Laukiam: LFF taurės ir Žalgirio

LFF-Taure-Suduva-Zalgiris

Žalgiris trečią kartą atvažiuoja į Marijampolę. 

Štai taip – Sūduvai šiais metais liko ketverios rungtynės – dvi dėl kurių galime būti ramūs ir dvi dėl kurių verta nerimauti. Ramūs galime būti dėl rytojaus rungtynių su Žalgiriu ir dėl savaitgalio kovos su Kruoja. Nerimauti verta dėl paskutinių lygos žaidimų prieš Dainavą ir Granitą.

Taip, jūs viską teisingai supratote. Tai nėra klaida. Šiais metais kaip niekad Sūduva sugeba esminiais momentais sužaisti prieš rimčiausius priešininkus. Du pralaimėjimai Kruojai lyg ir leistų tuo suabejoti, tačiau rimčiausi Sūduvos praradimai ir prasčiausia forma buvo fiksuojama lošiant su lentelės apačios komandomis.

Tuo tarpu paskutinės dvejos rungtynės su Žalgiriu, ketvirto rato futbolas prieš Trakus ar Atlantą buvo vieni geriausių Sūduvos žaidimų per visą sezoną. O va praeitame A lygos ture Sūduva labai prastai atrodė prieš komandą, kurią lyg ir turėjo sutvarkyti ne ką prasčiau nei kiek anksčiau padarė Žalgiris ar Atlantas. Jei tokį futbolą, kokį Sūduva parodė prieš Ekraną, būtume matę rungtynėse su Žalgiriu, Trakais ar Atlantu, kažin ar dabar turėtume galimybės svajoti apie taurės pusfinalį ar dalyvavimą lenktynėse dėl medalių. Todėl ir nerimauju dėl to, kad Sūduva, įveikusi sunkiausias kliūtis, netyčia nepaslystų tuomet, kai teks lošti su nieko jau išlošti nebegalinčiomis komandomis.

Grįžtant prie šio sezono geriausių Sūduvos pasirodymų, Ketvirto rato rungtynės prieš Žalgirį yra labiausiai minėtinos. Tą kartą Žalgiris buvo pirmas rimtas varžovas po Dariaus Gvildžio atleidimo. Nežinau kaip jūs, tačiau aš tą kartą iš Sūduvos nesitikėjau nieko gero. Juk prieš tai buvo serija beviltiškų žaidimų. Rezultatai buvo labai prasti, tačiau nerimauti vertė dar prastesnis mūsų komandos žaidimas. Ir tuomet Sūduva pateikė labai malonų siurprizą – su Žalgiriu sužaidė kaip lygūs su lygiais. Netgi turėjo šiek tiek daugiau galimybių tą kartą laimėti.

Panašiai galėtume įvertinti ir LFF taurės rungtynes. Sūduva buvo geresnė komanda. Tačiau visi žinome, kad vien gero žaidimo nepakanka. Lošiant prieš Žalgirį reikia išskirtinai gero, rezultatyvaus žaidimo. Reikia ir mistikos – kad po rungtynių galėtume pasakyti “ech, mums šį kartą pasisekė”. Taigi, vertinant pirmąją šio dublio pusę, galima tarti taip: “Sūduva žaidė gražiau, geriau, tačiau nepakankamai efektyviai. Sėkmė taip pat nebuvo mūsų komandos pusėje”.

Prieš antrasias rungtynes rezultatas yra minusinis, tačiau jis nėra toks, kurio nebūtų galima paversti pliusiniu. Taupyti jėgų šeštadienio futbolui su Kruoja tikrai neverta – esu tikras, kad ir tas rungtynes Sūduva sužais puikiai. Ar jas sužais efektyviai, ar Sūduvą palaikys futbolo dievai – garantuoti negaliu, tačiau esu tikras, jog ir šeštadienį mūsų laukia vienos geresnių šio sezono rungtynių.

Tuo tarpu ką nors apčiuopiamo pasakyti apie Žalgirį nėra įmanoma. Visokių diskusijų jau buvo prieš pirmąsias rungtynes. Buvo daug šnekų apie tai, kad Žalgiris į taurės rungtynes žiūri kitaip, nei į nieko nelemiančius A lygos žaidimus. Tas pats galioja ir šį kartą. Tačiau aš ir vėl leisiu sau suabejoti tinkamu šios komandos nusiteikimu. Atostogos yra atostogos – kai suvoki, kad esminis darbas yra padarytas, priversti savo toliau varyti maksimalia jėga yra žvėriškai sunku. Tai galioja ne tik futbolui. Bet kokioje gyvenimo srityje žmogaus psichologija veikia panašiai.

Trumpai tariant, viskas yra mūsų komandos rankose. Esu tikras, kad ir mūsiškiai taip puikiai supranta. Belieka smulkmena – sutvarkyti reikalus futbolo aikštėje.

14 Responses to “Laukiam: LFF taurės ir Žalgirio”


 1. 1 Favoritas 2014-11-05 14:13

  Šiek tiek minčių iš priešingos stovyklos kol Sūduva tyli (nors sezono pradžioje jautėsi ryškus pagyvėjimas viešinimo reikaluose, deja… vėl viskas stojo į senas vėžias).
  http://www.zalgiris-vilnius.lt/naujienos/n4249_s_nyuiadzi_%E2%80%9Ereikia_saugotis_kontrataku%E2%80%9C.html

 2. 2 p.o.p. 2014-11-05 15:03

  nagi nevaryk dievo į medį:) šiemet Sūduvos viešieji ryšiai nuveikė tiek, kiek greičiausiai per visą savo laiką A lygoje nebuvo nuveikę:) o kad kartais vis dar operatyvumo ar profesionalumo pritrūksta – tikrai ne pati didžiausia bėda.

  Bet kokiu atveju – manau, kad pirmą kartą per komandos istoriją Sūduva galėtų pretenduoti į daugiausiai viešinimo projektų per sezoną įgyvendinusių lygos klubų trejetuką.

 3. 3 Remis 2014-11-05 17:32

  G.Urba jau pusfinalyje. Laukia Sūduvos :)

 4. 4 Hmm 2014-11-05 17:58

  LFF rungtynių su žalgiriu sudėtis:
  “Sūduva”: D. Bartkus, I. Tsyvilko, D. Isoda, M. Činikas, M. Kovačevič, T. Snapkauskas, P. Kiselevskis, M. Grigaravičius, E. Puzara, A. Vaskela, T. Radzinevičius.

  Na pagal sudėtį pasirodo, kad sūduva pasiruošus rimtai pakovoti su kruoja :) Nėra bloga sudėtis, bet ne optimaliausia :)ir pagaliau (ačiū dievui) duoda pažaist kiselevskiui, kuris jau šį sezoną privalėjo dažnai išbėgti bent jau po keitimo.

 5. 5 Anonimas 2014-11-05 18:46

  Pagal sudėtį galima spręst, kad Sūduva pasirinko kovoti dėl vietos Europoje per A lygą, o ne per taure.

 6. 6 oprst 2014-11-05 19:20

  bet jau jusu stadiono internetas, tai kazkas baisaus

 7. 7 voleur 2014-11-05 19:44

  rodo kažkur per netą? matau vedam 2-0? wtf

 8. 10 Favoritas 2014-11-05 20:58

  Nu tai chebra pasakokit… kaip gi tas muziejus? :D

 9. 11 griezhtas 2014-11-05 21:06

  Nu ka perdege bachuriukai, o paskui ir nuovargis po varzybu su ekranu prasidejo. O siaip geras trileris, daug emociju sukure.
  Piktas ant vienintelio Kardoko, kad gaves sansa per super svarbias varzybas vietoj, kad draskytusi ir mirtu aiskteje, vaizdavo miegancia princese isejusia pasivaiksciot ir kazkiek judejo tik kitu raginamas. Zodziu is jo su tokiu poziuriu tikrai nebebus futbolistas, gali ieskotis kitos profesijos…

  • 12 jotvingis 2014-11-05 22:29

   Nenurašyk jaunuolio anksti

   • 13 Lukas 2014-11-06 16:08

    ką nenurašyk? tokių metų jis jau turi bankes mušti stabiliai. o čia, ar prieš Dainavą išeidavo, ar prieš Žalgirį, miega aikštėj.

 10. 14 griezhtas 2014-11-06 08:28

  tai kad cia jau ne pirmas kartas kai zaizdamas uz pagrindine komanda, spanuoja, vietoje to, kad draskytusi ir mirtu.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 555 hits