Ar Sūduva U-18 yra Sūduvos ateitis?

suduva-u-18-9

O buvo taip. Važiuoju aš sekmadienį per legendinį Marijampolės miestą ir žiūri gi Markas Kardokas su didžiausiu krepšiu ant peties per gatvę eina. Aš sustojau, Marką praleidau ir tuomet susimąsčiau. Ėjo gi Markas į Sūduvos stadiono pusę. Kadangi esu nekvailas vyras, iškart sumečiau. Treniruotės sekmadienio vidurdienį tikrai nebus. Vadinasi, Sūduvos dubleriai lošia! Senokai norėjau tą komandą gyvai pamatyti, bet vis iš galvos išdulkėdavo rungtynių laiką pasitikrinti.

Juolab, kad šiais metais dublerių čempionato tradicija buvo sugriauta ir kažkoks keistas naujas darinys LFF klerkų sudarytas. Anksčiau būdavo aišku – vieną diena lošia Sūduva, kitą dieną – dubleriai. Aš tik nesuprasdavau vieno – kodėl jei vyrų komanda lošia namie, tai dublerių – būtinai svečiuose. Juk vienam gale klubai verkia, kad trūksta pinigų, o kitame gale – deginamas benzinas be jokio reikalo. Atvažiuotų abi komandos vieną dieną ir sužaistų. Dubleriai – ryte, vyrai – vakare.

Ai, tiesa, pamiršau vieną niuansą. Tais gerais laikais dubleriais antrąsias komandas buvo galima pavadinti tik iš bėdos. Kaip taisyklė pusę komandos sudarydavo visokie seniai ir prašalaičiai. Tai kokį prasikaltusį pagrindinės komandos narį treneris už bausmę su jaunimu palakstyt nusiunčia, tai po traumos atsigaunantis veteranas progą futbolą prisimint gauna. Arba netgi koks peržiūron atvykęs kandidatas su svetima maike palaksto. Žmonės šnekėdavo, kad įvarčius mušdavo ir geltonas korteles rinkdavo nebūtinai tie žmonės, kuriuos pareigūnai į protokolą surašydavo. Taip pat pamenu, kad kiekvienas klubas privalomuoju būdu dublerių komandą turėjo.

suduva-u-18-1

O va šiemet buvo sukurta kažkokia U-18 lyga. Elitinė. Ką tas žodis reiškia – matyt tik patys LFF biurokratai supranta. Juk jei esi normalus logiškai mąstantis žmogus, tau turėtų būti aišku – elitiniais dalykai tampa tik tuomet, kai turi su kuo palyginti. Kitaip tariant – elitine U-18 lyga gali būti tik tuomet, jei yra bent pora U-18 neelitinių, eilinių lygų.

Aš, aišku, praleidau visus LFF piarus, kuriais, esu tikras, buvo palydėtas šios elitinės lygos startas. Tai nežinau visų argumentų, kuriais buvo argumentuojamas dublerių čempionato panaikinimas ir naujo darinio sukūrimas. Bet vaizdelis yra štai koks. Elitinėje lygoje yra 8 komandos. A lygoje – 10. Šis tas nesusiveda. Juolab, kad elitinėje U-18 lygoje matosi tik 5 A lygos klubų komandos – Sūduvos, Šiaulių, Žalgirio, Granito ir Bangos. Kaip suprantu, viena dublerių komanda lošia I lygoje – Žalgirio. Pamenu, kažkokia šneka buvo ir apie tai, kad Atlantas į antrą lygą savo dublerius siųs. Tačiau finalinėje II lygos Vakarų zonos lentelėje nė vienos A lygos komandos nepamačiau.

Matematika gaunasi tokia. Po šių metų reformos, dublerių nebeliko 5 A lygos komandose. Jaunimo komandų neturi Kruoja, Atlantas, Trakai, Ekranas ir Dainava. Štai tokia ta lietuviško futbolo perspektyva. Ekranas ir Dainava dublerius leidžia į aikštę A lygoje, nes kitokių žaidėjų neturi. Trakai ir Kruoja yra tokie projektai, kuriems jaunimo katapulta į pagrindinę komandą nerūpi. Komandos dėliojamos žaidėjų turguje. Atgimęs Atlantas iš pradžių deklaravo didelius dėmesio lietuviškam jaunimui tikslus, tačiau, panašu, nusprendė, kad pigiau bus supirkinėti kituose miestuose paaugintą jaunimą. Susidaro įspūdis, kad tik visų keikiamas Žalgiris turi padorią komandų vertikalę. Įdomu tik kada toji vertikalė ims rezultatus duoti.

suduva-u-18-7

Gerai. Griškime namo. Sūduvos dubleriai klausimus kelia jau keletą sezonų. Kadaise į dublerių reikalą mūsiškiai lyg ir rimtai žiūrėjo, o pernai gavosi kažkoks balaganas. Dubleriai kaip ir išnyko. Tapo neaišku, kokį statusą turintys žaidėjai atstovauja komandai oficialiame dublerių čempionate ir kas juos treniruoja. Šiemet viskas lyg ir stojo į savo vietas. Galbūt LFF elementariausiai pripažino sau ir pasauliui, kad Lietuvos A lyga nėra pajėgi rengti jaunimą. Visiems rūpi tik trumpieji tikslai – kaip supirkti kokių nors žaidėjų prieš sezoną, kaip nukeliauti sezono kelią neįkrentant į bankrotų duobes. Toliau nieks nebežiūri. Ateis nauji metai – tada ir spręsim, ką kitą sezoną darysim.

Tad sekmadienį Sūduvos apranga lošusios komandos statuso aš taip ir likau iki galo nesupratęs. Sūduva šią komandą yra nupaveikslavusi ir įdėjusi į skyrelį “Dubleriai“ (tiesa, surašyti vaikinų vardus ir pavardes jėgų pritrūko). Tačiau Algimanto Gabrio, kuris aikštėje nurodymus vaikinams (lyg ir tiems patiems, iš nuotraukos) šaukė, oficialioje svetainėje esančioje nuotraukoje nematyti. Kiek pamenu, Algimantas Gabrys lyg ir atstovaudavo mistinį darinį, vadinamą Futbolo akademija. Ir iš tikro! Trenerį radau Akademijos skyrelyje, nupaveiksluotą kartu su 1996 m. gimimo berniukų komanda. Iš pažiūros – tai tikrai ta pati komanda, kuri lošė sekmadienį. Tik nuotrauka gerokai pasenusi. Vaikinai akivaizdžiai jaunesni, vilki sena Sūduvos apranga, nors kai kuriuos jų remia įmonė “Sumeda“, o kai kuriuos – įmonė “Vaidgeda“.

suduva-u-18-5

Užtenka detektyvų. Čia net ir Erkiulis Puaro su Šerloku Holmsu nesusidorotų. Liko dar pora pastraipų apie futbolą. O futbolas sekmadienį štai koks nutiko.

Kadangi jokia televizija šio žaidimo nefilmavo, tai jis vyko ne stadione, o treniruočių aikštyne. Gal taip net ir geriau. Žolė čia, matosi, yra tinkama, o vaikinams lengviau į užribį išspirtus kamuolius susirankiot (visiškiems pipirams, matyt, nėra jokio pasididžiavimo tokiose rungtynėse kamuolius padavinėt). Tuo tarpu žiūrovai turi privilegiją futbolą apžiūrėt iš visų kampų.

suduva-u-18-2

Sūduvos aštuoniolikmečiai buvo keliomis galvomis geresni už kolegas iš Gargždų (beje, jei kas šios informacijos neužfiksavote, tai Sūduvos jaunimas Bangos vaikinus rezultatu 5:1 nugalėjo). Tiesą pasakius, teisingesnis rezultatas ko gero būtų buvęs 10:1. Deja, obuoliai nuo obels toli nerieda. Sūduvos jaunuoliai, lyg geri savo vyresniųjų kolegų mokiniai, švaistė progą po progos. Vien per antrą kėlinį bent keturis kartus neįmušė atsidūrę per pora metrų nuo vartų, kur tarp kamuolio ir tinklo stovėdavo tik Bangos vartininkas. Buvo tiesiog sunkiai suvokiama, kaip tokiose situacijose galima neįmušti. Tuo tarpu Banga dar šiek tiek priešinosi pirmo kėlinio pirmoje pusėje. Net įvartį įmušė ir rezultatą buvo išlyginusi. O kėlinio pabaigoje ir visą antrą kėlinį berniokai iš Suvalkijos lygumų bėgo gerokai greičiau nei bendraamžiai iš Gargždų. Viską darė – tik įvarčius mušė labai taupiai.

suduva-u-18-11

Sūduvos U-18 komandą po vienų rungtynių įvertinti sunkoka. Būtų neblogai matyti bendrą lygį. Tačiau jei vertinčiau kaip visiškai neutralus vertintojas, tai mūsų jaunimo perspektyvas pavadinčiau labai jau miglotomis. Geroji žinia yra ta, kad tas miglas prasklaidyti gali patys jaunuoliai. Viskas priklauso tik nuo jų pačių. O va ar atsiras kas nors šiknoms paspardyt ir į protą atvest – šito aš nežinau.

Visų pirma pasakysiu, kokiu kampu šią komandą mėginau įvertinti. Juk galėtum sakyti – “ech, juk jie dar tik vaikai“. Tačiau šiuolaikiniame futbole 18 metų yra pats tas laikas peršokti į pagrindinę komandą ar bent jau ant pagrindinės komandos atsarginių suolo. Todėl ir vertinu kaip vyrus, stovinčius ant profesionalaus futbolininko slenksčio, o ne kaip pienburnius, kurie kamuolį gainioja savo malonumui.

suduva-u-18-6

Esmė štai kokia. Man patiko, kad komanda mėgina lošti kombinacinį, komandinį futbolą. Tuo buvau maloniai nustebintas. Už tai galima padėkoti tik treneriui. Algimantas Gabrys visaip savo jaunuolius barė, nes klaidų šie jaunuoliai iš tikro daugokai atlikdavo. Tačiau kombinacinio futbolo genas jau įsodintas. Kaip ir dera laikantis Sūduvos tradicijų, ir ši komanda žaidžia greitą futbolą, pagrįstą staigiais pasais krašto saugams, kurie savo ruožtu mėgina kirsti arčiau vartų ir atiduoti aštrų pasą. Labiausiai mane džiugino tai, kad ši komanda visiškai neserga vyrų komandos liga – balionų į baudos aikštelę nesimatė, nors Sūduva U-18 ir turi aukšto stoto puolėją Marką Kardoką (jau vien šio fakto pakaktų tuos balionus pateisinti). Tačiau krašto žaidėjai mieliau veržiasi pro priešininkus ir tik priartėję prie baudos aikštelės ar net įkirtę į ją, mėgina atiduoti aštresnius perdavimus.

suduva-u-18-10

Taip pat matėsi, kad komanda kiekvienoje esminėje grandyje turi žaidėją, kuris dažniausiai ir imasi iniciatyvos – Tadą Klimavičių gynybos centre, Imran Mekhrabov centre, Marką Kardoką priekyje ir Edviną Puzarą su Eitvydu Cikanavičiumi atakos kraštuose. Tas irgi nėra blogai, nors reikia gerokai akis įtempti, kad tą “lyderiavimą“ pastebėtum.

Tik štai – jei būčiau treneris ir kas nors man pasiūlytų “imk bet kurį žaidėją į savo komandą“, tai aš neimčiau nė vieno. Na galbūt dėl Klimavičiaus ir Puzaros kiek pasvarstyčiau. Didžiausia bėda – labai prastas futbolo elementoriaus įvaldymas: kamuolio stabdymo įgūdžiai, perdavimo tikslumas, galų gale – smūgis. O ir noro kapotis iš paskutiniųjų šiose futbolo rungtynėse matėsi mažokai. Kartais toks jausmas apimdavo, kad šie jaunuoliai jaučiasi kone futbolo žvaigždėmis. Arba, mažų mažiausiai, vėtytais ir mėtytais futbolo profesionalais. Tiesą pasakius, Valentinas Baranovskis, Karolis Chvedukas ar net senukas Tomas Radzinevičius energija ir besąlygišku kovingumu keliskart lenkia šiuos jaunuolius. Ir kokia komanda tokio “pagyvenusio“ jaunimo norės?

Tik nepulkite manęs kaltinti “žiaurumu“ ir sakyti “juk jie dar tik vaikai“. Kai kurie iš jų jau iš tikro sėdi ant pagrindinės komandos suolo. Kiti – netgi laiko A lygoje jau yra gavę. Netgi reikšmingose rungtynėse. Todėl nesuprantu, kodėl turėčiau jų gailėti labiau nei kokio Bagdanavičiaus ar Vaskelos? Kuo jie geresni?

suduva-u-18-8

Ir jei neatsiranda nieko, kas pasakytų tiesą į akis, padarysiu tai aš. Futbolininkai, kurie palyginus geroje A lygos komandoje jau yra gavę laiko, sekmadienio rungtynėse privalėjo tiesiog švytėte švytėti. Jie turėjo lošti taip, kad po rungtynių kuo grečiau lįsčiau į internetą ir ieškočiau tų būsimų futbolo žvaigždžių pavardžių.

Reikia, kad aštuoniolikmečiai loštų tik šiek tiek prasčiau už pagrindinę komandą – ypač jei tie aštuoniolikmečiai planuoja į pagrindinę komandą persikelti. O dabar gi matėme labai vidutiniškas rungtynes, kur vidutinišką futbolą lošusi komanda buvo ženkliai stipresnė už kitą, dar prastesnį futbolą žaidusią. Su tokiu požiūriu toli nenukeliausi. Tai gal iš tiesų Sūduvos treneriai būdavo teisūs, kai tik visiškai bėdos prispausti vietinį jaunimą į aikštę leisdavo pastaruosius dešimt metų?

Štai ir gaunasi nesąmonė. Juk tai, kad tavo mažame mieste yra visai nebloga profesionali futbolo komanda yra nuostabi galimybė be ypatingos konkurencijos pradėti futbolininko karjerą. Tačiau futbolo elementorių reikia išmokti. Be elementoriaus – tiesus kelias į Kazlų Rūdą. O dabar gi susidaro įspūdis, kad jaunoji Sūduvos pamaina mano, kad išskirtiniais futbolistais jie jau tapo ir kad kelias į pagrindinę Sūduvos sudėtį – rožėmis klotas. Tai gal imkit ir paskaičiuokit, kiek tokių kaip jūs per pastaruosius dešimt metų iš dublerių į pagrindą persikėlė. Ir dar suskaičiuokit, kiek iš jų sugebėjo prasimušti bent kiek aukščiau nei A lyga.

suduva-u-18-4

Štai tuomet statistika tampa labai aštri. Sūduvos U-18 komandos nariams reikėtų apie tai pamąstyti. Jei remsimės statistika, iš šios komandos šansą ką nors įdomesnio futbole turi tik koks 1 ar 2 žmonės. Daugiau gerų žaidėjų Marijampolės futbolas pagaminti nėra pajėgus.

Tad jei iš tikro nori tapti tuo vienu ar dviem prasimušėliais, treniruotis derėtų ne tik treniruotėse. O žaisti net ir su bendraamžiais derėtų maksimaliai jėga ir maksimaliu kovingumu. Kitu atveju, laukia labai liūdnas likimas – drebančios kojos ir nežinojimas ką daryti, kai bus suteiktas šansas lošti ne prieš bendraamžius, o prieš A lygos chebrą. Kiek progų pasirodyti A lygoje šiemet gavo Kardokas ir Puzara? Ir ar tikrai tas progas išnaudojo taip, kad treneriui neliktų nieko kito, kaip leisti žaidėją aikštėn ir kitose rungtynėse? Ar sužaidė taip, kad tribūnos iš trenerio reikalautų juos leisti aikštėn, kaip aną šeštadienį prašė leisti į kovą Mindaugą Grigaravičių? Jei jau atvirai, kai prieš Kruoją Ramonas išleido Edviną Puzarą, tribūnos apskritai nesuprato tokio keisto trenerio sprendimo.

suduva-u-18-3

Štai toks mano moralas. Sūduva U-18 mėgina lošti protingą, dailų futbolą. Matosi, kad komanda trenerį turi. Taip pat matosi, kad kai kurie žaidėjai turi šiokį tokį talentą ir šiokių tokių sugebėjimų. Tačiau jų nepakanka. Viską būtina dauginti mažiausiai kvadratu. Tik tuomet apsimokės galvoti apie profesionalaus futbolininko karjera. Kitu atveju – geriau galvoti apie padorią profesiją ir kabinti bucus ant vinies, kol dar nepavirto peraugusiais ir “amžinai perspektyviais“ dubleriais su perspektyva sužibėti kokioje nors I lygos komandoje.

Varykit, chebra, negailėkit savęs ir nešvaistyki laiko niekams ir nesąmonėms. Treniruokitės dvigubai daugiau nei jums liepia Algimantas Gabrys. Treniruokitės ir prieš treniruotę, ir po treniruotės, ir prieš miegą, ir šeštadienio vakarą. Skaitykite knygas apie futbolą – jų pilna ir apie taktiką, ir apie treniruočių principus. Čempionų lygą žiūrėkite ne su alaus buteliu, o su pieštuku ir popieriaus lapu. Mums, civiliams, Čempionų lyga – pramoga, jums – dar viena treniruotė. Jums liko labai nedaug – pusmetis, gal dar metai. Nes jei po metų jūs nebūsite tvirti Sūduvos pagrindinės komandos nariai – tuomet tik kvailys galės svajoti apie didingą futbolininko karjerą.

Reklama

21 Responses to “Ar Sūduva U-18 yra Sūduvos ateitis?”


 1. 1 Remis 2014-11-12 10:47

  pop, po tokių tekstų atrodo, kad gyveni kažkur paralelinėj visatoj :) Dublerių pirmenybės vyko ir šiemet. Tik buvo dviejų ratų ir baigėsi rugsėjo viduryje. Kitais metais jau nebus. A lygos klubų dubleriai galės žaisti pasirinktinai I arba II lygoje (I lygoje dublerių skaičius ribojamas iki 4 komandų). U-18 ir U-16 lygos ne pakeičia dublerius, o pakeičia iki tol vykusias vaikų ir jaunimo pirmenybes. Elitinėmis pavadintos dėl to, kad dar yra U-18 I lyga, krūva įvairaus amžiaus II lygų, taip pat yra 1999 metų gimimo ir 2000 metų gimimo I lygos, plius tų pačių metų II lygos pagal regionus. Žodžiu, savotiškas tinklas. Atlanto, Panevėžio FA ir Alytaus SRC žaidžia U-18 I lygoje kartu su Tauru, Nevėžiu ir kitais.
  Atskirai dar galima būtų pakalbėti apie LFF piarą. Buvo daug skambių frazių pasakyta. Tik, kaip visada, problemos prasideda, kai visa, kas pasakyta, reikia realizuoti. Abiejų Elitinių lygų informacinė svetainė yra futbolo.tv (http://futbolo.tv/elitinelyga). Kartais rungtynes parodo. Tai pliusas, palyginus su tuo, kas buvo iki tol. Tačiau, kai viskas vėluoja, informacijos apie rungtynes (net rezultatus) nėra po kelias dienas, tai pliusai labai sumenksta.
  Įdomi situacija ir su pačia U-18 lyga. Pagal ankstesnę praktiką šį rudenį jaunimo pirmenybėse turėjo žaisti 1997 metais gimę ir jaunesni futbolininkai. Kadangi į U-19 rinktinę patenka ir 1996 metais gimę, tai šiemet padarė išimtį, o, kiek teko girdėti, kitais metais iš U-18 kategorijos iškart eliminuos dvejus metus (1996-1997). Tad šiemet komandas į pačią lygą atrinko vadovaudamiesi kažkokiais mistiniais kriterijais. Pačios komandos taip pat nėra lygiavertės. Ir Sūduvos U-18 prieš kitas turi pranašumą dėl to, kad čia yra 5-6 pajėgus 1996 metų vyrukai. Kitose pagrindas – 1997, o kai kur ir 1998 metai. Tokiam amžiuje metų skirtumas dar yra reikšmingas, tai bepigu marijampoliečiams kitus kepurėmis užmėtyti :) Pavyzdžiui, Bangos U-18 matei iš esmės 1998-1999 metų gimimo vaikinukus, nes tie keli, kurie 1996 metų, priversti A lygoje bėgioti. O LFF apskritai buvo optimistai ir mane, kad U-18 lygiaverčių varžovu gali būti jų NFA-1999. Realybėje vargšai per 9 rungtynes tik vieną kartą lygiomis sužaidė, o visas kitas pralaimėjo. Va toks mūsų jaunimo futbolo vaizdelis, kurį dar būtų galima papildyti ir keliomis įžvalgomis apie klubų ir jaunimo sąsajas (kaip reikalaujama licencijavimo taisyklėse ir kaip yra iš tikrųjų). Bet gal kitą kartą :)

 2. 2 p.o.p. 2014-11-12 11:10

  oho, labai ačiū už išsamią istoriją. jo, kaltas, kad dublerių pirmenybes pražiopsojau:) o gal ne toks jau ir kaltas – gal ne aš, o visos tos lygos vyksta paralelinėj visatoj, todėl mums, žemės dulkėms, nėra duota galimybė viską suprasti?

  juk iš tavo aiškinimo paaiškėja tik vienas – painiavos dar daugiau. pvz., kaip suprantu už sūduvos dublerius ta pati chebra lošė kaip ir U-18 lygoje plius pagrindinės komandos atsarginiai. ir kas juos treniravo? gabrys? jei taip, tai tuomet, kaip jis ten sugebėdavo integruoti pagrindinės komandos žaidėjus?

  o jei elitinėje aštuoniolikmečių lygoje lošia skirtingo amžiaus komandos – tuomet iš tikro nelabai aišku kokia yra jos paskirtis – tuomet vieni lošia puse kojos, o kitiems skiepijamas patrankų mėsos mentalitetas.

  vienžo, klausimų vis viena daugiau nei atsakymų. viena, aišku – su tokia painia ir nekontroliuojama sistema šviesios Lietuvos futbolo ateities tikėtis sunku. Tokiam chaose išsigelbėt gali tik tie jaunuoliai, kurie arba yra iš prigimties velniškai talentingi arba yra juodadarbiai, kurie, nepaisydami visko, dirba triskart daugiau nei kolegos. Bet kokiu atveju – pagalbos jiems tikėtis iš futbolo biurokratų nėra jokios prasmės. ką pats pasidarysi ir pasiimsi – tą ir turėsi. vadinasi, mano teksto paskutinės dvi pastraipos irgi yra teisingos.

 3. 3 Anonimas 2014-11-12 11:43

  p.o.p labai jau giri trenerį Gabrį, bet pamiršti kitus :) su šia komanda dirba trys treneriai: Gabrys, Žilinskas ir Larčenka. Būtent pastarasis mano akimis daugiausiai įtakos padaro ir dauguma žaidėjų iki Elitinės lygos sukūrimo buvo jo treniruojami. Galbūt jo nebuvo rungtynėse, kuriose tu apsilankei, nes Larčenka treniruoja ir kito amžiaus grupę, su kuria tenka į varžybas išvykoje važiuoti.

 4. 4 Marijus 2014-11-12 11:52

  Šiemet pasikeitė sistema, dėl to ir ta painiava gavosi. Man irgi iš pradžių buvo sudėtinga įsikirsti kas ir kaip. Kitais metais pamatysim veikiančią sistemą ir galėsim realiau įvertinti jos naudą klubams ir futbolui. Tarkim Žalgiris formuoja aiškią piramidę: Žalgirietis U-18 > Žalgirietis > Žalgiris. Manau netrukus pamatysim ir Žalgiriečio U16 komandą, tada piramidė bus kaip ir užbaigta

  • 5 Remis 2014-11-12 12:16

   Nepergirk Žalgirio. Visiems tai yra privaloma daryti pagal licencijavimo reikalavimus :) Ir dabar Žalgiris turi U-16 (1999) I lygoje ir U-14 (2001) I lygoje. Kaip, beje ir kitos komandos (na gal ne visos).

 5. 7 p.o.p. 2014-11-12 11:54

  ačiū už papildymą.

  o iš kur aš tai galėjau sužinot? juk niekur neparašyta, kad šią komandą treniruoja daugiau žmonių nei pagrindinę Sūduvos komandą:)

  tiesą pasakius, vienas iš šio pranešimo tikslų ir buvo surinkti kuo daugiau informacijos apie reiškinį, kurio normaliai negali paaiškint nei LFF, nei pati Sūduva. Dėl to ir nesiekiau viską iki galo išsiaiškint (nelabai, tiesą pasakius ir žinau, kaip tai būtų galima padaryti) ir viską tiksliai bei teisingai užrašyti. jei būčiau mėginęs – tai ir po trijų savaičių tekstas dar archyve gulėtų:)

 6. 8 Marijus 2014-11-12 12:19

  Šitam pereinamajam sezone Sūduva U-18 komandą panaudojo kaip dublerius, nors to neturėtų būti. Pagal idėją, U-18 ir U-16 yra futbolo mokyklų /akademijų komandos, kuriose žaidžia atitinkamo amžiaus mokiniai. Dėl to ir gavosi kad Sūduvos U-18 viena koja sumušė jaunesnius ir silpnesnius pacukus iš kitų komandų :)

 7. 9 p.o.p. 2014-11-12 12:48

  radau dar tokią svetainę: http://www.marijampolesfc.lt/?q=node/6

  iš jos lyg ir aišku, kad Gabrys dirba su 1996 m gimimo vaikinais, Žilinskas – su 1997, Larčenka – su 1998, Kiselevskij – su 1999. Kalba eina ne apie Akademiją, o apie Marijampolės futbolo centrą.

  Sūduva U-18 sudaro 1996-1999 m gimimo vaikinai plius vienas gimęs 2001. Bent jau tokią info pateikia komandos profilis futbolo.tv: http://futbolo.tv/s-duva-u-18/2014-2015

  Išeitų, kad Sūduva U-18 yra kažkokia Marijampolės centro rinktinė. Tačiau sakyti,kad komandos pagrindas yra aštuoniolikmečiai nelabai išeina. Suskaičiavau tuos, kurie sužaidė 10 ir daugiau rungtynių. Gavosi štai kokia komanda – 6 žmonės gimę 1998 (16 metų), 4 žmonės gimę 1996 (18 metų) ir po vieną žmogų, gimusį 1997 (17 metų) bei 1999 (15 metų).

 8. 10 p.o.p. 2014-11-12 12:50

  beje, LFF paleido dar vieną svetainę, kurioje gali susirast savo vaikui komandą: http://www.futbolotreniruotes.lt/index.php

  nežinau, ar tamstoms aktualu, tačiau vis viena į temą:)

 9. 11 Varvalas 2014-11-12 13:18

  Šioje istorijoje graudžiausia yra to neįvardinto federacijos poeto darbo imitacija – kurti skambius pavadinimus apie mistinius, niekaip nepamatuojamus darbus. Taip atsiranda: elitinė lyga, akademijos, atsinešk širdį ir a la la. Tikslas – vaizduoti dirbančius ir tuos vaizdinius pateikti taip, kad niekas nieko nesuprastų.
  Graudu, ir kai tų visokių U-16,18,19 ir 21 rinktinių treneriai po eilinių pralaimėtų tarptautinių rungtynių, metai iš metų verkia, kad jų rinktinei atstovavo metais ar keliais jaunesni žaidėjai (lyginant su užsieniečiais). Va taip ir neįkertu, kur nuolat dingsta reikiamo amžiaus jaunuoliai? Miršta? Emigruoja? Ar kiti treneriai neduda savo auklėtinių toms neaiškioms rinktinėms? O gal rinktinių treneriai už ačiū neima?
  Mačiau per futbolo tv tik vienas Sūduvos “elitinio“ jaunimo rungtynes su Klaipėdos Granitu. Jau geriau būčiau nematęs. Nesuprantu, kaip tada žaidžia kitų klubų “elitiniai“, jei taip beviltiškai atrodo lyderiaujantis “Sūduvos“ elitas. Tiesa, lyderiauja ir dėl to, kad sužaidė žymiai daugiau rungtynių už kitas komandas. Kažkoks balaganas: komandų sužaistų rungtynių skaičius skiriasi trimis – penkiais susitikimais. Liūdnas valsas …

 10. 12 Remis 2014-11-12 13:33

  Padariau šiokį tokį darbą už LFF – http://gargzdas.lt/?p=353

 11. 13 p.o.p. 2014-11-12 13:53

  o tai ačiū – dabar iš tikro viskas tampa aiškiau. bet medalio iš LFF nesitikėk:)

  • 14 Remis 2014-11-12 14:06

   Turiu padėkos raštą (su Liutauro ir Juliaus parašais) ir Lietuvos rinktinės marškinėlius su savo pavarde. Manau kad tuomi jau esu pasiekęs LFF įvertinimų maksimumą, tad galiu tikėtis nebent su lazda per kurpą gauti :)

   • 15 p.o.p. 2014-11-12 14:40

    o geras! sekasi. aš dovanų tik iš Sūduvos gerbėjų sulaukiu.

 12. 16 Anonimas 2014-11-16 18:31

  Ar Sūduva U-18 yra Sūduvos ateitis?
  Drisciau sakyti kad tai isvis jokia ateitis. Nei Suduvos nei apskritai futbolo. Pamacius musu rinktine, kazkaip nejauku pasidare. Mes ant tiek nusiritome, kad nei vieno aukstesnio nei A lygos lygio gynejo nebeturime. I viska ziurime labai atsainiai, todel Lietuvoje isauginti gera futbolininka turetu prilygti 9am pasaulio stebuklui. Taip ir sitie jaunuoliai, kazka zaidzia, eina i treniruotes, bet jokiu sau tikslu nekelia. o jei ir kelia, tai su tokiomis treniruotemis ir 5 gyvenimu gali neuztekt uzaugti… ir kuo toliau tuo bus blogiau, Jau vien dabar paziurekite i A lygos komandas, kurios nezinia kam priklauso, vieniems taisykles vienokios, kitiems kitokios, Prisileidzia idomiu tipeliu, o paskui jau iesko kaltuju lazybu skandaluose,

 13. 17 2001 m. 2014-11-16 18:53

  Dar vienas šaltinis apie Marijampolės futbolo jaunimą: http://2001m.wordpress.com/

 14. 19 p.o.p. 2014-11-17 22:24

  oho, geras:) toks geras, kad net pirminį šaltinį drįstu pateikti, kaip pagarbos ženklą žurnalistui ir informacijos priemonei:
  http://www.zinios.lt/sportas/zinia/2014/11/17/nuomonebachuru-futbolo-federacija

 15. 20 Anonimas 2014-11-18 01:51

  galetu aurimas b. su savo dabartiniais kolegomis, kurie futbolui ir skaidrumui neabejingi, sia tema papletot


 1. 1 Vaikų ir jaunių futbolo sistema - Gargždas Citata 2014-11-12 13:32
Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1,185,885 hits
Reklama