Laukiam: Sūduva – Atlantas

suduva-atlantas

Praeitas turas Sūduvai nebuvo toks sėkmingas, kaip užpraeitas. Pamename – aną kartą Sūduva laimėjo, o Trakai su Kruoja – pralošė. Šį kartą buvo galima tikėtis Atlanto pralaimėjimo, Trakų klausimą turėjo spręsti pati Sūduva, o iš Kruojos po pralaimėjimo Dainavai buvo galima tikėtis bet ko. Trakų klausimą Sūduva išsprendė puikiai, o va Atlantas su Kruoja mus nuvylė. Tačiau po liūdnoko Kūčių vakaro su Žalgiriu, Kalėdos vėl atėjo į mūsų namus. Tie patys Trakai ir vėl nustebino – pralaimėjimas Šiauliams toks netikėtas, kad beveik gali būti tikras, kad tuoj LFF ką nors ir Trakų komandoje vienoms kitoms rungtynėms diskvalifikuos.

Tačiau nėra ko dairytis atgal. Taip, be kolegų iš lygos pagalbos Sūduva negali tikėtis laimėti medalių, tačiau pirmiausia mūsų komanda turi padėti sau pačiai. Sūduvai lygoje reikia laimėti viską iš eilės – tik tokiu atveju bus galima dairytis į kitų komandų žaidimus.

Atlantui šios rungtynės taip pat fundamentalios. Atlanto padėtis identiška Sūduvos situacijai – abi komandos iš paskutiniųjų mėgina pagauti Trakus ir Kruoją, kurie sugebėjo stabiliau nuvažiuoti sezono traukiniu ir surinkti šiek tiek daugiau taškų. Tačiau pasakyti, kas laimės medalius – Kruoja, Trakai, Atlantas ar Sūduva – šiandien dar nėra įmanoma.

Atgimusio Atlanto žaidimo esmė yra paprasta. Pernai Atlantas puikiai varė ne dėl to, kad turėjo išskirtinę sudėtį. Atlantas turi daug žmonių – tas tiesa. Ir tarp tų žmonių yra A lygai puikių futbolininkų. Tačiau kažin ar Atlanto sudėtis yra kaip nors fundamentaliai geresnė už Sūduvos, Trakų, Kruojos ar net Ekrano sezono pradžioje. Greičiausiai Atlanto treneris iš Rusijos sugebėjo pernai taip sudėlioti komandos psichologiją, kad Atlantas didesnę čempionato dalį sužaidė akivaizdžiai aukščiau savo teorinių galimybių. Treneris iš Rusijos puikiai mums visiems parodė, kad net ir lietuvišką komandą galima parengti taip, kad ji maksimaliai išnaudotų turimus resursus.

Šiemet Atlanto mašina nevažiuoja taip smagiai. Šiemet dažnai Atlantas žaidžia priešingai – žemiau savo teorinių galimybių. Panašu į tai, kad šiais metais treneriui iš Rusijos yra žymiai sunkiau užkūrinėti jo komandoje lošiančius Lietuvos futbolininkus. Sunku pasakyti, kur yra tokio keisto Atlanto bangavimo priežastys – tačiau Atlantas ir per vienas rungtynes gali radikaliai pakeisti savo žaidimo stilių ir požiūrį į rungtynes.

Paskutinėse rungynėse prieš Sūduvą Atlantas mums aiškiai parodė abi savo veido puses. Sulošė beviltišką pirmą kėlinį, per kurį Sūduva gan lengvai sukalė pora įvarčių. Ir sužaidė įspūdingą antrą kėlinį, per kurį ne tik išlygino rezultatą, bet ir galėjo gailėtis, kad po rungtynių gavo tik vieną, o ne tris taškus.

Kai Atlantas lošia maksimaliai – šią komandą labai sunku sustabdyti. Tą matėme praeitą savaitę, kai Atlantas patiesė ant menčių Vilniaus Žalgirį. Nykoka pradžia, kurios metu puse kojos lošiantis Žalgiris uždirbo darbinio stiliaus įvartį ir antras kėlinys, kuriame sunku buvo patikėti, jog žaidžia garantuotas aukso medalių laimėtojas ir komanda, besistumdanti 4-5 vietose. Rungtynių pradžioje atrodė, kad Žalgiris ir vėl pasiims lengvą, eilinę pergalę prieš Klaipėdos komandą. O va antrame kėlinyje prie Atlanto vartų nebuvo sukurta nė vienos padorios progos, tuo tarpu Atlantas galėjo laisvai įmušti ir dar 2-3 įvarčius. Norėčiau priminti dar vieną dalyką – du įvarčius Žalgiriui Atlantas įmušė lošdamas be Papšio, Eliošiaus ir Razulio – žaidėjų, kurie lyg ir galėtų būti laikomi šios komandos lyderiais. Beje, Eliošiaus nematysime ir Marijampolėje – jis ant suolo ar prieš kompiuterio ekraną degins dviejų rungtynių diskvalifikaciją.

Kalbant apie Atlanto psichologiją, akivaizdus vienas dalykas. Yra labai svarbu neleisti šiai komandai įsijausti ir įsibėgėti. Labai svarbu pajusti, kai Atlanto emocinis termometras ima kilti. Tuomet jį reikia kuo greičiau uždusinti – tempiant laiką ir gumą bei nevengiant “labai teisingų” pražangų.

“Labai teisinga” pražanga – juokingas terminas, kurį “išrado” Atlanto-Žalgirio rungtynių komentatorius kalbėdamas paties apie Atlanto “taktiką” antrame kėlinyje. Tokios pražangos – viena iš esminių Atlanto gynybinės taktikos įnagių. Jos buvo viena iš priežasčių, neleidusių Žalgiriui sukurti nieko ypatingo. Kai tik pradėdavo megzstis koks įdomesnis Žalgirio puolimas, šios komandos žaidėjai būdavo negailestingai kapojami. Tai dažnokai reikšdavo geltonas korteles (jų Atlantas tą kartą gavo 5 ar 6), tačiau esminis konkrečių rungtynių tikslas buvo pasiektas. Galim būti tikri – jei lošiant prieš Sūduvą Atlantui pavyks pirmauti, tokių “labai teisingų” pražangų matysime ir Marijampolėje. Juk kontratakas griauti tokiu būdu taip pat labai apsimoka.

Kitas labai svarbus Atlanto žaidimo elementas – žaibiškas perėjimas į kontrataką. Šį metodą taiko daugybė mūsų lygos komandų, tačiau Atlanto atlikimas yra iš tikro įspūdingas. Esmė čia yra ne tik staigumas (kas, pvz., būdingas ir Sūduvai), bet ir kontratakon šokančių žmonių kiekis. Žaidžiant prieš Žalgirį, Atlantas kontratakuodamas neretai turėdavo kiekybinę persvarą, nes priekin puldavo 5-6 futbolininkai. Tokiu atveju “labai teisingos” pražangos yra nepaprastai naudingos – ypač nutraukiant atakas pradinėse stadijoje.

Ar šeštadienis Sūduvai taps antrąją Kalėdų diena – jau greitai pamatysime. O jei dar netyčia Kruoja nesugebėtų nugalėti Bangos – galėtume vienu smūgiu atšvęsti ir Kalėdas, ir Velykas.

9 Responses to “Laukiam: Sūduva – Atlantas”


 1. 1 Aso 2014-10-25 10:02

  Įdomu, ką pasirinks Marijampolės futbolo mylėtojai ar šiltai namuose stebėti el clasico, ar šalti stadione, bet palaikyti savo miesto komanda.

 2. 2 Varvalas 2014-10-25 11:27

  manau, kad bus pasirinktas trečiasis kelias – šiltuose namuose internetinės Sūduvos – Atlanto rungtynės su epizodiniais nukrypimais į dar šiltesnius kraštus.
  Man ši problema išsisprendė – savaitgalį vėl neturiu interneto (kažką atjungia vietiniai babajai penktadieniais po darbo valandų), tai būsiu priversti varvinti nosį stadione. Dar į Marę reikia atvažiuoti …
  Prognozėmis neužsiimu, bet Sūduva laimės. Va, taip.

 3. 3 p.o.p. 2014-10-25 11:59

  Varvalas sako – Varvalas žino. Nepamenu atvejo, kai Varvalas būtų buvęs neteisus.

 4. 4 sorry 2014-10-25 12:53

  bet nemanau, kad nors vienas žmogus Vilniuj ar Marijampolėj ateis į stadioną. Kaip galima taip padaryti kad kirstųsi laikai su El Classico?

  • 5 jotvingis 2014-10-25 13:52

   Gal tu lik namuose žiūrėt el clasiko, padarysi paslaugą ne tik sau, bet ir tiems, kurie bus stadione Vilniuj ar Marijampolėj.

 5. 6 M 2014-10-25 12:56

  Matai, kai kam tie El Clasico neturi reiksmes, kai zaidzia vietine komanda :)

 6. 7 niekas 2014-10-25 13:53

  Nelabai tikėtinas variantas, kad Banga galėtų pasipriešint Kruojai. Be to, lenktynėse dėl prizinių vietų mums realiau pasigauti Trakus, nes jie šiuo metu duobėje ir tarpusavio rungtynių balansas Sūduvos naudai, kai tuo tarpu Kruoja šiuo atžvilgiu turi pranašumą. Šiandien laimėjus prieš Atlantą, tarpusavio rungtynių pranašumą turėtume ir su juo. Tai galima sakyt, kad viskas mūsų pačių rankose, tik reikia neišbarstyt taškų, o varžovai jų tikrai išbarstys, nes visi pretendentai į medalius (Kruoja, Trakai, Atlantas) dar žais tarpusavyje.

  • 8 Favoritas 2014-10-25 15:51

   Nėra ką čia ir skaičiuot, jau prieš kokį mėnesį čia visi diskutavom ir išvada buvo viena – norint imti medalius reikia viską laimėti. Niekas nepasikeitė.

 7. 9 edmaz 2014-10-25 16:50

  Varau siandien y stadiona ir ten garsiai sirgsiu uz Suduva


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits