakai-Kruoja, Kruoja-Granitas ar prisiminus senesnius laikus koks FBK-Vetra.

 10. 22 p.o.p. 2014-10-16 10:56

  beje, Vilniuj pliaupia lietus, tai aikštėj bus čiuožimo varžybas – jei tik Sūduva neįsimes tinkamų sportbačių:)

  • 23 Actas 2014-10-16 12:09

   Nepliaupia, o lynoja ir žaisit ant sintetikos, čiuoš tik kamuolys, su gerais bucais žaidėjai laksto narmaliai

 11. 24 Anonimas 2014-10-16 16:11

  Būtent – neramu, kad mūsiškiai turi mažiau patirties ant šlapios dirbtinės dangos.
  O labiausiai apmaudu, kad daug kas negalės pamatyt varžybų – dar kart “ačiū“ lff už puikų laiką!

 12. 25 Ramūnas 2014-10-16 17:45

  Stadionas tai išvis tuščias…

 13. 26 KJ 2014-10-16 18:05

  Traku rungtynese daugiau nei 100 žmonių susirinkdavo nebent sezono pradzioje

 14. 29 Anonimas 2014-10-16 18:20

  Jei zaistu savo miestely susirinktu keliskart daugiau

 15. 30 DZHIT 2014-10-16 18:25

  Benamiai von iš Vilniaus,o į Sūduvos žaidimą gražu žiūrėti :)

 16. 31 Anonimas 2014-10-16 22:07

  Saunuoliai suduviai! matyt visi neteko zado, nieko nekomentuoja :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 555 hits