Pažiūrėkite, pagalvokite ir nubalsuokite

suduva-dainava-1

Čempionatas šiais metais mums pasibaigė kaip niekad anksti. Tiesa, ir trumpas jis buvo – Sūduvos žaidėjai neturėjo progos paiškylauti Europoje, o mes – pamatyti savo kaime kitų mokyklų futbolo. Aišku, skųstis lyg ir nederėtų. Juk kai kuriems kolegoms iš lygos čempionatas pasibaigė maždaug antro rato viduryje. Lietuvoje – beveik kaip Ispanijoje. Dar neprasidėjus čempionatui yra aišku, kas jį laimės, o kas (tokių dauguma) neturi jokių šansų apskritai ką nors laimėti. Šiems kolegoms belieka lošti futbolą savo malonumui. Tas liko ir Sūduvai. Savo malonumui mūsų komanda gavo dvejas rungtynes su priešininkais, kuriems irgi nėra nei ko laimėti, nei ką pralaimėti.

Bent jau man tokios akimirkos yra didelių susimąstymų metas. Mat imu jaustis panašiai, kaip kadaise mano aprašytos knygos “Pitch Fever” herojus. Jis irgi bandė stebėtis, kaip galima, sulaukus brandaus amžiaus, būti įveiktam negatyvių emocijų, keliamų prasto tavo palaikomos futbolo komandos žaidimo. Jautiesi lyg narkomanas – protas suvokia, kad metus visa tai per petį, gyvenimas taptų žymiai šviesesnis, tačiau mesti viską į šiukšlių dėžę sunku.

Šiemet ne vieną kartą save esu pagavęs štai kokioje padėtyje. Imi rašyti kokią nors mintį ir staiga suvoki, kad per pastaruosius penkerius metus tą mintį jau esi vyniojęs ir užrašęs bent 3-4 kartus. Štai čia ir yra nykumos šaltinis – Lietuviškas futbolas yra tarsi vis labiau ir labiau pelkėjantis ežeras. Čia – nieko naujo. Viskas tik blogyn. Tikėtis išsigelbėjimo nėra jokių argumentų – maldomis ir gerais norais tos pelkės neišsemsi. Savaime suprantama, Lietuvos rinktinė, dar kartą įrodžiusi, kokios galaktikos skiria mūsų futbolą nuo pasaulinių standartų, optimizmo taip pat nepridėjo.

Kroatai protestuoja prieš savo futbolo federaciją. 

Vienintelis skirtumas šį kartą – mažumą pakitęs žiniasklaidos tonas. Anksčiau švelnius mūsų žiniasklaidos pabaksnojimus išprovokuodavo tik federacijos prezidentų nuotykiai su bankininkais ir prokurorais. Šį kartą buvo smūgiuota prieš rinktinės rungtynes ir iškart po bjauraus pralaimėjimo. Vargšai Lietuvos futbolo federacijos ponai – turi kentėti dėl to, kad pastaruoju metu bent jau Europoje tapo labai madinga lieti pamazgas ant dar neseniai atrodžiusių visagaliais pasaulio futbolo vadų. Panašu į tai, kad savo dozę paplavų gaus ir mūsų biurokratai.

Prieš rungtynes Lietuvos rytas paskelbė ilgą ir labai jau dviprasmišką tekstą pavadinimu “Ant karštos rinktinės trenerio kėdės – iš Vilijampolės trikampio. Trys Lietuvos rinktinės treneriai užaugo Kauno kvartale, kurį dar nuo sovietinių laikų lydi kriminalinė šlovė”.

Žurnalistas Giedrius Janonis lyg ir nieko blogo apie mūsų rinktinės šulus nerašo. Tik – žingsnis po žingsnio – nupiešia tokį rinktinės ir LFF bosų pasaulėlį, kuris labai nemaloniai dvokia. Įdomiausia yra tai, kad prie to dvoko labiausiai prisidėjo patys žurnalisto kalbinti futbolo “specialistai”. Tuo gal ir nereikėtų stebėtis – eilinis LFF piaro prakolas. Šiuolaikiškai mąstantis viešas veikėjas interviu duotų tik tuo atveju, jei turėtų teisę įtakoti galutinį tekstą. Mūsų vyrai mąstymo aštrumu nepasižymi. O gal tiesiog neturi kito pasirinkimo.

Aš ne šiaip sau pacitavau visą straipsnio pavadinimą. Tai – esminė ilgos istorijos tema. Nesvarbu pavardės ir skaičiai. Svarbu tai, kad straipsnis labai racionaliai formuoja specifinę Lietuvos futbolo federacijos ir rinktinės aurą. Jos esmė – minėtų įstaigų branduolį sudaro žmonės, kurių vertybes suformavo nelabai švari aplinka. Be abejo, žurnalistas išvengia tiesioginių kaltinimų – jų ir negali būti. Tai – teismo teritorija. Tačiau idėja apie tai, kad LFF ir rinktinę valdo “Vilijampolės trikampio” chebra yra sukrečianti. Čia net nesvarbu – Vilijampolės, Žirmūnų ar Degučių chebra. Svarbu, kad tokia sąvoka kaip “chebra” apskritai yra minima kalbant apie tokio lygio organizacijas. Tiek LFF, tiek futbolo rinktinė yra dariniai, kurių esminė funkcija yra Lietuvos reprezetavimas pasaulyje. Kitaip ir būti negali, kuomet kalba eina futbolą – vieną globaliausių dalykų šiais neramiais laikais.

Jei viešą organizaciją valdo “chebra”, objektyvumo iš tokios organizacijos gali nesitikėt. Vadinasi, joje dirba žmonės, kurie patinka “chebrai”, o ne tie, kurie yra geriausi konkrečiam darbui atlikti. Tokiu atveju taip pat neišeina kalbėti apie kokį nors organizacijos racionalumą, efektyvumą, objektyvią atsakomybę ar pozityvią evoliuciją. Kadangi viską valdo “chebra”, tai organizacija ir atspindi tos “chebros” požiūrį į pasaulį, jos vertybes ir tikslus. Stagnacija – esminė šios organizacijos išgyvenimo taktika ir viltis.

Beje, tai nėra mano išmislas. Visa tai galima rasti kitame, žymiai atviresniame straipsnyje, kuris (būtent dėl to emociško atvirumo) netgi pavadintas ne straipsniu, o “nuomone”. Be abejo, Gediminas Reklaitis daro visiškai teisingas išvadas. Jos teisingos, net jei išmestume iš teksto visus “aurimobudraitiškus” argumentus iš serijos “privačiame pokalbyje sakė”. Minėto straipsnio Lietuvos ryte tokioms išvadoms padaryti visiškai pakanka.

Keisčiausia, kad rimčiausi argumentai yra pasakomi pačių Lietryčio straipsnio herojų – Stasio Baranausko ir Stasio Stankaus – lūpomis. Jiems atrodo totaliai normalu, kad LFF viršūnėse ir už Lietuvos rinktinės vairo kažkaip “netyčia” atsidūrė didokas būrys kiemo draugų. Nors mane asmeniškai dar labiau sukrėtė dvi gal ir pašalinės temos. Viena, Stasio Baranausko mėginimai pateisinti tą kartą, kai Igoris Pankratjevas suspardė A lygos teisėją. Baranausko manymu, Pankratjevas pasielgė visiškai teisingai. “Tai labai žmogiška”, sako Stasys Baranauskas. Panašu, Stasy, kad mes iš tikro kituose kiemuose augome.

O va Stankaus tiradą apie dar neseniai Lietuvos rinktinę treniravusį Csaba Laszlo tiesiog norisi pacituoti: “Prieš tai rinktinėje jau turėjom tą vengrą. Jis mokėjo taip gražiai kalbėti, kad visus metus visi žurnalistai ausis nuleidę net išsižioję klausėsi jo makaronų. Net seilės jums varvėjo, kol pagaliau pradėjote suprasti, kad jis kabina makaronus”.

Skaitydamas šiuos pagieža permerktus žodžius, gali pagalvoti, kad kalba koks užsispyręs žurnalistas, LFF ir rinktinės kritikas, o ne oficialus-ilgametis-aukštas LFF pareigūnas, kuris yra didžia dalimis ir atsakingas už “to” vengro nusamdymą. Juk šie žodžiai reiškia tik tai, kad visa LFF federacija su Kvedaru priešakyje sumalė visišką šūdą pasamdydami trenerį praeitam ciklui. O gal tai tiesiog buvo gudrus ėjimas? Tam, kad galėtum pateisinti savos “chebros” sustatymą Lietuvos rinktinės štabe? Kad visiems šiandien rinktinę treniruojantiems galėtum pasakyt – “tylėkit, nes bus taip, kaip tais laikais, kai rinktinę treniravo “tas” vengras”. Juk iš esmė tai Stankus šį kartą ir pasakė.

Štai taip. O aš anais metais galvojau, kad man tik vaidenasi, jog “tas” vengras yra visiškas situacijos įkaitas. Tiksliau, visiškas LFF įkaitas, patekęs į “chebros” voratinklį. Trenerio ir chebros tikslai nesutapo. Vienas mėgino ką nors laužti iš komandos, kitiems visas atrankos ciklas tebuvo dalis didesnio plano, kurio tikslas – užsitikrinti ramų gyvenimą artimiausiems 5 metams. Štai, o jūs sakote, kad LFF nesugeba planuoti ir žvelgti į priekį!

Varšuvos Legia protestuoja prieš UEFA. 

Ir ką mums daryti? Kroatų kelias mums netinkamas. Gerai kroatams mėtyti į aikštę raketas, kai tavo komanda gerai lošia. O kai rinktinės žaidimas pasauliui geriausiu atveju šypsenas kelia, tai ir į tokius viešus protestus niekas rimtai nežiūrės. O iškrėsti tokį pokštą, kokį ne taip seniai atliko Varšuvos Legia tribūnų lankytojai mums tiesiog nepakaktų jėgų. Juk toje tribūnoje buvo tiek žmonių, kiek į visų mūsų lygos klubų rungtynes nesusirenka per kokias penkerias rungtynes.

Beje, Legia atvejis – klasikinė šiuolaikinio futbolo istorija. Ši komanda 6:1 nukalė Celtic, tačiau po techninės klaidos antrose rungtynėse išleido žaidėją, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, dar negalėjo žaisti dėl pernykštės diskvalifikacijos. Celtic buvo įskaityta techninė pergalė rezultatu 3:0. Bendras rezultatas tapo 4:4 ir Celtic “laimėjo” dėl svečiuose “įmuštų” įvarčių. Beje, vėliau Celtic iš Čempionų lygos išmetė slovėnų Maribor. Šioje vietoje galima prisiminti ir anų metų Žalgirio “burtų” istoriją. Taip, futbolas iš tiesų tapo labai keistu reiškiniu.

Akivaizdu, kad pasaulio futbolo valdžia yra gilioje krizėje. Istorijos apie Blatterio ir jo chebros korupciją vis netyla. Jau ima girdėtis valstybinio lygio balsų, kviečiančių boikotuoti Pasaulio čempionatą Rusijoje. O chebra sako: “Viskas gerai, viskas Ok, judam toliau, į nieką dėmesio nekreipiam” ir… svarsto tokius klausimus, kaip siūlymą lemiamose rungtynėse pendelius mušti ne pabaigoje, o… prieš rungtynes! Jeigu įdomūs šios „reformos“ argumentai – skaitykite čia.

Tad gal ir neverta stebėtis tuo, kad ir mūsų chebra mėgina kaip įmanoma fundamentaliau užsėsti visas įmanomas kėdes Lietuvos futbolą ir išpešti naudos prieš tai, kai ir juos visus nušluos globalių reformų pasaulio futbole banga.

suduva-dainava-2

O mums belieka du dalykai.

Pirma, pažiūrėti dvi likusias Sūduvos rungtynes. Iš pradžių bus Dainava Alytoje. Taip, viskas pagal puikią šių metų tradiciją – rungtynės vyksta darbo dieną ir prasideda darbo metu. Šito žaidimo aš 100 proc. pažiūrėti negalėsiu. O tada liks sezono finiškas Marijampolėje su Granitu.

Antras dalykas – galutinai apsispręsti ir nubalsuoti už geriausią Sūduvos žaidėją šiais metais. Kad ir kaip minoriškai baigiasi šis sezonas, savo pareigą atlikti reikia. Tad kas dar nebalsavo – siųskite man savo balsus adresu ponaspop@yahoo.com. Jei reikia pasikartoti balsavimo taisykles – spauskite čia.

27 Responses to “Pažiūrėkite, pagalvokite ir nubalsuokite”


 1. 1 niekas 2014-11-19 17:41

  Šiaip tai dar yra nedidelė galimybė užimt 4 vietą, kas leistų kitąmet į Europą išvažiuot

 2. 2 Anonimas 2014-11-19 18:08

  Ištaisyk, ne Alytuje, o Kaune ;)

 3. 3 Laurenz 2014-11-19 18:09

  Ne tik, kad laikas pakeistas, į visiškai idiotišką, bet likus mažiau nei parai ir miestas pakeistas, mačas vyks nacionalinės akademijos stadione Kaune.

 4. 4 Anonimas 2014-11-19 18:24

  Bachūrai nori gyvai pamatyt

 5. 5 p.o.p. 2014-11-19 18:56

  o geras:))) tik dabar pamačiau:) tai dabar net ne 17 val. vyks, o 14 val:))) kvailių šalis, ne kitaip:) beje, Dainavos svetainė saviškius vis dar į Alytų kviečia:)

 6. 6 p.o.p. 2014-11-19 18:59

  futbolo.tv taip pat vis dar planuoja transliaciją 17 val. o kadangi LFF svetainėje yra rodomas paskelbto turinio laikas, tai matosi, kad ši naujiena buvo paskelbta maždaug prieš valandą:)

 7. 7 p.o.p. 2014-11-19 19:12

  ta proga siūlau streiką – boikotuokime šias rungtynes!!!! nes bus baisiai lengva tai padaryti:))))

 8. 8 Lukas 2014-11-19 19:26

  Nežinau, bet turiu kokią tai labai negerą nuojautą dėl šių rungtynių

 9. 9 ž 2014-11-19 19:39

  Kas link rinktinės reikalų… nesuprasi – turim ir futbolo.tv kur rodo “daug, gerai ir nemokamai“ na kaip lietuviai mėgsta, nežinau ar net krepšinio rinktinė tokį gėri turi. Kiek tenka lankytis kitų federacijų puslapiuose, ten nieko mandresnio nėr. “Atnešk širdį“ ir buvo padaryta su normalia agentūra su visais navarotais, ko gero už šešiaženklę sumą. Bilietai į išvykas tvarkomi normaliai. Tas naujas “širdys į Wembley“ ir stiprus nusimato su Biplan G&G, suderinta bilietų prekyba. Stilinga agentūra organizuoja išvykas su gidais ir programa.
  Bet finale vistiek apie slobotkę tik visi

 10. 10 Remis 2014-11-19 19:49

  Rungtynių laikas į 14 valandą buvo pakeistas anksčiau (berods praėjusią savaitę), o va rungtynių vieta – šiandien. Dėl abiejų dalykų reiktų kaltinti ne LFF, o Dainavos klubą ir Alytaus savivaldybę, kurie nesutaria, ar Alytaus stadionas dar tinkamas žaisti, ar žolė jau “miega“. Kaip aišku iš pakeistos vietos, nugalėjo savivaldybės pozicija apie “miegančią“ žolę. Kitokio varianto nelabai ir galėjo būti, nes stadionas yra savivaldybės, o ne klubo.

 11. 11 p.o.p. 2014-11-19 21:56

  Matai, beda ta kad is musu prasoma atnesti ‘shirdis’ (nors is tikro – nemazus litus), o patys kiemo draugus i darba priima ir duoda rinktine treniruot treneriams-megejams, kurie su siuolaikiniu futbolu neturi nieko bendro. Kitas dalykas – o tu esi tikras, kad futbolo.tv mums tas rungtynes transliuoja? As tai manau, kad ne mums, o tiems kas uz tai sumoka. Kitu atveju nebutu transliuojamos rungtynes, vykstancios darbo metu. Keliones i Wembley – ne rodiklis. Juk tai yra kelione ne i Lietuvos, o i Anglijos rinktines rungtynes. Va kai tiek pat chebros varys i visokius San Marinus – bus kita istorija. Nes organizuoti kelione i Anglija apsimoka. Ne del futbolo o del tu paciu litu.

 12. 12 Anonimas 2014-11-19 22:49

  Man įdomu, kaip futbolo.tv išgyvena- pas juos yra keturi komentatoriai, daug įvairių kelionių ir kitų išlaidų. Rungtynes kartais transliuoja per youtube ir ten rašo kiek yra žiūrovų, tai pastebėjau, kad vidutiniškai vienu metu stebi apie 1000-1500 žmonių. Ar to pakanka, kad padengti visas išlaidas?

 13. 13 p.o.p. 2014-11-20 00:19

  O kaip tavo manymu tie ziurovai islaidas padengineja? Gi moket uz transliacija nereikia:) su ziuretojais tai neturi nieko bendro. Mistinis tas lietuviskas futbolo internetas – priklausomybe ir finansavimas toks pats neaiskus kaip ir klubuose:) is kitos puses – kad ir kas pinigus moketu, mums tai tik i nauda. Vis tik galimybe pamatyt visas iki vienos lygos rungtynes yra didelis dalykas.

 14. 14 Varvalas 2014-11-20 00:57

  jokios mistikos nėra – už transliacijas moka Rytai. Rytams moka visi, kurie eina į tam tikras kontoras; t.y. netiesiogiai jos ir moka, Kontoroms moka tie, kurie blogai moka aritmetiką ar tik vieną jos veiksmą – dalintis; arba neturi Mikaldos įgūdžių. Ir vėl skaityti iš pradžių.

  • 15 triuksmas 2014-11-20 18:39

   sorry nelabai logikos pagaunu, kam kažkokiems rytams mokėti būtent už gyvas transliacijas mol lažintis negalima pagal livescore žiūrint…

 15. 16 akva 2014-11-20 09:21

  Jau vengro ginti tikrai nereikia. Jis dar “Hearts“ laikais atvirai tyčiodavosi iš lietuvių. Novikovas atviras – tikrai galėtų apie tai papasakoti :)

  • 17 Remis 2014-11-20 09:32

   Vengro nieks ir negina. Kalbama apie tai, kad LFF funkcionieriai nusimeta atsakomybę – lyg ne jie tą vengrą ir būtų pakvietę.

 16. 18 p.o.p. 2014-11-20 10:05

  būtent. vengras taip pat akivaizdžiai nebuvo rinktinės lygio treneris. turint omeny, kad jis į Lietuvą atkeliavo per Hearts liniją – galim daugmaž įsivaizduot, kad ir šiuo atveju labai įtemptai ieškoma nebuvo.

  o kas liečia “atvirus pasityčiojimus“ – tai kodėl gi nepasityčiojus? ispanai irgi šiemet patyčių susilaukė, kaip ir brazilai. visi suprantam, kad lietuviai į Hearts prievartiniu būdu važiavo (čia iš škotų perspektyvos žvelgiant), o iš visų važiavusių praktiškai nebuvo nė vieno, kuris į padorią komandą vėliau prasimuštų. Ko gero tik Žaliūkas ir tas pats Novikovas čia šiaip ne taip gali būti paminėti, tačiau ir jų klubai – toli gražu ne europietiško futbolo pirmūnai. Vadinasi, staiga vieną dieną tu savo komandoj pamatai pusė autobuso labai vidutinio lygio žaidėjų iš kažkokios keistos šalies. Nieko neprimena? Man tai primena kai kuriuos Marijos Žemės klubus. Net kelis metus iš eilės į Sūduvą vežti kinai panašią misiją atliko.

  Ir dar. Ko gero tik silpnas žmogus, gavęs iš dangaus nukritusią progą susitvarkyti gyvenimą, gali skųstis tuo, kad “iš jo atvirai tyčiojamasi“. Tai yra klasikinis lietuviškas nepilnavertiškumo kompleksas, kuris, įtariu, yra esminė priežastis to, kad būriai lietuvių futbolininkų, net ir gavę šansą, nesugeba įsikibti į padoresnius klubus.

  Lietuvoj jie – karaliai. Net ir labai jauni, net ir visiškai nieko nepasiekę. Juk pas mus – jokios konkurencijos. Būriai moksleivių turi krūvas galimybių lošti A lygoje. Ir štai jie ima galvoti – jūra iki kelių. O tada nuvažiuoja į padorų vakarietišką klubą ir susiduria su žvėriška konkurencija. Tuomet – žlunga, nes nėra tam pasiruošę.

 17. 19 p.o.p. 2014-11-20 12:50

  pasilinksminkit, kad taip liūdna nebūtų:)

 18. 20 Lukas 2014-11-20 15:47

  Vengras apskritai toks slidus ir keistas treneris. Kai dar treniravo Fervencaros, buvo tokia situacija taurės varžybose su Soprono klubu. Fervencaros berods ar lošė lygiom ar pralošinėjo ir turėjo 3 pašalintus žaidėjus. Jei pašalinamas 4, rungtynės stabdomos, tad vengras liepė vienam žaidėjui sulaužyti koją. Gerai, kad planas nepavyko :) Soprono klubas laimėjo taurę, o vengras plius liepė savo žaidėjams neateiti į apdovanojimų ceremoniją. Va toks tas išgirtasis vengras.

 19. 21 p.o.p. 2014-11-20 15:50

  ale bahūriukai gerai varo Kaune:)

 20. 22 Dainava 2014-11-20 19:07

  pasirodo nesitreniruoja, išskyrus kelis žaidėjus, atvažiavo už savo pinigus su savo mašinom ir dar padavinėjo kamuolius visi atsarginiai. Lygis

 21. 23 maumas 2014-11-20 19:30

  Ir ta komanda dar kartais gauna pažaisti stadione, katrą pernai futbolo grietinėlė išrinko geriausu. Kurgi ne , šiemet dzūkai visą pirmą ratą Kaune žaidė , dabar gal jau mėnesis,kaip vėl iš stadiono išvyti. “Sūduva“ nuo pirmų rungtynių žaidė ant savo vejos, galėjo ir šias rungtynesnamuose sulošt, aikštė tinkama varžyboms.

 22. 24 z 2014-11-25 04:16

  Nu tai futbolo.tv yra fedaracijos padalinys ar kaip tai pavadinti, zinoma jos pilnai islaikomas (gal ten unibetai pamoka uz live video rodyma jus puslapiu livebetinge) ir man atrodo nemazai kainuojantis – gi supirktos ir kameros, kompai, softas pakartojimams ir grafikai, komentatoriai. Vezasi juos ir i uzsienius (skrydziai nakvynes) ir is ten operatyviai reportazus krauna, labai neprastai sumontuotus. Net youtubej video nemonetarizuoti – mielai paspaudyciau ant reklamu kad kapeikos futbolo.tv byretu, bet ner ju.
  Is vis ponas 2014-11-19 21:56 komentaras delfio lygio minciu kratinys, dar reikejo pridurt kad “Kvedaras nestato “normalaus“ stadiono“. Nesolidu.
  Puikiai visi suprantam kad net Murinho nenulipdytu is tokiu zaideju nieko padoresnio ir kadanors uzimti kazkieno vieta Europos ar Pasaulio cempionate butu labai nesazininga. Nepaisiant to visa marketingine ir media dalis tvarkoma labai neblogai paskutiniu metu, man asmeniskai net negaila jei lialka dar viena motocikla ar vila isigys, jei viskas isliks dabartiniame lygyje,
  Tiesa rinktine turi nedideli šansa kad is emigrantu atzalu isaugs kazkas.

 23. 25 Lukas 2014-11-25 18:59

  Klausė čia, iš ko gyvena futbolo.tv. Jie pinigus gauna ne vien tik iš futbolo transliacijų. Gyvai transliuoja ir kitus renginius (ne vien tik sporto), be to, panašu, kad ir LKL rungtynes bent jau tikrai transliuoja (tas, kurios transliuojamos tik internetu). Net ir komentatoriai ten jas komentuoja tie patys.

 24. 26 z 2014-11-25 23:20

  Na ok futbolo.tv yra UAB “Sporto televizija“dalis. Taciau jei kitu renginiu ir LKL transliacijos nesa pelna kazkoki (sporto.TV reklamas rodo ir is vis kazkaip tapo delfi.lt/video/sporto-tv/), juo tikrai nekompensuoja futbolo transliaciju, kur pelno nelabai padarysi. LFF turi vis tiek pilnai subsidijuoti, ypac keliones su rinktine.

  • 27 Lukas 2014-11-26 13:38

   Na aš manau, kad jie turbūt turi kažkokią metinę sutartį su LFF, iš kurios gauna tam tikrą sumą pinigų, už kurias visus metus ir organizuoja savo darbą ir transliacijas. Nemanau, kad iš to neuždirba, gal tas uždarbis tik nėra toks, kokio norėtųsi. Kita vertus, reikia pasidžiaugti, kad yra tokia futbolo.tv, kurios dėka galima matyti visas futbolo transliacijas, net ir žemesnės lygos ar salės futbolo.


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 406 hits