32: SŪDUVA 0:0 ATLANTAS

suduva-atlantas-32-turas

Štai ir dar vienos lygiosios. Geros rungtynės, geras Sūduvos futbolas – gailėtis galima tik dėl to, kad sezono metu buvo kvailokai iššvaistyta tiek taškų, kad dabar štai tokios kovingos ir įtampos kupinos lygiosios neleidžia jomis pasidžiaugti. Tačiau niekas dar neprarasta. O Sūduvos planas likusiai sezono daliai išlieka toks pats, koks buvo trečio rato pabaigoje – tikslas yra laimėti kiekvieną likusį žaidimą.

Šias išskirtinai reikšmingas rungtynes Sūduva pradėjo kiek netikėtos sudėties – startinėje sudėtyje nematėme dviejų klasikinių atakuojančių krašto, kurie paskutiniu metu dalijasi laiku aikštėje – Russo ir Grigaravičiaus. Vietoje jų kairiojo krašto saugo vietoje stovėjo Milošas Kovačevičius. Tačiau tokį komplektą komandai vadovaujant Audriui Ramonui jau esame matę rungtynėse prieš… Žalgirį. Tai geriausiai ir simbolizuoja Sūduvos trenerio požiūrį į rungtynes ir Atlantą. Visų pirma – gynyba, o tada – jau žiūrėsim.

Kaip ir galima buvo tikėtis, rungtynės prasidėjo įtemptai, kietai, tačiau be ypatingo kurios nors komandos pranašumo. Kiekviena komanda žaidė sau įprastą futbolą – Atlantas kietesnį, masyvesnį, lėtesnį, o Sūduva – lengviau, elegantiškiau, kartais ant rimtos klaidos ribos. Dėl to per pirmas 20 minučių Altantas lyg ir atrodė mažumą tvirčiau. Gal dėl to, kad daug negalvodami visai neblogai skaldė iš toli į Sūduvos vartus. Gal ir dėl to, jog rungtynių teisėjas nuo pat pirmų minučių parodė, jog šį kartą nusprendė palaikyti Atlanto propaguojamą futbolo stilių ir nefiksuoti pražangų jėgos dvikovose, kuriose iš esmės Atlanto žaidėjai stumdė, spardė ir daužė Sūduvos jaunuolius.

Tad iš pat pradžių tapo aišku, kad šiandien bus bandoma parodyti, kuris futbolo stilius yra pranašesnis – Sūduvos greitis ar Atlanto jėga. Štai toks tas futbolas – be pagrindinių kovų visada būna ir mažųjų kovelių įvairiuose aikštės taškuose. Pavyzdžiui, šiandien nuo pat rungtynių pradžios įsižiebė dvikova apie tai ar Jokšas sutraumuos Baranovskį, ar Baranovskis uždirbs Jokšui pora kortelių (kas matė, tas žino, kad šioje kovoje Baranovskiui į pagalbą atėjo Chvedukas).

Panašiu stiliumi pirmas kėlinys ir prasisuko. Abi komandos kapojosi iš paskutiniųjų, abi komandos turėjo po keletą galimybių įmuštį įvartį. Galbūt Sūduvos progos buvo kiek rimtesnės, o prie Atlanto progų svariai prisidėjo ir Sūduvos žaidėjai, kartais sužaisdami labai avantiūriškai netoliese savų vartų. Reikia pripažinti, kad Atlantas į priekį pernelyg nesiveržė, labiau rūpinosi gynyba ir laukė kontratakų. Į pozicinį puolimą Altantas pereidavo retokai, tad Sūduvai teko nelengva užduotis tokio lygio rungtynėse lošti pirmu numeriu. Čia būtų galima teigti, kad Ramonas mažumą nepataikė su Kovačevičiumi. Visas Sūduvos veiksmas puolime iš esmės vyko dešiniuoju Baranovskio kraštu, o ten, kur turėjo žaisti serbas buvo tylu ir ramu. Kitas dalykas – ir Atlanto puolimas kažkaip labiau vyniojosi toje pačioje pusėje, todėl Kovačevičiaus gynybinių paslaugų reikėjo ne taip ir dažnai.

Aišku, šio sprendimo teisingumą turėjo parodyti antrasis kėlinys. Mat Sūduva išsaugojo galimybę leisti aikštėn leisti pilnus jėgų greitus krašto saugus. O tai reiškia, kad tradiciškai lėtiems Atlanto gynėjams gyvenimas turėjo tapti dar sudėtingesnis. Galų gale, Sūduva jau ne vieną kartą yra įrodžiusi, kad per anksti įmušti įvartį Atlantui nėra labai naudinga. Praleistas įvartis rungtynėse su Sūduva Atlantui dažniausiai suveikia kaip raudonas skuduras buliui.

Antro kėlinio pradžia tik patvirtino šias mintis – Russo vietoje Kovačevičiaus pasirodė iškart po pertraukos. Kėlinys prasidėjo panašiai – kieta kova visoje aikštėje ir lengvas Atlanto spaudimas. Per pirmas penkias minutes Atlantas buvo labai netoli įvarčio. O tada… eilinį kartą ėmė beviltiškai strigti transliacija iš Marijampolės. Reikalai susitvarkė kokią 75 minutę, tad didesnę antro kėlinio dalį mačiau labai fragmentiškai. Tuose fragmentuose vis girdėdavau rungtynių komentatoriaus svarstymus apie tai, kad jis neturi jokios galimybės patvirtinti ar paneigti eilinį teisėjo sprendimą dėl Sūduvos žaidėjo nuošalės.

Rungtynių pabaiga priminė pirmo kėlinio galą. Sūduva vis tik užlaužė Atlantą ir pradėjo kurti vieną po kitos rimtesnes situacijas prie Klaipėdos komandos vartų. Atlantas taip pat neužsidarė – tokio požiūrio iš Klaipėdos komandos kažin ar galėtum laukti.

Paskutinės dešimt minučių buvo tokios audringos, kad dabar net sunku atmintyje atgaivinti įvykių seką. Prieš akis iškyla tik trys situacijos – Jokšas tyčia ranka nutraukia Sūduvos kontrataką, Baranovskis griaunamas baudos aikštelėje ir Karolis Chvedukas neišnaudoja tobulos progos likus kelioms sekundėms iki 90-tos minutės.

Taip, tai galėjo būti vienas gražiausių Sūduvos įvarčių per šį sezoną – tobulas, tiesiog tobulas Tomo Radzinevičiaus žaidimas! Išsaugotas kamuolys tarp dviejų varžovų, jie nuvilioti nuo Karolio Chveduko, tuomet puikus perdavimas (nei per stiprus, nei per silpnas, nei per aukštas, nei dar koks nors – tiesiog tobulas) ir… Rungtynės baigiasi lygiosiomis.

Štai tokios tokelės. Belieka išvados.

Pirma. Sūduva – šaunuoliai. Sūduva lošė geresnį futbolą, gražesnį (“galbūt net gražiausią futbolą šiuo metu lygoje” – sakė Paulius Jakelis ir tokį mūsų komandos įvertinimą girdime jau ne pirmą kartą per šį sezoną). Sūduva šiandien buvo stipresnė komanda – turint omeny visas mūsų komandą šį sezoną lydėjusias peripetijas, tai yra geras pasiekimas. Kiekvienas žaidėjas kapojosi iš paskutiniųjų. Mūsų komanda sulošė puikų antrą šio čempionato ratą – džiugu, kad šiuo metu ji mėgina sulošti dar geresnį ketvirtą. Priekaištauti nėra kam.

Antra. Be abejo – tas Karolio Chveduko smūgis į kosmosą paskutinėmis rungtynių sekundėmis. Tačiau Paulius Jakelis ir vėl buvo teisus – nėra ko už tokius dalykus žaidėjo keikti. Jei komanda būtų lošusi lievą futbolą, jei pats Karolis būtų šūdą visas rungtynes malęs, o tada neišnaudojęs iš dangaus nukritusios progos – iš tikro būtų vertas pajuokos. Tačiau nepamirškite kiek kartų Chveduką šiandien Atlanto žaidėjai tiesiogine šio žodžio prasme šienavo (jei neklystu, abi geltonas Atlanto žaidėjai gavo už grubius taisyklių pažeidimus būtent prieš Chveduką). Nepamrškime žaidėjo amžiaus ir to smūgio svarbos. Tokių dalykų kaip šis neįmuštas Karolio įvartis futbole visada nutinka. Greičiausiai jie ir suteikia futbolui daugiausiai įtampos. Mes galime kalbėti apie psichologinį žaidėjų parengimą – dažnai to pakanka, kad futbolininkas perliptų nuo laiptelio “geras” ant laiptelio “labai geras”. Žaidėjų elgesys didžiausios įtampos situacijose dažnai nulemia akimirkas, kurias komandos mylėtojai prisimena daugybę metų. Štai Radzinevičius – irgi galėjo paskubėt. Tačiau jis iš situacijas išplėšė maksimumą. O Karolis – paskubėjo. Tik dabar derėtų kalbėti ne apie šį Chveduko neįmuštą įvartį, o apie žvėriškai banguotą visos komandos žaidimą sezono metu. Juk pati komanda įstatė save į situaciją, kurioje vienas įvartis gali nulemti sezono pasiekimus. Nėra stabilumo – nėra ir rezultatų. Arba jie priklauso nuo “arba-arba” situacijų.

Trečia. Sūduva neišpešė maksimumo iš šio turo, tačiau padėtis nė kiek nesikeičia. Tiesą pasakius, iš visų keturių pretendentų į medalius, mūsų komandai lieka lyg ir geriausias priešininkų komplektas – Ekranas, Kruoja (šešių taškų klausimas), Granitas, Dainava. Atlantui liko – Trakai, Šiauliai, Ekranas, Kruoja. Kruojai liko – Banga, Žalgiris, Sūduva, Trakai ir Atlantas. Trakams liko Atlantas, Ekranas, Kruoja, Dainava. Taip kad greičiausiai medalių klausimas ir vėl spręsis paskutiniuose turuose.

Ketvirta. Nemėgstu kritikuoti teisėjų, tačiau šiandieniniu vis tik turėtų pasidomėti LFF “nesportinio požiūrio į sportą komitetas”. Ar tik nemėgino jis įtakoti rungtynių rezultato? Juolab, kad ir situacijos buvo daugiau nei akivaizdžios. Atlanto žaidėjas ranka akivaizdžiai sąmoningai numuša kamuolį ranką taip nutraukdamas Sūduvos kontrataką? Geltona, kuri paliktų Atlantą dešimtyje ar nieko? Žaidėjas įsiveržia į baudos aikštelę ir, judėdamas link perdavimo, griūva. Bauda gynėjui (nes nugriovė) ar kortelė puolėjui (nes simuliavo)? O gal geriau nedarykim nieko? Suprantu, kad teisėjai taip pat yra žmonės. Tačiau mūsų teisėjų komiteto nariai galėtų susitarti tarpusavyje prieš čempionatą – kaip traktuos tam tikras situacijas kiekvienose rungtynėse. Nepriklausomai nuo teisėjo asmenybės, temperametro ar dar kokių nors asmeninių savybių. Nes jei už tą patį veiksmą vienose rungtynėse rodoma kortelė, o kitose – nieko, gaunasi visiškas šūdas.

Penkta. Kažkur už Pauliaus Jakelio komentarų girdėjau pranešimą apie tai, kad Marijampolės stadione atidarytas Sūduvos muziejus. Nors man tai įdomiau, kodėl apie tokį nutikimą nėra jokios žinutės komandos svetainėje? O ir žurnalistams (na, čia turiu omeny ir save) kokį banalų “pranešimą spaudai” galima būtų pasiųst. Na, yra kaip yra. Kai kurie dalykai keičiasi labai sunkiai. Vienžo, lankykitės muziejuje ir nepamirškite balsuoti už geriausią Sūduvos žaidėją, kurį renka šis blogas. Kitą savaitgalį mūsų laukia dar vienas mūšis už išlikimą.

Reklama

52 Responses to “32: SŪDUVA 0:0 ATLANTAS”


 1. 1 Remis 2014-10-25 21:37

  O aš sakyčiau, kad Chveduką reikia patarkuoti vien už tai, kad tai jau ne pirmas ir ne antras idealus momentas, kurį jis paleidžia pavėjui (o aš dar ir ne visas šio sezono Sūduvos rungtynes matęs). O ir metų jam jau visi 23. Nebe vaikas.

 2. 3 niekas 2014-10-25 21:52

  Dėl to muiziejaus, tai pranešė, kad ką tik atidarytas, info yra oficialioj svetainėj (dar netikrinau), o lapkričio 5, prieš taurės rungtynes su Žalgiriu galės aplankyt visi norintys.

 3. 4 oprst 2014-10-26 21:29

  Zalgiris i Chveda zvalgosi, atrodo :)

 4. 6 p.o.p. 2014-10-26 23:00

  Kad ir kaip bebūtų graudu, tačiau nesutikčiau, kad tai būtų blogas sprendimas. Būtent iš Karoliuko pusės.

  O ką jis Sūduvoje praranda? Galimybę būti A lygos vidutinioko pagrindo žaidėjų iki karjeros pabaigos? Komandos kapitonu po kokių trejų metų? Galimybę kas pora metų laimėti bronzos medalius ir karts nuo karto sužaisti pora rungtynių Europos lygoje?

  Būkim sąžiningi – daugiau nieko Sūduva negali pasiūlyti. Žvelgiant iš daugumos A lygos klubų perspektyvos – tai yra pakankamai daug. Tačiau lygintis su Žalgiriu nelabai gaunasi.

  Kas nenori būti Lietuvos čempionu? Kas nenori lošti čempionų lygoje? Kodėl Karolis turėtų bijoti pakovot dėl vietos Žalgirio startinėje sudėtyje? Juk Kukliui, Vitkauskui ar Žulpai pavyko. Galima kritikuot Chveduką už tai, kad kartais į vartus nepataiko ar per ilgai galvoja, tačiau kovingumo – neatimsi.

  Štai tokia liūdna situacija. Sūduva negali pasiūlyti nieko daugiau be “stabiliai mokamos algos vidutinio stiprumo komandoje“ ir “galimybės ginti gimtojo miesto klubo garbę“. Žmogui, rimtai galvojančiam apie futbolininko karjerą to yra garantuotai per mažai. Ką parodė kone visi padoresni žaidėjai, kurie Marijampolėje iškilo per paskutinį dešimtmetį: Radzinevičius, Klevinskas, Vitkauskas, Slavickas,Leimonas ar Švedkauskas.

 5. 7 oprst 2014-10-27 00:23

  na bet cia is serijos “man viena bobute sake“, tai galit rimtai kol kas nepriimt… :D

 6. 8 p.o.p. 2014-10-27 01:12

  Nepamenu atvejo kad ‘bobute’ butu buvusi neteisi:)

 7. 9 Varvalas 2014-10-27 11:19

  Kas užkliuvo Sūduvos žaidime paskutinėse rungtynėse? Kalbėsiu daugiausia apie bėdas, trūkumus, klaidas. Susidaro įspūdis, kad serbą privalu kišti į sudėtį. Kadangi ginantis jis yra visiškai kiauras, tai stato mažiau nekaltoje kairiojo saugo pozicijoje. Nesakau, kad jis ten blogai žaidė, bet ir jokių aktyvių veiksmų su laiminga pabaiga nesiėmė.
  Taip pat neranda vietos ir Vaskela.Dabar jis neretai atsitraukdavo iki mūsų vidurio gynėjų, kad pradėtų ataką per aikštės vidurį, o ne mesdamas kamuolį į kraštą. Kadangi nei Ugge, nei Civylko niekaip nesiima patys pradėti atakų viduriu, tai kažkam reikia tą daryti. Vaskela naujame vaidmenyje pora kartų varžovui taip padovanojo kamuolius, kad kilo reali grėsmė Sūduvos vartams.
  Sūduva turi tik tris būdus atakoms pradėti: Bartkus toli spirtas ar mestas kamuolys, dešinysis gynėjas ir dešinysis saugas, kažkurio gynėjo balionas per pusę aikštės. Beveik nematyti kitokių būdų priartėti prie priešininko baudos aikštelės.
  Šį kartą ir Šoblinskas neįsipiešė į žaidimą: neskirstė jis tų kamuolių, o ir gynyme kažkaip reikalai vykdavo ne jo gynybos zonoje.
  Niekaip nematau, ką kitais metais komandoje galėtų veikti Kovacevičius ir Vaskela. Nupirko serbą maiše. Kiek reikia būti tundromis, kad taip pirkti bet ką siūlomą …
  Bagdonavičių kampinio zonoje maudė judresni varžovai ir pagal laikrodžio rodyklių sukimosi kryptį ir prieš. Baranovskis atiduodavo nepaprastai daug jėgų perbėgti pusę aikštės, bet nesurasdavo galimybės tiksliai atiduoti kamuolį komandos draugui visai nesudėtingoje situacijoje (ypač antrojo kėlinio antroje pusėje).
  Jei jau privalu, k nors girti, tai išskirčiai Civylką, Radzinevičių ir … Nesugalvojo to trečiojo.
  Apie medalius. Paskutiniųjų šešių čempionatų galutinės lentelės rodo, kad prizininkai laimėdavo daugiau kaip pusę sužaistų rungtynių. Sūduvai ši matematika yra neparanki ir geriausiu atveju turės 18 pergalių prieš 18 nelaimėtų rungtynių. O šįmet, kai žaidė net 10 komandų, teigiamą rezultatą, t.y. virš 51%, buvo surinkti lengviau negu žaidžiant 9 ar 10 komandų.

  Aišku? Tai buvo Mikaldos žodis. Beje, Mikalda neatspėjo rezultato su Atlantu. Norėjau įkvėpti optimizmo …

 8. 10 griezhtas 2014-10-27 11:20

  Is Chveduko poziciju butu kvailas sprendimas eiti i zalgiri, nes:
  Ten dar metus istaskys isitvirtindamas pagrinde, o isitvirtines neatrodys isskirtiniu kaip, kad atrodytu kitoj A lygos komandoj.
  Liks tam paciam katile – A lygoje, su mazesne (del didesnes konkurencijos komandoje) galimybe karta per metus pasirodyti europoje.

  Chveduko vienintelis tikslas turi buti stipresne uzsienio lyga (lenkija, kad ir ta rumunija), bet kad i ja papulti turi suzaisti gera pusmeti, o didesnius sansus suzaisti gera pusmeti jis turi suduvoje.

  Apskritai kuo greiciau jis turetu lekti i stipresne lyga ir ieskot nauju issukiu, nes paskutinis pusmetis Chveduko zaidime jau nebuvo progresas, greiciau stagnacija sumisus su zvaigzdziu ligos pozymiais.

 9. 11 Anonimas 2014-10-27 12:22

  Butent ka ir turejau omenyje. Jeigu ir kur eiti tai tik i kitos salies komanda. Jeigu nera didesniu planu iskeliauti i kita sali, ir tapti dar geresniu zaideju, tai Zalgiris pats tas, tokio pasiulymo negaletum atsisakyt, kaip kad negalejo atsisakyt koks Zulpa. O Zalgiryje jeigu nepatiksi, tai sedesi ant suolo kol sustabaresi, arba prades metyt po vietines komandas, atiduos kaip koki Zagurska. Karolukas jau nebe 19 metu, todel pats metas kilti, o jei dar liks Lietuvoje, tai istiks toks pats likimas, kaip ir kitu perspektyviu marijampolieciu. Zaidimo kreive leisis zemyn, ir beliks tik Silas.

 10. 12 p.o.p. 2014-10-27 12:48

  kalbant apie rungtynes, Varvalas gan teisingai nupiešė vaizdą. Vaskelai vietos sudėtyje niekaip Sūduvos trenerių štabas neatranda. Tačiau čia ir vėl galima kalbėt apie komplektacijos strategijas prieš sezoną.

  Vaskela – aiškus atakuojantis saugas. Jis turi žaisti priekyje, kur nors po puolėju. Būti atraminiu saugu jam trūksta ir fizinių savybių, ir įgūdžių (iš čia tie padovanoti kamuoliai). Tačiau ką daryti, kai treneriai kažkodėl šiemet nusprendė iš Chveduko kone puolėją daryti? Taip Vaskelai neliko vietos ten, kur jis galėtų daugiausiai naudos komandai duot.

  Baranovskis – klasikinis. Daug padaro, tačiau dažnai jo pastangos eina niekais dėl paskutinio paso. Tik šiemet jam tai daryti sekasi žymiai geriau nei ankstesniais sezonais. Prisimint galima kad ir žaidimą su Trakais, kai du įvarčiai krito po Valentino perdavimų. Jis yra ir vienas daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusių žaidėjų komandoje (7 kartu su Russo ir Grigaravičiumi. Daugiau – 8 – padarė tik Radzinevičius).

  Kovačevičių, manau, leido ne tam, kad atakuotų, o tam, kad padėtų gynėjams. Tik bėda tame (kaip ir rašiau), kad jo krašte nieko ypatingo nevyko. Čia Ramonas prašovė. O kad serbas tikrai nėra geresnis už vietinius berniukus – faktas.

  Žodžiu, esmė paprasta. Sūduva sužaidė tipiškas sau rungtynes – tipiškas antram ir ketvirtam ratui. Kitaip tariant – geras rungtynes. Iki visiško pliuso trūko labai nedaug – bankės. Būtų įmušęs Chvedukas ir už šį žaidimą būtume galėję dėti riebų pliusą. Vis tik lošė su viena stipresnių komandų ir, nepaisant bėdų puolimo strategijose bei taktikose, sukūrė keletą puikių progų bankei.

 11. 13 p.o.p. 2014-10-27 12:52

  o kas liečia Chveduką – akivaizdu, kad jam kuo greičiau reikia mauti iš Lietuvos. Reikėjo jau pernai ar užpernai. Nes iš tikro laukia Slavicko ar – dar blogiau – Urbšio likimas. Žaidėjas akivaizdžiai progresuoja, o tada – išsemia vietinio čempionato galimybes ir sustoja. Manau, ir Slavickas būtų galėjęs rasti ką nors geresnio nei vidutinis rumunų klubas, jei būtų sugebėjęs palikti Lietuvą anksčiau.

  Vienintelis klausimas lieka – iš kur lengviau tą šuolį padaryt. Bent jau man nesusidarė įspūdis, kad Sūduva labai rūpintųsi savo geresniųjų žaidėjų pardavimu. Labiau susidaro įspūdis, kad visi laukia, kol baigsis kontraktas, o tada žaidėjas renkasi bet ką (kad ir Ekraną ar Žalgirį), nes Sūduvoje nemato perspektyvos. Bet jei komandos administraciją sudaro du ar trys žmonės – nėra ko norėt, kad būtų vykdoma aktyvesnė “pardavimų“ politika.

 12. 14 Anonimas 2014-10-27 13:55

  Vienas dalykas dar del Chveduko, ji pradejo statyt labiau priekyje, kad jis taptu dar labiau pastebimas, juk kovinga sauga, kuris sugeba kalt bankes, nors tai ne jo pozicija, gali susigundyti ir isigyti koks ir stipresnis klubas. Universalumas yra privalumas. Tik tiek kad Karolis tu bankiu ne taip ir daug kala, o ir ta pozicija klausimas ar jo is veziu siek tiek neismusa.

 13. 15 p.o.p. 2014-10-27 16:23

  akivaizdu, kad Chvedukas progresuoja. Kartais vis dar pritrūksta greito mąstymo, kartais kamuolį perlaiko (o tas priekyje lošiant turi ypatingos reikšmės), tačiau teisingų sprendimų procentas nuolat auga.

 14. 16 griezhtas 2014-10-27 16:32

  Chveduko pozicija po puoleju tiktu komandai zaidzianciai grynai gynybini futbola, kur jis savo draskymusi turetu sansu pavogti kamuolius is prieso gyneju ir atiduoti tikrajam puolejui ar siaip terorizuoti gynejus.
  O Chveduko tokia keista situacija, atraminio saugo pozicijoj kur jis pagal savo prigimti turetu tikti jam truksta mases ir ugio, kaip centriniam organizaciniam saugui ar puolejui truksta kurybingumo ir salto proto. Stipresneje lygoje tie trukumai dar labiau pasijaustu.
  Norint parduoti i stipresni uzsieni, gal vertetu ji krasto pozicijoj pamarketinguot… Kiek pamenu jo debiutas ir buvo kaip krasto gynejo.

  • 17 Favoritas 2014-10-27 16:55

   Kaip pernai Valskį marketingavo po visą aikštę ir prašau – į užsienį išvažiavo! Gal ir teisingai griezhtas kalbi ;)

 15. 18 Antonimas 2014-10-27 17:00

  Lukšys irgi išvažiavo kai eurotaurėse gynėju pažaidė :DDD

 16. 19 Remis 2014-10-27 20:59

  Padalinau medalius. Sūduvai nedaviau – http://gargzdas.lt/?p=336

 17. 21 mm 2014-10-28 08:16

  Mano versija:
  2.Trakai 3. Sūduva 4. Atlantas 5. Kruoja

 18. 22 griezhtas 2014-10-28 10:51

  Linkes pritart Gargzdo logikai. Vistik zalgiris paskutiniuose A lygos turuose su savo motyvacija bus silpnas varzovas. Esu beveik garantuotas, kad kruoja sekamdieni nugales zalgiri ir bus neisverciama is antros vietos.

 19. 23 Varvalas 2014-10-28 11:26

  Dėl Kruojos antrosios vietos net ir abejonių negali būti. Žalgiris tik atliks Pakruojyje formalumą ir sukaups jėgas lemiamai kovai Marijampolėje. Ir kitoms Remio prognozėms esu linkęs neprieštarauti. Tiesa, Sūduva gal nebus mirtinai išvargusi prieš rungtynes su Kruoja, nes 5 ir 8 d. dienomis žais Marijampolėje. Tai vienintelis pliusas Sūduvai. Čia labiau lems ne nuovargis, o gautos kortelės ir, sakykim, prastos oro sąlygos.
  Jau sakiau, kad medalius laimi tik ta komanda, kuri laimi daugiau kaip 51%
  rungtynių. Kitaip dar nebuvo, Bet kartą gali pasitaikyti ir išimtis …

 20. 24 p.o.p. 2014-10-28 12:24

  na mes dar pažiūrėsim. čia yra matematika prieš valią ir užsidegimą. jei sporte grotų vien tik matematika – jis niekam nebūtų įdomus (aišku, čia būtų galima prisimint Čempionų lygos matematikas – kai daugmaž šimto procentų tikslumu gali nuspėt ketvirtfinalio komandos turnyrui dar net neprasidėjus).

  Kruojos matematika neabejotinai geriausia. Iš kitos pusės – tai, kas vyksta su Trakais yra klasikinis šviežios komandos “perdegimas“ – prieš sezoną sulipdyta komanda greičiausiai pernelyg anksti ėmė galvoti, kad medaliai – jau kišenėje. Tad aš manau, kad medalius šiais metais laimės tos komandos, kurios psichologiškai bus tam geriausiai pasirengusios. Todėl, nepaisant matematikos, aš vis tik statyčiau už Atlantą ir Sūduvą.

  • 25 Remis 2014-10-28 12:55

   Nesakyčiau, kad čia perdegimas turi didelės įtakos. Tiesiog Trakai įrodinėja, kad vien su vienuolika gerų neįmanoma viso sezono ištempti. Ypač, kai dar abu gruzinai gynėjai patyrė traumas, o dabar dar ir renkamos kortelės pradėjo pjauti. Su Atlantu nežais Kendišas ir Miceika (tas dar ir su Ekranu nežais), tad Trakų situacija tose rungtynėse bus labai įtempta. Aišku, Sūduva turi būti už Atlanto pergalę, nes tai viena iš būtinų sąlygų, kad apskritai Atlantas su Sūduva dar rimtai įsiveltų į medalių dalybas :)

   • 26 Anonimas 2014-10-29 14:57

    o pas ką čia daugiau tų gerų negu pas trakus?

   • 27 Remis 2014-10-29 15:27

    Pas visus dabartinius konkurentus. Sūduva turi potencialiai silpną vietą – vartininką, bet šiemet neteko ir gali netekti įsitikinti, ar tai kaip nors paveiktų komandą. Iš kitų, esančių ant suolo, gali bet ką bet kurioms rungtynėms leisti ir nebus įgriuvos (na, gal išskyrus Puzarą :)). Tas pats su Atlantu ir Kruoja. Pavyzdžiui, pažiūri į Trakų atsarginių suolą rungtynėse su Šiauliais, ir matai žaidėjus, kurių nei Sūduva, nei Atlantas, nei Kruoja nepageidautų pas save ant suolo. Kadangi Jankauskas tose rungtynėse padarė tik vieną keitimą, tai aišku, jog ir jam pačiam nelabai jie įtinka kaip pilnavertė pamaina.

 21. 28 p.o.p. 2014-10-28 12:32

  O štai ir Sūduvos muziejus – gaila, kad nuotraukose yra ponai, o ne pats muziejus. Ir mūsų su Varvalu niekas nepakvietė – netvarka.

  Jei kas manęs būtų nuomonęs paklausęs, tai juostą kirpti būčiau atidavęs Gabrui, Valdui Kasparavičiui ar bent jau Tomui Radzinevičiui.

  http://fksuduva.lt/?p=9239

 22. 29 Anonimas 2014-10-28 12:51

  Labai norėčiau kad tarp medalių laimėtojų nebūtų nei Trakų, nei Kruojos. Bet panašu, kad bent jau Kruoja greičiausiai kažkokį medalį gaus. Mūsų tikslas – būti ta trečia komanda trejetuke. Ir dabar jau net kalbos negali būti apie lygiąsias ar pralaimėjimus. Gaila, kad per sezoną tiek prisidirbom, kad dabar patys save įstūmėm į tokią nepavydėtiną situaciją, kai žūt būt reikia ištraukti du frontus.
  Vat dėl ko man labiausiai apmaudu – tokios kovos aikštelėje, o tribūnos namuose praktiškai tuščios. Ei, kraštiečiai – į stadioną, blyn!

 23. 30 Varvalas 2014-10-28 14:23

  aha, nepakvietė mudviejų į ta muziejų. Ale man nors pasigyrė, kad tą muziejų atidarė. Tai užskaičiau. Sakė, kad vietos šįmetiniams medaliams ten neliko … Žino pasekmes, tai ir taupo suvalkietiškai vietą.

 24. 31 voleur 2014-10-28 21:58

  manau bus sunku lapkričio 2 su ekranu, 5 su žalgiriu ir 8 su kruoja, spėju su kruoja jau nepavilks kojų antram kėlinį

 25. 32 Ramūnas 2014-10-28 22:28

  Kaip galvojat, nežengs į trasą premijos visokios? Nes tarkim jei Atlantas laimės prieš Trakus, tai tada bus labai suinteresuoti, kad Sūduva su Ekranu didelių bėdų turėtų. Ir tokiu atveju panevėžiečius paskatinti pinigais bandytų

 26. 33 p.o.p. 2014-10-29 10:23

  o kodėl gi ne? šitas slaptas ginklas visada įmanomas:) čia netgi totalizatorius įmanomas – už ką duos daugiau: už gerą žaidimą, ar už prastą?

 27. 34 Remis 2014-10-29 14:05

  Atlantui Sūduva kol kas nėra pavojinga. Jiems svarbiau neatsidurti galutinėje rikiuotėje turint tiek pat taškų, kiek ir Trakai, nes Trakų geresnis tarpusavio susitikimų balansas.

 28. 35 Anonimas 2014-10-30 13:45

 29. 36 p.o.p. 2014-10-30 14:09

  nu cool, ačiū. smagu, kad nutiko pagaliau tai, apie ką čia šnekėjom prieš kokius ketverius metus. įdomu ar Lietuvoj yra daugiau tokių dalykų?

  aišku, biš juokingai skamba ponų kalbos apie ilgus svarstymus ir dar ilgesnį darbą, kai filmuotoje medžiagoje iš esmės matome būrelį spintų ir jose sudėtus daiktus. O jei ponai nori, kad “jaunoji karta“ čia lankytųsi, tai daiktais spintose juos kažin ar sudominsi. Reikai interaktyvių dalykų – žaidimų, filmukų, renginių, kuriuose dalyvautų žaidėjai ir pan.

  O ta bus tas pats kaip su Marijampolės istorijos muziejumi. Pamenu, kartą ten užsukau, tai personalo vos šokas neištiko – buvo akivaizdu, kad toks lankytojas “iš niekur“ yra neregėtas negirdėtas nutikimas muziejaus istorijoje.

 30. 37 niekas 2014-10-30 15:57

  M.Šoblinskas dėl kortelių praleis rungtynes su Ekranu ir Žalgiriu. Beje paskutinę kortelę, kaip pas mus jau įprasta, gavo už kalbas.

 31. 38 Anonimas 2014-10-30 20:26

  Atlantas nugalėjo Trakus, dabar būtina Sūduvos pergalė ir trys klubai turės po 56 taškus

 32. 39 Anonsas 2014-10-30 20:30

  Atlantas 1:0 Trakai. Nelabai gilinausi į lentelės reikalus – mums tinka šis rezultatas ar nelabai?

  • 40 niekas 2014-10-31 07:43

   Manau labiau būt tikę lygiosios. Geriau kai taškus praranda abu konkurentai dėl apdovanojimų, o ne vienas. Būtina, kad sukluptų Atlantas, nes tarpusavio balansas ne Sūduvos naudai. Aišku Sūduvai suklupti taip pat negalima.

 33. 41 Remis 2014-10-30 20:38

  Atlanto pergalė buvo tikriausiai vienintelis variantas, kuris Sūduvai tiko.

 34. 42 vakar 2014-10-30 21:19

  Dabar Sūduva savo likimo kalviai. Dvi pergales ir bronza ant kaklo

 35. 43 voleur 2014-10-30 21:29

  na pagal lentelę tai kruojai antra vieta jau kaip ir yra, o sūduva laimėjus kovos su atlantu dėl trečios, trakai matyt neišstenės jau nieko :D

 36. 44 p.o.p. 2014-10-30 23:07

  beje, Koubas dar labiau porai rungtynių sumažino Trakų sudėtį. tik va, žiūrint į paskutinius turus iš Sūduvos pusės, kyla klausimas ar tas paskutinę minutę su Atlantu Chveduko neįmuštas įvartis nebus lemiamas? Aišku, tikėtina, kad ir paskutinio turo Atlanto žaidimas prieš Kruoją gali būti labai reikšmingas. Tuo tarpu Kruojos laukia maksimalių išbandymų metas – nė vienų lengvų rungtynių (Žalgiris, Sūduva, Trakai ir Atlantas).

 37. 45 Varvalas 2014-10-31 00:18

  Kruojai su Žalgiriu nebus sunku – iš bėdos abi komandas ir lygiosios tenkintų

 38. 46 Anonimas 2014-10-31 13:22

  to varvalas : o kiek skersu padare is bagdonaviciaus puses ?

 39. 47 Anonimas 2014-10-31 14:54

  Nu ka medaliai kaip ir susikabino jau. Deja Suduva panasu kad nebetures… O stai Trakai praleido Atlanta i prieki, tiksliau pati Suduva atidave medali Atlantui, kai namuose nesugebejo uzlauzt. Lauksim kito sezono :)

 40. 48 Varvalas 2014-10-31 15:10

  nu neskaičiavau tų skersų iš Badonavičiaus pusės. Aš tiek daug skaičiuoti nemoku …

 41. 49 p.o.p. 2014-10-31 16:33

  nieks su tais medaliais dar nėra aišku. tos pačios Kruojos medaliai toli gražu dar negarantuoti, nepaisant to, kad taškai lyg ir rodytų tokią tikimybę. reik turėt omeny, kad Kruoja loš su Žalgiriu. Sūduva, Trakais ir Atlantu. Tikimybė, kad Kruoja per paskutinius turus surinks 0 taškų nėra tokia jau neįmanoma.

  • 50 Anonimas 2014-10-31 20:20

   Kai nelaimi vienu esminiu varzybu, tai nera ka ziuret jau i Kruoja kuri jau turi 8 taskais daugiau uz mus.. Ir gali nors ir tankus ant savo vartu suvaryt, kad tik issaugotu pozicija. Ko ir tikiuosi is Suduvos, kad su Kruoja suzaisime lygiosiomis. Nes siemet tiesioginius konkurentus iveikeme… kiek kartu?

 42. 51 p.o.p. 2014-10-31 16:38

  futbolo.tv padarė reportažą apie Sūduvos jaunimą. Treneris Algimants Gabrys irgi šneka: http://www.youtube.com/watch?v=RWFusmw7cc8#t=213

 43. 52 albinosas didysis paukščių valdovas 2014-11-01 14:33

  Kruoja realiai aploš Žalgirį ryt ir sidabras jau bus beveik užtikrintas


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,717 hits
Reklama