36: SŪDUVA 4:1 GRANITAS

suduva-granitas

Nors tai – sezono finalas, nelabai ką apie šias rungtynes pasakyti galiu. Mat nepavyko man iki Suvalkijos sostinės šiandien nukeliaut, tad atėjus šeštai valandai sėdau prie kompiuterio. Tačiau transliacija iš Marijampolės buvo tradicinė – vaizdas dažniau stovėjo, nei judėjo. O kartais – apskritai išsijungdavo. Gėda futbolo.tv – jei jau nesugebi padoraus vaizdo garantuot, tai geriau rengti ne “vaizdo”, o “garso” transliaciją. Tai bent jau savo nervinių ląstelių žmonės nežudytų.

Taigi, desperatiškų mėginimų pažiūrėti tą nuolat trūkinėjančią transliaciją, galiu padaryti tokias išvadas.

Pirmiausia – pralinksmino maniežo aikštės vaizdas. Panašu, kad maniežo dangą marijampoliečiai remontuoja panašiai, kaip lietuviai įpratę remonduoti kelius. O keisčiausia yra tai, kad toji danga pagedusi tokiose vietose, kur paprastai ypatingai daug trypčiojama nebūna. Na, bet čia yra toks neesminis dalykas.

Žaidimas prasidėjo labai panašiai, kaip aną kartą prieš Dainavą. Galingas, nors ir nepernelyg efektyvus Sūduvos spaudimas. Granitas lošė geriau, todėl Sūduvai iki Klaipėdos komandos vartų prasibrauti buvo kiek sudėtingiau. Tačiau prasibraudavo. Mačiau daugybę progų. Įtariu, dar tiek pat – nemačiau. Dažniausiai pro šalį kapojo Tomas Radzinevičius, tačiau ir kiti žaidėjai vis įsigudrindavo stipriai nepataikyti į vartus iš itin patogių padėčių. Tiksliausias buvo Martinezas, kuris kalė nežiūrėdamas į vartus vos ne nuo vidurio linijos. Teoriškai galvojant, jis turėjo labiausiai iš visų nepataikyti, tačiau… pataikė į skersinį! Būtų įmušęs – būtų gavęs prizą už gražiausią sezono lygos įvartį. O kad neįmušė – tai gaus nebent barankos skylę.

Štai taip nepataikydami į vartus, mūsiškiai rimtai prisižaidė. Nemačiau tos situacijos pradžios, bet jos finalas nedaro garbės nei mūsų gynybai apskritai, nei Ugge konkrečiai. Tokiais atvejais paprastai sakoma – „išmaudė kaip vaikus“. Po Granito įmušto pendelio situacija aikštėje pasikeitė tik tiek, kad Granitas vis drąsiau ėmė atakuoti. Vis drąsiau – ir mažumą pavojingiau. O Sūduva – toliau skaldė pro šalį.

Antro kėlinio transliacija buvo dar prastesnė. Tai pasakyti galiu dar mažiau. Po vienos ilgos pertraukos vaizdui atsigavus, pamačiau Ugge stovintį prie 11 m taško. Įvartį pamatyti spėjau ir jau vėliau sužinojau, kad Granitas po šio epizodo liko dešimtyje. Dar pora pertraukų – ir dar vienas dailus įvartis. Jo irgi pamačiau tik finalinę stadiją – Chveduko smūgis ir tinkamai pakišta Šoblinsko koja. Smagu, kad chebra susiėmė ir sutvarkė šių rungtynių reikalus. Juolab, kad tuo metu rezultatas Vilniuje vis dar buvo nulinis.

Toliau reikalai klostėsi ne geriau. Dar spėjau pamatyti Chveduko atliktą baudos smūgį. Iš pradžių nustebau – dar vienas eksperimentas? Juk Karoliui standartus mušti iki šiol nelabai patikėdavo. Tačiau Chvedukas su šia užduotimi susitvarkė puikiai. Jo smūgis buvo keliskart geresnis už viską, ką pastaruoju  metu tokiose situacijose Sūduvoje matydavome. Galima būtų tik pasidomėti, kodėl jam ši privilegija nebūdavo suteikiama dažniau.

Paties Chveduko įvartį mačiau kokiais trimis fragmentais. Radzinevičius eina kraštu, Chvedukas neria į baudos aikštelę. Radzinevičius kelią koją pasui ir… Stop. Vaizdas sustoja. Pastovi kokią minutę ir Tomas pagaliau tą perdavimą atlieka. Kamuolys pasiekia Karolį ir… Stop. Vaizdas vėl sustoja minutei. Ir tada jau įsijungia parodydamas pačią atakos pabaigą. O va ketvirto įvarčio futbolo.tv man jau neleido pamatyti. Vaizdas stovėjo, girdėjosi tik komentatoriaus balsas: „ketvirtas įvartis – tai jau sutriuškinimas“. Nieko, galvojau, pažiūrėsiu tuos įvarčius vėliau, kai santrauką paskelbs.

Maždaug čia rungtynės man pasibaigė. Spėju, transliacijų užsakovai iš užsienio irgi buvo tokiu vaizdeliu nepatenkinti. Na nieko tokio, bus dar to futbolo. Po pirmo kėlinio apskritai atrodė, kad šio minorinio čempionato finalas taip pat bus labai jau minorinis.

Štai ir baigėm dar vienus metus. Taip sakant, atostogos – ant nosies. Viena komanda šiandien džiaugiasi, kitos dvi – spėju, jau pasidžiaugė anksčiau. O visa kita lyga – ramiai, tyliai keliauja ilsėtis ir švęsti kalėdų. O mes dar susitiksime kitą savaitę. Sezonas baigėsi – kaip visada bus suskaičiuoti visi iki vieno viščiukai.

7 Responses to “36: SŪDUVA 4:1 GRANITAS”


 1. 1 Marijus 2014-11-30 11:58

  Laikas nuo laiko įsijungdavau Trakai vs Dainava transliaciją, tai bent jau man nestriginėjo

 2. 2 oprst 2014-11-30 12:19

  vienas blogeris idomiai Lietuvos futbolo emigrantus apzvelge – http://tribunoje.blogspot.com/2014/11/emigrantai.html

  Gal Leimonas atgal i Majamai patrauks?

 3. 3 Anonimas 2014-11-30 17:15

  Galiu pasakyti, kad man nestriginejo vaizdas!
  Ponas POP metas kompiuteri nuo virusu prasivalyt!
  O siaip rungtynes jokios reiksmes neturejo, manau visi atsipute jau, norejo uzbaigt sezona pergale, bet nepersistengdami, ypac Ugge jau zaide atostogu ritmu :) Bet visgi laimejo stipresne komanda, ner ka pridurt ir turbut nera prasmes kazka plaiciau aptarinet.
  Lauksim ivertimo, rudeniniu visciuku, na ir kito sezono!

 4. 5 p.o.p. 2014-11-30 20:56

  jo, matyt kompas užkrėstas kažkokiu antisūduviniu virusu, nes trakų-dainavos rungtynes bė problemų rodė:) kaip ir daugybę rungtynių anksčiau, kurios būdavo rodomos ne iš marijampolės.

  • 6 Anonimas 2014-11-30 22:38

   keista, bet man gerai rode gerai, cia viename is Vilniaus mikrorajonu,beje pries tai turedavau nuolat bedu su vienu interneto tiekeju beziurint futbolot tv, nors kiti draugai ziuredavau be problemu. Bet turiu priekaistu Suduvos tinklalapiui, nes kai noriu Tamstos puslapi isijungti, ir spaudziu: Fanu zona – Naudingos nuorodos, tai man nuolat pakimba sis puslapis. Ar tik man vienam tokios bedos?

 5. 7 p.o.p. 2014-11-30 22:44

  jo, jei sezonui pasibaigus apie internetą kalbam, tai mūsų reikaliukai iš tikro ne kokie:))


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 190 407 hits