4 liūdnos statistikos, aiškinančios prastą Sūduvos sezoną ir 1 optimistinė

suduva-siauliai-3

Kaip ir dera sezono pabaigai, eteryje pasirodė visokių skaičių, statistinių suvestinių ir matematikų. Smagu tuos skaičius apžiūrėti. Gaila tik, kad niekas jokių išvadų nemėgina daryt. Tiesa, galima dar tikėtis ko nors iš šio blogo uolaus skaitytojo Remio, kuris savo pasakojimus apie futbolą ir knygas (!) guldo bloge gargzdas.lt. Statistika su išvadomis – jo mėgstamas rašinių apie futbolą žanras. Pamėginsiu Remį aplenkti.

Be abejo, mane domina tik Sūduva. O šiemet visokiausi skaičiukai kaip niekad veda prie apverktinos mūsų komandos vietos lentelėje paaiškinimų. Ir tai jau bus paskutinis šio sezono taškas. Nebent mūsų Prezidentas susimylės sezoną tradiciškai įvertinti.

Pirmoji pseudostatistinė priežastis – treneriai. Įdomiai šiemet A lygoje stojo ir nugriuvo trenerių klausimas. Štai pažiūrėkite – medalius laimėjo tik užsieniečių treniruojamos komandos. Beje, paskutiniame rate prasidėjusias lenktynes dėl bronzos medalių į vienus vartus laimėjo užsieniečiai treneriai. Kita įdomybė – aukščiausias vietas užėmę lietuvių treniruojami klubai sezono įkarštyje savo lietuvius trenerius atleido. Visą sezoną atgrojo tik du lietuviai – Šiaulių Jarmalavičius ir Granito Poškus. Tiesa, užsieniečiai labiausiai ir pasišiko – čia, aišku, omeny turiu Bangos ir Dainavos vadus. Išvada? Paprasta. Nori laimėti medalius – ieškok trenerio užsienyje. Nors skandalo? Irgi – ieškot trenerio užsienyje. Rizikinga? Be abejo. Tačiau geriau rizikuoti, nei vartytis lentelės viduryje. Atsiprašau, Bangos ir Dainavos žmonių, kurie galbūt su šiuo drąsiu teiginiu ir nesutiktų.

Antroji statistinė priežastis – lygiosios. Sūduvos statistikoje šiemet – mažiau pralaimėjimų, nei jų patyrė aukščiau užlipę Trakai ir Atlantas. Sūduva pralaimėjo lygiai tiek pat kartų, kaip ir antrąją vietą laimėjusi Kruoja. Užtat Sūduvos lygiųjų skaičius (11) neturi sau lygoje lygių! Visa tai reiškia, kad Sūduva už minėtas komandas pasiekė mažiau pergalių. Kaip kažkas čia pastebėjo, medalius mūsuose paprastai laimi tos komandos, kurios laimi daugiau nei pusę sezono rungtynių. Tai nėra šimtaprocentinė tiesa – yra buvę ir kitaip. Tačiau iš esmės ši taisyklė yra teisinga. O dabar pagalvokime, kas būtų nutikę, jei Sūduva būtų pasiekusi pergales prieš akivaizdžiai silpnesnius varžovus – prieš Granitą, Dainavą ir dukart Ekraną. Būtų turėjusi 8 taškais daugiau. 8 taškai būtų antrą vietą garantavę su kaupu.

Trečioji statistinė priežastis – gerai pradėjome, bet gerai užbaigti nesugebėjome. Į šią grafą patenka dvi matematikos. Kadangi jau buvau apšauktas sovietinių prisiminimų žadintoju, tai priminsiu dar vieną atlieką iš praeities. Sovietiniais laikais futbolo čempionate buvo toks garbingas prizas pavadinimu „Už ryžtą nugalėti“. Šiuo prizu būdavo apdovanojamos komandos, kurios pasiekdavo pergales, nors pirmosios praleisdavo įvartį. Sūduva šiemet tokio žanro rungtynių turėjo kaip niekad daug – ne jei kai kurios iš jų ir neatitinka tų sovietinių reikalavimų. Dauguma jų buvo prieš silpnus varžovus. Sūduva taip laimėjo prieš Šiaulius (4:2, du kartus atsilikdama) ir Granitą (4:1). Sužaidė lygiom su Ekranu (2:2, Ekranas pirmavo 2:0). Nugalėjo Trakus (4:3, Trakai pirmavo du kartus). Ir dar buvo dvejos rungtynės, kuriose silpni varžovai sugebėdavo prieš pralaimėdami išlyginti rezultatą: Granitas (pergalė 5:1) ir Ekranas (pergalė 2:1).

Tačiau šis skyrelis iš tikro yra apie kitus skaičius. Sūduva net 7 kartus neišsaugojo pergalės, nors pirmoji įmušė įvartį. Taip ji dukart pralaimėjo Žalgiriui (legendinis 1:8 ir taurės rungtynes 2:3, pirmavo 2:0) ir kartą Kruojai (1:2 paskutiniame rate). Taip pat 4 kartus sužaidė lygiom – su Kruoja (1:1), Granitu (1:1) ir dukart su Atlantu (2:2 ir 1:1). Taigi, istorija ta pati. Užtenka suskaičiuoti taškus, kurie buvo prarasti tuomet, kai tereikėjo vienintelio dalyko – efektyviai išsaugoti rungtynių metu pasiektą rezultatą.

suduva-siauliai-2

Išvada apie trečią priežastį (nors ji galioja ir antram punktui bei išplaukia iš pirmojo). Atsainus požiūris į trenerių klausimą reiškia atsainų požiūrį į sezono strategiją, kiekvienų rungtynių taktiką ir komandos psichologinį pasirengimą. Aišku, ir šie dalykai yra tarpusavyje tampriai susikabinę. Kai komanda nežino, kaip spręsti konkrečių rungtynių klausimą – ji subyra psichologiškai. O kai komanda nėra tvirta psichologiškai – ji nesugeba įgyvendinti uždavinių, kuriems reikia ypatingų pastangų. Žodžiu, Sūduvos bėda yra ta, kad ji labai lengvai sulūžta, kai yra grubokai paspaudžiama. Taip pat Sūduva daugybę rungtynių pradėdavo tinkamai nenusiteikusi ir dėl to turėdavo rimtų problemų. Arba, atlikusi pusę darbo, pernelyg atsipalaiduodavo ir viskas eidavo šuniui ant uodegos. Čia net nėra prasmės kalbėti apie banguotą sezoną ir apie visokias ten duobes. Duobių turėjo net ir medalius laimėję klubai. Tačiau jų duobės ir buvo duobės – prastai suloštos sezonos atkarpos. Tuo tarpu mūsiškiai banguodavo kone kiekvienose rungtynėse.

Ketvirtoji statistika – Sūduvos puolimas nesugebėjo nugalėti Sūduvos gynybos. Sūduva prastokai ginasi jau ne pirmus metus. Tačiau anksčiau mūsiškiai šiek tiek daugiau mušdavo. Ir šiek tiek mažiau praleisdavo. To dažniausiai pakakdavo medaliams. Šiemet gi įmušta šiek tiek mažiau, o praleista – šiek tiek daugiau. Kitas dalykas – smarkiai nusilpęs Sūduvos puolimo potencialas. Ankstesniais sezonas mūsų komandoje arba būdavo vienas ryškus įvarčių gamintojas (tokiu atveju, jis pasiekdavo pačią lygos snaiperių viršūnę), arba būdavo 2-3 žaidėjai, mušę daugiau nei po 10 įvarčių. 2013 m. Valskis – 30 įvarčių (rezultatyviausias lygoje), 2012 m. Ledesma – 24 įvarčiai (berods, antras rezultatas lygoje) ir Lukšys – 11, 2011 m. Lukšys ir Eliošius po 15 įvarčių, Beniušis – 12 įvarčių, 2010 m. Lukšys – 19 įvarčių, Urbšys – 12 įvarčių. O štai šiemet stabilų ir kokybišką pavojų priešininkų vartams tekėlė Tomas Radzinevičius. Ir jei Sūduvos visais laikais turėdavome daug įvarčių mušančių saugų (minėti Valskis, Ledesma, Eliošius, Urbšys ir dar nepaminėti Maciulevičius, Willer, Radavičius), tai šiemet tokių veikėjų Sūduvoje nelabai atsirado. Pradžioje gerai varė Brokas, bet trauma neleido sužinoti, ko šis saugas galėjo šiemet pasiekti. Fragmentais žybtelėdavo Grigaravičius, Vaskela ar Chvedukas. Tačiau fragmentų – mažoka. Sūduvos puolimo „mašina“ šiemet atrodė štai taip. Tomas Radzinevičius sužaidė kiekvienose A lygos rungtynėse. Aikštėje Tomas praleido 3056 minutes, įmušė 13 įvarčių ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų. Tuo tarpu kitų dviejų puolėjų statistokos atskirai net minėti neverta. Bendromis pastangomis Kardokas ir Kdough praleido aikštėje 539 minutes, įmušė 4 įvarčius (Kdouh) ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą (Kardokas). Tik 13 rungtynių sužaisti spėjęs Brokas ir tas kone dvigubai už abu puolėjus kartu sudėjus laiko aikštėje praleido. Broko įvarčių ir rezultatyvių perdavimų statistika taip pat prilygsta abiejų puolėjų pasiekimams.

suduva-siauliai-1

Paskutinė statistika – ačiū jums, ponai už optimizmą ir tikėjimą Sūduvą. Pabaigsiu linksma gaida – kad jau visai liūdna netaptų. Bent jau vienas Sūduvos pasiekimas šiais metais buvo su riebiu pliusu. Marijampolėje šiemet į stadioną susirinko ženkliai daugiau žmonių, nei Sūduvos rungtynes matė svečiuose. Aišku, tam įtakos neabejotinai turėjo nesąmonės Alytuje ir Gargžduose. Iš kitos pusės, netgi paskutinio turo lemiamas rungtynes Klaipėdoje (Atlantas – Kruoja) žiūrėjo 500 žmonių, o Vilniuje tarp Trakų ir Dainavos – tik 100. Neskaičiavau, ką lankokumo srityje pasiekė kiti klubai. Taip pat patingėjau ieškoti informacijos apie ankstesnių metų Sūduvos stadiono pasiekimus. Pastarąjį penkmetį Marijampolės stadiono lankomumas tik mažėjo. O šiemet, spėju, žmonių judesyje į stadioną galima įžvelgti šiokią tokią pagerėjimo tendenciją. Marijampolės stadione Sūduvos rungtynes šiemet pamatė 14 860 žiūrovų. Tuo tarpu svečiuose – 10 123. Net 4 kartus Sūduvos stadione žiūrovų skaičius pasiekė tūkstantį – po 1500 pirmose rungtynėse prieš Bangą ir antro rato žaidime su Žalgiriu, 1300 lošiant su Kruoja ir 1000 su Atlantu. Mažiausiai žmonių atėjo pasižiūrėti nieko nelemenčių paskutinių rungtynių su Granitu. Išvykose didžiausias žmonių kiekis buvo I rato rungtynėse Klaipėdoje su Atlantu – 1100. 1050 žiūrėjo vienas Sūduvos rungtynes prieš Ekraną ir po 1000 atėjo į rungtynes su Žalgiriu bei Banga II rate.

Antirekordą visi galima lengvai atspėti – paskutinio rato rungtynės prieš Dainavą Kaune vidury darbo dienos. Tą kartą į mokyklos stadioną atėjo 40 žmonių. Turint omeny, kad LFF visada žmonių skaičių padidina, tai šios rungtynės laisvai gali tapti tobula iliustracija to, kaip Lietuvos futbolo federacija supranta futbolo populiarinimą. Beje, suskaičiavus visus Sūduvos rungtynių lankytojus, prajuokino vienas protokolininkų prakolas. Visi žiūrovų skaičiai baigiasi nuliais – o tai rodo, kad protokolininkai skaičiuoja „iš akies“, žmonių kiekį laisvai apvalindami. Tačiau vieną kartą rungtynių stebėtojai dirbo sąžiningai ir suskaičiavo 453 žiūrovus (rungtynės Klaipėdoje prieš Atlantą). Deja, kadangi tai tik vienas atvejis iš 70-ies, jis rodo tik tai, kad futbolo biurokratų pateikiamais žiūrovų skaičiais pasitikėti negalima.

Dabar jau tikrai viskas. Sezonas baigėsi. Laukiam naujo.

59 Responses to “4 liūdnos statistikos, aiškinančios prastą Sūduvos sezoną ir 1 optimistinė”


 1. 1 Remis 2014-12-09 19:48

  Jei Sūduvai norisi pripliusuoti su silpnesnėm komandom prarastus taškus, tai tą patį ir su konkurentais reiktų daryti. Ta pati Kruoja atidavė Bangai ir Dainavai 9 taškus (na, gal 6, nes pirmose Kruojos ir Bangos rungtynėse Banga atrodė padoriai). Kiti taip pat dalijo.
  P.S. Iš manęs statistikos galima nesitikėti, nes Dainavos, Bangos ir Ekrano dėka šiemetiniai žaidimai su skaičiais neteko prasmės. Ką ten kalbėti apie užsieniečių ar jaunimo indėlį, kai tie užsieniečiai ir jaunimas buvo vargo, o ne proto sprendimas.

 2. 2 niekas 2014-12-09 21:29

  Su tais žiūrovų skaičiavimais, tai tikra nesamonė. Įeinant į stadioną (čia apie Marijampolę), nuskenuoja bilietą. Tokiu būdu suskenuojami visi žiūrovai, bet kažkodėl vistiek protokole įrašomas skaičius “iš lubų“. Tada klausimas, kam skenuoti tuos bilietus, užtektų tik šaknelę nuplėšt.

 3. 3 p.o.p. 2014-12-09 21:32

  Remi, A) juk sakiau kad tik Suduva cia mane domina ir B) Kruojai nera ka skaiciuot – Kruoja ir taip sidabro medalius laimejo

 4. 4 rolas73 2014-12-10 12:43

  gal koki buinickij pavyktu nugriebti. ir golu butu

 5. 5 akva 2014-12-10 16:34

  453 – tai nėra tikras skaičiavimas. Yra pora inspektorių, kurie nori, kad neatrodytų dirbtinai, todėl jie ir siūlo tokius skaičius. Beje, dažniausiai pasibaigiančius trejetu.

 6. 6 p.o.p. 2014-12-10 16:37

  Ar vienaip, ar kitaip – vis viena grybas gaunasi. Juokingiausia – žaidimas Kaune su Dainava, kuriame “suskaičiavo“ 40 žmonių. Kokia 10, jaučiu, buvo Sūduvos sakalų, gal dar koks vienas kitas Dzūkų Tankas. Būtų labai įdomu susipažinti su likusiais:) Kas jie? Iš pamokų pabėgę Futbolo akademijos mokiniai? Pravaikštaujantys Akademijos darbuotojai? Ar šiaip pensininkai iš aplinkinių kiemų, išėjęs šuns pavedžioti?

  • 7 niekas 2014-12-10 17:09

   Per tas rungtynes komentatorius minėjo, kad rungtynių pasižiūrėt atėjo grupė FBK fanų, dar pridėk atarginius komandų žaidėjus ir bus tas 40.

  • 8 Remis 2014-12-10 17:16

   Ten gana judri gatvė šalia, keista, kad tiek mažai užrašė :)

 7. 10 p.o.p. 2014-12-10 17:48

  nesu tikras, ar Trakų sprendimas turėtų pavydą mums kelti. Jankauskas akivaizdžiai buvo įdomesnis sprendimas ir rezultatų davė neblogų. Kas ten antroje sezono pusėje komandoje nutiko – istorija, kaip suprantu, nutyli. Bet kokiu atveju, Jankauskas buvo užsienietiško futbolo produktas.

  O aš nemanau, kad vietinės mokyklos treneriai yra tinkami šiandieninėje A lygoje dideliems tikslams siekti. Kaip rašiau – šio sezono lentelė yra geriausias to įrodymas. Aukščiausia vieta, kurią pasiekė visą sezoną komandą vedęs lietuvis treneris yra 7, komanda – Šiauliai, treneris – Jaramalavičius. Medalius laimėjo tik užsieniečiai.

  O Trakų sprendimas nuskambėjo kaip “nepavykęs planas“. Paėmėm Urboną vadybininku dirbti, ieškojom kieto trenerio, nieko gero neradom, nusprendėm, kad ir Urbonas bus gerai.

 8. 11 Anonimas 2014-12-10 23:51

  Nera tu treneriu uz tokius pinigus, kokius galime Lietuvoje pasiulyti. Tad ima geriausia kainos/kokybes santyki. Zinoma gal yra kur sibire koks kietas vyrukas futbola ismanantis kuri butu galima uz kapeikas pasisamdyti, bet kas ten vaziuos jo ieskoti?
  O siaip Suduvai pasiseke, kad turi toki savininka. Gal ir lenda jis per daug i tuos reikalus, bet tai komanda ne siaip sau nusipirko, Kas gi nores duoti milijona veiklai, kuriai tu jokios itakos nedarysi isskyrus savo pinigus kisi.
  Kad prarandamas efektyvumas, tai paties pono kalte…gali susimastyti, kad si hobi gali paversti ir verslu ir prekiniu zenklu. Bet yra kaip yra. Tad nauju treneriu nei neisivaizduoju kas bus, bet vietiniai nusivalkioje ir pamirsti, tai grizti prie tu pat saknu butu blogas zenklas.

 9. 12 bus 2014-12-11 01:57

  įdomu kaip seksis Urbonui Trakuose. Ekrane buvo ryškiai matyti, jog jis absoliučiai nepasitiki jaunais žaidėjais, kurie negaudavo jokių šansų ir per tuos penkis čempioniškus sezonus nei vienas jaunimo komandos žaidėjas praktiškai į pagrindinę komandą neįsiliejo. Belieka tikėtis, kad Sūduvos vadai paskalbino Dambrauskui.

 10. 13 Varvalas 2014-12-11 11:24

  Šiaip esu patenkintas, kad netyčia “buvo išgirsti“ mano patarimai ir neieškota naujo vyr. trenerio toms paskutinėms 10 ar maždaug rungtynių. Būtų dar vieno trenerio pavardė įrašyta į Sūduvos puslapius, o pavasarį jau būtų ieškoma kito.
  Ne mano reikalas ieškoti trenerių, bet tikrai nekelsiu kojos į stadioną, jei vyr. treneriu taps D. Vencevičius. Dar tokio sanatorijos globėjo reikėtų gerokai paieškoti. Netikiu, kad V.R. jį kalbintų. Matyt, kita kokia suinteresuota aplinka skleidžia tokias erezijas.
  Gal tie kinai, šefuojantys Sūduvą, pasiūlys kokį tinkamą produktą? Juk buvo jų pastangų portugalą panaudoti …

 11. 14 Varvalas 2014-12-11 11:25

  inicialus ne taip parašiau, bet jau netaisysiu

 12. 15 Remis 2014-12-11 14:34

  Berods nuo kito sezono A lygos klubo treneris turėtų būti ne tik šiaip gražus, bet dar ir UEFA PRO turėti (ar bent jau oficialiai siekti). Sąrašiukas iškart gerokai sutrumpėja.

 13. 17 rimvill 2014-12-11 18:18

  Kandidatas treniruoti komandą kažkoks ispanas. vyksta derybos

 14. 18 Lukas 2014-12-11 19:11

  Tai Aibaras gal trenerius bus

 15. 19 akva 2014-12-12 00:26

  Matėt? Įdomu, čia Budraičio pezalai, ar iš tikrųjų?

  https://www.facebook.com/futbolas.lt?hc_location=timeline

 16. 21 M 2014-12-12 11:57

  Jeigu Budraicio “pezaluose“ yra tiesos, tuomet naujienos nekokios. Galima tik isivaizduoti, kokio lyg yra tie specialistai is Ispanijos, jeigu jie praso mazesniu pinigu uz Venceviciu. Panasu, kad vel laukia ne koks sezonas su tokia taupymo politika.

  • 22 griezhtas 2014-12-12 12:13

   Arba tiesiog Vencevicius nesamoningu pinigu uzsiprase. Aisku as tuo dziaugiuosi, nes Vencevicius turbut pats blogiausias treneris (vertinant suduvos zaidima), koki turejome.

 17. 23 Ramūnas 2014-12-12 12:33

  Gvildys Stumbro vyr. treneriu tapo

  • 24 griezhtas 2014-12-12 12:45

   Gvildys kartu su stipriu analitku-strategu asistentu galetu kalnus nuversti, gal ir nuvers sekanti sezona.

 18. 25 p.o.p. 2014-12-12 13:28

  jo, kol kas šviesi ateitis nesišviečia. tačiau esminis dalykas vis viena yra komandos strategija ir tikslai.

  juk vienas sprendimas yra jei nori jau kitais metais laimėt medalius, kitas – jei per pora metų padorią komandą suformuot.

  jei nori laimėt medalius iškart – manau, kad Lietuvoj trenerių apskritai dairytis neverta. Nors Dambrauską ne vieną kartą čia gyriau, tačiau kažin ar jo akiratis yra priimtinas Sūduvos savininkų mentalitetui. Turiu omeny, kad nieko gero iš to nesigautų. Nebent einama antruoju keliu – kai treneriui garantuojami bent keli sezonai ir pirmą sezoną nereikalaujama stebuklų. Apie Vencevičių ir kitus panašius nė kalbėt nėra prasmės.

  Kitas dalykas – požiūris ne tik į trenerį, bet į šią komandos funkciją apskritai. Jei nupirksi padoresnį trenerį iš užsienio ir paliksi jį vieną kaip šiemet vienas buvo paliktas Gvildys – rezultato irgi nebus. Bet šiuolaikinį futbolą išmanantis užsienietis su 2-3 gerų vietinių asistentų komanda naudingas galėtų būti, Klausimas tik apie tai, ar mūsiškiai tokiu būdu galvoja.

 19. 26 Remis 2014-12-12 13:53

  Realiai turėtume neapsimetinėti, kad mūsų treneriai yra žvaigždes nuo dangaus raškantys. Kartais net ir labai vidutiniškas treneris iš futbolo šalies gali daugiau nei mūsų “gigantai“. Gi puikiai žinom, kad mūsų treneriai užsienio šalyse yra dar mažiau pageidaujami nei mūsų futbolininkai (šioje vietoje net tinka palyginimas su krepšiniu – jei mokam kažką daryti, tai ir kiti tai pripažįsta).

 20. 27 Anonsas 2014-12-13 03:42

  penalty.lt/netaikliausias-t-radzinevicius-virpstu-karalius-j-wilkas/

 21. 28 Anonimas 2014-12-13 09:41

  Valskis nutraukė kontraktą su Craiova, o Šerno sutartis baigėsi su Wigri.

 22. 30 UCCM 2014-12-14 15:11

  Tai, Remi. Ypatingai tamstos mintis apie trenerius pagrindžia Tiščenko, Aleinikovas, Ragini.

  • 31 Remis 2014-12-16 01:09

   Negi jie buvo vidutiniški treneriai iš futbolo šalių? Tiščenko – Ukrainos I lygos klubo trenerio asistentas, Aleinikovas – Italijos sekmadienio lygos klubų treneris, Ragini apskritai iš San Marino :)

 23. 32 Anonimas 2014-12-14 18:18

  Kas Suduvos fronte girdet? Kokie zaidejai palieka komanda?

 24. 34 Favoritas 2014-12-16 14:51

  Kažkaip trūksta VM posezoninio komentaro…

 25. 35 p.o.p. 2014-12-16 15:01

  labai, jau net nusibodo laukt. spėju, kad ir nebus. greičiau bus įžanga į naują kitų metų pradžioje:)

 26. 38 p.o.p. 2014-12-17 17:42

  jo, neblogas:) kol kiti trenerių ieško – mes linksminamės:)

 27. 40 griezhtas 2014-12-17 20:36

  Geras grobis, dabar tik reik kuo toliau nuo treneriu suolelio Nikoliciu nuvyt ir leist paciam Dambrauskui susikomplektuot komanda

 28. 41 axsel 2014-12-17 21:06

  va viens atkrito

 29. 42 axsel 2014-12-17 21:07

  o tam video ta Tomas y grinca panasus ka kaledu nepavoktu

 30. 43 Sūduva 2014-12-17 21:58

  vėl pramiegojo, kas ten žino, gal ir būtų Dambrauskas sutikęs, jei Sūduvos vadai apie tai pagalvotų, kai liko be trenerio. Dabar it musę kandę, iš lietuvių trenerių nėra ką imti.

  • 44 Favoritas 2014-12-18 11:58

   Taigi kalbėjo Sūduva su Dambrausku, bet jei rinkosi tarp mūsų ir Žalgirio, tai Sūduvai šansų nebuvo.

 31. 45 Anonimas 2014-12-17 22:44

  jamam buinickij , gris brokas bus golu nereiks nei trenerio.

 32. 46 Anonimas 2014-12-18 10:30

  Ar Radzinevičius dabar Lietuvoje?

 33. 47 Favoritas 2014-12-19 16:37

  http://penalty.lt/zalgiris-planuoja-stovykla-brazilijoje/

  Žalgiris stovyklaus Brazilijoje (!). Sūduvai pernai pirma išvyka į šiltus kraštus kažkaip nelabai pasiteisino :) Žiūrėsim kaip vilniečiai pasikraus baterijas :)

 34. 48 griezhtas 2014-12-19 17:25

  Islaidu ne ES salyje jau jokia VMI nesukontroliuos, matomai reikia generalini remeja pries rinkimus grynais paremti.

  • 49 triuksmas 2014-12-20 19:48

   jojo geras kliedesys jau tik iš žalgirio zuoka pinigus ir tegauna, reikia matomai brazilų užsivešti jau praeito sezono viduryje niko apie braziliją postringavo…

 35. 51 Anonimas 2014-12-21 11:28

  Tuo paciu dar 6 “eliveltus“ maisuose parsives,bei pasitobulins kamuolio valdymo technika su 8meciais vaikais. Viskas tik i gera, Dambrauskui jaunimo juk reikia!

 36. 52 Artojas 2014-12-21 13:22

  Žalgiris galima sakyti kyla į visiškai kitą lygą, spėju artėjančiame sezone laimės A lygą kokių 20 – 30 taškų persvara.

 37. 53 Hm 2014-12-21 13:38

  Niekur jie nekyla, savo maximaliu žaidimu jie ir taip kitoje lygoje būtų, bet A lygoje jie nepersistengia, tai speju likus 3-4 turams kitam sezone teorinių šansų visvien turės kažkuris klubas :)

 38. 54 M 2014-12-21 14:58

  Na stai ir naujienu sulaukeme.

 39. 55 Favoritas 2014-12-21 15:59

  Va jums ir ispanas :)

 40. 56 Anonimas 2014-12-21 16:40

  Pasklaidziau visazini google, tai lotyniskom raidem informacijos faktiskai nera, bet va kirilica dave siek tiek duomenu.
  Atsiliepimai is Rusijos kaip apie vaiku treneri tai labai teigiami, yra is aukletiniu ir i rusu rinktine nuejusiu, kazkada buvo kviestas vienos rusu premier lygos komandos antruoju treneriu, ale teige, kad jo ambicijos didesnes.
  Is idomesniu faktu, tai kad jo vaiku komandai praleimejus 0-6, komentavo, kad jo komanda zaide labai gerai…
  Vaizdas toks, kad kalbet megsta ir charizmos turi.

  Zodziu po lotynisku raidziu paieskos buvau neviltyj, kad pasirinktas tik todel, kad pigesnis uz Venceviciu, po kirilicos vilciu atsirado, kad gal kazkas ir gali ivykti. Tiek, kad visur akcentuoja, kad jam svarbiausia individualus zaideju zaidimas ir improvizacija, taip, kad suduvos stilius i “efektyvia tasku rinkimo masina“ greiciausiai nesikeis…

 41. 58 axsel 2014-12-21 17:14

  tai kad serbas,spekit iskur bus daugiausia legijonieriu

 42. 59 Anonimas 2014-12-21 21:49

  kas is siumeciu legionieriu lieka?


Comments are currently closed.Adresas

ponaspop@yahoo.com

Archyvas

Sūduva Flickr'e

Statistika

 • 1 189 342 hits