31: TRAKAI 1:3 SŪDUVA

FK Trakai - FK Sūduva

Į nuostabų bei jaukų Lietuvos futbolo federacijos stadioną išskirtinai gausiai (žr. nuotrauką) susirinkę Trakų futbolo klubo gerbėjai galingomis ovacijomis, džiaugsmingais šūksniai bei pirotechniniais-choreografiniais pasirodymais sutiko į aikštę išeinančias komandas. Triukšmas buvo toks stiprus, kad net nustelbė balsą kunigo, kuris Aušros vartų koplyčioje lenkų turistams pamokslavo apie rojaus linksmybes ir pragaro kančias. O vienas pensininkas, užsnūdęs po sočių pietų savo bute Basanavičiaus gatvėje, pašoko lovoje galvodamas, kad prasidėjo karas.

Rungtynes filmavo daugybė kamerų, o virš stadiono ratus suko dronai, karts nuo karto iš paukščio skrydžio televizijos žiūrovams parodydami švytintį tamsiame mieste stadiono kubilą. Puikiai įrengtame spaudos centre, lyg kokiame Babelio bokšte, skambėjo įvairiausios pasaulio kalbos, kuriomis pranešimai apie rungtynių eigą keliavo į visus mūsų planetos žemynus. Prašmatniose VIP ložėse lietuvišku suktiniu bei cepelinais mėgavosi didžiausių pasaulio korporacijų prezidentai – ką tik aikštėn žengusių komandų rėmėjai.

O jūsų godotinas metraštininkas glaudėsi vienos iš galinių tribūnų tolimiausiame kampe – bilietą į Lietuvos lygos rungtynes galėjai gauti tik tokiu atveju, jei turėjai draugų Seime, Maximos valdyboje arba čigonų tabore. O kadangi metraštininkas tokių draugų neturėjo, tai paklojo 300 eurų bilietų perpardavinėtojui (jo teigimu, bilietus jis gaudavo tiesiai iš paties Prezidento) už kuklią vietą, iš kurios tegalėjo matyti trečdalį aikštės. Tačiau džiaugėsi ir tuo – lemiamų rungtynių atmosferą sunku pamiršti. Skardžiai suskambo teisėjo švilpukas ir futbolo spektaklis prasidėjo.

>>>

Meluoju. Viskas buvo šiek tiek kitaip. Tačiau džiaugsmo mums, Sūduvos mylėtojams, suteikė nė kiek ne mažiau. Vienas iš esminių mūsų komandos bruožų – sugebėjimas mums drūčiai nustebinti. Kartais netikėtai nudžiuginti, o kartais – nuvilti. Tokių netikėtumų komanda mums iškrečia po kokius 3-4 per sezoną. Šį kartą buvo tas gerasis netikėtumas.

Kažin ar kas nors iš mūsų galėjo net pasvajoti, kad šios rungtynės bus tokios “lengvos”. Rašau kabutėse, nes Sūduvai lengva nebuvo – chebra dirbo iš peties. Tačiau rungtynių eiga, žvelgiant iš Sūduvos perspektyvos, buvo teigiama. Būtent dėl to, kad chebra dirbo iš peties. O va Trakai – labai nemaloniai nustebino prastu žaidimu be įkvėpimo kibirkšties. Trakai lengvai palūžo ir atsigauti nebesugebėjo. Tačiau nuo to mums tik geriau. Sūduva vis tik sugebėjo su trenksmu grįžti į lenktynes dėl medalių, nesunkiai patiesdama stipriausią varžovų iš visų, kurie šiemet dar lygoje liko. O tai reiškia, kad sezono pabaiga bus įtempta ir kupina emocijų.

Deja, tas pats jūsų godotinas metraštininkas pamiršo į fotoaparatą įsidėti maitinimo elementą. Todėl vaizdingo reportažo apie šias įsimintinas rungtynes nebus. O gaila – juk pirkau bilietą už 16 litų į tribūną po stogu, kur nuobodžiavo nemažas būrelis visuomenėje žinomų personažų. Tiesa, reikia pripažinti, kad “tribūna po stogu” yra labai simbolinis apibūdinimas – po stogu šiame stadione sėdti VIPŲ VIPŲ VIPAI.

>>>

Rungtynes Sūduva pradėjo įprastos sudėties su viena išimtimi – vietoje diskvalifikuoto Šoblinsko nuo pirmų minučių lošė Martinezas. Arba – Aibaras. Iki šiol taip ir nesupratau iki galo kaip šį futbolininką reikėtų vadinti. Mažumą gaila, kad iš pagrindinės sudėties iškrito Mindaugas Grigaravičius – Baranovskij ir Russo pastaruoju metu lošia taip kokybiškai, kad kito kelio Audriui Ramonui ko gero ir nėra. Gaila, nes Mindaugui laiko tenka mažokai. Bet tai – niuansai, kurie yra nesvarbūs tol, kol komanda pasiekia rezultatą.

Žaidimas prasidėjo kažkokia makalyne prie Trakų vartų, tačiau greitu įvarčiu ji nepasibaigė. O tada komandos įsileido į gan energingą žaidimą aikštės viduryje. Negali sakyt, kad Sūduva ir Traka labiau rūpinosi gynyba ar mėgino mušti rungtynių ritmą, tačiau arčiau priešininko vartų nepavykdavo prasibrauti nei vieniems, nei kitiems. Galbūt kiek pavojingiau judėjo Sūduva – tačiau skirtumas buvo per menkas, kad galėtum tikėtis lengvos persvaros.

Iš kitos pusės, aiškiai matėsi, kad mūsų komanda valdo rungtynių eigą. Trakai, atlikdami “namų” komandos vaidmenį, privalėjo diriguoti žaidimui, tačiau to padaryti jiems nesisekė. O nesisekė dėl vienos elementarios priežasties – Sūduva gynyboje žaidė panašiu stiliumi, kuriuo lošdama vos nepalaužė Žalgirio paskutinėse rungtynėse. Sūduvos žaidėjai tinkamai judėjo ir gynėsi itin kibiai.

Sakyčiau, kad būtent toks Sūduvos žaidimas gynyboje ir nulėmė šių rungtynių eigą. Trakai per visas rungtynes neturėjo nė vienos padorios progos. Kokius tris kartus Sūduvos gynėjai ir saugai gan bjauriai ir aplaidžiai leido Trakų žaidėjams smūgiuoti iš toli. Kuo baigėsi vienas iš tokių smūgių puikiai matėme antrame kėlinyje.

Tačiau pozicinis žaidimas Trakams sekėsi tik aikštės centre. Ten kartais Trakų žaidėjai iš tikro parodydavo, kad yra geriau parengti už mūsiškius – geriau mato aikštę, greičiau ir įdomiau atiduoda perdavimą. Tačiau, kai kamuolys priartėdavo prie Sūduvos baudos aikštelės, visas pranašumas dingdavo lyg stadiono tablo, kuris ir vėl išnyko po rinktinės žaidimų.

Sūduvos gynybinės pajėgos ir vėl laimėdavo daugybę dvikovų, žaidėjai puikiai vienas kitam padėdavo ir kamuolys tuoj pat lėkdavo kur nors toliau. Tačiau pusę kėlinio tikrai neatrodė, kad toliau viskas eis lyg sviestu patepta. Nors Sūduva ir puikiai gynėsi, tačiau ir mūsiškių atakos lengvai nesilipdė. Tiesa, Sūduvos žaidėjai už iššvaistytas pusproges labiau turėtų pykti ant savęs, nei ant Trakų gynėjų, kurie kartais sužaisdavo pasibaisėtinai. To rezultatas – dvi geltonos Trakų gynėjams per pusę kėlinio. O va Sūduvai vis ko nors pritrūkdavo. Juk ne veltui Ramonas pirmam kėlinį šaukė: “Valia, kas čia dabar – šeštą kartą ant šiknos krenti!”

Nepaisant viso to – rungtynes žiūrėti buvo gan ramu. Viena, Sūduva puikiai gynėsi. Antra, vis tik Sūduvos atakos buvo logiškesnės, prasmingesnės nei bukoki Trakų bandymai kaktomis pramušti Sūduvos gynybines linijas.

O tada nutiko esminis šių rungtynių epizodas. Kampinis ir netikėtas, tačiau nestiprus ir nepavojingas Chveduko smūgis. Kamuolys ėjo tiesiai į vartininką – stadione jo skriejimas atrodė dar lėtesnis nei filmuotoje medžiagoje. Įvartis į Trakų vartus krito lyg sulėtintame filme – kai jau atrodė, kad dar viena ataka baigiasi, kažkokiu mistiniu būdu kamuolys atsidūrė vartuose. Gali sakyt, kad Sūduvai pasisekė. Gali sakyt, kad Trakų vartininkas grubiai suklydo (tikiuosi, kad LFF nepaskirs baudos ir jam – toks jausmas, kad šiais metais kiekviena rimtesnė mūsų futbolininkų klaida LFF klerkams iškart sukelia įtarimų dėl “sporto principams prieštaraujančio elgesio”). Bet kokiu atveju, po šio įvarčio siužetas turėjo rimtai keistis.

Be abejo, Trakai privalėjo užmesti anglių puolime. Be abejo, Sūduva privalėjo labiau atsitraukti ir dar atidžiau gintis. Tačiau mūsų komandai tokios situacijos – idealios. Kuo gausiau priešininkas puola, tuo daugiau šansų gerai kontratakai. Turint omeny prastą Trakų gynėjų pasirodymą, kontratakų buvo galima tikėtis.

Sūduva keliskart pakliuvo į nuošalę. Vien tai rodė, kad komanda juda teisinga linkme. Nuošalė – dviprasmiškas dalykas. Situacija, kai viską lemia sekundžių dalės ir centimetrai. Žaidimas ant nuošalės ribos yra žaidimas su ugnimi. Tačiau Trakai pavojaus signalų neišgirdo.

Ir tuomet prieš pat pertrauką krito vienas dailesnių Sūduvos įvarčių per visą sezoną. Valentinas Baranovskis pagaliau sugebėjo nenukristi ir atlikti tobulą perdavimą, Martinezas labai išmintingai praleido kamuolį, o Tomas Radzinevičius pagaliau susigrąžino savo žaidimo stilių ir atliko neatremiamą smūgį. Labai svarbu yra tai, kad įvarčio “gamyboje” sudalyvavo ne tik šie trys žaidėjai. Chveduko bei Vaskelos indėlis yra ne mažiau svarbus. Išvada – puikūs ir darnūs komandiniai veiksmai atneša teigiamą rezultatą.

Antro kėlinio Sūduvos misija buvo paprasta. Visų pirma – nepraleisti greito įvarčio, išsaugoti savo vartus sausus bent pirmas 15 minučių. Sūduva padarė ne tik tai – įvarčio nepraleido, iniciatyvos neatidavė ir surengė dar vieną tobulą kontrataką, po kurios rezultatas tapo mažumą nepadorus. Ten ir vėl tobulai suveikė Valentinas Baranovskis – antras rezultatyvus perdavimas per vienerias rungtynes! Baranovskiui už tai laisvai galima rašyti dešimtuką. Tačiau ir vėl – ne mažiau svarbus ir kolegų indėlis. Vaskela tą ataką pradėjo tolimu perdavimu į plotą, Radzinevičius nukreipė poros Trakų žaidėjų dėmėsį, o Martinezas – pagaliau – puikiai smūgiavo ir pataikė į vartus! Taigi – dar vienas “sužaistas”, neatsitiktinis įvartis.

Po to beliko formalumas. Tiesa, Trakai perėmė aikštę į savo rankas – ypač po įmušto įvarčio. Tačiau daugiau nieko rimtesnio sukurti taip ir nesugebėjo. Kažkaip trūko šiais komandai ir noro, ir ugnies, ir jėgų. Vienintelis ryškesnis dalykas, kurį atliko Trakai – paleido vieną prieš savo vartininką Mindaugą Grigaravičių, kuris, deja, į vartus pataikyti nesugebėjo.

 

>>>

Štai tokia netikėtai smagi gavosi dienos pabaiga Vilniuje. Po rungtynių aplinkinės gatvės ir rajonai buvo tiesiog užsikimšę – iš stadiono į miestą plūstelėjo bent 60 000 rungtynių žiūrovų. Artimiausios sankryžos buvo užkimštos limuzinų ir ferarių, kurie gabeno namo lietuviško futbolo grietinėlę – milijonierius futbolininkus ir milijardierius klubų rėmėjus bei savininkus. Tiesa, žmonės nebuvo labai linksmi – juk jų mylima ir karštai palaikoma komanda patyrė skaudų pralaimėjimą ir sukomplikavo savo dar neseniai ramiu atrodžiusį gyvenimą. Tačiau futbolo gerbėjai vis viena buvo pakilios nuotaikos – pilnas stadionas, tribūnų gausmas, prožektorių šviesos ir nuostabus futbolo spektaklis džiugina net ir tuomet, kai tavo komanda sužaidžia prastai.

 

>>>

Jau visai vėlai, prieš vidurnaktį, Edgaras Jankauskas neramiai mynė ratus priešais Trakų pilies vartus. Pagaliau sargybinis jam davė ženklą – “gali eiti”. Užlipęs siaurais laiptais, jis nedrąsiai pravėrė sunkias menės duris. Į viduryje menės riogsantį tvirtą ąžuolinį stalą pasirėmęs stovėjo Vytautas Didysis ir lėtai kramsnojo kibiną. Kiek tolėliau jo giminaitis Kęstutis išmaniuoju telefonu gliaudė lazdynų rieštus. Vytautas Didysis numetė kibino likučius prie kojų gulėjusiam kurtui ir rūsčiai suraukė antakius. Edgaras Jankauskas tyliai uždarė duris ir nuleido galvą.

30 Responses to “31: TRAKAI 1:3 SŪDUVA”


 1. 1 Varvalas 2014-10-16 22:54

  prieš mėnesį sakiau, kad jokio naujo trenerio Sūduvai šįmet nereikia

 2. 2 šiandien Sūduva 2014-10-16 23:06

  laimėjo ir taktiškai, ir noru. Trakų žaidimas tragiškas. Jokios minties, žaidžia kaip išeina. Primena praėjusio sezono Atlantą.

 3. 3 p.o.p. 2014-10-16 23:11

  jo, treneris Sūduvoje neblogas. Kad tik raudonos kortelės negautų – štai šiandien Dunauskas Ramoną griežtai subarė – kam tas kamuolius žaidėjams padavinėja.

  • 4 vilkas 2014-10-17 20:09

   Jeigu ką, Dunauskas ir Ramonas vaikystėj kartu treniravos ir yra draugai. Tai tas griežtumas suvaidintas

 4. 5 ePro 2014-10-16 23:12

  Na Ramonas ne karta ir is dubleriu cempionato rungtyniu is aikstes buvo isvarytas kiek teko stebeti…

 5. 6 jotvingis 2014-10-16 23:20

  Vytautas Kęstučio sūnus iš antros santuokos, tau tokios klaidos nedovanotinos :)

 6. 7 p.o.p. 2014-10-16 23:26

  juk parašiau – “giminaitis“. nebent pagal tave išeitų, kad “sūnus iš antros santuokos“ yra ne giminaitis, o kaimynas:)

 7. 8 jotvingis 2014-10-16 23:33

  ..Kęstučio (ne šiaip giminaitis, o) sūnus..

  Ai.. koks skirtumas, su pergale, vienok pavydu, kad VIP’ui priklausai, kurie rungtynes gyvai galėjo matyt, tai ir kabinėjuosi :)

 8. 9 p.o.p. 2014-10-16 23:39

  čia per kurį galą vipas? gi parašiau – nusipirkau bilietą ne už 11 litų, o už 16:)

  • 10 Favoritas 2014-10-17 09:04

   O aš šitos kainodaros nesupratau. Gal norėta, kad prieš kameras tribūnos būtų pilnesnės, bet kai toks sausakimšas stadionas tai bet kokiu atveju vaizdas per TV nuostabus. O gal čia dėl to stogelio?, juk ne kiekvieną dieną kamuolys atskrenda tau po stogu… Ir atvirai suvalkietiškai pasakius pasigailėjau sumokėjęs 16 o ne 11 Lt.

   • 11 p.o.p. 2014-10-17 09:08

    tokia čia ir kainodara:) rungtynių pareigūnai įrašė 200 žiūrovų, bet kažin ar ir 100 buvo. O iš to šimto – du trečdaliai garantuotai be bilietų buvo. Bent jau toje VIPų tribūnoje matėsi, kad rungtynes žiūri LFF pareigūnai, futbolistų žmonos ir kitų komandų (pvz. žalgirio) žaidėjai. Žodžiu, bilietai.lt net už bilietus pardavinėjusio automobilio benziną kažin ar pinigų surinko:)

 9. 12 p.o.p. 2014-10-16 23:41

  o tamsta, vietoj to, kad čia niekus rašinėtumėte, eikite ir išsiųskite man savo balsus už geriausią šių metų Sūduvos žaidėją.

 10. 13 Anonimas 2014-10-17 01:13

  Apie dingusią švieslentę – taikliai. Kaži čia ją estai ar slovėnai buvo atsivežę?

 11. 14 p.o.p. 2014-10-17 08:59

  Ramonas po rungtynių dėkojo Gvildžiui už gerą fizinį komandos parengimą. O tuo tarpu Šoblinsko įvartis Šiauliams – tarp trijų geriausių praeito turo:
  http://futbolo.tv/reportazai/2014-metai/a-lyga/varciai/graziausio-smscredit-lt-a-lygos-xxx-turo-varcio-rinkimai

 12. 15 Hmm 2014-10-17 11:51

  Prabalsuosiu už geriausią žaidėją po paskutinių rungtynių, dabar daug klaustukų kyla pasirinkime, nes nėra aiškaus lyderio :)

 13. 16 griezhtas 2014-10-17 12:44

  Taip, geriausio zaidejo rinkimus reiketu nukelti i laikotarpi kai bus suzaista bent jau su zalgiriu, atlantu ir kruoja.
  O siaip sunku siais metais isrinkti geriausia, nes jeigu komanda veikia, tai veikia kaip komanda, atskiru zaideju veiksmai nera lemiantis veiksnys.

 14. 17 Anonimas 2014-10-17 15:20

  Puikus tekstas, smagiai sudorojau. Ir dar karteli norisi kai kurias vietas paskaityti. Dekui uz linksma kurineli rasineli, ir zaidima apzvalga.
  Beje ir as ten buvau alu midu geriau… Viltis mirsta paskutine, tikiuosi nenumirs ji po artejanciu varzybu nei su Zalgiriu, nei su Atlantu.

 15. 18 p.o.p. 2014-10-17 19:30

  beje, norėčiau atkreipti visų dėmesį, kad rytoj, 13 val. futbolo.tv transliuos Sūduvos jaunimo rungtynes su Granitu:

  http://futbolo.tv/rungtynes/1648/s-duva-u-18-fm-granitas-u-18

 16. 19 Favoritas 2014-10-18 12:57

  Čia nukrypimas nuo temos, bet Lietuvos rinktinė jau žaidė Pasaulio futbolo čempionate :) Jei dar nežinojot, pažiūrėkit video: http://devour.com/video/shia-labeouf/
  :)

 17. 22 asadas 2014-10-18 19:50

  Žalgiris nusprendė, kad čempionatą nori laimėt Vilniuj…

  • 23 Favoritas 2014-10-18 19:54

   Toks dvejopas jausmas… Lyg ir gerai, kad pralaimėjo, tai tik dar vienas įrodymas kad taurėj Žalgirį galima nugalėt, bet Alygoj geriau jau būtų Atlantas 3 taškus praradęs. Dabar dar tegul Granitas rytoj laimi ir kovoje dėl medalių bus tikra mėsmalė!

   • 24 asadas 2014-10-18 20:25

    o tu tikras, kad zalgiris cia ne savo noru pralaimejo? :D Nes labai jau itartini ten kai kurie smugiai vartu link buvo, kai atlantas laiminejo.

 18. 25 Favoritas 2014-10-18 21:35

  Asadas, manęs nejaudina savo noru ar ne savo noru, konstatuoju tik faktą. O sąmokslo teorijas tegul tiria tie kuriems reikia. Kas liečia įtartinus smūgius link vartų tai mūsų Baranovskis seniai jau turėjo būti iki gyvos galvos diskvalifikuotas :)))

 19. 26 Marijus 2014-10-19 13:02

  Kruoja šiandien be problemų laimi :)

 20. 27 Anonimas 2014-10-20 10:36

  Sekantis šeštadienį Atlantas – va čia dar vienos iš pačių svarbiausių varžybų šiemet! Ir norit medalių, nepakaks tik lygiųjų… Vienžo, visi į stadioną!

 21. 28 griezhtas 2014-10-20 13:10

  Gal manieze bus, nes kol kas prognozes sestadeiniui: -2 -3C, ne pats tinkamiausias oras dvi valandas lauke buti

  • 29 akva 2014-10-21 10:05

   +34 buvo normaliai, tai ką čia -2 :)

   • 30 p.o.p. 2014-10-21 10:33

    manieže kažin ar bus šilčiau:) o jei žais lauke – tai sakalai bent jau kokią buržujkę galės atsinešt:) ir dūmų užteks – dūmšaškę sutaupys:)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits