LFF TAURĖ ¼: ŽALGIRIS 1:0 SŪDUVA

lff-taure-zalgiris-suduva

Kadangi jūsų metraštininką šiandien ištiko lengvas gripo priepuolis (ar bent jau šiokia nuojauta pakvipo, kad reikalai gali link gripo pakrypt), jis po ilgų svarstymų vis tik nusprendė nerizikuoti savo gyvybe ir vietoj Liepkalnio gatvės po darbo pasuko namo. Taigi, mano matytas vaizdas buvo toks pats kaip ir daugumos jūsų – susidarė įspūdis, kad žiūrovų stadione šį kartą buvo dar mažiau, nei aną kartą Sūduvai lošiant prieš Trakus.

Sūduva šias rungtynes pradėjo panašia sudėtimi, kaip ir paskutinėse sėkmingose rungtynėse prieš Žalgirį Marijampolėje. Visų pirma, omeny turiu senokai matyto Milošo Kovačevičiaus pasirodymą startinėje sudėtyje. Kitas pokytis natūralus – Bagdanavičius ant suolo, o vietoje jo – Chvedukas, kuris praeitą kartą negalėjo žaisti dėl diskvalifikacijos. Tuo tarpu Žalgiris ant suolo paliko būrelį pagrindinės sudėties žaidėjų. Aišku, Žalgirio atsarginiai yra tokie, kad sunkoka kalbėti apie tai, jog Šembero, Freidgeimo, Švirljugos ir Nyuiadzi trūkumas fundamentaliai susilpnino šios komandos jėgas. Visi tie, kurie aikštėje pasirodė vietoje minėtų žaidėjų bet kurioje A lygos komandoje būtų garantuoti pagrindinės sudėties muzikantai.

Kitas dalykas – greičiausiai ir nesustiprino. Bent jau toks vaizdas susidarė pažiūrėjus du trečdalius pirmo kėlinio. Žaidimas vyko vangokai. Žalgiris pernelyg didelio noro energingam futolui nerodė, masyvaus spaudimo demonstruoti nemėgino. Sūduvai toks Žalgirio požiūris, be abejo, buvo naudingas. Mat su ramiai žaidžiančiu Žalgiriu ir Sūduva lošti gali visai neblogai.

Štai ir galime spėlioti, kas ir vėl lėmė nelabai išvaizdų Žalgirio žaidimą. Pagrindinės sudėties praretinimas? Ar vis tik motyvacijos stoka, kurios, anot Žalgirio žmonių ir gerbėjų, šiose rungtynėse tikrai neturėjo trūkti? Negaliu sakyti, kad Žalgiris lošė blogai. Tiesiog nesijautė masyvumo, svorio, greičio ir individualaus pranašumo, kuriuo galėdavome pasigrožėti sezono pradžioje.

O štai Sūduva intensyviai gynėsi. Intensyviai ir protingai. Mat paspausdavo Žalgirio žaidėjus net ir jų pusėje, pasivaikydavo netoli centro ir labai atidžiai prižiūrėjo Wilką, ko gero pavojingiausią žmogų šiandieninėje Žalgirio sudėtyje. Žalgirio puolimas nebuvo labai išradingas. Žalgiris arba mėgindavo kelti balionus (apie juos mes viską žinome), arba ieškodavo žemais perdavimais Andreou. Bet kadangi Andreou kamuolio dažniausiai laukdavo lietuvišku stiliumi – stovėdamas, tai to kamuolio dažnausiai ir negaudavo. Vienintelę iš tikro pavojingą ataką Žalgiriui sukūrė pati Sūduva, kai Tomas Radzinevičius labai nesėkmingai atmetė kamuolį atgal nuo vidurio linijos atkirsdamas pusę savo gynybos.

Sūduva labai pavojingų atakų taip pat nesukūrė, tačiau mūsų komandos smūgiai buvo aštresni. Mat situacijos buvo pavojingesnės. Geriausia – 15 minutę, kai daili Sūduvos ataka baigėsi Baranovskio įkirtimu į baudos aikštelę ir smūgiu iš labai dėkingos padėties. Tik į vartus mūsiškiui pataikyti nepavyko. Kaip ir visais kitais 3-4 atvejais, kai Žalgiriui kildavo šiokia tokia grėsmė.

Kėlinio žaidėju neabejodamas rinkčiau Karolį Chveduką – šiandien šis vaikinas atrodė puikiai, ypač individualiose dvikovose su vienu ar keliais Žalgirio žaidėjais. Nors kėlinys nepasižymėjo gausiomis pražangomis, tačiau Chveduką Žalgirio žaidėjai griovė kokius 4-5 kartus. Bet kokiu atveju, pirmas kėlinys ir vyko, ir pasibaigė Sūduvai priimtinu būdus.

O va antrasis prasidėjo padidintu Žalgirio spaudimu. Matyt, per pertrauką treneris subarė savo snūduriavusius auklėtinius. Iš kitos pusės, tas tris labai nemalonias situacijas prie Sūduvos vartų per pirmas 5 antro kėlinio minutes iš esmės sukūrė Žalgirio prancūzas, aikštėje pasirodęs pirmo kėlinio pabaigoje. Sūduvai lyg ir derėjo ta proga rimčiau pagalvoti apie gynybą. Tačiau apsukų nemažino ir mūsiškiai. Dar pora minučių ir Sūduva sukūrė ligi tol puikiausią progą – skaičiuojat ir Sūduvos, ir Žalgirio kūrinius. Tolimas perdavimas iš gynybos gilumos ir kažkokiu būdu Tomas Radzinevičius sugebėjo išbėgti vienas prieš Vitkauską. Deja, Tomui šiais metais įvarčius mušti sekasi sunkiai. Vis tik norėtųsi, kad tokio lygio žaidėjas štai tokiose rungtynėse išnaudotų progas, kokių žaisdamas prieš Žalgiri negali tikėtis daug sukurti.

Maždaug tuo metu žaidimas ir vėl išsilygino – Žalgirio įkarštis nebuvo toks karštas. Įdomiausia čia man yra tai, kad Sūduva tą įkarštį apmalšino ne tiek masine gynyba, kiek visai neblogu atakuojančiu futbolu ir naujomis progomis, kurios Žalgiriui ir neleido galvoti tik apie puolimą.

Futbolas vyko panašiu stiliumi ir toliau. Žalgiris lyg ir spaudė, Sūduva gerai gynėsi ir karts nuo karto surengdavo gerą ataką, kuri pasibaigdavo visai neblogu smūgiu ir galimybe rungtynių komentatoriui pagirti puikiai žaidusį Vitkauską.

Deja, Sūduva vis tik persistengė – pernelyg įsijautė į atakuojančios komandos vaidmenį ir pamiršo, kad lošia ne prieš Šiaulius ar Bangą. Štai taip – akimirkos atsipalaidavimo pakako, kad visų rungtynių darbas nueitų šuniui ant uodegos. Įvartis buvo muštas situacijoje, kurios eigoje buvo beveik aišku, kad įvartis kris. Juk net keli Žalgirio žaidėjai buvo visiškai laisvi Sūduvos baudos aikštelėje – mūsiškių trūko, o tie, kurie buvo netoliese matyt skaičiavo varnas ar žiūrovus tribūnose, nes į laisvus Žalgirio žaidėjus dėmesio nekreipė.

Tai yra tos smulkmenos, kurios ir skiria gerą komandą nuo išskirtinės. Be abejo, tai – atsainaus Sūduvos vadovų požiūrio į trenerio vaidmenį komandos gyvenime rezultatas. Kuo griežčiausias drausmės laikymasis yra vienas iš esminių efektyvaus žaidimo garantijų lošiant su tokiu varžovu kaip Žalgiris. Už tai yra atsakingi tik treneriai. O kad trenerių suolelis Sūduvoje šiais metais yra trumpiausias iš visų komandos grandžių, tai ir negali tikėtis, kad visi žaidimo punktai būtų kokybiškai numatyti, suplanuoti ir išspręsti. Patikslinu – kritikuoju ne trenerius, o treneriais nesirūpinančius komandos vadus.

Išvada? Tokia, kokią jau buvau padaręs prieš rungtynes. Sūduva sulošė puikias rungtynes, nes lošė maksimalistiškai. Žalgiris sulošė labai vidutiniškas, nepersistengdamas ir netgi pataupydamas kai kuriuos žaidėjus. Sūduva galėjo laimėti. Tačiau padarė pora klaidų, kurios baigėsi lengvu Žalgirio įvarčiu. Taigi, puse kojos lošęs Žalgiris rezultatą pasiekė, o puikiai variusi Sūduva – liko be nieko.

Aišku, niekas dar šioje dvikovoje neprarasta. Tačiau į antrą dublio dalį Sūduva važiuoja su minusu. Jėgų ne mažiau svarbiai kovai šeštadienį su Atlantu ši kelionė į Vilnių tikrai nepridėjo. Jėgos aikštėje lošiant prieš Atlantą nepridės ir šiandien gauta Šoblinsko geltona kortelė – berods, šeštoji. Vadinasi – Marius pentadienį jau gali eiti į naktinį klubą, nes žaisti šeštadienį nereikės.

Tad viskas yra gerai. Sūduvos žaidimo kreivė kol kas vis dar kyla. Tačiau šis pralaimėjimas parodė, kad kartais net ir maksimalistinio komandos nusiteikimo gali nepakakti teigiamam rezultatui pasiekti tuomet, kai klysti nėra jokių galimybių. Tik ar gali būti kitaip, kai žaidi tik po du kokybiškus ratus per sezoną.

24 Responses to “LFF TAURĖ ¼: ŽALGIRIS 1:0 SŪDUVA”


 1. 1 carlos 2014-10-22 22:02

  na žalgiris ne tai, kad nepersistengė bet kai wilkas neformoje o kipriotas nelabai ką nuveikai, net neblogai sužaidžiantis centras, kas laikas nuo laiko matydavos, kažkokių extra variantų nesukuria, na betn jau šemba ir georgą, andro ir iš dalies prancūzą pataupėme…Tie žaidėjai po keitimo tai gal jokiia alygos komandai ir nepamaišytų, bet kad pirmą kart tokia sudėtiumi žaidžiant tai irgi matosi ne super susižaidimas…viskas gerai kas gerai baigės vienžo

 2. 2 p.o.p. 2014-10-22 22:14

  būtent. vieniems “viskas gerai, kas gerai baigiasi“, kitiems – “viskas gerai, tik baigėsi nekaip“:) na bet ir taip aišku buvo, kad Sūduvai reikia nuveikti ką nors, kas viršija šiandienines komandos galimybes tam, kad būtų pasiekta pergalė prieš Žalgirį. galbūt šios dienos rungtynės dar nebuvo tos, kuriose tą padaryti buvo privaloma – misija antroms rungtynėms tampa dar solidesnė. Čia iš Sūduvos pusės žvelgiant.

 3. 3 UCCM 2014-10-23 10:09

  Deja, tenka pripažinti, kad bent dėl pirmųjų rungtynių tamsta buvai visiškai teisus. Žalgiris, pastaruoju metu turintis labai aiškią startinę vienuolikę šį kartą nustebino, išleisdamas pradžioje 5 jai nepriklausančius žaidėjus. Kaip bebūtų tai parodo, kad rimtai šio mačo nevertina. Kodėl – kitas klausimas, nes čempionatą, kaip sakė vienas komandos žaidėjas, jau laimėtų ir Žalgirietis, o čia buvo svarbios rungtynės su realiai antra pagal šiuo metu rodomą žaidimą komanda Lietuvoje.
  Ir mačas galėjo baigtis betkaip. O šeimininkų pranašus išryškėjo tik mačo pabaigoje aikštėje pasirodžius tam pačiam frazės apie Žalgirietį autoriui.

 4. 4 UCCM 2014-10-23 10:11

  pranašumas*

 5. 5 Ramūnas 2014-10-23 18:17

  Žalgiriui turėtų būti gėda už tuščią stadioną. Žiūrovų surinko tiek pat, kiek benamiai Trakai su Sūduva.

 6. 6 hmm 2014-10-23 22:34

  Apskritai LT futbolas miršta kaip visuomeninis reikalas, klubai gal ir stiprėja vėžlio greičiu, bet susidomėjimo tai kelia vis mažiau ir mažiau.

 7. 7 p.o.p. 2014-10-23 22:35

  gėda gal vis tik ne Žalgiriui, o Vilniui ir Lietuvos futbolo federacijai, kuri mūsų klimato šalyje daro mėnesio pertrauką vidurvasaryje, o tada lošia futbolą prie minusinės temperatūros.

  turint omeny meilę lietuviškam futbolui Lietuvoje nieko nuostabaus, kad geros rungtynės nesutraukė žiūrovų dėl to, kad buvo lošiamos darbo dieną prie nulinės temperatūros ir šalto vėjo. mums dar labai toli iki to, kad žmonės į stadioną eitų bet kokiu oru.

  galų gale, tai dar kartą įrodo ir menką LFF taurės prestižą.

 8. 8 p.o.p. 2014-10-23 22:44

  o kas liečia atskirų klubų pastangas, tai joms labiausiai trukdo kitų lygos klubų fundamentalios problemos, kurios taip pat fundamentaliai griauna pačios lygos prestižą.

  gali kiek nori stengtis kurti klubo įvaizdį, bet jei per sezoną 4-5 iš 10 lygos klubų gauna baudas už rezultatų įtakojimą arba turi absurdiškų finansinių problemų, vis viena pati lyga atrodo beviltiškai. tuomet netgi užtikrinta pergalė tokioje lygoje pašaliniam stebėtojui atrodo labai abejotina.

 9. 9 UCCM 2014-10-24 10:33

  “ir Lietuvos futbolo federacijai, kuri mūsų klimato šalyje daro mėnesio pertrauką vidurvasaryje, o tada lošia futbolą prie minusinės temperatūros.“ – oi tik nereikia šios demagogijos. Seniai jau pastebėta, kad didysis stadionų tuštėjimo metas – birželio antra pusė. Rugsėjį šiek tiek padidėja, o gale sezono vėl nukrinta. O pavasarį prie minusinės visi į futbolą švytinčiais veidais eina.

 10. 10 Marijus 2014-10-24 10:37

  Šiaip jau įprasta, kad pavasarį žmonės būna pasiilgę futbolo ir gausiau renkasi, o rudeniop susidomėjimas futbolu sumenksta. Taip nutinka turbūt kiekvieną sezoną. Čempionatą tikrai reiktų stengtis baigti anksčiau

 11. 11 UCCM 2014-10-24 10:41

  To patvirtinimui – 4 žemiausi Žalgirio lankomumo rezultatai. 1. taurės mačas su Ekranu darbo valandomis – 122 (lygtais), 2. šis mačas su Sūduva – 183, 3. 222 karštą vasarę dabar jau nepamenu su kuo, 4. 263 – karštą vasarą irgi nepamenu su kuo. (visur neįskaičiuotas VIPAs.

 12. 12 UCCM 2014-10-24 10:45

  Marijau – tu teisus išskyrus paskutinį sakinį. Nes žiūrint į lankomumą, tai čempionatą reikia vykdyt tik per du mėnesius: nuo balandžio vidurio iki ruppjūčio (nes kovą, kai Kruoja žaidžia Panevėžy ten irgi žmonių susirenka, kaip rudenį…)
  Manau, kad čia reikalingi kitoki reklamos, marketingo ir panašiai sprendimai.

  • 13 Marijus 2014-10-24 17:42

   kas be ko. tik LT sąlygom būtų gerai baigti sezoną spalio vidury. nei žiūrovams nei žaidėjams nei klubams nėra gerai kai lemiamos rungtynės žaidžiamos blogomis sąlygomis

 13. 14 Anonimas 2014-10-24 11:29

  o nėra čia viskas paprasčiau? ir nebūtinai su marketingu susiję. jau nemažai metų sezonas prasideda ditirambais apie tai, kaip lyga eilinį kartą nepaprastai sustiprėjo. Pirmas ratas beveik tokį teiginį patvirtina – stipriausios komandos dar nėra iki galo įsibėgėjusios, silpnos – dar iki galo nenukvakusios. Todėl susidaro įspūdis, kad čempionate iš tikro bus rimta kova. Be abejo “futbolo pasiilgimas“ irgi groja.

  Paskui jėgų pasiskirstymas nusistovi ir daugumos rungtynių baigtį galima nuspėti. Viena po kitos pusė lygos komandų išeina į “tuoj tuoj bankrutuosim“ trasą. Nutinka dar keletas dalykų, kurie pašaliniam stebėtojui byloja apie totalų bardaką lietuviškame futbole. Taip pamažu A lyga pavirsta komedija, o į stadionus vaikšto tik seni, užsigrūdinę vilkai, kurių jau niekas negali nustebinti.

 14. 15 p.o.p. 2014-10-24 11:35

  beje, LFF judesiai “baudžiant“ už “nesportišką požiūrį į rezultatus“ šiais metais tik pagilino lietuviško futbolo įvaizdžio krizę.

  viena, simbolinės bausmės nieko nesprendžia, komandos kraipo galvas nesuprasdamos už ką kai kurie žaidėja yra “diskvalifikuoti“ vienerioms ar porai rungtynių, o geltonoji spauda gauna mėsos strapsniams su pavadinimais “Lietuvos čempionatas gali būti nutrauktas“.

  • 16 Marijus 2014-10-24 17:45

   nemanau kad komandos nesupranta. IMHO žmonės kurie sukasi futbole žino situaciją :)

   • 17 p.o.p. 2014-10-24 17:56

    tai dar blogiau. tuomet apskritai neaišku su kuo ir apie ką LFF kalba. nes, pvz., aš esu futbolo mylėtojas, bet situacijos nežinau. todėl dviprasmiškos LFF baudos nepateikiant situacijos skaidriai ir aiškiai tik didina miglą.

 15. 18 carlos 2014-10-24 15:30

  mano nuomone, jei jau prie minuso neina ir vasarą žmonės, neina tai vis vien geriau tegul vasarą daro, bent jau sveikata tų einančių mažiau rizikuot reikės ir ant arbatos sutaupys…

 16. 19 p.o.p. 2014-10-24 17:58

  tik kai lošia vasarą vidurdienį prie 35 laipsnių karščio – tai sveikatai pavojų ko gero dar daugiau:) jo, belieka daryti išvadą, kad tokioje šalyje kaip Lietuva geriau lošti krepšinį, tinklinį, rankinį ir ledo ritulį, nei futbolą:)

 17. 20 Remis 2014-10-24 20:33

  Trakai siūlo pasiimti medalius Sūduvai arba Atlantui, nes jiems jų matyt nereikia :)

 18. 21 p.o.p. 2014-10-24 21:15

  jo, čia tai bent siurprizas. jie gal visai pablūdo? :) tai netgi svarbiau už Sūduvos pralaimėjimą Žalgiriui prieš pora dienų:)

 19. 22 DZHIT 2014-10-24 22:18

  Benamiai į sezono galą susišiko iki kulnų. Dar prieš 2-3 savaites rašiau, kad šiai urodų komandai nieko gero nesišviečia. Panašu, kad mano prognozės pildosi.

 20. 23 p.o.p. 2014-10-24 22:57

  brolau, prognozės tai geros, bet čia – kultūringų žmonių bendruomenė, o tamstos kalboje tie nenorminės kalbos žodžių, kad net ausys raitosi:) valdykis, brolau:)

 21. 24 DZHIT 2014-10-25 00:42

  Euforijos pagautas nesusivaldžiau truputėlį. :) Viskas gerai, bet rytoj pergalė trūks plyš reikalinga. Reikia tikėtis, kad rytoj miestelėnai ir jo svečiai nepabūgs šalto oro geram futbolui :)


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 173 hits