34: SŪDUVA 1:2 KRUOJA

suduva-kruoja-russoĮvarčio autorius su oficialia palyda. 

Greičiausiai jus nustebinsiu, tačiau po šių rungtynių galiu padaryti tik vieną išvadą. Ši Sūduvos “laida” laisvai galėtų pasiimti A lygos medalius. Galbūt – net dėl aukso su Žalgiriu galėtų pasistumdyt. Reikia vienos vienintelės sąlygos – kad tokią galingą energetiką turinčią komandą prižiūrėtų padorus treneris.

Negaliu priekaištaut nė vienam Sūduvos žaidėjui. Negaliu kaltint Audriaus Ramono, kuris visą gyvenimą buvo vartininkų treneris, o dabar be jokios pagalbos ir paramos turi valdyt medalius laimėti mėginančią komandą. Šias rungtynes ir visą sezoną pralaimėjo Vidmantas Murauskas ir Co. Tik jie gali mums paaiškinti, kodėl į prizinę vietą nutaikyta komanda visą sezoną turėjo tokį trenerių štabą, kuris labiau derėtų ant bankroto ribos balansuojančiam klubui. Osapo Benderio stiliaus Sūduvos savininkų strategija paskandino dar vieną sezoną.

Kruoja – puikus pavyzdys, ką gali padaryti, jei į trenerių klausimą žiūri profesionaliai, o ne benderiškai. Ar Kruojos žaidėjai yra geresni už mūsiškius? Tikrai ne. Ar jie karščiau troško pergalės nei Sūduva? Irgi ne. Mūsiškių kovingumas buvo keliasdešimčia laipsnių aukštesnis.

Deja, rezultatams reikia ne tik (ar net – ne tiek) kovingo, bet ir racionalaus požiūrio bei elementarių šiuolaikinių futbolo elementų išmanymo. Kruoja iš tikro lošė protingesnį futbolą. Jaučiamas ir komandos stilius, ir treniruotėse išmoktos schemos, ir iš anksto apibrėžti bei visiems į galvas įkalti atskirų žaidėjų vaidmenys.

suduva-kruoja-beniusis-tsyvilko-kovacevicPo pirmo kėlinio. 

Sūduva Kruojai visas rungtynes pralošinėjo elementariuose dalykuose. Mūsiškiai nuo savo vartų kamuolį spiria bet kur, o Kruoja kone visą laiką tokiose situacijose kamuolius mėtydavo ten, kur garantuotai būdavo laisvas žaidėjas. Rezultatas? Žymiai mažiau kvailai prarastų kamuolių. Kruojos žaidėjai niekada nesusigrūda į būrį – aplink su kamuoliu esantį žaidėją iškart susiformuoja voratinklis, kuris minėtam žaidėjui siūlo visą seriją perdavimo variantų. Kruoja tobulai yra atitirbusi jungtį su Beniušiu – ko gero dar niekada šio žaidėjo privalumai nebuvo taip kokybiškai išnaudojami, o trūkumai – neutralizuoti. Kiekvienas Kruojos kampinis ar baudos smūgis – garantuotas pavojus vartams. Dėl tos pačios priežasties – standartinių situacijų schemos taip pat treniruotėse ištobulintos, o tie, kas standartus atlieka moka ne tik paprasčiausiai spirti kamuolį.

Tuo tarpu Sūduva uždirbo krūvą kampinių ir pakankamai pavojingų baudos smūgių. Sakytum – valio! Taip ir reikia žaisti. Vadinasi, žaidėjų veiksmai aplink baudos aikštelę yra aštrūs ir pavojingi. Tačiau nė vienas iš šių standartų nesukėlė ne mažiausio pavojaus. Kiek kartų kampiniai nulėkdavo toli už vartininko aikštelės, kur nebūdavo nė gyvos dvasios?

Sūduvos žaidimas, taktika ir strategija yra pagrįsti vieninteliu argumentu – begaliniu noru, užsidegimu ir atsidavimu. Deja, tai reiškia, kad į kiekvieną ataką lekiama lyg akis išdegus – be jokio plano, tvarkos ar minties.

suduva-kruoja-ivartisOptimistinė rungtynių viršukalnė.

Karts nuo karto net ir tokiu stiliumi lošiant, sužaidžiama tiesiog tobulai. Puikus pavyzdys – šiandieninis Sūduvos įvartis. Tiesiog vadovėlinė ataka! Tokios situacijos iš esmės rodo mūsų komandos potencialą. Deja, dauguma kitų atakų baigiasi kokia nors nesąmone. O tai yra dalykas, kuris labiausiai žlugdo komandos dvasią ir sekina jėgas. Ir jei nutinka taip, kad šie atakų uraganai neatneša rezultato – tuomet reikalai baigiasi taip, kaip pasibaigė šiandien.

Šiandien Sūduva sulošė puikias rungtynes… tipišku šio sezono stiliumi. Esminis galutinio rezultato faktorius – rungtynių reikšmė ir labai riboti komandos narių fizinių jėgų ištekliai.

Pirmas kėlinys buvo geras. Tačiau ir vėl – tipiškas. Sūduva puikiai laikėsi visą kėlinį. Neblogai atakavo, įmušė įvartį ir idealiai gynėsi. Be abejo, tokia gynyba mūsiškiams buvo pavojinga dėl to, kad žaidėjai nebuvo pailsėję. Sūduva gainiojosi didžiuliu tempu Kruojos žaidėjus kone po visą aikštę, neleisdavo laisvai priimti kamuolių ir neprileisdavo prie savo vartų. Iki 30 minutės Kruoja apskritai prie Sūduvos vartų nesugebėjo nieko sukurt. Maždaug tuo metu nutiko puikus Beniušio smūgis. Tačiau jis labiau buvo šio žaidėjo meistriškumo rezultatas, nei grubi gynėjų klaida. O tada krito kvailiausias įvartis po kampinio. Taigi – puikus žaidimas, viena menka klaidelė gynyboje ir viską reikia pradėti iš naujo.

Kaip ir buvo galima tikėtis, antras kėlinys prasidėjo ir vyko chaotiškai. Iš pradžių Sūduva lošė su protu. Maksimaliai spaudė Kruoją, tačiau apie savo vartų gynybą taip pat dar pagalvodavo. Kruoja turėjo kelias puikias situacijas, tačiau iš esmės jai teko atlaikyti didžiulį Sūduvos spaudimą. Kad ir kokia gera bebūtų Kruoja, kad ir kokia chaotiška būtų Sūduva, tačiau mūsiškiai vis viena sugebėjo sukurti begalę puikių situacijų, kurias vieną po kitos siuntė į šiukšlių konteinerius nevykusiais paskutinių stadijų atlikimais. Dažniausiai nepavykdavo pataikyti į vartus, o kai pavykdavo – dažniausiai šoninis teisėjas keldavo nuošalės vėliavą. Sūduva privalėjo mušti 2-3 įvarčius. Tačiau neįmušė.

suduva-kruoja-uggeUgge – vienas iš tų, kurie  bėga net tuomet, kai bėgti nebegali. 

Toks begalinis spaudimas galų gale davė savo rezultatą. Paskutines 15 minučių tapo aišku, kad nieko doro šiandien išpešt nepavyks. Mūsiškiai pavargo ir paprasčiausiai nustojo gintis. Pusė komandos net negrįždavo atgal, o nemaža dalis tų, kurie dar gynėsi – jau sunkiai galėjo pabėgt. Tačiau net ir jie karts nuo karto sugebėdavo stebuklingu būdu perimti kamuolį ir pradėti eilinę kontrataką. Deja, net ir turėdami kiekybinės persvaros (dėl to, kad kai kurie nebegrįždavo gintis), mūsiškiai ir vėl kaip be galvos lėkdavo į priekį, švaistydami progą po progos.

Toks požiūris į gynybą buvo pateisinamas. Juk iš tikro nesvarbu, bus lygiosios, ar bus pralaimėta. Tačiau šis požiūris teisingas tik iš tokios komandos, kaip Sūduva perspektyvos. Kruoja gynyboje aklai neužsidarė. Kruoja irgi norėjo laimėti. Todėl žymiai racionaliau buvo nemažinti atidumo gynyboje, leisti Kruojai ramiai atakuoti ir laukti savo šanso kontratakoje.

suduva-kruoja-bartkus-atakuojaDžiugas Bartkus atakuoja. 

Aišku, kai Bartkus bėga link Kruojos vartų prieš keliant kampinį – visiems tai kraują kaitina. Supranti, kad komanda eina va bank. Tačiau juk tai – greičiau nevilties, o ne ryžto laimėti išraiška. Ypač jei esi protingas žmogus ir žinai, kad Sūduva vis viena nesugeba normaliai kamuolio nuo kampinio gairelės pakelt. Kai taip yra, į Kruojos baudos aikštelę galima suleist ir Murauską, ir Ramoną ir dar pusę kurios nors tribūnos. Naudos daugiau nebus, jei kamuolys vis viena spiriamas taip stipriai, kad išlekia kitoje aikštės pusėje į užribį.

Štai tokios tokelės. Reiškiu pagarbą visiems iki vieno žaidėjams. Ne jūsų kaltė, kad pralošėte šias rungtynes ir visą sezoną. Jūs padarėte viską, kas tik nuo jūsų priklauso. Kas matė iš arčiau Sūduvos žaidėjų veidus po rungtynių – tas supras. Kad ir kaip bebūtų graudu, tačiau viso sezono simboliu laikyčiau šios dienos Valentino Baranovskio maksimalų sprintą tam, kad numuštų kamuolį nuo mūsų vartų linijos. Ši situacija tobulai parodė abiejų komandų požiūrius. Žaidė racionali komanda, kuri iš to racionalumo net nesugebėjo iki tuščių vartų kamuolio nuspirt (nes mėgino tai padaryt labai tiksliai), ir emocijų valdoma komanda, kuri išsprendė atrodytų beviltišką situaciją. Deja, tai buvo tik viena rungtynių akimirka. O galutinį rezultatą visi žinome.

Valentino Baranovskio „reidas“ link savo vartų susilaukė ne menkesnių aplodismentų, nei Russo įvartis. Tribūnų palaikymas rodė, kad Sūduvos ištikimieji iš tikro turi ryšį su komanda aikštėje. Tai yra didžiulis laimėjimas. Tai yra pagrindinis šios Sūduvos „laidos“ pasiekimas. O kadangi futbolo čempionatai nesibaigia šiemet, į ateitį žvelgiu optimistiškai. Jei Sūduvos vadai pabus iš savo provincialių sapnų ir sugebės šiems žvėrims aikštėje rasti sumanių trenerių kolektyvą – šluosim visus iki vieno ir medalius galėsime patys pasirinkti. Jei tik jie pabus.

suduva-kruoja-ramonas-radzineviciusTreneris ir kapitonas.

suduva-kruoja-radzinevicius

suduva-kruoja-radzinevicius-kyla

suduva-kruoja-tomas-radzinevicius

Reklama

45 Responses to “34: SŪDUVA 1:2 KRUOJA”


 1. 1 Marijus 2014-11-08 17:38

  Kruoja turi pajėgesnę, geriau subalansuotą sudėtį + normalų trenerį. Sūduva “popieriuje“ yra silpnesnė komanda, net su geru treneriu klausimas ar Sūduva aplenktų Kruoją. Neužmirškit kad Kruoja atidavė vieną pergalę Dainavai :)

 2. 2 Remis 2014-11-08 17:50

  Kruoja šiemet net du kartus pralaimėjo Bangai, tad realiai dviem paskutinėm komandom paliko 9 taškus :)

 3. 3 p.o.p. 2014-11-08 18:02

  Cia tik trenerio klausimas gali buti svarstomas. Kazin ar pries sezona Kruoja butum pavadines stipresne ‘ant popieriaus’ uz Trakus, Atlanta ar Suduva. Juolab kad puse Kruojos atrode esa seniai nurasyti A lygos veteranai

 4. 4 Marijus 2014-11-08 18:03

  tai kad tie veteranai geriau žaidžia už piemenis J

 5. 5 Remis 2014-11-08 18:16

  Nepaisant kiekvieno sezono pradžioje tvyrančio chaoso Pakruojyje, realiai Kruoja per pastaruosius porą sezonų turi vieną stabiliausių sudėčių, kurią šiemet labai sėkmingai papildė dviem pajėgiais legionieriais gynyboje ir dviem “šiauliečiais“ – T.Eliošiumi ir D.Jankausku.
  Tiesa, Kruoja turi vieną didelę bėdą – dabartiniai komandos valdytojai nėra viešai įvardijami, o ir jų tolimesni planai yra visiškai nežinomi. T.y., šiandien medaliai, o po trijų mėnesių gali būti ir suskilusi gelda.

 6. 6 Marijus 2014-11-08 18:18

  kadangi Kruoja kitąmet žais Europoje, valdytojai tikrai niekur nedings :) puikios galimybės užsidirbti jie tikrai nepraleis

  • 7 Remis 2014-11-08 18:25

   Menkutė pastabėlė: dabartinė Kruojos sudėtis sezonui kainuoja 2-3 kartus daugiau nei gaus iš UEFA už vieną etapą Europos lygos atrankoje :)

   • 8 Marijus 2014-11-08 18:29

    IMHO Kruoja pagrindines pajamas gauna parduodama rungtynes :) kitaip iš kur mažam miestely tokie pinigai? Kruojos vadų niekur nesimato, niekas jų nežino… Tyliai ramiai suka makles :) o Europos lygos atrankoj stavkės visai kito lygio

  • 9 Tydas 2014-11-09 21:49

   Kaip greis ateis Kruoja i europa taip greitai ir iseis :)

 7. 10 Varvalas 2014-11-08 18:30

  Rungtynių rezultatas yra visiškai dėsningas ir Kruoja buvo verta pergalės. Net ir rezultatu 1:3 ar 1:4. Lakstymas bet kur su kamuoliu dar nėra futbolas. Gynėjų erdvės ir laiko nejutimas irgi ne Einšteino reikalas. Baimė varytis kamuolį į priešininko aikštelę būdinga tik tariamiems prizininkams. Tokia yra realybė.

  Ir kai ši komanda šįmet užims penktą vietą, tai reiškia ji to ji buvo verta. Juk nenormalu, be trenerių, be žaidimo planų tikėtis kažko daugiau. Aš rezultatais nė kiek nenusivyliau, nes ir tikėjausi maždaug 5-6 vietos.

  Ir dar kelios skersos mintys. Galiu paaiškinti, kodėl Sūduva taip mėgsta skersuoti kamuolius nuo kampinio apylinkių. Per treniruotes labai neblogai rezultatyviai užbaigia tokius balionus. Todėl jiems susidaro nuomonė, kad tai moka daryti labai neblogai. O iš tikrųjų Sūduvos gynėjai tokiais atvejais yra visiški grybų grybai. Ir iš kelių rungtynių žiūrovai puikiausiai pamato, kad po Sūduvos skersų geriau į aikštę nežiūrėti ir nesinervinti. Ir atvirkščiai; kai į Sūduvos baudos aikštelę skersuojamas kamuolys gynėjai blaškosi, atitrūkę nuo laiko ir erdvės. Na, tampa visiškais ufonautais. O varžovai ufonautizmą retkarčiais išnaudoja. To ir pakanka. Protingas žaidimas ir susideda iš kelių tokių retkarčių.

 8. 11 UCCM 2014-11-09 01:37

  pasiėmi muiliuką, paplauni Azijos tenges ir pardavinėt rungtynių neraik…

 9. 12 Favoritas 2014-11-09 09:55

  Dėl VM ir ko, tai sakyčiau šiais metais jie darė pozityvius veiksmus, pvz, išvyka į Kiprą (anksčiau apskritai niekur nevažiuodavo). Kokia buvo nauda iš šios kelionės matėm pirmam rate, turbūt daugiau Kiprų nebus… Sezono vidury portugalas buvo atvykęs į Sūduvą – Gvildžiui pagalba taip pat buvo reikalinga ir tai tikrai geras sprendimas. Kodėl tas treneris neliko komandoj, jau kitas klausimas. Deja, bet buvo patvirtintas posakis “norėjome kaip geriau, bet gavosi kaip visada“
  O vakar rungtynėse man liūdniausia buvo žiūrėti į tai kaip stiprinti puolimą ir gelbėti komandą nuo suolo bėgo Puzara ir Snapkauskas. Iš to didelio mūsų saugų būrio nebuvo vakar kam išbėgti į aikštelę…

 10. 13 MV 2014-11-09 11:15

  Kruojos pusė komandos yra jau žaidę Sūduvoje ir nepritapo :) ir vis dar nėra idėjų tą nepritapėlių gaudytoją siųsti į kokį Pakruojį? būtų daugiau šansų išmetus jį vieną, nei 47 žaidėjus ar pakeitus 8 trenerius.

 11. 15 p.o.p. 2014-11-09 11:46

  Remi, cia ne visai tas atvejis. Jei sudetume visu A lygos komandu biudzetus per paskutinius 10 metu, Suduvos suma butu viena didziausiu. Stai kur problema. Truksta ne pinigu, o proto kuris leistu pinigus efektyviai isnaudot. Todel Suduva ir stumdo komandos kurios per viena sezona padaro tai, kam Suduvai neuztenka 5. Nes pinigus naudoja efektyviai. Liudniausia kad tos komandos – laikini projektai, kuriu kasmet yra tiek, kad tokia stabili komanda kaip Suduva pavirstu eiliniu lygos vidutinioku

  • 16 Remis 2014-11-09 13:10

   Bet pinigai ir stabilumas yra dėl to, kad yra VM, o ne yra kažkoks mistinis pinigų šulinys, iš kurio bet kas galėtų pinigus semti ir komandą išlaikyti :) Todėl ir mano komentaras toks – jei kažkas nori keisti vairininką, tai tegu pateikia alternatyvą.

   • 17 p.o.p. 2014-11-09 16:22

    As ir nesiulau keisti vairininka. As laukiu kada gi Suduvos valdyme rasis daugiau profesionalaus valdymo pozymiu, nes gaila, kai toks finansiskai stabilus klubas yra nuolat nustumiamas neaiskios kilmes trumpalaikiu projektu vien del to, kad anu projektu valdytojai supranta kad net Lietuvoje medaliu negali laimet be normalaus trenerio.

 12. 19 Anonimas 2014-11-09 14:04

  Ko norėčiau kitam sezonui, tai gero trenerio ir kad Valskis grįžtų, nors ir tai nelabai realų, bet jis šiame sezone tik vieną kart aikštėje buvo pasirodęs.

  • 20 griezhtas 2014-11-09 18:51

   O as noriu tik gero trenerio stabo (jame galetu buti ir Gvildys, kaip atsakingas uz fizini rengima, Ramonas uz vartininkus, kazkur dar reiktu rasti gera analitika ir galiausiai reiketu charizmatisko ir gero psichologo vyriausiojo trenerio poste) ir jokiu nauju zaideju apart dubleriu, dar kai kuriuos legionierius butu galima paleisti, o Chveduka isleisti i stipresne lyga laimes ieksoti. Esu isitikines, kad auksas pasiekiamas su esamais zaideju resursais.

 13. 21 Anonimas 2014-11-09 15:16

  Kai Baranovskis vienas prieš vartus išeina, Ramonas 99. proc tikras, kad nieko nebus. :)

 14. 22 axsel 2014-11-09 18:30

  netik ramonas

 15. 23 Anonimas 2014-11-09 19:35

  Na siais metais tokie dviprasmiski jausmai. Lyg ir komanda atrodo galejo uzgrot, ir vietomis grojo. Atrodo turejom normaliu zaideju, saugu eile. kurie verti vienas kito keitimo. Deja traumos, saves neatradimas aiksteje, visa optimizma suzlugde. Ir dabar komandos gaila, kuri aiksteje mirsta, negaledami jau pabegt vistiek sliauzia, kovoja. Maniau kad siemet ir Zalgiriui galejome ikast, deja neikandome nei Kruojai, nei Atlantui… Klausimas ar kitais metais tokia komanda galetu daugiau pasiekt. Isivaizduoju kad zaidejai tikrai pasikeis, o juolab kad is pernai metu buvo islike nemaza ju dalis ir vistiek nesudirbo kaip kad derejo.

 16. 24 voleur 2014-11-09 20:32

  tai dbr žaidėm tris rungtynes kas pora dienų o dabar sekančios lapkričio 20 ot bezabrazija. Baranovskį irgi galima paleis :) naudos nematau aš iš jo :)

  • 25 Tydas 2014-11-09 21:47

   Baranovski? :) nepyk bet man is tribunos prastai matosi. bet kiek matau tai visas zaidimas vyksta per soble, vale, (grigaraviciu)

 17. 26 p.o.p. 2014-11-09 21:07

  chebra, nevarykit ant žaidėjų. be abejo, jie nėra ispanų ar anglų lygos futbolistai. jei tokie būtų – ten ir loštų. tačiau yra nė kiek neprastesni už didžiumą Lietuvoje lošiančių ir visiškai atitinka turimą biudžetą. Lygiai taip pat akivaizdu, kad šita komanda laisvai galėjo medalius imti – nei Kruoja, nei Atlantas, nei Trakai nieko išskirtinesnio savo gretose neturi. Toji pati Kruoja, kuri vakar sidabro medalius laimėjo, grybavo kaip reikalas gynyboje – jei mūsiškiai protingiau būtų lošę, galėjo ir bent dvi-tris bankes įkalt. Lygiai taip pat Kruoja debiliškiausiu būdu iššvaistė bent dvi-tris progas. Iššvaistė sūduvietišku stiliumi – nepataikydami į kamuolį arba į tuščius vartus. Žodžiu, tarp antros ir penktos vietų nėra jokio kokybinio skirtumo.

  Tačiau negali tikėtis medalių laimėt be trenerių. Tą buvo galima daryt prieš keturis-penkis metus, o dabar net ir Lietuvoje tas nėra įmanoma. Todėl šių metų sezono priežasčių reikia ieškoti ne žaidėjuose, o trenerių štabe, kurio, tiesą pasakius, tiesiog nebuvo. O kad nėra ką šnekėt apie trenerius, belieka priežasčių ieškot dar aukščiau.

  • 27 Tydas 2014-11-09 21:39

   Kaip kiekvienas žaidėjas ateina po varžybų prie mūsų, Jų kiekviename veide matosi ryžtas ir užsispyrimas :) nors ir pralaimėję ar lygiomis baigę, jie ateina liūdni, bet tame liūdesyje įžvelgiu norą, norą kovoti. :) tik vat kažkoks mistinis stabdis jiem tai sutrugdo padaryti :)

   • 28 p.o.p. 2014-11-09 21:52

    matai, jei lošiama būtų sekmadienio lygoje – tai nieko daugiau nei noro kovoti ir nereikėtų. o kadangi vis tik lošiama profesionalioje lygoje, tai vien užsidegimo nepakanka. profesionalus sportas yra verslo rūšis, todėl, kaip ir kiekviename versle yra tam tikros fundamentalios taisyklės, kurių nepaisydamas nieko doro nepasieksi. tokie nestandartiniai ir sunkiai suplanuojami dalykai, kaip “užsidegimas“, “įkarštis“ ir “noras laimėti“ gali tapti puikiu išskirtinumu, padedančiu nugalėti tokius pat profesionalus, kuriems to noro galbūt šiek tiek trūksta.

    tačiau jei klubas nepaiso pačių elementariausių futbolo verslo reikalavimų – rezultatų gali tikėtis tik naivuolis. net ir geriausių futbolininkų prikimštose komandose trenerio postas yra ne mažiau reikšmingas ir ne mažiau kainuojantis. ar manai, kad jei Audrių Ramoną be jokių asistentų ir pagalbininkų pastačius vadovauti Barselonai, ji vis viena laimėtų Ispanijos čempionatą ir Čempionų lygą, net turi geriausių žaidėjų komplektą Europoje?

 18. 29 axsel 2014-11-10 00:21

  gali statyt koky nori trenery jei zaideju galvos nedirbs nieko nebus

  • 30 niekas 2014-11-10 15:37

   Tai treneris tam ir skirtas, kad priverstų žaidėjų galvas dirbt. Kaip vienas prieštaringai vertinamas futbolo veikėjas sakė: futbolininkui galva reikalinga ne tik įvarčiam mušt.

 19. 31 p.o.p. 2014-11-10 16:00

  jo, kaip ir elementaru. jei nebus kapitono, net ir geriausių jūreivių bei mašinistų operuojamas laivas greičiausiai užplauks ant ledkalnio (nebent neplanuotai stipriai užkaitins saulė ir ledkalnis ištirps).

  treneris yra reikalingas tam, kad pagal klubo vadovų vizijas sudarytų komandos gyvenimo sezono metu strategiją, atrastų priemones tai vizijai pasiekti ir prižiūrėtų, kad plano būtų laikomasi, o visi įgulos nariai maksimaliai išnaudotų savo sugebėjimus ir nepradėtų improvizuoti ten, kur nereikia.

  deja, šiuolaikiniame futbole visi tie dalykai yra pakankamai sudėtingi. visi juk žinome, kad turtingiausi klubai turi būrius visokiausio plauko specialistų, kurie užtikrina minėtų tikslų siekimą (įskaitant ir miego ekspertus, garantuojančius, kad futbolininkai tinkamai pailsėtų).

  tokių dalykų Lietuvoje greičiausiai niekada nepamatysim, tačiau vis tik pasiekėme laikus, kai vieno ir mažai patirties turinčio trenerio nebepakanka medaliams laimėti (kas buvo įmanoma, pvz., prieš 5 metus).

  štai ir visa istorija. mano požiūriu – jei komanda neturi aiškiai deklaruotos sezono vizijos ir strategijos, neturi iš tikro profesionalaus trenerių kolektyvo – priekaištauti žaidėjams nėra korektiška. tiesą pasakius, tas pats galioja bet kokiame verslo kolektyve – be tinkamo vadovo net ir geriausi profesionalai didesnių tikslų nepasieks.

 20. 32 Remis 2014-11-10 22:05

  Kitame ture Sūduva turės laikyti kumščius už Kruoją, nes jos pergalė prieš Trakus – vienintelė viltis Sūduvai dar patekti į kitų metų euroturnyrus.

 21. 33 voleur 2014-11-11 03:52

  tai trakai jau sudirbo ekraną :) nežinau, bet man nesišviečia jokios prizinės vietos ar euroturnyrai, na nebent galės per tv stebėti :)))

  • 34 Remis 2014-11-11 10:31

   Prizinės vietos nebešviečia, bet jei galutinėje rikiuotėje bus 4. Sūduva, 5. Trakai, tada Europos lyga labai šviestų, nes vis vien kokia 99 procentų tikimybė, kad taurę laimės Žalgiris arba Atlantas :)

 22. 35 p.o.p. 2014-11-11 10:01

  išskyrus Kochanausko smūgį iš toli, labai jau keisti tie Trakų įvarčiai. o ir Ekrano žaidėjas, uždirbęs priešininkams pendelį, labai jau prastai vaizduoja nusiminusį gynėją.

  • 36 akva 2014-11-11 14:39

   p.o.p. tu kažką įtarinėji nešvariu žaidimu? Eik sau.

   • 37 Antonimas 2014-11-11 15:01

    O už ką Ekrano žaidėjams komunalinius susimokėt, šildymo sezonas ateina. Ir šioj situacijoj jie mažiausiai kalti.

 23. 38 p.o.p. 2014-11-11 16:26

  ne, aš nieko niekada neįtarinėju. nelabai tam yra argumentų Lietuvoje. kai profesionalumo lygis žemas, tai komanda gali nesulošti vien dėl to, kad išvakarėse klube užsibuvo. ypač komanda, kurios finansinė situacija – katastrofiška.

  o iš Sūduvos perspektyvos žvelgiant – apskritai jau nelabai yra ką šiais aptarinėti. komanda kovojo, tačiau pralošė viską. net ir 4 vieta ypatingo džiaugsmo nesuteiks, nes liks galybė “jeigu…“. O kai pradedi žaisti su “jeigu…“, tai nieks netrukdo baigti fantastine sąlyga: “pirmi keturi klubai subankrutuos ir Sūduva loš Cempionų lygoje“.

 24. 39 griezhtas 2014-11-11 17:20

  Beje paskutinis “jeigu“ nera visai nerealus. Trys klubai visiskai priklausomi nuo iplauku is rytu, o pirmojo pagrindinis remejas bankrutuojanti “firma“.

  • 40 Remis 2014-11-11 19:18

   Bet tai jei jie iki sezono pradžios skolų neturės ir nebus “bankrutuojančiais“, tai gaus licenciją ir po to pažais vasarą Europoje. Jei reikia pavyzdžių – šiemetinė Banga :)

  • 41 carlos 2014-11-11 20:14

   na tas pagrindinis trečdalį biudžeto sunešė, tai vis vien jokiais ten bankrotais net nekvepia, be to skirtingai nuo snorų visokių nieks tam vilniui neduso bankrutuoti…

   • 42 Remis 2014-11-11 20:33

    Šiaip įdomu, kokį poveikį padarys tai, kad 2015 kovo 1 dieną vyks rinkimai. Kadangi visi, kas opozicijoje, žongliruoja Vilniaus miesto skolos skaičiais, tai tikėtina, kad garsiai šauks apie tai, jog skola didinama algų negaunančių savivaldybės įmonių darbuotojų sąskaita. Dabartiniams tarybos nariams rankos gali ir suvirpėti, kai reiks biudžetą tvirtinti.

 25. 43 p.o.p. 2014-11-11 18:03

  čia kuri bankrutuojanti?

 26. 44 Anonimas 2014-11-11 18:04

  Vilnius, kas dar

 27. 45 Anonimas 2014-11-12 02:14

  Siaip reiketu ispest maximuma is tokios situacijos. Nezinia kas bus kita sezona, ar bus biudzetas didesnis ar mazesnis, bet jeigu pavyktu euro ture pazaist, tai bet kuriuo atveju jau +. tad reikia laimet likusias varzybas.
  Aisku pas mus tokios nesamones vyksta, kaip kad klubai be pinigu, neatsiskaite su begale zaideju, vistiek gali atlikt formalumus aiksteje. Bet palinkesiu Suduvai, ispest ka tik galima is tokios situacijos.
  Ir deja kaip kad vis laukdavom naujo sezono su didesnem perspektyvom, taip kito nereikia laukti su didesniu optimizmu. Pinigeliu nebus daugiau…o ir investicija i treneriu staba reikia padaryt, tai komandoj pasiliks tie, kuriems geriau nepasiulys kitos komandos, nu ir treneri is kazkur reikes istraukt…kaip zinom Lietuvoj tokiu nedaug (ar visai nera).


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,677 hits
Reklama